Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Anténa pro pozemní digitální vysílání.

Poslední aktualizace před 5 let
TitzoTitzoČlen
Přidáno před 5 let
Já mám Koronu natvrdo přilepenou na střeše vozu. Přes komínek digestoře vše propojeno dovnitř vozu. Jezdím v zimě i létě. Napájení zesilovače (USB kabel) dávám do televize a po 2 minutách mi televize najde víc kanálů než chytnu doma. Samozřejmě někde chytne skoro prd ale na horach nebo v blízkosti měst chytne dost. Ani silný vítr ani větve mi ji nikdy neutrhly. Ted mi po 3 letech odešla. po rozebrání jsem zjistil že uhnily plíšky elektroniky uvnitř anteny. Prostě tam za ty roky zateklo a vše zkorodovalo. Dnes objednána nova. Za 600,- Ká jsem spokojeny a není problém ji jednou za čas vymenit.

P.S. pokud jsem ji dřív dával na palubku auta tak nechytla skoro nic. Musí byt na střeše. Tam funguje skvěle.

čest Tycák
45+46+17+15
LeorekLeorekČlen
Přidáno před 5 let
Zdravím, měl jsem anténu Omnimax, co vypadá skoro úplně stejně jako Korona (až na cenu) a měl jsem signál vždy a všude bez problémů. Pak jsem ji před dvěma lety urazil v Řecku o větev stromu a vzhledem k ceně pořídil Koronu. Po namontování u Mladé Boleslavi chodila v pohodě, ale po přejezdu na fesťák do Moravského Krumlova vůbec nic!!!! Lezl jsem po autě, všechno kontroloval ... a nic, všechno v pořádku, jen signál žádný. A po přejezdu domů zase v pohodě fungovala.
Tak to je má zkušenost s Koronou..... a pak jsem si vzpomněl, že jsem kdysi stál s kámošem z Jičína na nějakém plácku, už nevím kde to bylo, já měl ještě Omnimax a on Koronu, a já chytal vše a on skoro nic.....

Přeji všem úspěšný lov kanálů....
MajliMajliČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj, mám Koronu a bez problému. Teď jsem k televizi dokoupil za cca.550,- Kč mini set top box na T2 a chytá dál. Napájení z Tv přes USB. Zkontroluj F konektor přímo u antény, už 2x mi z něho vypadnul koax a pak je špatný nebo žádný signál.
LeorekLeorekČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Majli napsal:

Ahoj, mám Koronu a bez problému. Teď jsem k televizi dokoupil za cca.550,- Kč mini set top box na T2 a chytá dál. Napájení z Tv přes USB. Zkontroluj F konektor přímo u antény, už 2x mi z něho vypadnul koax a pak je špatný nebo žádný signál.


To jsem kontroloval.... kontroloval jsem kabely i napájení a vše v pořádku.... asi jsem zaparkoval v Moravském Krumlově blízko vysílače LTE, jak psali chlapi ve fóru výše, a zahltil se zesilovač.... na nic jsem nepřišel. A pak po příjezdu domu to zase funguje.... zůstal mi externí zesilovač z anteny Omnimax, tak zkusím vykuchat ten vestavěný v Koroně a zapojit koaxiál přes externí LTE fitr do toho externího zesilovače z Omnimaxu.....

dík za radu.....¨


Leoš

Automatické sloučení 09.05.2019 10:49:
Tak jsem ještě včera večer vykuchal originál zesilovač z Korony.... šlo to docela v pohodě. Nejprve jsem vyzkoušel příjem tv kanálů ještě se zesilovačem.... nachytal jsem dohromady 47 televizních a rozhlasových stanic, jen některé z nich kostičkovaly (NOVA, REBEL... nezkoumal jsem z kterého kanálu byly). Pak jsem zesilovač vykuchal a chytal jsem úplně stejné programy ale úplně čistě... žádné kostičkování na programech, které s původním zesilovačem kostičkovaly.
Tak si myslím, že mechanická část antény je dobrá.....
Pak jsem vykuchanou anténu připojil na externí zesilovač od anteny Omnimax, který mi v přívěsu zbyl po urvání antény a příjem byl dobrý, všechny naladěné kanály fungovaly a žádný nekostičkoval... dal jsem tedy znovu na tv naladit programy v očekávání, že jich chytnu více..... ale nic se nezměnilo, zase pouze 47 stejných. Pak jsem mezi antenu a zesilovač připojil LTE filtr a také se nic nezměnilo, pouze čistých 49 kanálů tv a radia.
Asi máme v Mladé Boleslavi dobrý signál. No jo signál.... že mně to dřív nenapadlo, televize ukazuje sílu přijímaného signálu... tak bez zesilovače s připojeným LTE filtrem ukazovala asi 75% a se zesilovačem Omnimax plných 100% a to na kanále Rebel, který ze začátku kostičkoval....

