Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Jak vybírat starý obytňák ?

Poslední aktualizace před 6 let
H
Honza11Člen
Přidáno před 6 let
Ahoj, máte někdo zkušenost s alkovnou Hymer 682 cl ? Vyhovuje nám rozložením,
jediná malá vada je malá lednice a obyč. okna , nástavba je pual technologie - může být zateklá?
Díky......
Kuchař , 3 stany, 2 děti, 1 manželka a Roller team Zefiro.
YettiYettiČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

....... Němci nám dávali za náš starý ale dobrý Eura Mobil palec nahoru, teď máme novějšího "Itala" a rozdíl v použitých materiálech a zpracování je markantní.... dávám také palec pro Eura Mobil...


Naprosto souhlasím :) .... nechci porovnávat atd, jen můj poznatek s EuraMobilem 1996, kterého mám ..... jsem za něj opravdu rád a dávám oba palce nahoru. Jezdím celoročně a dvojitá podlaha je super, vše důležité je v teple .... i nohy :D Zpracování masívní a kvalitní. Srovnání s jinými značkami mám velké. Určitě můžu jen doporučit.

..... tvrdit ale že vše německé nebo EuraMobil je nejlepší bych si ale nedovolil.
Yetti
hamonyhamonyČlen
Přidáno před 6 let
Podle me taky podezrele levny, ale na druhou stranu jsem v tomhle bazaru kupoval pred par lety a auto a zadny zakopany pes v nem nakonec nebyl :)
H
hugo 007Člen
Přidáno před 6 let
ahoj, mě se cena nezdá, dovoz, šmelinář ,když odečtu zisk a režii min 100 000
a km lepší nekomentovat, přece nebude charita
H
Honza11Člen
Přidáno před 6 let
Těm km moc nevěřím, ale na těch tolik nezáleží i kdyby měl 150 tis. tak motor s podvozkem by mohli být v pohodě. Na mobile.de zas tolik podobných aut není, za tu cenu.
Kuchař , 3 stany, 2 děti, 1 manželka a Roller team Zefiro.
PepiPepiČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Honza11 napsal:

Dnes jsem narazil na tenhle kousek, není podezřele levný?

https://www.sauto...oFrom=list
ahoj,ta cena asi odpovídá,ale ty Km,zdá se,že to x -roků nejezdilo..:_
H
Honza11Člen
Přidáno před 6 let
Dnes jsem narazil na tenhle kousek, není podezřele levný?

https://www.sauto...oFrom=list
Kuchař , 3 stany, 2 děti, 1 manželka a Roller team Zefiro.
O
Osmnactka18Nováček
Přidáno před 6 let
Zdravím, pokud by tu ještě někdo sháněl obytňák, zkuste mrknout na https://www.truck... :) My jsme tam cca před měsícem koupili ten náš a je fakt peckovní, a to hlavně asi proto, že je dovezený ze zahraničí, takže má na tu cenu poměrně nadstandardní výbavu. :)
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 12 let
Ještě když náhodou pojedeš na druhý konec německa, no tak si v okolí cca 50km najdeš dalších několik bydlíků abys nejel jen na jeden , Němci pokud to nejsou Bulhaři nebo Turci ti po mailu vše většinou napíší a pošlou i detailní foto chybiček. Ale ne vždy tu jsou jen zatuchliny, stačí hledat, hlavně si velmi dobře promyslete interier, ten co preferuješ, myslím není úplně nejšťastnější, je pohodlný, ale nesmíte se moc hýbat :-) více klidně po SZ.
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
hakishakisČlen
Přidáno před 12 let
Ahoj kolegové.Jen bych upřesnil jeden příspěvek-mám Ducato Dethleffs 2,5td rv90(již novější model) a plní EURO1-takže EKOPOPLATEK 5tis kč.Vždy záleží na tom,co je napsáno ve velkém TP a nebo jak to technik na STK ztotožní.A vystavení TP u takto starého auta nestojí 1500kč,ale 2tis.Ale u ceny auta je 500kč stejně zanedbatelný rozdíl.Jinak se dělá jen dovozová STK+EMISE,dohromady cca 2300kč,pak už jen to vystavení TP(2000kč)vystavení značek+malého TP(800kč) a ten ekopoplatek. Jinak mé Ducato je na prodej,již vystaven čistopis TP.
hákis
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 12 let
Hymer, Detleffs, Burstner, Eura mobil, LMC, s těchto bych vybíral. Frankii nebrat, neni snad jediná do který by neteklo. Vybírej od roku 1992, a motor 2.5TD.
R
RadekterNováček
Přidáno před 12 let

