Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Montaz stresniho okna - jake lepidlo

Poslední aktualizace před 5 let
R
rothsteinČlen
Přidáno před 5 let
a pokud bych stejne chtel pouze nove obet tu sparu tak chapu ze by tam mel bejt ten butylovej - terostat 2759? Kdyz vlaste to je mozna on kterej vytekl?
Fiat alkovna Bürstner A530 2.3JTD, 2006
I
Ivan a HankaČlen
Přidáno před 5 let
Pokud ti tam nezateka, tak s tím nic nedělej. To jen odpadává vytlačený tmel, který tam nemá žádnou funkci.
Nebo druhá možnost... Zdemontovat, vyčistit a znovu čerstvě pretmelit. :)
Ivan, Hanka a psice
R
rothsteinČlen
Přidáno před 5 let
ahoj, zjistil sem ze mi odpadava tmel kolem stresnich oken a rad bych to opravil. Nechce se mi vyndavat cele okno a komplet to pretesnovat. Oknem nezateka a kdyz to funguje nechci to zbytecne rozebirat. Myslel sem si ze bych pouze ocistit stary tmel a maznul kolem novy.

Z diskuze si ale nejsem jisty, jaky pouzit. Co jsem pochopil tak na okno by se mel pouzit butylovy rozebiratelny pri instalaci, ale nevim zda se ma pouzit i na tu konecnou horni sparu, kterou chci obnovit.

Nebo tam mam dat polyuretanovy napr. zminovany Sikaflex 221?

Pripadne je lepsi vyndat komplet okno i kdyz tam nezatejka? Nechci pokouset stesti kdyz to funguje a neco pri tom poskodit nebo znicit.

diky
Fiat alkovna Bürstner A530 2.3JTD, 2006
rothstein Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj Dane,
to dotažení jsem udělal přibližně půl hodiny po přišroubování spodní části okna a stejně se to stalo.. Holt jsou věci mezi nebem a zemí !) O tři měsíce později jsem vyměňoval další dvě okna a jedno starší raději přetěsnil a u těch problém není. A to okno co zlobilo bylo rok bez problémů i v největších deštích. No a v jednom týdnu mezi dvěma dešti to nějak povolilo.. Naštěstí přetěsnění je otázkou 20 minut :_
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

PetrDubi napsal:
Je pravda, že montáž probíhala při teplotě kolem 15°C a netěsnost se objevila při letních vedrech. Možná kdybych trochu dotáhl šrouby, tak by byl klid, ale nechtěl jsem riskovat, takže jsem odříznul Sikaflex ze střechy, dal trvale elastický Terrostat v tubě a od té doby je klid. Ale další dvě okna drží bez problémů (přitom všechny 3 střešní okna jsou stejný typ a výrobce, jen ty druhé dvě kupované později), takže kdo ví..


Ahoj Petře,
doporučený postup je dotáhnout šrouby momentovým klíčem po zavadnutí Sikaflexu (ještě dokud je relativně tvárný) a okno musí jemně Sikaflex vytlačit tlakem ven (ten se pak opětovně setře).
Vyjímka ale potvrzuje pravidlo (viz. nedávné ulítnutí panelu co jsme zde řešili) ... jsme-li u praxe, tak zrovna střešní okna jdou bez problému utěsnit i jinými tmely než zrovna 221i s velmi uspokojivými výsledky.
4.114683,118.628756
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 6 let
Mě se teda se Sikaflexem 221 stalo, že jedno střešni okno začalo po roce propouštět a to jsem střechu pořádně odmašťoval. Když jsem povolil škouby, tak Sikaflex na střeše pěkně držel, ale okno šlo krásně sundat a pod ním byl Sikaflex vytvarovanej. Je pravda, že montáž probíhala při teplotě kolem 15°C a netěsnost se objevila při letních vedrech. Možná kdybych trochu dotáhl šrouby, tak by byl klid, ale nechtěl jsem riskovat, takže jsem odříznul Sikaflex ze střechy, dal trvale elastický Terrostat v tubě a od té doby je klid. Ale další dvě okna drží bez problémů (přitom všechny 3 střešní okna jsou stejný typ a výrobce, jen ty druhé dvě kupované později), takže kdo ví..
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Tomino napsal:

Citovat

walibuk napsal:

Strešné okná sú z ABS plastu, drží Sika aj na tom plaste? Nezateká tade?


