Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Pozor při cestě přes Srbsko !

Poslední aktualizace před 3 roky
montegomontegoČlen
Přidáno před 3 roky
Zdravím, také mohu přispět s vlastní zkušeností. Do Řecka jezdíme každoročně od roku 1994, původně přes Rumunsko a Bulharsko, posledních 15 let s obytkou přes Srbsko a Makedonii. Vždy jsme přespali v Srbsku na OMV kousek od města Aleksinac, nikdy žádný problém.
Pouze jednou, tuším v roce 2017, jsem z důvodu únavy zastavil někde pod Bělehradem u menší benzinky, ráno auto nešlo natočit. Souhrou náhod mě půl roku předtím opravovali připojení čerpadla k imobilizeru, takže jsem po otevření kapoty viděl dole v motoru volně viset konektorl a jeho protikus a věděl že je od od čerpadla. Po spojení konektorů motor naskočil a opodál stojící odtahovka pomalu odjela - šmejdi srbský - klasika Wink.
Další rok jsme jeli opět a přenocovali na známé OMV a vše bez problémů, ale letos jsem již volil raději jeden nocleh u benzinky v Maďarsku asi 30 km před hranicí a podruhé již spaní v Řecku - Srbsko a Makedonii už pro jistotu doporučuji jen přejet a nečekat na "vylosování v loterii".
Je to celé opravdu jako loterie a nikdo neví, kdy na něho vyjde řada. Situace se zhoršuje všude každým rokem, za těch 27 let cestování to vidíme zcela jasně - jak praví klasik "svět se v pr.el obrací". Ti zmetci mají pravděpodobně vše uplacené všude kde se dá, včetně policie. No ale ať nejsem příliš negativní - příští rok chceme zkusit Albánii, ať má jízda jiskru Grin.

Přeji všem cestovatelům zdar, hlavně se nenechte otrávit všudypřítomnou očkovací covidmafií (na hranicích Makedonie jsme si jako neočkovaní užili svoje, ač jsme měli veškerou dokumentaci včetně testů pro GR v pořádku), už brzy ten cirkus skončí Cool.

Jo a dodatek - na nové obytce (opět Ducato) jsem si pod motor pro jistotu namontoval plastový kryt, pro odrazení případných škodičů, povolování té spousty šroubů by asi nikoho nebavilo a případný hluk odradí.
Upravil montego dne 19.09.2021 15:12, před 3 roky
D
DDTČlen
Přidáno před 3 roky
To uz tady bylo. Prectete si prispevek #28 a #57. Treba se poucite z cizich chyb.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 3 roky
Ahoj,
vidíš to, mám to přesně obráceně a na benzínkách spím odjakživa a často a nikdy nic.
Cítím se tam mnohem bezpečněnji, než někde za bukem.
A také žádný problém za posledních 30 let.
Není to typem vozu ? Jako že všechna udělátka jsou na Ducata, když se nich téměř vše staví?
V
VaclavSČlen
Přidáno před 3 roky
Tak kamarádi, se zaujetím čtu o vašich zážitcích při cestách přes Srbsko. On fenomén tak zvaného dálničního pirátství není nový a netýká se jenom Srbska, ale i tak zvané vyspělé západní Evropy. Jsem karavanistou již od doby předlistopadové a sjezdil jsem velkou část Evropy a nikdy jsem nic podobného nezažil a to asi proto, že jsem nikdy nenocoval na dálničních parkovištích. Kdyby se každý řídil touto zásadou, mnozí z nás by si ušetřili spoustu problémů.
Všechny zdraví Václav S.
D
DDTČlen
Přidáno před 3 roky
Myslím, že tvuj znamy tu policii měl zavolat...
L
LacigaČlen
Přidáno před 3 roky
Dnes mi známý volal svůj zážitek s cestou přes Srbsko do Řecka. U města Niš přespal asi na odpočivadle a ráno normálně nastartoval a vyjel. Po pár kilometrech se motor zastavil a během chvilky u něj zastavila odtahovka. Vyfotil si SPZ a pohrozil , že zavolá policii. Podezřelí servisáci odjeli a on se zasunul pod auto, neboť už slyšel o odpojování palivového čerpadla. Objevil podivnou součástku, která byla vsazena na kabel zřejmě směřující k čerpadlu. Uvedenou věc odpojil a konektor zapojil do elektr. obvodu. Motor naskočil. Poslal mi foto vloženého elektrodílu ( buď spínač časový nebo ovládaný dálkově) a foto odtahovky s SPZ. Mají to zase vylepšeno🤮.
Upravil Fun dne 13.09.2021 20:27, před 3 roky
Laciga Připojili následující obrazek:
1uiuuiuuuu.jpg 849465419889654654.jpg
TivatTivatČlen
Přidáno před 3 roky
Vypadá to, že se na srbské dálnici blýská na lepší časy. Jeli jsme v půlce srpna do Albánie a nyní zpět a na všech větších parkovištích hlídkuje nepřetržitě policie. Tak jsem chvíli gůgloval a našel, že mají akci zaměřenou na kriminalitu na dálnici.
https://www.repub...-koga-jure
Tak snad už bude banditům z Velika Plana konec.
"my dva cestováním zrajeme jako naše víno "
www.winex.cz ...°bydlotoulky
D
DDTČlen
Přidáno před 3 roky
Me se stalo to stejne na stejnem miste pred 3 lety. Nezastavil jsem, az dale kdyz borec odbocil, na odpocivadle... prekontroloval a jel v klidu dal.

