Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Detektory, narkotizační plyn

Poslední aktualizace před 4 roky
campercamperČlen
Přidáno před 13 let
Máme instalované od výrobce celkem tři detektory. Jeden je u podlahy na LPG, druhý u stropu na plyny a třetí v úrovni hlavy "v leže" v alkovně. Ten je na CO. Každé čidlo má kontrolku a ta svítí. Netestoval jsem tedy funkčnost. Zatím párkrát spustil ten u stropu. Reagoval na desinfekční spray, na přichycenej koláč v troubě:D, na smažení na pánvičce... Zkusím odzkoušet ty ostatní:x
MONIKA & TOM
campercamperČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

JardaMajka napsal:
Při čtení této diskuse mě napadlo se zeptat jestli sebou vozíte něco na sebeobranu, pepřáky, plynové pistole atd. Brokovnice jako v Americe by asi neprošla, že?


Jasně, ty ne?:)
MONIKA & TOM
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

JardaMajka napsal:
Při čtení této diskuse mě napadlo se zeptat jestli sebou vozíte něco na sebeobranu, pepřáky, plynové pistole atd. Brokovnice jako v Americe by asi neprošla, že?

Já mám plynovku z pepřovejma nábojema ale nevozim ji :)
Ale zajímalo by mně jestli tady na foru je někdo kdo se osobně, doopravdy setkal s použitím uspávacího plynu a vyloupením karavanu zatím co měl "barevné sny" ??
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
tronictronicČlen
Přidáno před 13 let
A mně by zase zajímalo co nastane dříve.
Jestli se vlivem narkotizačního plynu nejdříve rozezvučí alarm a pak usnu,anebo naopak.
A pak jestli v tom prvním,teda lepším případě,budu ještě schopen nějak zareagovat.
R
RudyČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

JardaMajka napsal:
Při čtení této diskuse mě napadlo se zeptat jestli sebou vozíte něco na sebeobranu, pepřáky, plynové pistole atd. Brokovnice jako v Americe by asi neprošla, že?

To asi ne, ale obyčejný prak a pytlík matic M12 taky není k zahození. :^
CZECHczCZECHczČlen
Přidáno před 13 let
Detektorů je více druhů. Nejvíce je vidět v karavanech asi AMS kombi alarm (na www.frankana.de ho najdete pod cislem 310/874 ) je to univerzal a stoji kousek nad 2000 zhruba. Tento je dobré montovat ke spodní části vozidla zhruba 1/3. V této výšce již zachytí Propan Butan (je těžký a vyskytuje se u země) a i narkotikum. Existuje komfortnější model kolem 3 tisíc, který se namontuje doprostřed a má celkem 3 zony kontroly - od podlahy ke stropu, podle druhu plynu nebo narkotika. Tyto provedení jsou univerzální jak pro propan tak pro narkotika. Potom se objevují provedení pouze pro propan nebo CO ..na stejných www je pod kodem 310/852. Provedení AMS i v základním provedení reagoval třeba i když se manželka stříkla v autě voňavkou (narkotikem pro muže :) ) a když jsem u něj podržel zapalovač tak alarm spustil také. Někdy, si ale čuchne na dovolené i třeba, když v okolí rostl strom v rozkvětu a alarm po chvilce spustí. No a potom jak tu někdo píše, má zhruba jednou za rok nějaký důvod i v kempu spustit a nikdo neví proč. Tento alarm musí mít jakýkoliv e shop i skladem (kvalitní eshop !) ) .
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 13 let

Citovat

tronic napsal:
A mně by zase zajímalo co nastane dříve.
Jestli se vlivem narkotizačního plynu nejdříve rozezvučí alarm a pak usnu,anebo naopak.
A pak jestli v tom prvním,teda lepším případě,budu ještě schopen nějak zareagovat.


Ahoj tronicu,
u čidel se uvádí, že detekují koncentrace plynu dříve, než mají anestetický účinek. A čidla LPG zase detekují tyto plyny dřív, než by mohly vybuchnout.

