Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Cesta do Řecka

Poslední aktualizace před 5 let
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 5 let
Tak včera jsem zastavil na noc vedle dalších kolegů z Německa a Francie u Nafplia. Večer přijela policie, nelibila se jim křesla vedle aut, jinak v pohodě. Dneska ráno prijeli znovu a dali vsem pokutu za kempovaní. Každý 300,- Euro. Pres den se smí stát,ale nesmí se v autě přenocovat. Než se oklepu, jsem v Korintu na Stellplatzu za 13Euro:-). Vyhnali mě už 3x, ale jen pohrozili. Tak bacha.
Jarda BorekJarda BorekČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Sapuki napsal:

Tak včera jsem zastavil na noc vedle dalších kolegů z Německa a Francie u Nafplia. Večer přijela policie, nelibila se jim křesla vedle aut, jinak v pohodě. Dneska ráno prijeli znovu a dali vsem pokutu za kempovaní. Každý 300,- Euro. Pres den se smí stát,ale nesmí se v autě přenocovat. Než se oklepu, jsem v Korintu na Stellplatzu za 13Euro:-). Vyhnali mě už 3x, ale jen pohrozili. Tak bacha.


To jste byli na Karatona beach?

Automatické sloučení 21.05.2019 21:16:

Citovat

Sapuki napsal:

Tak včera jsem zastavil na noc vedle dalších kolegů z Německa a Francie u Nafplia. Večer přijela policie, nelibila se jim křesla vedle aut, jinak v pohodě. Dneska ráno prijeli znovu a dali vsem pokutu za kempovaní. Každý 300,- Euro. Pres den se smí stát,ale nesmí se v autě přenocovat. Než se oklepu, jsem v Korintu na Stellplatzu za 13Euro:-). Vyhnali mě už 3x, ale jen pohrozili. Tak bacha.


To jste byli na Karatona beach?
!z!)Smile
Upravil Jarda Borek dne 21.05.2019 21:16, před 5 let
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 5 let
Byli jsme v Palaia Epidavros. Před tím dole v Githiu, tam nás taky vykopli, ale bez pokuty. Říkali, že to platí v celém Řecku. Karavanisti nic neutrácejí a tak je lidi a hlavně majitelé kempů udávají.Oni, policajti, pak zase musejí jezdit a pokutovat. Pokuta se neplatí jim, ale na poště. Kdekoliv v Řecku. Teď musim nějakou poštu najít.
Upravil Sapuki dne 21.05.2019 21:57, před 5 let
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Sapuki napsal:

Tak včera jsem zastavil na noc vedle dalších kolegů z Německa a Francie u Nafplia. Večer přijela policie, nelibila se jim křesla vedle aut, jinak v pohodě. Dneska ráno prijeli znovu a dali vsem pokutu za kempovaní. Každý 300,- Euro. Pres den se smí stát,ale nesmí se v autě přenocovat. Než se oklepu, jsem v Korintu na Stellplatzu za 13Euro:-). Vyhnali mě už 3x, ale jen pohrozili. Tak bacha.



Tak to je teda řádný flastr :o
Taky se tam zase chystám, ale wildcamping už asi vynechám .....
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
T
TurciČlen
Přidáno před 5 let
Prosím o radu ,jedeme letos poprvé Řecko stačí na cestu eura a karta, nebo je lepší vyměnit Makedonské a Srbské peníze?A ještě ,jsou v oblasti Pargy nějaké Stlp?Dík .
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 5 let
Vozíme pouze éčka + karta. PHM platíme vždy kartou a dá se říct, že po cestě nic nekupujeme. Pokud budete něco platit éčkama tak pozor na kurz hlavně u pump. Několikrát se nám stalo, že nás chtěli okrást. Tomu co předvedli se nedalo říct že byl kurz nevýhodný. To byla prostě zlodějina a když jsme na to upozornili a chtěli účet tak nám např. dali účet místo na dvě kávy rovnou na čtyři aby částka souhlasila. :o
PepiPepiČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Turci napsal:

Prosím o radu ,jedeme letos poprvé Řecko stačí na cestu eura a karta, nebo je lepší vyměnit Makedonské a Srbské peníze?A ještě ,jsou v oblasti Pargy nějaké Stlp?Dík .
Ahoj ,stačí eura,není potřeba měnit,jezdím tak do řecka cca 10 roků.Platit kartou se dá ,záleží na oblasti,ale převažuje hotovost..
M
mariaČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Citovat

Sapuki napsal:

Tak včera jsem zastavil na noc vedle dalších kolegů z Německa a Francie u Nafplia. Večer přijela policie, nelibila se jim křesla vedle aut, jinak v pohodě. Dneska ráno prijeli znovu a dali vsem pokutu za kempovaní. Každý 300,- Euro. Pres den se smí stát,ale nesmí se v autě přenocovat. Než se oklepu, jsem v Korintu na Stellplatzu za 13Euro:-). Vyhnali mě už 3x, ale jen pohrozili. Tak bacha.



