Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Parkování obytných aut v Praze

Poslední aktualizace před 6 let
Mirek57Mirek57Člen
Přidáno před 13 let

Citovat

XTRAN napsal:
S tím netem a Tvým nickem to bude těžký. U nás v Horní Dolní Lhotě teprve zavádí dálnopis a elektrický proud!) Proto jsem se vydal do Prahy s baťůžkem na zkušenou.

Odcházím tedy hrát si na vojáčky, po zprávách musím být totiž doma v posteli. Kdybys měl čas, napiš mi prosím zase nějakou pohádku jak obecně závazná vyhláška hl. m. Prahy zakázala Gekovi kamarádit s Čukem.

Dobrou noc. A doufám, že to naše špičkování bereš jako legraci a ne jako invektivy. A s tím Áčkem na espézetce si nic nedělej. U nás v Horní Dolní je to písmeno stejně tak oblíbené jako Téčko v Práglu.

Pa Maximální Borče

Promiň mi to,určitě nezáleží na tom odkud jsi a kde žiješ. já jsem "S" a mám rád Ostraváky stejně jako lidi ze šluknovského výběžku,či pražáky.Inteligent bude vždy inteligentem a naopak.Díky Tobě jsem se opravdu upřímně zasmál, zejména pozdrav "Pa Maximální Borče" by mohl na tomto serveru určitě zdomácnět a Míra(fun) by ho mohl přidat do hodnocení,jako stupeň charakterizující nejvyšší stupeň bydlíkářského poznání.
Nevím,jak velké věci ve své dodávce provádíš,ale tohle se ti opravdu povidlo! Mirek
tomasboktomasbokČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

Vaseknexxo napsal:
Na fotkách je inkriminovaná značka


Díky za tu fotku značky na které je jasně vidět, že mimo jiné platí pro "CAMPER" dle obrázku z alkovnou, ještě, že mám polointegrál :D
LAIKA X710R
pepineckpepineckČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

tomasbok napsal:

Citovat

Vaseknexxo napsal:
Na fotkách je inkriminovaná značka


Díky za tu fotku značky na které je jasně vidět, že mimo jiné platí pro "CAMPER" dle obrázku z alkovnou, ještě, že mám polointegrál :D


Na té značce je také vidět, že nesmí stát karavan s vysunutými nožičkami a samostatně.
Pokud je zapřažen a podpěry nejsou, tak může? Koukal jsem do fotek Zdeněk a I. Lbc a ten
takhle parkoval na Smetanově nábřeží a zřejmě v pohodě. Víte někdo něco?:x
pepi
BombiciBombiciČlen
Přidáno před 13 let
Pro Xtran.
Jak bylo vidět na fotce, tak nestál na přechodu, ale je to čára vymezující pruh pro parkování u krajnice, zajisté za značkou označující parkování a to bez modrého pruhu, tedy veřejné parkoviště a to buď za poplatek či zdarma. No a pokud pracuješ v těch bezpečnostních složkách, tak zajisté víš, že ta značka na vjezdu do Prahy znamená, že se nesmí stát na komunikacích, ale parkoviště vyhrazené pro parkování není zmíněná komunikace a zde se parkovat smí, ba naopak musí. Pokud ten parking není omezen nějakým dodatkem, může tam parkovat i náklaďák. Kde jinde by v Praze stály přes noc? Vyjeli by před osmou za Prahu? Tudíž Vašek z Klecan pravděpodobně dostal pokutu neoprávněně. A vyhláška i kdyby byla, toto nemůže upravit. Navíc by musela přesně vypsat i to, že se nesmí stát na jiných než předem určených parkovištích a ta pro taková auta vymazit a označit. Ale ta vyhláška jak víme stejně neexistuje a těžko by s ní magistrát obstál proti např. cizincům. Navíc by ji musel na vjezdech do města distribuovat. Zde by neplatilo nic o neznalosti zákona (navíc to není zákon), ale úřad je povinen dostatečně předem informovat všechny občany a to i návštěvníky Prahy.
Vašku (Vaseknexxo), myslím že vzpomínka je hořká, ale pokud to bylo, jak jsem popsal, šel bych tenkrát do správního řízení. Ovšem když to přijde, člověk asi hned neví co dál. Už to je jen vzpomínka na ty "Ačka":)
No, zatím jezdím krátký čas, ale ani v cizině, jak tu někdo popisuje, mě zatím nikdo odnikud nevyháněl, pokud stojím tak, že nepřekážím a není to i jinak pobuřující. Samozřejmě šlo vždy o parkoviště. Nebyl jsme ovšem s bydlíkem u moře a ještě v Chrovatsku :(
Tak dobré parkování všem a všude:_
Bombíci
X
XTRANČlen
Přidáno před 13 let
Ale Bombiku, další mystifikace?

