Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Van - klasická amerika...

Poslední aktualizace před 3 roky
I
IvanGSČlen
Přidáno před 9 let
mtruelle - několikanásobně ne, tak velká vestavba to nebude, teď jsme třeba zjistili, že kuchyň za bočními dveřmi je blbost. Bude tam asi metr dlouhá kuchyňka, pár dalších skříněk a elektro/plynohospodářství. Ale když k tomu připočítám markýzu s bočními stěnami, box na střechu, kempingový nábytek, další výbavu, LPG, nástřik spodku a dutin, renovace dřeva v interiéru, popř. topení atd., nad cenu auta se dostanu určitě a ne málo:-).

Automatické sloučení 18.10.2015 20:38:
Dnes jsme čistili a odpoledne vyrazili na krátkou seznamovací vyjížďku. To auto je návykové...
www.mazdasport.cz/download/file.php?id=12945&sid=5712ef54d9c65628db2e77935eeedcea&mode=view[/img]<br />
<br />
Automatické sloučení  19.10.2015 10:29:<br />
No, snad už se fotka zobrazí, nevím, proč mi sem nejdou dát standardně.<br />
<br />
Tohle je ze včerejška, krátká vyjížďka, přítelkyně Drákula trénovala za volantem. Měl jsem hrůzu z málo místa pro nohy spolujezdce, naštestí se to nepotvrdilo, i když je to dost úzké.<br />
Foceno za Dobruškou u hřbitova/kostela, kdo zná starý český seriál F.L.Věk, přesně tímto místem odjížděl do Prahy na studia malý František v podání Romana Skamene.<br />
<br />
[img]http://www.bmwgs.cz/forum/attachments/2015/01/GMC29.jpg


Automatické sloučení 20.10.2015 20:33:
Dnes jsem udělal evidenční kontrolu a Důra dostala novou baterku. Ve Vartě otestovali starou, napětí celkem drží, ale startovací kapacita je 27%, což svědčí o dlouhé době bez provozu.
Mimochodem měla 50 Ah a 400 A startovací proud. Nabídli mi stejně velkou, určenou do prvovýroby, tedy výrazně kvalitnější, 75 Ah a startovací proud 700 A. Teď chce motor při startování vyskočit z kapoty...
Upravil IvanGS dne 20.10.2015 20:33, před 9 let
AtilaAtilaNováček
Přidáno před 9 let
Ahoj posilam link pro inspiraci
http://www.biwak....aleria_gmc
I
IvanGSČlen
Přidáno před 9 let
Atila - to auto jsem viděl na videu a fotkách, ale přímý odkaz jsem neznal, díky!

S autem se snažíme před zimou něco najezdit, aby se projevily případné nedostatky. V sobotu odpoledne krátký výlet, vzal jsem i GoPro a koptéru s kamerou, boužel na víc než pár záběrů nebyly podmínky: https://youtu.be/Fieh0l57Fgs

Minulý týden proběhla návštěva u Karla Prokopa, kterému tímto děkuji, mj. za to, že nám - naštěstí - naboural část naší představy, která, jak se ukázala, měla pár slabin. Na druhou stranu nás potěšil v tom, že naše vize je proveditelná bez záadních energetických problémů. Nyní máme zhruba jasno o vnitřní architektuře a blížíme se k finálnímu výběru spotřebičů.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 9 let
Pěkné video :g.

Na autě je nápis "Czech Expedition Västerås".
Byl si tam ?
4.114683,118.628756
I
IvanGSČlen
Přidáno před 9 let
sipadan - díky, baví mne fotit i filmovat, učím se, ale je to stále lepší...!). Ne, nebyl jsem na tom srazu, byl tam bývalý majitel.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

IvanGS napsal:

sipadan - díky, baví mne fotit i filmovat, učím se, ale je to stále lepší...!). Ne, nebyl jsem na tom srazu, byl tam bývalý majitel.


Není zač ... vedeš si dobře :g.