Citovat

smartass1 napsal:

Citovat

Radekter napsal:

při prohlížení inzerátů narážím na různé nástavby (Hymer, Frankia, Dethleffs atd.) dá se říct že je něco lepší a něco horší? nebo to vyjde na stejno a nemám vůbec řešit značku? má význam toto zvažovat třeba s ohledem na servis? nebo všichni opravují všechno?
R


Němci nám dávali za náš starý ale dobrý Eura Mobil palec nahoru, teď máme novějšího "Itala" a rozdíl v použitých materiálech a zpracování je markantní.... dávám také palec pro Eura Mobil...


aahaa takže Eura Mobil jsou Němci? a ti ostatní? má tedy význam koukat jen na EuraMobil? Dethleffs jsou take Němci? co byste kdo doporučili?

R.
smartass1smartass1Člen
Přidáno před 12 let

Citovat

Radekter napsal:

při prohlížení inzerátů narážím na různé nástavby (Hymer, Frankia, Dethleffs atd.) dá se říct že je něco lepší a něco horší? nebo to vyjde na stejno a nemám vůbec řešit značku? má význam toto zvažovat třeba s ohledem na servis? nebo všichni opravují všechno?
R


Němci nám dávali za náš starý ale dobrý Eura Mobil palec nahoru, teď máme novějšího "Itala" a rozdíl v použitých materiálech a zpracování je markantní.... dávám také palec pro Eura Mobil...
Upravil smartass1 dne 20.01.2012 11:57, před 12 let
R
RadekterNováček
Přidáno před 12 let
při prohlížení inzerátů narážím na různé nástavby (Hymer, Frankia, Dethleffs atd.) dá se říct že je něco lepší a něco horší? nebo to vyjde na stejno a nemám vůbec řešit značku? má význam toto zvažovat třeba s ohledem na servis? nebo všichni opravují všechno?
R
P
PetraHNováček
Přidáno před 12 let
www.topkaravany.cz
Tam jsme kupovali obyťák my - byl dost zachovalej proti tomu co jsme kde jinde viděli. Motor 1?9 byl slabej. Petra
jitka a vasekjitka a vasekČlen
Přidáno před 12 let
Také jsme měli v nástavbě pouze 2 x bezp.pas přes břicho. U těchto starších aut je to asi obvyklé. Na vrakovišti jsem koupil samonav.pásy z Felicie po 60,- /ks. Namontoval jsem je sám.
A klimatizace? Také jsem měl zpočátku velké plány ce všechno v autě zmodernizuji, kromě sol.panelu + měniče 12V/220V a pořádného 12V ventilátoru do střešního okna se už nic moc nekonalo.
Když je v autě víc dětí, každou chvilku je něco rozbité,ulomené odšroubované ..... a to mi stačí.
TomykTomykČlen
Přidáno před 12 let
Ahoj ad 1,3,4 ani jedno z těch aut nemá bezpečnostní pásy na sedačkách v nástavbě
2 je sice má ale do ní zase teče :(
jestli chceš jezdit s dětma je nutný mít kam chytit autosedačku nebo dvě, na klimu se vyprdni je to jen další hejble co se může vykotit

jinak nákup respektive výběr ojetýho bydlíku se tady už řešil
http://www.carava...rowstart=0

http://www.carava...post_51608

a je tady toho víc chce to trochu víc hledat :P
jo a přeju šťastnou ruku při výběru čundrbedny :^
Tomyk&Jana&Betka, čuba Klára a pes Benny
Dethleffs 560 na Peugeot J5 2,5D jménem Abobus Jonáš :^
midlummidlumČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