Ted jak vidno, znasobili usili a jedou rovnou ve vetsim poctu, aby zvysili verohodnost. Smutne.
Mam se divit, ze jim to tak dlouho prochazi? Nechce se mi verit, ze by o tom policie a urady nevedeli...
A
AlumanČlen
Přidáno před 3 roky

VladaW napsal:

@VladaW - Ahoj,
Ja sice nejel karavanem, ale jsem čerstvý případ ze soboty 13.3.2021 - nachytali mne (BMW X3) při návratu z Bulharska na dálnici směr Bělehrad před sjezdem Velika Plana za bílého dne :
Na dálnici na mne postupně blikala 3 auta a dva ridici mi ukazovali, ze mam neco s předním kolem.
Zpomalil jsem a to už mě mijel třetí a ukazoval na kolo. Předjel mne a začal brzdit. Zastavili jsme na kraji dálnice. On přišel k našemu autu, sahl za kolo a ruku měl celou od oleje. Pak to šlo rychle. Nabídl mi servis, oprava po kontrole v servisu (domacka dilnicka) znamenala výměnu poloosy - original BMW- oprava pres 40000 Kč....
Mam telefonický kontakt na toho obetavce z dalnice...
Rád se zapojim do pripadnych aktivit, jak se jim bránit nebo dostat na kobylku....
Vláďa


Předně ti patří velké díky, že sis to nenechal pro sebe, jediná obrana proti těmhle šmejdům je sdílení, tak aby se to dostalo mezi širokou cestovatelskou veřejnost, ten jejich systém je velmi propracovaný a je obtížně se proti tomu bránit, pokud není člověk technicky zdatný, tak ho zpracujou tak, že je rád za pomoc v nouzi. S.dovolením bych sdílel dál.
M
MarianMČlen
Přidáno před 3 roky
Ahoj,sdílím stejný názor s kutil1,ale bohužel jsem se ve svém životě setkal s lidma,co si ani neumí vyměnit kolo,tak potom po nich nemůžeš chtít,aby zjištovali vůle,nebo praskou manžetu.S každým prdem jsou hned v servisu,a ti je pěkně odírají.O srpsku již bylo napsáno mraky,dokonce využívají unavy turistů a pod rouškou tmy se vsoukají do motoroveho prostoru ,odpojí ........ted si nemůžu vzpomenout,co a ráno zarohem vykukují,když vidí,že opravdu problém nastal tak dělají,že jedou kolem okamžitě se snaží pomoci,ale bohužel to nejde,ale není problém o kosek dale má bratranec servis,není problém odtah ,jsou strašně milý,přívětivy straší,jak je to špatné,co se tam musí vyměnit,atd. že jede pro díl ,telefonuje domlouvá,prostě divadlo,a at si majitel prijde až k večeru.No a má super vyděláno.Bohužel.Todle popsal jeden němec,ale ten nelenil a prolezl motor a zjistil to,pak v jednom kempu hodil pokec a setkal se tam s jedním,co bohužel naletěl a pěkně zacvakal,nebyl jediný,ktrerýho takto podvedli.
Příjemný den přeje Marán
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 3 roky
Je to trochu zvláštní, ale né všichni jsme automechanici. Určitě by mě napadla otázka jak onen dobrák poznal za jízdy, že mám špatnou poloosu když jsem sám nic nezaregistroval. Grin
K
kutil1Člen
Přidáno před 3 roky
Stalo se 13.3. 2021 v Srbsku, tamtéž opraveno a 14.3. 2921 v 7 hodin založen účet na webu. OK.

