Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Albánie - někdo s námi ?

Poslední aktualizace před 6 let
TivatTivatČlen
Přidáno před 6 let
Jezdím do Černé Hory a Albánie už 12 let a v podstatě jsem projel vše, co se tam projet dalo.
Mám tento kout země moc rád a mám tam i přátele. Za tu dobu jsem se obstojně naučil srbsky, a pár slov albánsky. Hodně se bavíme s lidmi a snažíme se jim porozumět.
To platí i o policii. To co se tu popisuje s pokutou za rychlost nebo zelenou kartou jsem už také několikrát zažil. Doporučuji s policisty navázat kontakt, hlavně nespěchat, nebýt nervní, úplně v klidu a v pohodě. Oni se zeptají kam jedete a kde jste byl, vy jim to u nich pochválíte a zeptáte se jak se mají, a mimoděk poznamenáte, že 50 Euro je hodně, a že se vám u nich moc líbí. Trpělivě si povídáte a cena se snižuje, a vy se nenuceně zeptáte, jestli pije Fernet. Obvykle to pak skončí tou flaškou Fernetu nebo Becherovky, co je dobré mít vždy v zásobě. Nikdy jsem ještě neplatil, a skončilo to podáním ruky jako nejlepší kamarádi a ještě mi policajt dal vizitku na bratrovo penzion. To je prostě Balkán, musíte umět lidem rozumět a funguje to. :-)
Tak snad to někomu pomůže, jinak se letos budu vyskytovat kolem Ulcinje od 12. do 17.8.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let
Tivate z Tivatu, moc pěkně napsané ....
4.114683,118.628756
M
mariaČlen
Přidáno před 6 let
vrátili jsme se ze 30 denního okruhu BiH, MNE, Alb, Korfu a Makedonie. Najeli jsme 4400km bez jakýchkoli komplikací. V několika případech už policajt zvedal plácačku, ale jakmile uviděl cizí značku, nechal nás jet.

Vzali jsme to přes Jajce, Mostar, Durmitor ( Žabljak ), Kotor, Ulcinj, Skadar, pobřežím Albánie, z Igoumenitsy na Korfu, kolem ostrova, z Igoumenitsy potom kousek dolů s jedním přespáním na pláži, potom na Farma Sotira, přírodní termály, Sv Naum na Ochridu, Ochrid, Skopje, Bělehrad a domů.

Kempy výjimečně jen pro doplnění vody a vylití kazety. První benzina BP po dálnici z Igoumenitsy má výlevku na kazetu a lze doplnit vodu. Nic za to nechtěli, vnutil jsem tam alespoň jednu Plzničku. V kavárně pracuje servírka, která se narodila v ČR a mluví perfektně česky, Tak bacha na kecy.

Korfu bylo po Albánii zklamáním.

Kempy u Himare - Moscato a Kranea nás taky nenadchly. Zůstali jsme kousek dál na plácku před Blue Bay.

Lidi všude milí a ochotní, až na jednoho zm.da někde u Kotoru. Zastavili jsme na blití a hned byl u nás. Poplatek 20E za parkování nebo bude volat policii, že tam kempujeme. Shodou okolností mu patřil kemp 100m dál.

Bez problémů to přežily i naše 3 děti 4,9,11
TivatTivatČlen
Přidáno před 6 let
Moc pěkně jste to projeli, mě to trvalo postupně asi pět let, než jsem se prostrkal Albánií až na Korfu, ale já to bral důkladně. A taky v té době tam ještě zdaleka nebylo tolik opravených a nových cest jako nyní.
No dneska vyrážíme směr Černá Hora a Albánie.
Jinak pokud v kterékoliv srbsky mluvící zemi vám někdo vyhrožuje policií nebo chce zaplatit, odpovídám: "nema problema, zoveme policiu", a beru mobil do ruky. Vždycky to skončí odchodem a nadávkama…
P
PolcarNováček
Přidáno před 6 let
Ahoj, první týden v září by jsme chtěli vyjet do Albánie na cca 2-3 týdny, nepojede taky někdo v tomto termínu?
Ales a HanaAles a HanaČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Polcar napsal:

Ahoj, první týden v září by jsme chtěli vyjet do Albánie na cca 2-3 týdny, nepojede taky někdo v tomto termínu?


Ahoj, první týden v září vyrážíme do Albánie na cca 3 týdny. Další komunikaci navrhuji přes SZ.
Alda
Aleš, Hana, yorkshire Jája,
Peugeot Boxer - vestavba Trentino
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 20
Členové online 0

Celkem členů: 15,970
Nejnovější člen: paveljurik
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,449,955 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.15685 sekund | Průměrně za: 0.15685 (0) sekund | Dotazy: 63 | Použitá paměť: 1.73MB/2MB