..je potřeba použít Primer na rám okna...jinak to nebude držet. NIKDY.


Nikdy neříkej nikdy :D

U střešního okna nic držet nemusí (narozdíl od panelů apod.) ve valné většině konstrukcí, jelikož ke karosérii střešní okno ve většině případů přitahují šrouby a Sikaflex tam vytváří pouze "těsnění" resp. přilnavou vrstvu a tu zajistí i bez primeru .... Jinak, když se to upatlá, tak i tam, kde netěsní ale lepí, vydrží bezpečně držet po celou životnost auta.

Primer na střešní okno je dle mého názoru tedy gigantický nadstandard, ale nic se jím samozřejmě nepokazí :_
4.114683,118.628756
TominoTominoČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

walibuk napsal:

Strešné okná sú z ABS plastu, drží Sika aj na tom plaste? Nezateká tade?


..je potřeba použít Primer na rám okna...jinak to nebude držet. NIKDY.
Tomino
Tomas BrabecTomas BrabecČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

walibuk napsal:

Strešné okná sú z ABS plastu, drží Sika aj na tom plaste? Nezateká tade?


Ano drží, ne nezateka.
W
walibukČlen
Přidáno před 6 let
Strešné okná sú z ABS plastu, drží Sika aj na tom plaste? Nezateká tade?
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 6 let
V sz. Ten Sikaflex bych tam viděl radši.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
S
SeamanČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, pro montáž spoileru na střechu před okno píšou v návodu lepidlo 3M 760. Bude to OK nebo je lepší ten Sikaflex 252i ? Díky.
ZdendaZemdaZdendaZemdaČlen
Přidáno před 9 let
u prodejce lozisek jsem zkousel take.... nemaj :(

Automatické sloučení 13.06.2015 16:40:
tak dopoledne jsem oblital dalsich 6 obchodu - stavebniny, truhlarske potreby., barvy laky.. vsude maji jenom soudal, den braven... a nejake dalsi me nezname znacky.
sika a henkel jsou pro ne drahy a nikdo to nekupuje dle jejich slov... jenom jeden potvrdil kvalitu sikaflexu - ale taky nemel.

Cili uz mi zbyva jen eshop...

Automatické sloučení 15.06.2015 13:48:
Tak po zkoumání jsem nakonec objednal Sikaflex 221. Co jsem pochopil z této diskuse, jedná se o stejně kvalitní ekvivalent Terostatu.

Našel jsem ho za cenu 185 s DPH + 55Kč platba a poštovné…

čili celkem 240,- Kč s DPH… asi to nejlevnější co sem vygooglil.

Prodejce ColorShop.cz - kdyby to někdo chtěl taky…
Upravil ZdendaZemda dne 15.06.2015 13:48, před 9 let
G
gutČlen
Přidáno před 9 let
Já se ptal kde mají Henkel a skončil jsem u distributora ložisek. http://www.cravt.cz/
ZdendaZemdaZdendaZemdaČlen
Přidáno před 9 let
obi nemá, byl jsem tam a další dva kšefty, zatím nemam úspěch… :-(

Automatické sloučení 12.06.2015 16:41:
Všude mají jenom Soudal, Dan Braven…ale to já nechci že jo, chci vámi doporučovanou kvalitu… Bauhaus mam 50km… daleko… už nevim, celkem jsem tu vystřídal 4 krámky už, ale nikde nemaj… tak holt si počkám a nechám si to poslat… to mě vyjde 1 tuba na 400 s poštovným holt… co nadělám :-(((
Upravil ZdendaZemda dne 12.06.2015 16:41, před 9 let
T
tom74Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

Iceman napsal:

Neměl by někdo typ kde koupit Terostat nebo Sikaflex 221 v okolí Příbrami? Chtěl bych ho dnes, abych mohl o víkendu pracovat.