Já ve Västerås na největším evropském srazu amerik byl v roce 2014, sice omylem (to je dlouhý příběh), ale moc se mi tam líbilo.
Takže jsem se chtěl optat na pár detailů ohledně tohoto srazu ..... :_

P.S. Určitě si tam zajeď až to doděláš, to co se tam dá vidět hlava jen tak nebere :D.
4.114683,118.628756
I
IvanGSČlen
Přidáno před 8 let
Dnes jsem odvezl Důru na montáž LPG a když to klapne, stejná firma nastříká spodek a dutiny a ze staré známosti posune postel dozadu (ke šroubům je přístup zespodu a když už to budou mít na heveru...), což je výchozí pozice pro další práce, resp. položení PVC místo koberce v obýváku / kuchyni a vestavbu nábytku.
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 8 let
jsem uplne nadsenej tvym autakem, zil jsem na floride 5 let kdysi a tyhle mazlici tam byli uplne vsude, porad mam v hlave zvuk motoru s poradnejma objemama :-) taky bych chtel ale ne tady. drzim palce at sezenes v pohode vsechny dily co kdy budes potrebovat. cau dan floridan :-)
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
I
IvanGSČlen
Přidáno před 8 let
Floridan79 - díky, o dostupnosti dílů zatím nemám důvod pochybovat. Za prvé existuje spousta firem, které je vozí a také spousta nadšenců, které amerikami jezdí, mají kontakty atd. Mimo jiné i bývalý majitel, který se zabývá servisem amerik a má firmu nedaleko. A souseda a kolegy z práce, který měl amerik několik, servisoval je sám, má vybavenou dílnu, kde jsem skoro denně, je vynikající automechanik. A v nedalekém Hradci je firma servisující ameriky. Bez takového zázemí a možností bych do toho nešel.

Automatické sloučení 06.11.2015 09:51:
Důra je na montáži LPG a firma hned nastříká i spodek a dutiny a posune postel dozadu (když už má auto na zvedáku). Původně jsem počítal s posunem o 5-7 cm, ale volali, že to půjde až o 20 cm. Při plánování jsme vycházeli z jiných rozměrů, tohle mění situaci, začneme znovu a uvažuji i o kartonových modelech nábytku kvůli lepší představě o prostoru v různých výškách, prostupnosti, manipulačním prostoru atd.
www.bmwgs.cz/forum/attachments/2015/01/Servis_LPGmala.jpg


Automatické sloučení 23.11.2015 10:00:
V pátek jsme přivezli auto od plynařů, zároveň posunuli zadní lavici dozadu a zvedli ji (místo na vestavbu je teď podle našich plánů a přídavné elektrické systémy se asi vejdou pod postel, takže nezmenší kufr) a ošetřili spodek a dutiny. S instalací plynu byl trochu problém, nakonec se použily některé původní LPG komponenty, ale vše řídí elektronika. Nádrž na 70 l je pod autem. V sobotu jsme jeli do Prostějova, včera zpět, celkem asi 350 km. Ve Vysokém Mýtu jsme dotankovali a cestou zpět u stejné pumpy zase doplna. Řídila Drákula, pod stovku na okreskách skoro nešla a po dálnici 110-120km/h. Spotřebu jsme spočítali na 20,4 l/100 km, plyn stál 12,90 za litr, takže přepočteno na benzín vychází spotřeba 9 litrů na sto. Plyn se ale bude po 1000 km seřizovat a spotřeba prý půjde dolů. A hodně dělá u tohohle motoru styl jízdy, využívání hmoty auta a když pojedeme i trochu pomaleji, spotřeba půjde hodně dolů. Na druhou stranu bude auto s vestavbou těžší, ale myslím, že výsledná spotřeba přepočtená na benzín bude 8-9 litrů, což je dobré a protože budeme jezdit akce, kam bychom jinak jeli na dvou motorkách, nevychází to špatně. No a je to jachta - motor není slyšet, tak pohodlná křesla nemáme ani doma, sedí se vysoko, výhled perfektní, dokonalá relaxace...:-).
Upravil IvanGS dne 23.11.2015 11:00, před 8 let
JabberwockyJabberwockyČlen
Přidáno před 8 let
:^ Výkon z objemu, není nic lepšího.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