§ 46 zákona, zdůrazňuji ZÁKONA č. 200/1990 Sb.

Ostatní přestupky proti pořádku ve státní správě a přestupky proti pořádku v územní samosprávě
(1) Přestupkem je porušení i jiných povinností, než které jsou uvedeny v § 21 až 45, jestliže jsou stanoveny zvláštními právními předpisy včetně nařízení obcí, okresních úřadů a krajů.
(2) Přestupkem proti pořádku ve věcech územní samosprávy je porušení povinností stanovených v obecně závazných vyhláškách obcí a krajů vydaných na úseku jejich samostatné působnosti.

Pokud má tedy obec vyhlášku o zákazu pití alkoholu na veřejnosti a partička cizinců rozjede na náměstí becherovkový mejdan, budou patřičně ohodnoceni v souladu se ZÁKONEM. Nikdo jim, předem žádný informativní leták samozřejmě nedá a samozřejmě platí, že neznalost zákona neomlouvá.

Tímto končím s touto nesmyslnou diskuzí.
J
jourinNováček
Přidáno před 13 let
Tak jsem diky tomutu tematu neodolal a po dvou letech cteni jsem se zaregistroval :-)

Minuly tyden jsem dostal predvolani za nocni stani s obytnym autem v bocni ulici v ujezde nad lesy (praha 9). Stal jsem u kamarada pred domem, v bocni ulici, nikomu jsem neprekazel a navic kolem me byla spousta dodavek..

To me fakt vytocilo a zacal jsem resit co s tim, odhodlan dotahnout to k soudu. Po konzultacich s pravnikem jsme se rozhodli ze ustavni soud je nas cil, protoze proti zlovuli uredniku je treba bojovat.. kdyz se bojovat nebude tak pocet nesmyslnych omezeni a restrikci bude stoupat.

Tady je par zajimavych postrehu.

Urednik nemuze neco zakazat nebo omezit plosne.. muze regulovat pouze tam kde to dava smysl, pokud to udela tak ze vas omezi i tam kde to smysl nema, tak se muzeme branit... dobry priklad je napriklad kauza s odtahem auta pri cisteni ulice a pak naslednym vymahanim nekolika desitek tisic korun za odtazeni a parkovne.

Dalsi daleko podstatnejsi zjisteni je, ze zakon ani vyhlaska nezna dodatkovou tabulku obytneho auta a nerika co je napis CAMPER.. Protoze nas urady mohou omezovat pouze zakonym zpusobem, je pouziti dodatkove znacky ktera oficialne neexistuje nesmysl (coz asi urednik nepochopi, ale prvoinstancni soud ano)

A posledni postreh... kdyz jsem prisel na MP tak listek vyhodili, vyresili me domluvou a odmitli se blbosti zabyvat :-D takze se zadny soud nekonal a ani jsem nestihl vytahnou me odborne znalosti :-D ..


V kazdem pripade ty informace treba nekomu pomohou ve sporu s aktivnim blbcem.. Nechci tu byt za zastance kempovani na Staromaku, ale jednoznacne neslouhlasim aby nas omezovalo nesmyslne narizeni i tam kde to postrada logiku..

Hezke velikonocni pondeli

T
G
GULIČlen
Přidáno před 13 let
AHOJKY LIDI :_
Milý, drahý XTRANe.
Toto vlákno jsem četl obzvláště s velkým záujmem, protože jsem se na Velikonoce chystal do Prahy.