Za mně teda za ty peníze dobrý!!! Antena stojí kolem 500Kč

Leoš
Upravil Leorek dne 09.05.2019 10:49, před 5 let
Leorek Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 5 let
Dávám + za experiment který mně utvrzuje v tom, že nejvíc problémů u těch "všesměrových" antén dělají vysílače LTE
pro zajímavost jsem dnes objednal DVB-t anténu bez zesilovče a zkusím jaký příjem bude mít v porovnáním s všesměrovou anténou.
přijde mi v pondělí tak potom napíšu jak to chodí.
je to tenhle kousek: https://www.alza....167409.htm
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
LeorekLeorekČlen
Přidáno před 5 let
Zdenek a Alena:
To jsem zvědavej, jak bude prut chytat. Moc bych tomu nevěřil, ale třeba překvapí....

Teď mám jiný problém.... koukám po nějaké TV anténě na obytku, ale už raději nechci Koronu, protože se bojím že mi ji větve stromu zase sundají, ale koukám po nějakém tvaru UFO jako máš ty u Koniga. Ale chtěl bych tou anténou zlepšit i příjem FM autoradia, abych nemusel dávat na auto ještě další prut, přeci jenom originál autoanténa Fiatu nechytá nic moc. Ten tvůj Konig by to měl umět taky....

Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost????
Třeba s touto autoanténou :
https://www.maxvi...rial-white ?????
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Leorek napsal:

Zdenek a Alena:
To jsem zvědavej, jak bude prut chytat. Moc bych tomu nevěřil, ale třeba překvapí....

Teď mám jiný problém.... koukám po nějaké TV anténě na obytku, ale už raději nechci Koronu, protože se bojím že mi ji větve stromu zase sundají, ale koukám po nějakém tvaru UFO jako máš ty u Koniga. Ale chtěl bych tou anténou zlepšit i příjem FM autoradia, abych nemusel dávat na auto ještě další prut, přeci jenom originál autoanténa Fiatu nechytá nic moc. Ten tvůj Konig by to měl umět taky....

Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost????
Třeba s touto autoanténou :
https://www.maxvi...rial-white ?????


Tady ji mají, http://eshop.kara...b-t-antena

třeba Tomáš prozradí, jak je na tom s rušením od LTE.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
haskyhaskyČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj.Tato je odzkoušená a "maká" bezproblémově : https://www.alza....gJsgfD_BwE
Hasky
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

hasky napsal:

Ahoj.Tato je odzkoušená a "maká" bezproblémově : https://www.alza....gJsgfD_BwE


Měl jsem ji na autě a nebyl jsem spokojený i ta co mám teď na karavanu je problematická doma když zaparkuji jedním směrem jde jako víno a když karavan otočím "čelem vzad" přestane jít 1/2 stanic a je vidět že se to rozkmitá, LTE antény mám cca 1800m od bydliště.
Věřím, že na většině míst to půjde lépe s anténou bez zesilovače .
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
haskyhaskyČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Citovat

hasky napsal:

Ahoj.Tato je odzkoušená a "maká" bezproblémově : https://www.alza....gJsgfD_BwE


Měl jsem ji na autě a nebyl jsem spokojený i ta co mám teď na karavanu je problematická doma když zaparkuji jedním směrem jde jako víno a když karavan otočím "čelem vzad" přestane jít 1/2 stanic a je vidět že se to rozkmitá, LTE antény mám cca 1800m od bydliště.
Věřím, že na většině míst to půjde lépe s anténou bez zesilovače .


Tak je pravda že takto příjem na cestách neřeším.Zastavím,něco chytím a vyřešeno.Až tak "dopodrobna",kolik stanic při otočení hraje a nehraje to nevím.Ale je pravda že každý máme na příjem nároky jiné.Nyní mám na karavanu tuto : https://www.amazo...B004K1BA4K
Neměnil jsem,byla tam již od výrobce.
Hasky
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 5 let
Používám Königa už několik let a zatím bez problémů. Mám ho namontovaného na vysouvací tyči, kde byla původně anténa na satelit (díky tomu je kousek nad střechou, takže je lepší příjem a nechá se případně otočit nebo zvednout výš) a nemám s ní většinou žádný problém. Párkrát sice nebyl signál, ale to se jednalo třeba o uzavřené údolí mezi vysokýma skálama a podobně.
Jinak chytám české programy i kus od hranic, když jsem v cizině (pokud jsou rozumné příjmové podmínky).
Ale používám jí jak psal Hasky. Zapnu a nechám naladit. Když něco nehraje (dvb-t2 stb umí naladit i kanály, které mají slabý signál, takže nehrajou), tak můžu anténu zvednout nebo otočit (případně oboje). A když nehraje, tak s taky nic neděje :) Stejně většinou večer stihnu tak maximálně zprávy. Jinak když není nic lepšího na práci a není dobrý signál nebo nedávají nic zajímavého (to se taky často stane), tak si můžu pustit z flashky něco, co mě zajímat bude. Dřív se používala TV hlavně pro malýho, že ráno koukal na pohádky. Teď už je větší a to co dávají po ránu ho většinou nezajímá, takže využití je minimální. Spíš když je s ním třeba babička sama v kempu, tak kouká večer na svoje seriály ;)
LeorekLeorekČlen
Přidáno před 5 let
Chlapi dík za info, ale nikdo asi nevíte, jak jsou na tom tyhle antény s příjmem FM. Chtěl jsem jednou anténou zlepšit i příjem autoradia, ale sám tomu taky moc nevěřím, že to půjde. Ta anténa Maxview má také tvar UFO, ale navíc má teleskopický prut na VKV.... proto mně zaujala.