pro test použijeme tento gasalarm:
http://www.carava...o=87%20180

má někdo s tímto zařízením osobní zkušenost?
Fun
Smile
Upravil Fun dne 18.01.2011 09:10, před 13 let
PepiPepiČlen
Přidáno před 13 let
Ahoj Fune,dejte vědět jak test dopadne,ať vím co do nového auta namontuji dík:_
D
DostalČlen
Přidáno před 13 let
Když už jsme začali řešit narkotika:
Aby účinek byl dostačující, musí být v krvi pacienta dostatečná koncentrace účinné látky.Jelikož předpokládáme kriminální použití,musí být v celém prostoru karavanu nebo auta plyn rozptýlen v dostatečné koncentraci, aby posádka spala.
Otázkou je,jak se s tím vyrovná organizmus zloděje,který zvenku vstoupí do "zamořeného " prostoru a začne prohledávat skříňky a loupit?:l
Zkusím zjistit u anesteziologů jak by taková akce mohla teoreticky probíhat.
Termín zkoušky dohodnu s funem přes SZ a o výsledku budeme všechny informovat.
dalibordaliborČlen
Přidáno před 13 let
To já předpokládal, že by měl nějakou masku. Třeba s chobotem? :D

Jinak já jsem dost horkokrevný a z 95% spíme při otevřených ventilačkách a i oknech v alkovně. Plynu se nebojím.
Upravil dalibor dne 18.01.2011 20:00, před 13 let
calycalyČlen
Přidáno před 13 let
Zdravim vsechny ochotny aktery akce testovani narkohlasicu.
Muzu zapujcit svuj hlasic Waeco.
Jen misto testovani je pro me z ruky.
Pokud by byl zajem dejte vedet a muzu ho poslat(zapujcit) postou.
SvanSvanČlen
Přidáno před 13 let
O této problematice se dost diskutovalo na www.wohnmobilforu...
Přikláním se k tam dost často prezentovanému názoru, že "uspání" posádky narkotizačním plynem je čirá blbost,která nebyla zatím ani v jednom jediném konkrétním případě policií potvrzena. Zeptejte se nějakého anesteziologa, jestli by byl schopen (a jakým plynem) omámit osádku obytného auta tak, aby přitom nikdo neusnul navěky - přičemž auto může být od velikosti vestavby až po 10metrový alkoven a on nebude vědět,jestli osoby spí nad zemí nebo u stropu,kolik jich tam je,jestli jsou mezi nimi i malé děti,zvířata...
A kolik by toho plynu musel mít, aby (správně "vyměřenou") koncentrací naplnil XXL obytné auto. Zkuste někde najít jeden konkrétní příklad, kdy policie potvrdila,že šlo o použití narkotizačního plynu (a nikoli jen z tvrzení "postižených").
To jen pro klidnější spaní těch,kteří nevěří každé báchorce :-)
jojojojoČlen
Přidáno před 13 let
Dokonce jsem četl, že ve Francii byly prováděny odběry krve udajně uspaných posádek, a nikdy nebyla žádná narkotika zjištěna. Myslím že největším narkotikem je samotná dlouhá cesta a pro zloděje není problém zjistit, že jste z Polska nebo Česka a spíte u odpočívadla dálnice nebo poblíž ní, kde není turistiká destinace, a tudíž jste evidentně po dlouhé cestě a všichni dostatečně unaveni. Zloději umí způsobovat minimum hluku a cestovatelé pak nechtějí věřit, že se nikdo ze 4 lidí neprobudil.
Myslím, že pokud by k uspávání posádek docházelo, určitě by za ty roky, co fáma koluje, byl zaznamenám alespoň jeden případ uspání "navěky". Bezpečné dávkování narkotika je totiž samostaný vědní obor.

Je to podobné jako s ufony, přestože neexistue ani miligram z mimozemského plavidla či jiný fyzický důkaz, fáma si žije svým vlastním životem a je hojně přiživována těmi co se psaním živí. Z ufonů dokonce blahobytně prosperuje v USA nové náboženství Scientologie. Jak vznikla ta ostatní, se však můžeme už jen dohadovat.

Tolik k hlásičům narkotizačních plynů.
Naopak hlásiče propanbutanu případně i CO, CO2, jsou víc než potřebné. Na to, že není omylem zakryto povinné větrání zabudované výrobcem nelze vždy spoléhat a i jen přiotrávení zdraví určitě neprospěje.
Jarek + Jindřiška
Fiat Ducato 250L, 2,3JTD, L3H2, vlastní vestavba do dodávky
Upravil jojo dne 19.01.2011 08:26, před 13 let
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 13 let
Příští týden přinesu podrobný report o narkoplynech. Těšte se !!!!