A teď popořadě: Jel jsem do Prahy v pátek 22.4. na noc. V Praze jsem byl v 0:05 h (tedy v SO ráno) a zaparkoval jsem na vyznačeném parkovišti v Praze-Běchovicích v ulici Richterova 536. Přijel,vypnul motor a ihned spal- NIC-VÍC.
Parkoviště sousedí přímo se sportovním areálem, kde se v SO od 9:00 h konal turnaj fotbalu minipřípravky. Vezl jsem tam kluka přímo a to KEMPREM (obytné auto).
K mému překvapení jsem ráno našel za stěračem lístek od Tvých hodných kamarádů LIDUMILŮ MĚŠŤÁKŮ pozdrav-tedy výzvu
k vysvětlení spáchání přestupku.

Nechci tu nic a nikoho zesměšňovat, ale jde mi o to, aby všichni v republice věděli jak to DOOPRAVDY chodí v Praze a počítali s tím, že TI co by nás měli chráni a pomáhat a nemyslím tím POLICII STÁTNÍ nás nahánějí jako nějakké zločince.
A spoléhat se na zkušenost co měl JOURIN je dosti slabá útěcha.
Ještě malá drobnost: bydlím 100 km od Prahy, abych podal vysvětlení musím si vzít dovolenou a zajet na stanici MP kde mi buď
vyčiní (ale bez pokuty) nebo mě "vosolí " a pojedu domů s hořkou pachutí na jazyce.
Trochu jsem se tu rozepsal tak mi to promiňte. Snažím se o OBĚKTIVITU.
tomasboktomasbokČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

GULI napsal:
AHOJKY LIDI :_
Milý, drahý XTRANe.
Toto vlákno jsem četl obzvláště s velkým záujmem, protože jsem se na Velikonoce chystal do Prahy.

A teď popořadě: Jel jsem do Prahy v pátek 22.4. na noc. V Praze jsem byl v 0:05 h (tedy v SO ráno) a zaparkoval jsem na vyznačeném parkovišti v Praze-Běchovicích v ulici Richterova 536. Přijel,vypnul motor a ihned spal- NIC-VÍC.
Parkoviště sousedí přímo se sportovním areálem, kde se v SO od 9:00 h konal turnaj fotbalu minipřípravky. Vezl jsem tam kluka přímo a to KEMPREM (obytné auto).
K mému překvapení jsem ráno našel za stěračem lístek od Tvých hodných kamarádů LIDUMILŮ MĚŠŤÁKŮ pozdrav-tedy výzvu
k vysvětlení spáchání přestupku.

Nechci tu nic a nikoho zesměšňovat, ale jde mi o to, aby všichni v republice věděli jak to DOOPRAVDY chodí v Praze a počítali s tím, že TI co by nás měli chráni a pomáhat a nemyslím tím POLICII STÁTNÍ nás nahánějí jako nějakké zločince.
A spoléhat se na zkušenost co měl JOURIN je dosti slabá útěcha.
Ještě malá drobnost: bydlím 100 km od Prahy, abych podal vysvětlení musím si vzít dovolenou a zajet na stanici MP kde mi buď
vyčiní (ale bez pokuty) nebo mě "vosolí " a pojedu domů s hořkou pachutí na jazyce.
Trochu jsem se tu rozepsal tak mi to promiňte. Snažím se o OBĚKTIVITU.


Napiš prosím jak to dopadlo. (ulice zřejmě Richtrova).
LAIKA X710R
TajfunTajfunČlen
Přidáno před 13 let
Má od kamarada co pomáhá a chrání takovej šikovnej formulář na osobu blízkou tak než jezdit těm prudičům něco vysvětlovat přez půl republiky tak bych jim ho poslal .Pravda pěkně si s nima popovídat by mohlo bejt zajímavý ale někdy se z blbcem nejde dohodnout.
J
jourinNováček
Přidáno před 13 let

Citovat

GULI napsal:

A spoléhat se na zkušenost co měl JOURIN je dosti slabá útěcha.
Ještě malá drobnost: bydlím 100 km od Prahy, abych podal vysvětlení musím si vzít dovolenou a zajet na stanici MP kde mi buď
vyčiní (ale bez pokuty) nebo mě "vosolí " a pojedu domů s hořkou pachutí na jazyce.
Trochu jsem se tu rozepsal tak mi to promiňte. Snažím se o OBĚKTIVITU.


