Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Dá se žít celoročně v karavanu v ČR?

Poslední aktualizace před 5 let
slahounslahounNováček
Přidáno před 15 let
...třeba si vyděláš i na garzonku v paneláku a budeš ráda, že ji máš až tě ta zimní campiáda opustí.....
......
vondracekvondracekČlen
Přidáno před 15 let
Tak Ti holka nevím, všichni se Ti snaží poradit jak nejlépe umí už asi rok. Vypadá to skoro, že se nechceš vzdát svého romanticko-umanutého snu. Asi Ti uniklo, že většina argumentů je spíše
proti , je podložena výpočty, prognozami a kvalifikovanými závěry. Naopak Tvoje argumenty
jsou místy naivní-např."elektřinu si budu přece vyrábět elektrocentrálou...", předtím uvádíš, že
budeš mít pračku a další spotřebiče na 12V! Asi si to vůbec neumíš, nebo nechceš představit.
Takhle trvale žít? Rád bych Ti popřál v Tvém konání úspěch, abych Tě potěšil, spíše ale poslechni
radu Slahouna s tou garzonkou....! Opravdu Ti radu nevnucuji,dělej, jak myslíš, ale promiň
mi výraz, probuď se ze snu. Ahoj:^
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 15 let
Kanada zem nekonečných možností...!k
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
C
cerchenkaČlen
Přidáno před 15 let
Děkuji za připomínku - probudit se ze snu? Nepotřebuji si půjčovat karavan, abych v něm zkusila bt třeba na dovolené. Jsem trucker, pořád na cestách a i v tom trucku spím, celotýdně i bydlím. Vím o čem ten život na kolech je !y Já píšu o nejluxusnějším karavanu na trhu - KABE, tam je i pračka na 12 V. Pánové cítím z Vás nadřazenost a ego, které srší z každého truckera, když vidí ženskou za volantem :-). Jeep bych si kupovala 4,0 litr, abych s 2 tunovým bydlíkem nezůstala stát v serpentýnách na horu Říp! život je krátkej, užijme si ho ...
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 15 let
Žádná nadřazenost, jen tě neznáme, tak tě bereme jako normální ženskou, pochopitelně spíš šlo jen o to, že spotřebiče velké na 12V jsou velmi drahé a náročné na údržbu i proud, potažmo tedy stálý život v takovém karavanu vyjde dráž, nrž bydlet v hotelu. Velmi ti držím palce a až budeš mít chvilku hoď fotečku tvýho Trucku do galerie, určitě to trošku oživíš, určitě tu nikdo nebydlí v Americkém Trucku :^!c
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
P
AnonymČlen
Přidáno před 15 let
Já osobně si myslím, že je to otázka kompromisu. Bydlet se v tom určitě celoročně dá. Radiátorky jsou super:D. A ruku na srdce: karavan je finančně náročný i v případě, že jezdíš jen na víkend. Je to o tom, co se komu líbí.

Jinak ženskou za volantem SUV a s docela slušně dlouhým karavanem vídávám na každém výjezdu, takže mi to zvláštní vážně nepřijde. Akorát my máme jen třílitr :he.
vondracekvondracekČlen
Přidáno před 15 let
Děvenko, žádná nadřazenost- to je hloupost, jsme jenom hrozně zvědaví! Některé části Tvých
příspěvků mě silně zajímají, některémi mi přijdou jako fikce a většina jako zašmodrchatelně-neuvěřitelné představy o jakémsi přidrsnělém truckérském řemesle, Tvůj jeep stoupá obsahem
z původních 2, pak 3,až na 4 litry, další neuvěřitelné změny v Tvých životních poměrech, včera
tu, dnes onde,či v Kanadě, tam Ti mohou ukradnout vysněný karavan, potom totéž v Česku,
piš klidně dál, třeba to bude i nadále zábavné, ale hlavně :"Pokud si z nás chceš dělat srandu,
tak snad nám to ani nevadí!
Možná se poptej na zkušenosti také domorodců, přednostně tam,kde má karavan u domu
každý třetí, tam bude souhrn informací zahuštěnější, než tam, kde je jen u každého šestého.


PS.Držím palce! :he!l
Upravil vondracek dne 29.09.2009 06:45, před 15 let
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 15 let
Já s tim nemám zkušenost, ale co se musí vyřešt:
- místo ke stání (není to tak jednoduchý), ideální na vlastním oploceným nebo s povolením majitele. To už je ale krůček k chalupě
- co v zimě - záleží jaký máš koníčky a záliby, v karavnu se dá opravdu jen spát, vařit, koukat na televizi, případně nějaké drobné práce. Já bych k tomu třeba nutně potřeboval garáž, místo na uskladnění různého "bordelu", dílnu na kutění atd...