A ještě by mne zajímala jedna věc.... jaký je rozdíl v anténách v ceně kolem 1000kč(Konig, TV Yacht MDA apod) a anténami v ceně kolem 4000Kč (Maxview, Alphatronics AN2 apod).
Upravil Leorek dne 10.05.2019 10:33, před 5 let
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 5 let
V návodu u Königa je:
Technická data:
• Frekvenční rozsah: 87.5-230MHz, 470-790MHz
• Rozsah příjmu: FM/VHF/UHF
• Zisk antény: 28dB
• Maximální výstupní úroveň: 100dBuV
• Impedance: 75 Ω
• Šumové číslo: ≤ 3dB
• Napájení: AC/DC adaptér (DC12V / 50mA) nebo prostřednictvím DTV set-top boxu (DC 5V / 40mA)
A dále v textu je: Podporuje digitální pozemský signál, analogový signál a rádiové frekvence FM.

Akorád pokud budeš chtít použít jednu anténu pro příjem rádia i TV, tak by jsi musel buď přepojovat konektor nebo použít rozbočovač. Ale mělo by to podle výrobce jít. Já jsem to nezkoušel, protože mám na autě dostatečně dlouhou prutovou anténu.

Jenom taková perlička: párkrát měl malej při popojíždění kolem města puštěnou TV a většinou byl signál v pohodě, akorát na pár místech se signál třeba na vteřinu ztratil, ale jinak fungoval příjem televize i za jízdy. To je ale samozřejmě dost závislé na místních podmínkách..

Jo a jak jsi se ptal na ty rozdíly, tak jsem jednou viděl fotku nějaké dražší antény uvnitř a měla tam nějaké kovové profily, které sloužily jako anténa. Ale jinak když jsem viděl ty ostatní, tak většinou měly klasickej "drát" kolem obvodu, jako má König a většina dalších všesměrových antén. Takže hlavní rozdíl bude v elektronice (kvalita zesilovače a filtry) případně příplatku za značku. Třeba König má LTE filtr - kvůli tomu jsem si ho vybral. Pokud by jsi porovnával antény kolem tisícovky a antény za půlku, tak tam bude rozdíl hlavně v kvalitě a provedení plastů a ve zpracování. Na těch nejlevnějších anténách jsou ty plasty většinou dost tenké a šetří se dost na stabilizátorech proti UV záření (protože jsou drahé). U antén kolem tisícovky už tohle bývá pořešené a plasty bývají tlastější, takže je celá anténa tužší.
Mám schovanej někde návod na anténu trifoglio (jsou to vlastně tři dipóly zapojené paralelně, kdy každý pokrývá třetinu obvodu - řekl bych, že to bude mít podobné vlastnosti, jako ta drahá anténa s profilama) a počítám s tím, že až se jednou budu nudit a budu mít čas, tak to zkusím udělat a dát to do obalu téhle antény a porovnat se stávajícím stavem.
Upravil PetrDubi dne 10.05.2019 14:19, před 5 let
LeorekLeorekČlen
Přidáno před 5 let
Díky za vyčerpávající info o vnitřnostech UFO anten. Myslím že rozdíl nebude jenom v plastech, ale i v materiálu dipólů.
Korona má dipóly z hliníku a nechytá špatně, ale Maxview OMNIMAX PRO (https://www.maxview.co.uk/omnimax-pro-omni-directional-mobile-TV-aerial-white) má dipóly z nějakého tvrdého kovu a má příjem úplně někde jinde.... ale i tu cenu. Korona je vlastně taková odfláknutá kopie. Proto mne zajímal rozdíl v příjmu u UFO antén.
Třeba anténa ALPHATRONICS AN2 vypadá úplně stejně jako zde výše zmiňovaná anténa Maximum TV Yacht MDA-110 LTE až na tu cenu. Tak by mne zajímalo proč je u ALPHATRONICSU cena trojnásobná.... lepší elektronika tam možná bude... ale jestli má i lepší příjem?????