Radekter napsal:

děkuju všem za rady,
teď už jen vybrat. trochu mě děsí představa, že si vyberu něco na druhým konci Německa, pojedu tam půl dne a zjistím, že realita je jiná a pojedu bez auta zpátky :-/ no ale to je holt riziko, které asi budu muset podstoupit :-/

jak je to s klimou? můžu si ji dodělat do každého auta? mám představu, že koupím klimu na střechu (cca 30.000 Kč), namontuju a je to. nebo jsou nějaká auta (střechy) na které to prostě nejde?

R.

Jako každý,kdo si pro svého bydlíka jel ven.Vezmi si s sebou někoho,kdo ví a zná a uvidíš,že si vybereš.Rozhodně lepší,než ty promáčené,zatuchlé a kamuflované vraky,které jsou na odkazech.Ani by mě nenapadlo,jet se na to dívat.
R
RadekterNováček
Přidáno před 12 let
děkuju všem za rady,
teď už jen vybrat. trochu mě děsí představa, že si vyberu něco na druhým konci Německa, pojedu tam půl dne a zjistím, že realita je jiná a pojedu bez auta zpátky :-/ no ale to je holt riziko, které asi budu muset podstoupit :-/

jak je to s klimou? můžu si ji dodělat do každého auta? mám představu, že koupím klimu na střechu (cca 30.000 Kč), namontuju a je to. nebo jsou nějaká auta (střechy) na které to prostě nejde?

R.
jitka a vasekjitka a vasekČlen
Přidáno před 12 let
Úplně stejnou věc jsme řešili před 4 lety. Je dost důležité v kolika osobách a kam budete cestovat a dle toho vybrat nejvhodnější prostorové uspořádání. Je odlišný pobyt v létě na jihu u moře (většina času se tráví venku) od cestování na jaře čí na podzim v jiných klimatických podmínkách. Po prohlídce několika typů obytek (bazar v Norimberku) jsme nakonec zvolili uspořádání s dvojpostelí vzadu a alkovnou (6 míst r.v.1990). Jsme 2 dosp.+2děti a trochu víc místa v autě je někdy k nezaplacení.
Dost velkou výhodou v rozhodování bylo, že všechna auta tam byla po celý den volně přístupná(odemčená).
Dost podstatný aspekt je i motoru.Mezi 2.5D a 2.5TD je rozdíl 15kW a je to dost znát.
Samozřejmě, že tyto zvyšující se nároky zvyšují i cenu auta.

Při dovozu z Německa je potřeba:
- auto má odhlášené německé SPZ
- velký + malý německý TP , kupní smlouva
- něm.prodejce vám zajistí převozní SPZ ( 3 denní stojí od 40 do 130 euro -cenu ovlivnuje u jaké poj. je uzavřeno povinné ručení)
- po příjezdu domů dojet na STK ( techn. prohl.při dovozu 1500,- , emise 600,-, pravidelná STK na 2roky 800,-
- s vystavenými protokoly + něm.TP na dopravní odbor MěÚ /dovoz vozidla 1500,- ,registrace 800,-, ekologický poplatek (tyto auta jsou EURO 0 ) je 10000,-/ Ten budete platit i pokud koupíte auto v ČR a ještě nebyl uhrazen.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 14
Členové online 0

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,509,552 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18178 sekund | Průměrně za: 0.18178 (0) sekund | Dotazy: 134 | Použitá paměť: 2.25MB/2MB