Ale jinak proč ne, ale na těch pár čtverečních metrech (i třeba ve dvou a více lidech) se podle mě nedá dlouhodobě přežít :-)
harleyharleyČlen
Přidáno před 15 let
Cerchenko,Zděnde má pravdu.Přečti si tohle vlákno od začátku.Vždyť ty si místama protiřečíš.Takhle jsem přemýšlel(bez urážky)když mi bylo patnáct a každou volnou chvíly jsem seděl nad katalogama motorek.Nezlob se za ten výraz,ale nevěřím.Jestli se pletu tak se velmi rád omluvím a přidám láhev J.D.
C
cerchenkaČlen
Přidáno před 15 let
Harley podívej se,já jsem tady na foru vyhodila téma, zdali se dá celoročně bydlet v karavanu v ČR - lidé píšou své názory, super. Já si nepotřebuji protiřečit ani psát své sny a co bych ráda a co ne. Já budu ěťastná za to, když sem karavaňáci napíšou svůj názor na to bydlení, nebo zkušenost. Nepotřebuji a nechci debatovat o sobě. Přeji krásnou zimu všem!! B)
T
tomtomČlen
Přidáno před 15 let

Citovat

harley napsal:
Cerchenko,Zděnde má pravdu.Přečti si tohle vlákno od začátku.Vždyť ty si místama protiřečíš.Takhle jsem přemýšlel(bez urážky)když mi bylo patnáct a každou volnou chvíly jsem seděl nad katalogama motorek.Nezlob se za ten výraz,ale nevěřím.Jestli se pletu tak se velmi rád omluvím a přidám láhev J.D.


BIG BIG souhlas

omdlíváááám
K
KloggieNováček
Přidáno před 15 let
Nechápu proč hned na začátek kupovat Kabe, vždyť stačí prakticky jakákoliv řada 6xx - 9xx, někdy i 5xx je dobře a pěkně vybavená. A když už něco za mega a půl, tak proč ne rovnou Winnebago?
Další co nechápu - proč kladeš důraz na objem? Záleží přece na kroutícím momentu a nosnosti tažnýho zařízení? Je mi na prd auto s motorem 7l když bude mít tažný otypovaný na 1,3t...
A do třetice - píšeš že jsi truckerka, takže necháš karavan někde 14dní stát? To se s ním rozluč - i v Kanadě...
Upravil Kloggie dne 12.10.2009 23:39, před 15 let
K
KloggieNováček
Přidáno před 15 let
Jinak taky přemýšlím o celoročním bydlení v karavanu a myslím si, že po určitých úpravách a zvolením vhodného "tahače" se toho dá celkem úspěšně dosáhnout. Jenom jsem došel k závěru, že bude potřeba vhodné zimoviště na období cca říjen(listopad) - březen.
1jgs - Milan1jgs - MilanČlen
Přidáno před 15 let
Ahoj,
já si myslím, že se za jistých okolností v karavanu žít celoročně dá. Pokud se vyřeší kde, a v čem, a co elektřina, a co odpad, a co voda .... a ostatní řešitelné věci, zbývá pak už to jediné a podle mého názoru nejdůležitější. Chtít se vzdát komfortu, na který je člověk zvyklý.

Já mám karavaning moc rád. Jezdíme od jara do podzimu skoro každý víkend, pak nějaká delší dovča a v zimě nějaké ty hory. Všechno to nás moc baví, protože jinak bychom to nedělali. Vynecháváme ale víkendy, kdy je hnusně, kdy prší od rána do rána. A proč? Protože pokud se mám rozmyslet, jestli při špatném počasí sedět uvnitř karavanu nebo doma, tak domov jasně vyhrává.

S karavanem jsme blíž k přírodě, k vodě, hradům, městům a podobně. Když je hezky, tak většinu času trávíme na výletech nebo před karavanem. Vnitřek je zařízen skoro pro vše, chybí tam ale prostor. Pořád je to ale jen "druhý" domov. V tom prvním mi vyhovuje, že si můžu u křesla dát nohy na židli a přesto nemusí koukat z okna, že to mám na WC dál než dva kroky a že si můžu najít místo, kde budu chvilku sám. To v karavanu, ač bude i ten nejdelší, prostě nenajdu. V karavanu mi chybí třeba taková blbost jako stoupnout si před okno a koukat se ven. Dívat se můžu leda tak do skříněk. Není to o tom, že bych si stěžoval. Pro ježdění s karavanem jsou to věci nepodstatné, pro klidný a spokojený život ale dle mého názoru důležité.