Mám dobrou zkušenost s tou Maxview OMNIMAX PRO a proto pokukuji po UFO anténě od stejného výrobce Maxview GAZELLE PRO. Ta má ze zesilovače dva výstupy...jeden na TV a druhý případně na to autoradio.
Ještě přemýšlím nad anténou TELECO WING 22, kterou si instaloval Jirka ze stránek Náš parťák obytňák. Taky má dva výstupy ze zesilovače, ale navíc má čtyři vysouvací pruty na VHF. Poslal jsem mu dotaz, jak je na tom anténa s příjmem VKV, ale používá ji jen na TV, takže taky žádné info.
Klidně bych použil na obytku tu OMNIMAX, ale vzhledem k tomu, že jsem ji serval ze střechy u přívěsu, který je nižší, tak mám obavy, že by na obytňáku dlouho nevydržela. Má na výšku 30cm a dipóly tvoří samé oko na zachycení větví , kdežto GAZELLE jen 14cm.

PetrDubi píšeš že máš na radio dlouhej prut, výš co je to za typ? A kde ho máš umístěný???
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 5 let
Prut tam byl už v době koupě, takže nevím, co tam nechal jeden ze dvou původních majitelů namontovat. A vzhledem k tomu, že to je starý hranáč (Ducato 290), tak je anténa nainstalována na pravém blatníku. Rádio je staré Sony, ale protože mi u hranic s Německem chytá i rádia z Prahy, tak jsem se v tom nešťoural, protože k tomu není žádnej důvod ;)
L
LakyČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

PetrDubi napsal:

Prut tam byl už v době koupě, takže nevím, co tam nechal jeden ze dvou původních majitelů namontovat. A vzhledem k tomu, že to je starý hranáč (Ducato 290), tak je anténa nainstalována na pravém blatníku. Rádio je staré Sony, ale protože mi u hranic s Německem chytá i rádia z Prahy, tak jsem se v tom nešťoural, protože k tomu není žádnej důvod ;)


Petře co říkáš na tuhle anténu , má zatím nejlepší hodnoty co jsem našel .
https://www.alza....945307.htm

Ideální řešení pro příjem digitálního televizního vysílání
příjem FM, DAB, DAB+, DVB-T i DVB-T2, zisk 46 dBi, napájecí zdroj, integrovaný LTE/4G filtrRozsah frekvencí: 47 – 790 MHz

Jen to uchycení na střechu se musí předělat na nalepení , pokud to bude nutné je i dovnitřího prostoru.
Žijeme jen jednou.
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 5 let
Můj osobní názor je, že ten zesilovač 46 dB je na všesměrovou anténu moc silnej a bude dost náchylnej na přebuzení jakýmkoliv silnějším signálem. Zkušenosti lidí to často potvrzují, ale samozřejmě je plno lidí, kterým funguje tak, že jsou spokojení. Na druhou stranu by mohli často dosáhnout lepších výsledků s anténou bez zesilovače. Každopádně takhle silný zesilovač bez regulace zesílení bude mít na mnoha místech problémy. A při napájení 5V není možné řešit to například snížením napájecího napětí, což se často používá u antén na 12V. Jinak profesionální zesilovače bývají na 12V (tenhle je na 5V), protože při nízkém napájecím napětí je horší funkce tranzistorů v zesilovači (zkreslení a další parametry). Před pár lety jsem měl několik antén typu "ufo" od BENa v ruce v obchodě a plasty mě moc nenadchnuly - pokud to od té doby nezlepšili, tak nebude životnost ani pevnost nic moc. A viděl jsem po nějaké době používání, že dost korodují kovové části antény - šetří na antikorozní ochraně. Na druhou stranu není neobvyklé, že do roka po záruce tahle anténa přestane fungovat, takže by to asi neměl být problém a ty 3 roky by měla vydržet pohromadě (y)
HAF22HAF22Člen
Přidáno před 5 let
https://www.alza....945307.htm


Já ji mám v bytě a o všesměrovosti se moc mluvit nedá. Abych chytnul všechny kanály, tak ji musím dost pečlivě nasměrovat.
Pössl Summit 600 Plus, Standa, Lenka, Filípek
L
LakyČlen
Přidáno před 5 let
PetrDubi dik za ujasnění 47dB není ukazatelem ,hledat napájení 12V , měl jsem UFO ale to si bralo napájení z TV přijmače , ten rozsah frekvencí: 47 – 790 MHz je slušný.
Žijeme jen jednou.
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 5 let
Jasně, já jsem to zesílení jenom vypichnul jako něco, co bude často dělat problémy.. U všesměrové antény bych bral 30 dB jako maximum.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 18
Členové online 0

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,501,022 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.48294 sekund | Průměrně za: 0.48294 (0) sekund | Dotazy: 128 | Použitá paměť: 2.21MB/2MB