IvanGS napsal:

Floridan79 - díky, o dostupnosti dílů zatím nemám důvod pochybovat. Za prvé existuje spousta firem, které je vozí a také spousta nadšenců, které amerikami jezdí, mají kontakty atd. Mimo jiné i bývalý majitel, který se zabývá servisem amerik a má firmu nedaleko. A souseda a kolegy z práce, který měl amerik několik, servisoval je sám, má vybavenou dílnu, kde jsem skoro denně, je vynikající automechanik. A v nedalekém Hradci je firma servisující ameriky. Bez takového zázemí a možností bych do toho nešel.

Automatické sloučení 06.11.2015 09:51:
Důra je na montáži LPG a firma hned nastříká i spodek a dutiny a posune postel dozadu (když už má auto na zvedáku). Původně jsem počítal s posunem o 5-7 cm, ale volali, že to půjde až o 20 cm. Při plánování jsme vycházeli z jiných rozměrů, tohle mění situaci, začneme znovu a uvažuji i o kartonových modelech nábytku kvůli lepší představě o prostoru v různých výškách, prostupnosti, manipulačním prostoru atd.
www.bmwgs.cz/forum/attachments/2015/01/Servis_LPGmala.jpg


Automatické sloučení 23.11.2015 10:00:
V pátek jsme přivezli auto od plynařů, zároveň posunuli zadní lavici dozadu a zvedli ji (místo na vestavbu je teď podle našich plánů a přídavné elektrické systémy se asi vejdou pod postel, takže nezmenší kufr) a ošetřili spodek a dutiny. S instalací plynu byl trochu problém, nakonec se použily některé původní LPG komponenty, ale vše řídí elektronika. Nádrž na 70 l je pod autem. V sobotu jsme jeli do Prostějova, včera zpět, celkem asi 350 km. Ve Vysokém Mýtu jsme dotankovali a cestou zpět u stejné pumpy zase doplna. Řídila Drákula, pod stovku na okreskách skoro nešla a po dálnici 110-120km/h. Spotřebu jsme spočítali na 20,4 l/100 km, plyn stál 12,90 za litr, takže přepočteno na benzín vychází spotřeba 9 litrů na sto. Plyn se ale bude po 1000 km seřizovat a spotřeba prý půjde dolů. A hodně dělá u tohohle motoru styl jízdy, využívání hmoty auta a když pojedeme i trochu pomaleji, spotřeba půjde hodně dolů. Na druhou stranu bude auto s vestavbou těžší, ale myslím, že výsledná spotřeba přepočtená na benzín bude 8-9 litrů, což je dobré a protože budeme jezdit akce, kam bychom jinak jeli na dvou motorkách, nevychází to špatně. No a je to jachta - motor není slyšet, tak pohodlná křesla nemáme ani doma, sedí se vysoko, výhled perfektní, dokonalá relaxace...:-).


Moc pěkný auto, a zřejmě těžkej kalibr. Trošku se u tý zdviže kroutí sloupy !)

.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
I
IvanGSČlen
Přidáno před 8 let
Hever byl v pohodě, zkresluje fotka:-)
Včera dorazilo další příslušenství (dřez+baterie, vařič, WC), tak jsem nahrubo domaloval nábytek a poslal truhláři, ať spočítá kolik bude třeba překližky, abych ji mohl koupit... Zatím stíháme:-).

Automatické sloučení 04.12.2015 21:13:
Minulý týden jsme koupili PVC na podlahu, dnes jsme přivezli překližku na nábytek. Dali jsme 430 km do Rakovníka a zpět, vyjeli plyn do prázdna a po natankování vyšla spotřeba 18 l/100 km, což, přepočteno na cenu benzínu, vychází na 8,1 l/100 km, to je bezva:-).
Upravil IvanGS dne 04.12.2015 22:13, před 8 let
ScooterMartyScooterMartyČlen
Přidáno před 8 let
Miluju tyhle auta i když jaksi nemám koule si to koupit. Ale určitě se těším na setkání až to budeš mít hotové.
Martin (1971) a Lucie (1974) a vždycky nějaký ten pes..., 608 463 502, Abbey GTS 517 a Ford Galaxy II 1.9 TDi 96kw. Dříve Renault Master Pössl.

Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Benjamin Franklin
I
IvanGSČlen
Přidáno před 8 let
Nemyslím, že je třeba mít koule, je to auto jako každé jiné. Mám mnoho známých s amerikami a mnozí je mají jako auto na denní ježdění. Nemají problém se spolehlivostí ani servisem, je pravda, že kdybych o tom nic nevěděl asi bych měl nedůvěru. Na druhou stranu, je asi hloupost ho kupovat jen kvůli stylu, pokud by jinak, např. velikostí atd., na cestování nevyhovovalo.

Vím, že se opakuji, ale jsem z GMC úplně hotový. Včera jsme dali 430 km, z toho 300 km dálnice. Na to je Důra stavěná, rozjedu na 110, zapnu tempomat, uvelebím se v křesle, ruce odložím na plyšové opěry, volant přidržuji dvěma prsty. V autě je teplo, spousta místa, pohoda jako v obýváku, motor si kdesi tlumeně hučí, s Drákulou si povídáme, pijeme kávičku, krajina za velkými okny se posouvá, kocháme se a na palubě vládne dokonalá relaxační pohoda...:-). A mám pocit, že nejedu po zemi, ale letím v letadle (což posilují přepínače na stropě a mimochodem, létám přes 30 let a vím, že na relax v kokpitu NIC nemá). Větší okresky jsou podobné, ale bez tempomatu, jen na úzkých okreskách je třeba dávat pozor. Ne kvůli dírám, ty podvozek 100% žehlí, spíš kvůli vlnám a hrbům, které umí auto trochu rozkývat. V práci jsem (před 15 lety) jezdil několika Ducaty a Ivecy s podobným datem výroby, nic z toho se ani vzdáleně nemohlo rovnat téhle 22 let staré jachtě... Když budeme autem cestovat (i když ne jako většina z vás, máme ho jako doplněk na motorkářsky nezajímavé akce), strávíme v něm na silnici spoustu hodin, koneckonců, znáte nejlépe čas jízdy na průměrné karavanové dovolené. Užít si tenhle čas je pro mne stejně důležité jako jeho obytné kvality. A tohle auto to splňuje na 1000%, i když v některých věcech není tak Hi-Fi jako moderní vozy...

Automatické sloučení 29.12.2015 09:34:
Protože jde o speciální edici Explorer, kterýžto nápis a logo se po a v autě porůznu opakuje, kamarád mi vyrobil prozatím jen pár vzorků "originální" výbavy. A bude toho víc. Ve skutečnosti to neexistovalo, což mne u Amíků překvapuje a vlastně ani nevím, jestli i ostatní výrobci, např. Westfalia, Hymer atd., nedělají speciální doplňky přímo pro daný model auta...
www.bmwgs.cz/forum/attachments/2015/01/DSC05654NGS.jpg
Upravil IvanGS dne 29.12.2015 10:34, před 8 let
remcoremcoNováček
Přidáno před 8 let
Čau, v prvom rade zdravíme a treba povedať, že auto je nádherné a veľmi moc gratulujeme! Ameriky sa naozaj netreba báť, my máme Ford Bronco (rv.1991, motor 5.8L s automatom) a používame ho práve ako offroad expedičný cestovný domov na kolesách. Minulý rok sme na ňom za 148 dní prešli 25 000km, každý deň na cestách a otáčali sme sa až na čínskych hraniciach. Nejaké poruchy boli ale vždy sa dá všetko nejako poradiť. Máme LPG takže aj keď máme teda spotrebu okolo 24L /100km za to čo nám všetko toto auto ponúka a akú radosť nám prináša to stojí...:)

Inak Chevy / GMC van aj Ford Econoline sú naozaj skvelé autá. Existujú aj úpravy 4x4. To by sme pri našich výletov mimo civilizáciu odcenili ale tieto vany v týchto úpravach stoja nehorázne peniaze už...