Takže můj názor: "V karavnu se celoročně žít dá, ale já bych to nechtěl":

Milan :_
__________________________________
Všude dobře, :x tak co doma :^ ???!!!
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 15 let
Nevim jestli to tu někdo už neřešil, ale pokud spočítáte ceny těchto luxusních karavanů, započítate životnosti, provozní náklady, nutnost velkého auta atd... tak s ohledem na předpokládanou délku života vyjde levněji celkem pěkné bydlení v menším rodiném domě (mimo PH), který možná ještě zdědí vaše děti...
karlosVWkarlosVWČlen
Přidáno před 15 let
být sám (max ve dvou)..chtít si odpočinout od lidí a v kapse slušnou měsíční rentu..bych se nebál v karavanu celoročně bydlet a cestovat.Spíš bych však volil obytné auto než přívěs..určitě by to bylo pohodlnější a zima by se dala řešit v oblasti více na jih.
Jak jsem psal,tento způsob života si myslím je vhodný pro zajištěné důchodce nebo rentiera...ne však pro člověka,který musí denně řešit pracovní záležitosti.
1970 + 1977 + 2002
Fiat Ducato EuraMobil PRS695SB
nějaké ty fotky https://karlosvw.rajce.idnes.cz/
SOUNDSHOP.CZ vše pro car hifi & car multimedia
C
cerchenkaČlen
Přidáno před 15 let
Dobré psaní Milane, na zamyšlení. Také jsem si to již spočítala, že koupě domečku mimo Prahu něgde u lesa, kde budeš mít krb, prostor a domov, že je lepší vrazit peníze sem než do karavanu, terý ti může něgdo ukrást, nabourat.Asi je důležitější bydlet a pak myslet na zábavu - koupě karavanu, levnějšího.Děkuji za názory.Kanadani tady mají stát karavany u domů na svém neoploceném pozemku, ne na ulici. A ty velký karavany (nedá se to nazvat karavan ani, ale něco na způsob busu, který se připojuje na točnu od trucku, takže velký kolos a drahý) jim stojí na parkovištích trucků, kde za to platí a je to bezpečné.Něgdo má karavan, něgdo zase sportovní loď u domu a každej víkend tomu holduje.
Kloggie: bylo mínus 10 stupňů a já stála v novém promrzlém karavanu za 560 tis. Kč, pak jsem vstoupila do nového KABE za 1,2 mil. Kč a nedalo se ty dva karavany srovnávat, Kabe nebyl tak promrzlý, lépe zateplený, pohodlnější, domáčtější a hlavně velká koupelka s uzavíratelným sprch. koutem, což je důležité na trvalé bydlení. Že si zubním kartáčkem nevypíchneš oko kvůli tomu že se v koupelně nemůžeš ani pořádně otočit u průměrných karavanů.

Dobrej názor Milane, děkuji a pomalu si začínám uvědomovat že v domově na kolečkách ten pravý domov mít moc nemůžeš ... !d I když je mi z toho smutno. ČR je malá země a lidé nejsou zvyklý migrovat za prací, karavan jsem chtěla hlavně kvůli tomu, že když ztratím práci např. v Třebíči, ok najdu si job zas v Chebu a jen se tam s tím karavanem přemístím. To s domečkem nemůžeš. Max. ho pronajmout, vzít si pronájem v tom Chebu a co dál ... Je to zamotaný. Bydlet u nějakého městečka, např. Olomouc, Brno apod. a z vesnice dojíždět autem do práce.A myslím že i s bezpečností KABE by byl v ČR problém, jak se tam krade. Asi bych zešedivěla strachy o tak drahý bydlík celkově.A na celoroční bydlení neslevím a kupovala bych jen KABE, protože jiné karavany se ke KABE přirovnávat nedají bohužel.
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 15 let
No a co si pořídit mobilheim, který v případě přesunu odveze náklaďák? Myslím , že skoro v každé obci se dá najít kousek fleku od města, který se dá na chvíli najmout?:r
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
J
jirkamdsČlen
Přidáno před 15 let

Citovat

Me2d napsal:
No a co si pořídit mobilheim, který v případě přesunu odveze náklaďák? Myslím , že skoro v každé obci se dá najít kousek fleku od města, který se dá na chvíli najmout?:r


To asi nebude to pravý ořechový :) nedokážu si představit, že 3m široký mobilhome budeš přetahovat po silnici sem a tam .... Myslim, že musí být zvláštní povolení a doprovod na tak nadměrný náklad :)
a musí k tomu být přípojka na vodu a kanalizaci... !)
Jirka, Jana, Zuzka 18, Luky15
VOLVO XC90 + HOBBY Kmf 545 Silver Line Jablonec nad Nisou
www.servis-elektro.cz
www.motokary-liberec.cz
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 15 let
Proto je na konci ten šašek!t
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 21
Členové online 1
Svrcek Jiri

Celkem členů: 15,971
Nejnovější člen: lisky
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,478,693 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18671 sekund | Průměrně za: 0.18671 (0) sekund | Dotazy: 127 | Použitá paměť: 2.2MB/4MB