No vidis, rikam ze to je zmrdovina... v kazdem pripade pokud prituhne tak dej vedet.. jinak to co jsem psal plati.. oficialne neexistuje dodatkova znacka CAMPER.. tudiz pokud budou delat problem tak to muzes pouzit.. a pokud to nebude stacit tak dej vedet.. mame na ne s pravnikem fakt zizen..
J
jourinNováček
Přidáno před 13 let

Citovat

GULI napsal:
AHOJKY LIDI :_
Milý, drahý XTRANe.
Toto vlákno jsem četl obzvláště s velkým záujmem, protože jsem se na Velikonoce chystal do Prahy.

A teď popořadě: Jel jsem do Prahy v pátek 22.4. na noc. V Praze jsem byl v 0:05 h (tedy v SO ráno) a zaparkoval jsem na vyznačeném parkovišti v Praze-Běchovicích v ulici Richterova 536. Přijel,vypnul motor a ihned spal- NIC-VÍC.


Mimochodem svet ja malej... uplne nahodou jsem jel kolem v sobotu dopoledne kolem tebe a rikal jsem si ze by me zajimalo jestli jste v tom aute spali a jestli jste taky dostali listek za sterac jak ja...
X
XTRANČlen
Přidáno před 13 let
Přesně před rokem (vracel jsem se ze Stvořidel) mi ve 2 hodiny ráno v Praze 9 odtáhli Oktávku i s kánoí na střeše.
Stál jsem v pohodě, nikomu nepřekážel a nic neporušoval.
Vysvětlení bylo, že auto stálo dobře, ale kánoe byla blízko křižovatky :)
Stálo mě to 1700 Kč a po sundání kánoe jsem zjistil celkem solidní poškození, které nebylo vidět, když byla loď na střeše. Poslali mě do prd.le, že jsem si to při převzetí měl zkontrolovat (samozřejmě štafle jsem neměl).

Tímto chci říci, že v žádném případě neobhajuji stupidismus a aroganci státní moci.

Pouze si myslím, že Praha je ke kamperům vstřícná, žádný plošný hon se neprovádí. Opravdu ta zóna je jakousi obranou toho, aby se v centru Prahy nepořádaly grilpárty s ejchuchu do ranních hodin.

Jasně, že jsou země, kde jsou ještě vstřícnější. Ale také je hodně zemí, kde Vás klidně ve 2 v noci projedou jako zločince a z místa vykopnou. Jenomže tam by jste si zanadávat nedovolili a před orgánem stojíte v pozoru jako školáčci.

Mě se na celé této diskuzi nelíbila jedna věc. Někdo tady plácnul hovadinu s obecně závaznou vyhláškou, která vůbec neexistuje. Okamžitě se spustila lavina nadávek. Nakonec se ukázalo, že nějak postihnuti za parkování byli 2 nebo 3 lidé? Z 2900 členů fóra. Nezlobte se na mě, ale to je směšné. Až tady z těch 2900 lidí třetina bude mít na obytce nebo přívěsu botu nebo předvolání, budu první, kdo bude nadávat s Vámi a bouřit se proti tomu.