Ak by to niekoho zaujímalo a chce si pozrieť fotky ako sme na našej amerike brázdili Strednú Áziu tak kuknite náš FB:

https://www.faceb...tos_albums

Držíme palce a veľa veľa šťastných km na cestách s vašim Vanom!

My tento rok ideme stavať na auto obytnu nadstavbu a vyráźame smer Mongolsko a Sibír (Magadan) :)
s3.postimg.org/ploeg7yg3/Bez_n_zvu_2.jpg


FORD BRONCO 5.8L 4x4Camper Smile
Upravil remco dne 04.01.2016 20:59, před 8 let
I
IvanGSČlen
Přidáno před 8 let
Remco - děkuji za názor a zkušenosti. Koukal na ty FB stránky, mnoho jste toho procestovali, Balkán jsme dali v září na motorkách, podobnou trasu, je to tam nádherné a navíc skoro "za rohem". Máte nádherné auto, podobné měl soused, nějaký typ Jimmy, víc si nepamatuji, měl amerik víc (teď "ujíždí" na Land Roverech) a vlastně on mne přesvědčil, že se není čeho bát. Obytná nástavba, kterou budete dělat, je pro vaše účely skvělý nápad. Budu vaše stránky sledovat a držím palce ať se nástavba i plánovaná expedice podaří. A ještě poznámku - ano, dělají se i 4x4 verze amerických vanů, je to drahé, ale hlavní důvod, proč jsme šli do dvoukolky byl, že cestujeme i na motorkách a máme rádi divočinu a nezpevněné cesty, i když na tak dlouhou expedici jako vy, nemáme dost času. Vloni jsem dal s kamarádem Rumunsko expedičním Land Roverem, část skupiny jela na motorkách a většinu času jsem litoval, že nejsem v sedle motorky. Takže GMC bude pro motorkářsky nezajímavé lokality, kde je ale jinak krásně...:-).
T
tom69Člen
Přidáno před 8 let
Ahoj...krasne auto...zamackl jsem slzu vzpominek.Mel jsem chevy astro,je to podobne jako tohle,projel jsem s tim evropu po rybach.To pohodli na cestach je bajecne.Taky jsem hned do Ivety dal sedacky z ameriky...aspon se pohodlne jede.
Mel jsem i suburbana,tahoe a silverado....vse na LPG...mel jsem to delane u kluka z Jircan u Prahy,nedaval na plyn solo jednotku,ale napojil to na jednotku auta a tak se to mezi sebou nehadalo,nemusel jsem nic dostelovavat a prehravat.Proste jsem po nastartovani prepnul rucne vypinacem v palubce na plyn a tim se odpojil benzin a jelo se na plyn,kdyz to bylo trochu teple,startovalo se na plyn,...pohoda...nemusel jsem na servis vubec jezdit.
Fungovalo to bajecne na vsechny ameriky...evropska auta se obcas hltila,tam jsem musel na jaro a zimu trochu ubrat,pridat na regulatoru.
Sel bych do chevyho hned,,,jen mi v tom chybela sprcha....
Mnoho krasnych zazitku s touto "lodi" preji
I
IvanGSČlen
Přidáno před 8 let
tom69 - díky. LPG funguje dobře, i když byla klika, že jsem k autu dostal původní americký agregát ovládaný mechanicky. Kluci jeho část nakonec použili, ale ovládání upravili na elektronické. Přepínač mám stále na plyn, auto startuje na benzín a po zvýšení otáček se automaticky přepíná na plyn, podmínkou je určitá teplota, takže auto v zimě jede pár set metrů na benzín a pak se přepne. Servis na tom není třeba, jen seřízení, až si systém "sedne". Ale měla by být 1x ročně "revize" zapsaná do servisky LPG, která bude zajímat STK.
