Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Fiat Ducato 130 -> 150

Poslední aktualizace před 6 let
B
beertyguruČlen
Přidáno před 6 let
Caute,

riesil uz niekto prerabku motora Fiat Ducato 2016 zo 130 na 150 koni? Mam na mysli originalnymi suciastkami, nie chip tuningom.

Vdaka.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 6 let
Jde o to proč ?
Kvůli 20 poníkům ?
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
B
beertyguruČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

SignBoss napsal:

Jde o to proč ?
Kvůli 20 poníkům ?


Ano. Podla mojho laickeho pohladu ide o vymenu turba a nahratie noveho softveru.
HHHHČlen
Přidáno před 6 let
Nejsem sice odborník ale výměna turba a soft neváží 20kg o toto je 150 těžší


Honza
J
Jakub SatekČlen
Přidáno před 6 let
Rozdíl je v turbu. 150ka má turbo s variabilním naklapenim lopatek.
---Specializujeme se na obytné vestavby KNAUS a elektroinstalace obytných vozidel ---
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 6 let
Trochu nechápu proč to řešit výměnou součástek jako je turbo a vstřiky a následně řešit SW, když to jde jen chipem od někoho kdo doopravdy ví co dělá. Už jsem to řešil v jiném vláknu. S chipem na 156 PS jsem u Boxera 2.8 HDI najel 495 tisíc km a nedal jsem do auta ani korunu navíc na opravách. Za mě je to nesmysl.
J
Jakub SatekČlen
Přidáno před 6 let
Mám upravený SW na novém EURO5+ a EURO6 a spokojen, najeto zatím přes 50tis. Poznat to je, hlavněš s vlekem. Spotřeba o něco lepší, u EURO5+ se pohybuje vesměs do 9l, u EURO6 kolem 9-10
---Specializujeme se na obytné vestavby KNAUS a elektroinstalace obytných vozidel ---
HrochHrochČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

HH napsal:

Nejsem sice odborník ale výměna turba a soft neváží 20kg o toto je 150 těžší


Honza


Honzo, můžu se zeptat, kde jsi přišel na to, že je tam rozdíl 20 kg ???
HHHHČlen
Přidáno před 6 let
Na veletrhu v Brně ceník příplatku +cca 20Kg a cca 45 000,.Kč
u nového EURO 6 (nešel jsem rychle jen 4 výrobce a u všech je navýšení)

kouknul jsem ještě do papírů když jsem kupoval svůj a tam navýšení v kg není (EURO 5)
pak jsem koukal na stránky Fiatu a tam jsem navýšení nenašel tak nevím

Honza
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

HH napsal:

Na veletrhu v Brně ceník příplatku +cca 20Kg a cca 45 000,.Kč
u nového EURO 6 (nešel jsem rychle jen 4 výrobce a u všech je navýšení)

kouknul jsem ještě do papírů když jsem kupoval svůj a tam navýšení v kg není (EURO 5)
pak jsem koukal na stránky Fiatu a tam jsem navýšení nenašel tak nevím

Honza


Možná, že jsem trochu natvrdlý, ale mám dojem, že zde jde o navýšení výkonu motoru a né o navýšení hmotnosti.
HrochHrochČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

HH napsal:

Na veletrhu v Brně ceník příplatku +cca 20Kg a cca 45 000,.Kč
u nového EURO 6 (nešel jsem rychle jen 4 výrobce a u všech je navýšení)

kouknul jsem ještě do papírů když jsem kupoval svůj a tam navýšení v kg není (EURO 5)
pak jsem koukal na stránky Fiatu a tam jsem navýšení nenašel tak nevím

Honza


Tak jsem trošku pohledal a v ceníku Carthaga uvádí rozdíl mezi 130 HP a 150 HP EURO6 11kg. ( http://www.cartha.../download/ )
K
KoralovciČlen
Přidáno před 6 let
Motor 150 má oproti 130 jiné turbo a jiné vstřiky,samozřejmě sw. Já osobně jsem odpůrcem chipování, ale je to každého věc. A těch 20 koní je opravdu znát, hlavně když přijdou kopce a protivítr...
Y
YenkeeČlen
Přidáno před 6 let
Váhový rozdíl mezi motory 130 a 150 koní není vůbec žádný. Možná pokud porovnáváte EURO 5+ a EURO 6 tak to ano. Rozdíl v těchto motorech jak již tady bylo řečeno je pouze v SW a v turbu, které má u 150 k nastavitelné lopatky. Jinak jsou motory naprosto stejné.
B
beertyguruČlen
Přidáno před 6 let
Vdaka za odpovede. Neviete ci je u tychto dvoch verzii 130 a 150 rovnaka prevodovka?

Rozmyslam teda nad chiptuningom. Je aj niekto s negativnymi skusenostami?

Dik
P
Pegaso 2010Člen
Přidáno před 6 let
Není stejná převodovka, motor 150 má delší rychlosti - to znamená že s motorem 150 bude mít na 6 rychlostní stupeň méně otáček než 130, ten bude točit víc.
B
beertyguruČlen
Přidáno před 6 let
Nemate nahodou prosim cisla dielov tych dvoch prevodoviek? Vdaka
karlosVWkarlosVWČlen
Přidáno před 6 let
turbo,vstřiky,převodovka...a také větší průměr spojky o cca 3cm má 150Ps motor ;)
1970 + 1977 + 2002
Fiat Ducato EuraMobil PRS695SB
nějaké ty fotky https://karlosvw.rajce.idnes.cz/
SOUNDSHOP.CZ vše pro car hifi & car multimedia
surficisurficiČlen
Přidáno před 6 let
Ten průměr spojky zrovna řeším.Mám2.3 s čipem a průměr spojky je 250.Díval jsem se že ty 150Ps maj průměr 260.Chtěl bych to překopat na tu větší lamelu.Nedělal to už někdo.Musí se měnit i setrvák,jak potom se starterem?
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
Osobne bych se na to cely vykaslal. Pomer toho co ziskas k tomu co obetujes je spatny.
Pokud je to nevyhnutelny, zvolil bych radikalni reseni.




.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
L
LakyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Osobne bych se na to cely vykaslal. Pomer toho co ziskas k tomu co obetujes je spatny.
Pokud je to nevyhnutelny, zvolil bych radikalni reseni.




.



Přesně tak, žasnu nad tím co tu řeší špatná volba při koupi vozu . Kochám se jízdou a nejedu dostihy ale na dovolenou , pokud to nejede tak udělejte třídění v kufru a vyházejte zbytečnosti uberte pitnou vodu atd. Mi to 2.3litr. těch 120km udělá někteří jezdí i 160km s alkovnou a 3.litr. motorem ale ta spotřeba je jinde a životnost + bezpečnost jízdy na nule .
Žijeme jen jednou.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 21
Členové online 0

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,536,800 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24063 sekund | Průměrně za: 0.24063 (0) sekund | Dotazy: 131 | Použitá paměť: 2.21MB/4MB