OBI řetězce to asi mít nebudou co?


přímo OBI nevím, ale Sikaflex jsem bral v Bauhausu
ZdendaZemdaZdendaZemdaČlen
Přidáno před 9 let
Neměl by někdo typ kde koupit Terostat nebo Sikaflex 221 v okolí Příbrami? Chtěl bych ho dnes, abych mohl o víkendu pracovat.

OBI řetězce to asi mít nebudou co?
W
walibukČlen
Přidáno před 9 let
S Mamutom som si prilepil elektrikársku lištu na obkladačky, po troch ta lišta rokoch odpadla sama.
G
gutČlen
Přidáno před 9 let
Použil jsem teroson terostat 2759 výrobce Henkel na karavan je to opravdu velký rozdíl při demontáži se táhne jak pavučina a je to takřka nečistitelné při umývání to černí vše okolo.

Druhý tmel od SIGA MULTIFIX PU HYBRID GEL EFEKT jsem použil jako těsnění protože mi ho doporučili že zústane stále gumový.Je to úplně něco jiného výsledek je zatím opravdu gumový ale rozebrat to pújde jen odřezáním mepotáhne se to jako to naše panelákové hovn....

Určitě bych SIGU nezatracoval možná na slepení bokú z laminátu či cokoli jiného supr,ale na vlastní plechový neshnilý karavan bych to nedal.

Pokusím se poslat zbytek k nezávislému hodnocení .
gut Připojili následující obrazek:
obraz1253.jpg
A
alexdvNováček
Přidáno před 10 let
Chtěl jsem ještě doplnit zajímavé hodnoty pevnosti v tahu u konstrukčních lepidel podle jejich tech. listů. Konstrukce bydlíka je relativně dost křehká, spoje jsou dost maloplošné, takže vyšší pevnost při opravách asi není na překážku. Hodnoty jsou od výrobců udávány v různých jednotkách a převedeny na kg/cm2.

Sikaflex 221 1,8 N/mm2 tj. 18 kg/cm2
Sikaflex 252 4 N/mm2 tj. 40 kg/cm2
MS Unifix Clear 1,5 MPa tj. 15 kg/cm2
Tekafix Super MS 2,8 MPa tj. 28 kg/cm2

Od firmy Soudal
T-REX POWER 2,9 N/mm2 tj. 29 kg/cm2
FIX ALL CLASSIC 1,8 N/mm2 tj. 18 kg/cm2

Od firmy Den Braven:
PU 50 FC 0,7 N/mm2 tj. 7 kg/cm2 - udaný pouze tzv. Modul - pružnost
PU 15 LM 0,2 N/mm2 tj. 2 kg/cm2 - udaný pouze tzv. Modul - pružnost
PU lepidlo (06.18) 12 N/mm2 tj.120 kg/cm2 - u spojení dřeva, s kovem pevnost neudávají
MAMUT GLUE TOTAL 5 N/mm2 tj. 50 kg/cm2 - lepení konstrukčních dílů automobilů, přívěsů, autobusů, karavanů, osobních vagónů, lodí.

V technických listech na MEM water stop jsem nenašel vůbec pevnost v tahu, asi to také nebude na chlubení, zato píší spotřebu 2,4 kg na 1m2, což je skoro řádově více než je běžné. Jinak je to také polymer a materiálově by to snad mělo jít, jen nezmiňují polystyrén ani hliník, pouze kov. Lépe něco pevnějšího nebo pod okna apod. nějaký vyzkoušený butylový tmel.
Chce to vygooglovat a porovnat technické listy.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 26
Členové online 0

Celkem členů: 15,970
Nejnovější člen: paveljurik
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,453,145 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21817 sekund | Průměrně za: 0.21817 (0) sekund | Dotazy: 134 | Použitá paměť: 2.24MB/2MB