Co se týká sprchy, tu budu řešit až nakonec. Bude se odehrávat venku, což mi nevadí, z motorek jsme zvyklí na horší "komfort". Jedna varianta je skládací hygienický přístřešek, použitelný i pro WC, popř. jednoduchá konstrukce a zástěna za autem po otevření dveří. Viděl jsem i samostatnou "koupelnu" s WC uvnitř, ale bylo tam jinak řešené a spíše improvizované spaní. Koupelnu mít uvnitř nebudeme, co se týká spaní, do budoucna mám určitou představu o podélných lavicích vzadu po stranách, na kterých se bude moci sedět, se stolkem uprostřed, po rozložení se spojí v opravdu velké lůžko pro 2-3 lidi. I teď by se tam 3 lidi vyspali (180 cm na šířku), ale budeme tam spát jen 2.
Jedna novoroční noční...
www.bmwgs.cz/forum/attachments/2015/u/gmcnovyrok.jpg
T
tom69Člen
Přidáno před 8 let
Jj...on ten reduktor kde se propan meni z tekuteho na plyn je vyhrivan vodou od motoru,proto to musi byt vlazny...jinak reduktor zamrzne..
Ja tam mel sklapeci luzka vzadu podelne...pouzival jsem astro na bezne jezdeni,sklapel jsem jen na rybach,,,pod luzko se veslo wc,pipa,sud i rybarina vcetne zodiaku.
Je to pohoda auto...budes spokojen...ja s tim najezdil mraky km...tahal jsem za tim auta,material na stavbu,jezdil po polich kolem rek....vzdy na pohodu....a spotreba v prepoctu kolem 10l je super na ten komfort...jen opatrne s automatem...P,D,a R....fakt radit v klidu...kazde skubnuti se nacita...ja par prevodovek menil....pac s tim jezdil kazdy debil co mel papiry.
I
IvanGSČlen
Přidáno před 8 let
Dnes kontrolní den, začíná se to rýsovat, fotky jsou podobné, ale kvůli představě... Vlevo bude výklopné prodloužení kuchyňské desky, zároveň stolek pro cestujícího vzadu. Levá, úzká skříňka bude vyjížděcí, s několika patry z drátěného programu, na potraviny atd. Pod dřezem (v něm bude sklápěcí baterie) na míru zhotovené nádoby na čistou a odpadní vodu, vpravo dole kompresorová lednice ve vyjížděcí zásuvce, s horním otevíráním, shora přihrádky na chlazené nápoje. Nad ní skříňka (2 patra), nad ní bude ohrádka (drátěný program) na další věci. Mou vychytávkou je výsuvný stolek nad lednicí, další odkládací plocha nebo se u něj dá najíst po otočení sedadla spolujezdce.
www.bmwgs.cz/forum/attachments/2016/01/DSC06023GS.jpg

www.bmwgs.cz/forum/attachments/2016/01/DSC06025GS.jpg

www.bmwgs.cz/forum/attachments/2016/01/DSC06030GS.jpg

www.bmwgs.cz/forum/attachments/2016/01/DSC06031GS.jpg


Automatické sloučení 19.02.2016 19:40:
Další kontrolní den. Něco z technologických důvodů dočasně zmizelo, dost toho ale přibylo. Na dveřích bude vestavěný vařič.
www.bmwgs.cz/forum/attachments/2016/01/DSC06054gs.jpg

www.bmwgs.cz/forum/attachments/2016/01/DSC06058gs.jpg

www.bmwgs.cz/forum/attachments/2016/01/DSC06064gs.jpg

www.bmwgs.cz/forum/attachments/2016/01/DSC06065GS.jpg

www.bmwgs.cz/forum/attachments/2016/01/DSC06069gs.jpg
Upravil IvanGS dne 19.02.2016 20:40, před 8 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 20
Členové online 1
Master

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,539,159 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24766 sekund | Průměrně za: 0.24766 (0) sekund | Dotazy: 124 | Použitá paměť: 2.22MB/2MB