Nechápu jedno. Nikdy jsem si nenechal opravovat závadu, abych ji na svém voze nediagnostikoval a na vlastní oči neviděl. Pokud mi někdo řekne, že mám něco s předním kolem, tak kolo nahoře uchopím a zacloumám. Pak uchopím kolo vpředu a vzadu a zacloumám. Pokud se jedná o poloosu, prohlédnou, zacloumám. Pokud nemám vůli a při jízdě nic nepociťuji, jel bych dál.
Pokud je tam závada, například běžné opotřebení, je otázka, jestli je nutná okamžitá oprava. Pokud ano, u BMW bych se rozhodoval u důležitého dílu, zda značkový servis, nebo garážový. Pokud bych bral garážový, tak bych se ptal na cenu opravy. Pokud bych se neptal, nedivil bych se ceně 40 000.
Tímto vůbec nezoochybňuji, že se to stalo včera v Srbsku, do druhého rána VladaW zjistil na našem webu, že se to stává, založil účet a nepřímo nás varoval, abychom si nenechali opravit neexistující závadu.
Upravil kutil1 dne 14.03.2021 16:01, před 3 roky
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 3 roky
To je úplně standardní v tomto úseku dálnice. Podobných příhod včetně fotek odtahovky najdeš na netu mraky.
V
VladaWNováček
Přidáno před 3 roky
Ahoj,
Ja sice nejel karavanem, ale jsem čerstvý případ ze soboty 13.3.2021 - nachytali mne (BMW X3) při návratu z Bulharska na dálnici směr Bělehrad před sjezdem Velika Plana za bílého dne :
Na dálnici na mne postupně blikala 3 auta a dva ridici mi ukazovali, ze mam neco s předním kolem.
Zpomalil jsem a to už mě mijel třetí a ukazoval na kolo. Předjel mne a začal brzdit. Zastavili jsme na kraji dálnice. On přišel k našemu autu, sahl za kolo a ruku měl celou od oleje. Pak to šlo rychle. Nabídl mi servis, oprava po kontrole v servisu (domacka dilnicka) znamenala výměnu poloosy - original BMW- oprava pres 40000 Kč....
Mam telefonický kontakt na toho obetavce z dalnice...
Rád se zapojim do pripadnych aktivit, jak se jim bránit nebo dostat na kobylku....
Vláďa
JurajSKJurajSKČlen
Přidáno před 5 let
Kolegovia z https://www.wohnm...38479.html majú tie isté skúsenosti.
rimidavlrimidavlČlen
Přidáno před 5 let
Přesně stejné, jako přes kopírák, se nám stalo tuto středu v 11 hod. dopoledne, kdy jsme se kvůli pejskovi na vyčurání zastavili na uvedené ČS (kde normálně nikdy nestavíme), Mercedes (tentokrát šedý) nás těsně před výjezdem do Jagodiny stejným způsobem upozorňoval, když jsem ho gestem poslal někam, prudce mne předjel a zablokoval a snažil se mne odklonit na výjezd, se štěstím se mne podařilo ho zleva objet, on musel sjet z dálnice. Parchanti jsou stále agresivnější, po publikování již asi nemají kšefty.
GardaGardaČlen
Přidáno před 5 let
Manželka je velmi odvážná. Vystoupit byla chyba. Mohli jste skončit na parkovišti bez auta. Stacilo si v uzamčeném autě sednout na přední sedadlo.
LANALANAČlen
Přidáno před 5 let
Naše zkušenost cestou z Albánie přes Srbsko.
Na 308km na dálnici je za čerpačkou občerstvení KFC. Jak jsme projížděli kolem čerpačky tak jsme viděli 3 mládence jak stojí u nastartovaného auta a podezřele nás pozorují. Manželka tedy zústala sedět v autě a já jsem šel tedy sám do KFC. Na parkovišti stál pouze jeden kamion a naše obytka.Jakmile jsem zašel za budovu tak se k našemu autu vydal jeden z mladíků od osobního auta. Manželka vystoupila z vozidla a stoupla před něj, aby ji uviděl. Jakmile to zaregistroval tak se mladík otočil a odešel zpět k jejich stále nastartovanému autu.Co mněli za úmysl nevíme ale máme dobrou zkušenost, že auto i při krátkém zastavení se musí stále hlídat a nesmí se nechat opuštěné.
copycopyČlen
Přidáno před 5 let
jednej veci nerozumiem: dnes už je snáď v každom mobilnom telefóne foťák. Keď sa mi stane niečo podobné, ako prvé si nafotím celú situáciu. Dá sa to aj nenápadne. Alebo si natočím priamo video.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 5 let
Po dvou tydnech jsme se vcera vraceli pres Srbsko domu a vse naprosto v pohode. Loupeznikum jsme nedali sanci. V Srbsku jsme proste ani tam ani zpet nespali.
Staci cestu trosku naplanovat.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 19
Členové online 0

Celkem členů: 15,967
Nejnovější člen: PetrHermi
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,426,497 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26614 sekund | Průměrně za: 0.26614 (0) sekund | Dotazy: 143 | Použitá paměť: 2.39MB/2MB