Tak to je teda řádný flastr :o
Taky se tam zase chystám, ale wildcamping už asi vynechám .....


To celkem zásadně míchá kartami mých plánů. Asi se také raději poohlédnu po kempech. Nebo změnit destinaci na jinou, kde to zatím ještě wild jde?
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 5 let
V celém Řecku je asi jen 8 Stellplatzů. Nejblíž Pargy je Pardika 39°21'10''N 20°17'19''E. Celou cestu jsem platil kartou. Z Prahy do Igoumenitsy asi 13x mýto. V Madarsku 3500 HUF, v Srbsku 5x za 2490 DIN (1DIN cca 0,22Kč), v Makedonii 480 (à 0,55Kč) v Řecku cca 30 Euro. Most na Pelopones 20,30. Auto mam 7,4m. Vstupy do památek (Olympia, Mytra, atd 12 Euro na osobu.
Upravil Sapuki dne 22.05.2019 22:29, před 5 let
M
mstrČlen
Přidáno před 5 let
Mozna muze trochu pomoci ohledne pokut: http://eu.camperistas.com/2898/greece...ld-camping
Jarda BorekJarda BorekČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Sapuki napsal:

V celém Řecku je asi jen 8 Stellplatzů. Nejblíž Pargy je Pardika 39°21'10''N 20°17'19''E. Celou cestu jsem platil kartou. Z Prahy do Igoumenitsy asi 13x mýto. V Madarsku 3500 HUF, v Srbsku 5x za 2490 DIN (1DIN cca 0,22Kč), v Makedonii 480 (à 0,55Kč) v Řecku cca 30 Euro. Most na Pelopones 20,30. Auto mam 7,4m. Vstupy do památek (Olympia, Mytra, atd 12 Euro na osobu.

Most na Pelopones
Jinak pozor dodávka +karavan, stejné jako obytné auto+vlek/nákladní,neb lod na vleku/ trajekt 16 eur. Jízda přes most to stejné dodávka, neb obytka 20,30 Eur+jakýkoliv vlek 12,50eur . Celkem tedy 32,80 eur- raketa. Proto je lepší trajektem. Ještě pokud jedete na trajekt s vlekem vyberte trajekt který se dá projet-vjezd na obou stranách /jezdí tam několik na který musíte couvat- vjezd pouze na jedné straně. Je to nepříjemné vzhledem k hupu. mezi trajektem a přístavem.
!z!)Smile
ravykravykČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj, mám dotaz ohledně trasy do Řecka. Trochu mě ale hlavně ženu znervózňuje představa jet přes Srbsko. Našel jsem alternativní cestu po okraji Rumunska a Bulharska. Jeli jste to někdo? Je tu někdo, kdo dokáže obě cesty srovnat? Jeli bychom osobní auto + přívěs...
Ford Rimor Bluecamp Sky 50
(47+43+11+7)
H
hymer662Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

ravyk napsal:

Ahoj, mám dotaz ohledně trasy do Řecka. Trochu mě ale hlavně ženu znervózňuje představa jet přes Srbsko. Našel jsem alternativní cestu po okraji Rumunska a Bulharska. Jeli jste to někdo? Je tu někdo, kdo dokáže obě cesty srovnat? Jeli bychom osobní auto + přívěs...