Dočista jsem zapoměl :o že můj dobrý kamarád a špičkový pilot dr. Zbyněk Fuksa byl řadu let primář Střešovického ARA a nyní je primář ARA (i když v soukr nemocnici) a dovolí mi osobně vyzkoušet jak to funguje vč. maxi přednášky (nemůžu se dočkat !) ).
Myslím že už to máme. jeden telefonát (o letadlech se bavíme pořád, o anestezii mě to nenapadlo,.... a znám ho přes 15 let,....no jo, ta hlava :v
Malá nápověda: ne rajčák, ale halotany.
přesněji: SEVOFLURAN nebo SEVORAN pánové (a dámy) !!!!
Když na to přijde nějaká zasraná smažka to by bylo aby jsme na to nepřišli my !!!!
Detailní report přinesu příští týden.
K.
Zdenek BrabecZdenek BrabecČlen
Přidáno před 13 let
Ahoj, je zde někdo kdo se osobně setkal s napadením narkotizačním plynem ??????
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

bazopv napsal:
Ahoj, je zde někdo kdo se osobně setkal s napadením narkotizačním plynem ??????




Jednou mne jeden takovej narkotizačním plynem napadl.
Když jsem se probudil, neměl jsem slepáka !
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
FranCeskoFranCeskoČlen
Přidáno před 13 let
Stalo se mi to osobně před čtyřmi lety na poslední benzince cca 50 km před Neapolí Stál jsem tam od pátečního večera do pondělí.Bylo léto (30' C) šíbr ve střeše otevřen,nikde žádný český řidič ,prostě nuda.Ze soboty na neděli se to stalo.Šel jsem spát kolem třiadvacáté hodiny a probudil jsem se v neděli odpoledne po šesnácté hodině.Normálně bych spal maximálně do osmé.Bylo mi divné.že mne hrozně bolí hlava.Pochopil jsem situaci po vystoupení z kamionu.Na návěsu díra v plachtě 40 cm a ukraden jeden elektroměr v hodnotě tisíc eur.Do kabiny se nedostali,protože jsem měl dveře zajištěné kurtnou.Co to bylo za plyn to netuším, ale kamionáci tvrdili, že kdybych neměl otevřený šíbr,tak jsem se nemusel probudit. Fr:y
Franta a MarcelkaSmile
M
AnonymČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

FranCesko napsal:
.Co to bylo za plyn to netuším, ale kamionáci tvrdili, že kdybych neměl otevřený šíbr,tak jsem se nemusel probudit. Fr:y

právě.. někdo tu psal že nemusí odhadnout kolik, jenomže ten kdo chce krást odhadovat nemusí ,on dá raději více, aby měl jistotu že je osádka v limbu a jestli se probere neřeší.
Pak stačí otevřít, tím se to vyvětrá a mají jistotu, že je nebudou rušeni.

Jen doufám, že se tu nějaký chytrák nevyjádří, jak tu bývá zvykem, že dotyčný přebral a ráno měl kocovinu.
V případě, že neseženete nějaké plyny ( rajský, CO2 či CO) hodím flašku do pick-upu a do RK ji Funovi dovezu.
Možná by neškodilo udělat o tom článek do CCC a informovat širokou veřejnost, jak tu karavanistickou, tak druhou stranu, že máme na ně detektory.
campercamperČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

MRAZIRNA napsal:

Citovat

FranCesko napsal:
.Co to bylo za plyn to netuším, ale kamionáci tvrdili, že kdybych neměl otevřený šíbr,tak jsem se nemusel probudit. Fr:y

...
Jen doufám, že se tu nějaký chytrák nevyjádří, jak tu bývá zvykem, že dotyčný přebral a ráno měl kocovinu.
V případě, že neseženete nějaké plyny ( rajský, CO2 či CO) hodím flašku do pick-upu a do RK ji Funovi dovezu.
Možná by neškodilo udělat o tom článek do CCC a informovat širokou veřejnost, jak tu karavanistickou, tak druhou stranu, že máme na ně detektory.


na šmejdy a blbce bohužel detektory nejsou:|
MONIKA & TOM
calycalyČlen
Přidáno před 13 let
Moje osobni zkusenost je popsana v prvnim prispevku tohoto tematu.
Podobnej pripad co popsal pan s kamionem u Neapole mi vypravel velmi dobry kamarad (kamionak) s tim ze druhej den odpoledne mel navic jeste na prsou na tricku obtisk podrazky bot.
Ja sem to zazil a rozhodne bych to nezlehcoval.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 20
Členové online 0

Celkem členů: 15,970
Nejnovější člen: paveljurik
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,449,991 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21336 sekund | Průměrně za: 0.21336 (0) sekund | Dotazy: 138 | Použitá paměť: 2.29MB/4MB