Mám takový pocit, že jsme popsali desítky řádků, stovky písmen. A výsledek? V globálu jsme zjistili, že se vlastně o nějaký velký problém nejedná. Smutné na tom je to, že mnoho potencionálních návštěvníků Prahy, kteří si přečetli tuto diskuzi si cestu do Phy rozmyslí nebo budou v autě usínat se staženou zadnicí, že dostanou pokutu.
G
GULIČlen
Přidáno před 13 let
AHOJKY LIDI :_
Mě se zase na této debatě nelíbyla "druhá" věc. Dušoval jsi se, zastával jsi se JICH, bojoval jsi za Ně, jako by jsi byl
přinejmenším " ŘEDITEL ZEMĚKOULE" , který to zařídí, aby nikdo platit nemusel..... Navždycky!
X
XTRANČlen
Přidáno před 13 let
Co jsem GULI napsal, za tím si stojím. Neznám (neznal jsem) žádného policajta ani státního ani měšťáka, který by cíleně lovil řidiče obytek, klidně parkující v metropoli. O nějakém zařizování nepadlo z mé strany ani slovo. Proč bych to proboha dělal, většinu z Vás jsem nikdy ani osobně neviděl a s dopravou a pokutami nemám vůbec nic společného už 6 let. Kde si stál, jak si stál a proč si dostal výzvu nevím a je mi to úplně jedno.

Je však možná jiná věc. Internet je věc ošidná a možná si někdo přečetl mířená slova jako: blbci, defenestrace, sebranka falešná, Je to prostě pakáž,dal bych jim do ruky lopatu až by padali na držku, škoda vidlí na ten hnůj apod. Však zabrouzdejte na první příspěvky.

Jo chlapci, ono se v Česku hezky nadává, co? Ono místo těch blbců a buzerantů by občas stačilo napsat větu: byl jsem v Praze a bylo super, za noc kolem nás projelo 10 policejních aut,vůbec jsem se nebál, že se mi něco ztratí nebo mě někdo přepadne.

A nejeden z Vás chytráků a hrdinů ohánějících se slovy o pakáži, 10 km za Rozvadovem skoro paty líže německému grenzpolicajtovi a ponižuje se jak stará (ani nechci psát to slovo označující prodejnou ženu). Já vím svoje.

No nic, s touto debatou končím a pravděpodobně i s C24. 2901 členů je hezké číslo, majiteli přeji brzkou 3 tisícovku. Bohužel více se mi líbilo to špičkování se starým Vondráčkem,fajn pokec a vtípky, technické vychytávky Rádi Sladkého, než tohleto přechytralé mudrlantství plné napadání. Holt to bude tím, že jsem byl více než 10 let tím hnojem a tou pakáží.

Takže přátelé papá.
M
AnonymČlen
Přidáno před 13 let
nedělej zagorku , nemůže ti rozumět 3 tisíce lidí . Dáme dokupy seznam provokatérů a až dorazej na dostřel k praze tak jim necháme dát botičky na všechny kola i za zastavení u stojanu u pumpy :D
G
GULIČlen
Přidáno před 13 let
AHOJKY LIDI :_
Milý, drahý XTRANe.
V předchozích článcích jsi MACHROVAL ,že všechno znáš, všechno víš, všude jsi byl a kde jsi nebyl, tak od tamtut máš alespoň klíče. Dokonce si sám vyzval lidi ať ti napíšou na SZ (asi aby si to nikdo nemohl přečíst) a když jsem ti napsal tak si mě a stím i ostatní poslal do ČAMČORYČEK. Tak to je opravdu hrdinství.
Já si svou pokutu opravdu zaplatím, ale TY už nemachruj.

PS: Nechci tu nic a nikoho urážet, ale co jsem napsal to jsem napsal s chladnou hlavou.
Tvé rozhodnutí o tom dalším nechám na tobě. Máme demokracii.
Upravil GULI dne 27.04.2011 11:08, před 13 let
L
lada721Člen
Přidáno před 13 let

Citovat

XTRAN napsal:
Co jsem GULI napsal, za tím si stojím. Neznám (neznal jsem) žádného policajta ani státního ani měšťáka, který by cíleně lovil řidiče obytek, klidně parkující v metropoli. O nějakém zařizování nepadlo z mé strany ani slovo. Proč bych to proboha dělal, většinu z Vás jsem nikdy ani osobně neviděl a s dopravou a pokutami nemám vůbec nic společného už 6 let. Kde si stál, jak si stál a proč si dostal výzvu nevím a je mi to úplně jedno.