Srbsko krome bidne kvality dalnice je v pohode. Srbove rikaji... nemas problem s policii pokud jste pripoutani, dodrzujes rychlost a svitis tzv. Palis naplno. Jedinecna uleva je otevreni casti dalnice pred Makedonii a jeste v kvetnu byl usek zdarma.
T
tomas86Člen
Přidáno před 5 let
Nuda versus opruz :-) ale v tom Srbsku to aspoň jede.
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 5 let
Srbsko je úplně v pohodě. Jeli jsme tak před šesti dny. Jediné co může být problém je nocovaní na dálnici. Plánujeme cestu tak že spíme v HU a pak až v Řecku nebo ještě v campu Enigma.
Přes Rumunsko a Bulharsko musíš mít o den až dva delší dovolenou. :D
Jarda BorekJarda BorekČlen
Přidáno před 5 let
S přívěsem určitě přes Srbsko a Makedonii. Take jak píše Tomík spím téměř vždy v Hu co nejblíže hranic a brzo ráno vyrážím a odpoledne Evzoni. Jinak ted jela známá s obytkou přes Rumunsko - Temešvar, Calafat, Vidin tam je cca 5 let nový most přes Dunaj. Cestu měla v pohodě i tam spala jen si nekoupila hned za mostem bulharskou vinětu 8eur a dostala 30 pokutu. Tak to ji to kapku pokazilo. Ted je nekde za Asprovaltou. Cesta pres Ro a Bg pomalejší zhruba o 100km delší, ale proti mytu na dalnici v Srbsku levnější. S přívěsem lepší po dálnici a také zaleží jak to máte časově rozvrhnuté.
!z!)Smile
P
Peter WahlooNováček
Přidáno před 5 let
Připojím se k tématu cesty do Řecka. Prosím, dáte mi někdo radu kde cestou nocovat? Pojedeme obytnou alkovnou, Maďarsko, Srbsko, Makedonie, Řecko v plné sezóně.
Zajímají mne hlavně doporučení zkušenějších na místa kde přespat v Srbsku a Makedonii. Bezpečně a případně i s možností malého výletu. Nespěcháme a z dálnice klidně sjedeme.
Děkuji.
D
DDTČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Sapuki napsal:

Tak včera jsem zastavil na noc vedle dalších kolegů z Německa a Francie u Nafplia. Večer přijela policie, nelibila se jim křesla vedle aut, jinak v pohodě. Dneska ráno prijeli znovu a dali vsem pokutu za kempovaní. Každý 300,- Euro. Pres den se smí stát,ale nesmí se v autě přenocovat. Než se oklepu, jsem v Korintu na Stellplatzu za 13Euro:-). Vyhnali mě už 3x, ale jen pohrozili. Tak bacha.


Četl jsem si link od MSTR a pochopil, že v případě, že se jedná o obytné auto a neroztáhl jsem židličky, markýzu a jiné serepetičky, nejedná se o kempování. Za těchto podmínek se nocovat smí. (Uvádím, jen aby nevznikaly zbytečné fámy).

Jinak jsem si teď pojistil domácnost u nejmenované pojišťovny a součástí pojištění je i právní ochrana pro celou evropu. Už se těším, až ji v podobném případě využiju.

PS: Moje poslední zkušenost z Řecka byla, že kolegu z Rakouska policie vykázala na základě špatných vztahů s majitelem rodinného domu poblíž a nás ponechali svému osudu, protože udání přišlo jen na vedle znelíbené rakušany. Podotýkám, že jsme měli markýzu i židle. Tím chci říct, že asi dost záleží, zda se jedná o udání. Takže nenaštvat sousedy a doufat, že blízké kempy jsou přeplněné...
PS2: Myslím, že bez markýzy to v Řecku nejde. Slunce přece jen pálí jako čert. Ale určitě by bylo dobré na noc uklidit a nastavit vozidlo do režimu parkování. Možná jsem naivní.
Knaus Van i650MEG, 2017
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 5 let
Hlavně doufej že ta pojistka je dobrá. Až tvoje stání na divoko
začne v Řecku projednávat soud a bude chtít zaplatit veškeré výdaje včetně ověřených překladů a další nákladů a třeba až bude chtít tvou osobní účast u soudu případně tvého právního zástupce aby jsi nebyl nemile překvapený. Určitě by jsi nebyl první ani poslední.
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 5 let
to DDT Příspěvek od MSTR jsem taky četl. Nicméně, když policista všechny kasíroval, říkal jsem mu, že jsem přijel večer, nic jsem z auta nevyndaval, jen přespal a pojedu dál. Jak jsem už psal, řekl mi, že stát můžu jak chci, ale jakmile přespím, je to kempování, a to že platí v celém Řecku. I kdybych měl býval vytištěný papír od MSTR, těžko by se asi s řeckým policajtem dalo diskutovat. Taky mě to štve, ale zase tak bych z toho dokladu nadšený nebyl. Další otázka je, jak by pojišťovna řešila spor, když jsi vědomě porušil pravidla.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 11
Členové online 0

Celkem členů: 15,971
Nejnovější člen: lisky
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,463,273 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17584 sekund | Průměrně za: 0.17584 (0) sekund | Dotazy: 135 | Použitá paměť: 2.27MB/4MB