Je však možná jiná věc. Internet je věc ošidná a možná si někdo přečetl mířená slova jako: blbci, defenestrace, sebranka falešná, Je to prostě pakáž,dal bych jim do ruky lopatu až by padali na držku, škoda vidlí na ten hnůj apod. Však zabrouzdejte na první příspěvky.

Jo chlapci, ono se v Česku hezky nadává, co? Ono místo těch blbců a buzerantů by občas stačilo napsat větu: byl jsem v Praze a bylo super, za noc kolem nás projelo 10 policejních aut,vůbec jsem se nebál, že se mi něco ztratí nebo mě někdo přepadne.

A nejeden z Vás chytráků a hrdinů ohánějících se slovy o pakáži, 10 km za Rozvadovem skoro paty líže německému grenzpolicajtovi a ponižuje se jak stará (ani nechci psát to slovo označující prodejnou ženu). Já vím svoje.

No nic, s touto debatou končím a pravděpodobně i s C24. 2901 členů je hezké číslo, majiteli přeji brzkou 3 tisícovku. Bohužel více se mi líbilo to špičkování se starým Vondráčkem,fajn pokec a vtípky, technické vychytávky Rádi Sladkého, než tohleto přechytralé mudrlantství plné napadání. Holt to bude tím, že jsem byl více než 10 let tím hnojem a tou pakáží.

Takže přátelé papá.




Jo hodl jsme jak vidno a i s mými skušenostmi s pomáháním a chráněním na opačných stranách barikády
pepineckpepineckČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

MichalJ napsal:
nedělej zagorku , nemůže ti rozumět 3 tisíce lidí . Dáme dokupy seznam provokatérů a až dorazej na dostřel k praze tak jim necháme dát botičky na všechny kola i za zastavení u stojanu u pumpy :D


Je to tedy počteníčko, MichalJ-e, řekni prosím starému pánovi, co to znamená "dělat zagorku".
Já to neznám a trápí mě to. Díky.:v
pepi
X
XTRANČlen
Přidáno před 13 let
Milý, předrahý GULI,

za A)
já jsem zde na C24 asi poslední, který se tady chlubí, kde všude byl. Nemám ani žádnou fotogalerii a zážitky z cest si nechávám většinou pro sebe. Touto cílenou lží na mou osobu si mě pořádně nas.al !!! a já teda hlavu klidnou nemám.
za B)
klíče mám od bytu, od aut, od chaty a dále 8,10,12,13 atd v ploché, očkové i gola sadě
za C)
když jseš takovej v.l a před 2909 lidmi se tady 25.4. v 07.30 hod. veřejně, z dohledatelné IP adresy přiznáš ke spáchání nějakého přestupku, do příspěvku napíšeš, že si řídil ty, napíšeš i přesnou ulici a místo a ještě je u toho v nicku fotka Tvého vozu, můžu Ti poradit pouze jednu osvědčenou věc:

Rozbí prasátko, pětibábu dáš za lístek do Prahy, litřík za pokutu a 14 Kč za chlebíček (vedle té policejní služebny je výborný humrový). To pošlapání Tvé ješitnosti, že nějaký měšťácký póvl ,dal samotnému velkému GULImu za stěrač lístek máš samozřejmě zdarma. A na pěkně dlouho.

Ona asi ta komunikace přes SZ má nějaký svůj účel. Já jsem ale proti Tobě hloupý trouba, protože Tvým myšlenkovým pochodům a tomu co vlastně po mě chceš a proč se do mě navážíš nerozumím. Proto s Tebou nadále odmítám komunikovat a platí vše předešlé, že už budu pouze vzpomínat na zlaté a inteligentní časy C24.
P
AnonymČlen
Přidáno před 13 let
No Vláďo a co osoba BLÍZKÁ :-) internet není protokol.
Upravil Anonym dne 27.04.2011 21:39, před 13 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 16
Členové online 0

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,541,709 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20486 sekund | Průměrně za: 0.20486 (0) sekund | Dotazy: 133 | Použitá paměť: 2.27MB/4MB