Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Trochu tolerancie pri parkovaní na odpočívadlách

Poslední aktualizace před 6 let
copycopyČlen
Přidáno před 6 let
Toto uverejnil kamiónista na FB.
Sám si to často všímam, že mnohí majitelia súpravy auto a obytný príves obsadzujú kamiónistické parkoviská na odpočívadlách. Ak nie je nič iné voľné, tak ok - ale nie vždy to tak býva.
Chcelo by to trochu ohľaduplnosti.
copy Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
S tou tolerancí souhlasím.
A ne jen na odpočívadlech ......
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
JiPe Highlanders Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
Jana a Petr VJana a Petr VČlen
Přidáno před 6 let
z nedávné cesty na Cres mám spíš opačnou zkušenost, v Rakousku na všech parkovacích místech vyhražených pro karavany stály kamiony a autobusy.
Jenže to není o ohleduplnosti, oni prostě přijeli dřív a neměli jinde volné místo. Já přijel pozdě, měl jsem smůlu, nebo jsem se vmáčknul mezi osobní auta kde jsem zabral 2-3 místa. Prostě kamionů i karavanů přibývá ale na parkovací plochy se většinou zapomíná.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 6 let
Ano tohle koluje po sítích.
Je to částečně neohleduplné. Ale...........Na odpočívadle D1 první z Hradce. V 18:00 bylo několik kamiónů napříč na místech pro osobáky. A to snad také není v pořádku. Kamiónisti musí přestávky dodržovat. Ale parkoviště nejsou jen pro ně. A ostatní řidiči si občas také potřebují odfrknout. Takže spíše takový bludný kruh.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
J
jirka jnČlen
Přidáno před 6 let
Ano bludný kruh a je zbytečné se o tom vůbec bavit projezdil jsem evropu a co kamionáci dokáží to stojí nejen rozum ,a jaký jsou tak o tom příště samozřejmě že ne všichni jsou takový .
H
hymer662Člen
Přidáno před 6 let
S nárůstem vozidel, značky a čáry na parkovištích jsou virtuální myšlenkou, jak správně stát. Přijedeš a hledáš, kde se postavit, pokud to vůbec jde. Když je volno, tak dodržování stání, tam kde se má, obecně u řidičů funguje. Jsou trasy, kde se navečer na parkoviště ani nedostaneš, např. v DE směr Kassel- Holandsko a je jedno zda je to parkování pro osobáky...
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
Mám za to, že tolerance ke kamioňákům je obecně dost.
Kolik hodin prostojíme v zácpách kvůli především jejich nehodám, kolik
zaberou placu na silnicích a parkovištích, jak se nazdržují pomalou jízdou,
kolik zničí komunikací, nadělají emisí a hluku a ekologických škod.
Kolik nadělají sviňáren stylem své jízdy, kdy se nesmyslně předjíždějí,
bezohledně najíždějí do rychlého pruhu, jedou na sebe nalepení, závodějí mezi sebou.
No je toho moc a možná kdyby jich byla polovina tak je to až až.
Po pádu železné opony se všichni z východního bloku vrhli na autodopravu a je to bohužel
špatný evropský systém, který je příčinou "překamionování" .
Přesun dopravy zboží ze železnice na silnice je dán jednak požadavkem firem na co nejrychlejší
přepravu. A nepodstatné není ani to, že firmy nemusí budovat drahé sklady a překladiště, protože
"skladují" na kamionech.
Špatný je i systém vytěžování. Často kamiony vezou jenom vzduch nebo jednu paletu přes celou
Evropu.
Nebudu zapírat, kamiony mne při cestách po Evropě #erou . No přesto jim schválně místa pro parkování
nezabírám a dokonce je pustím v kopci předjíždět, aby neztratily potřebnou rychlost . ,-)
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
SlawczoSlawczoČlen
Přidáno před 6 let
Ono to bude zacarovany kruh. Kamiony-karavany a volne miesta. Pravda je, ze niekde v exponovanych miestach je malo miesta na parkovanie a niekde mimo hlavných tras je to zase volne. Je letna sezona a tak by to malo byt hlavne o vzajomnej tolerancii.
Slawczo, Tina, Zuzka, Vilko - Burstner Viseo
Upravil Slawczo dne 19.07.2018 15:07, před 6 let
Slawczo Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 6 let
Souhlasím, že tolerance by na silnici měla být na všech stranách a to nejen na parkovištích...
Dneska jsme se vrátili domu z dovolené. Jezdili jsme přes dva týdny po Německu (dolu do Bavorska, potom tam a zase zpátky). Řekl bych, že soužití s kamiony v Německu bylo v pohodě. Jak na dálnicích, tak na odpočívadlech se chovali slušně jak kamiony, tak další auta.
Dopoledne jsme přejeli do Čech u Chebu a pokračovali dál. Do Karlových Varů silnice prakticky prázdná a cesta pěkně ubíhala. Za KV začalo aut přibývat a v serpentýnách mezi Ostrovem a Chomutovem se na nás zezadu nalepil kamion a když jsem v jedné prudší zatáčce přibrzdil (byla tam 70 a já přibrzdil na 50), tak hned troubení. O pár kilometrů dál ve vesnici jelo proti auto, najednou se za ním objevila sanitka s majákama (bylo to před zatáčkou, ale houkat začala u něj), tak šel ke straně a sanitka to vzala mezi nás, ale musel jsem brzdit, jinak by nás ta sanitka nabourala. A za mnou zase troubení. O kus dál jsem dojel maďarský kamion, tak jsem jel asi 30 m za ním (všude plná čára) a za mnou postupně 3x troubení.. Těsně před Chomutovem (jsou tam dva pruhy) nás předjel, potom předjel ještě ten kamion a pro jistotu vytroubil ještě jeho. Předjel nás všechny na 70-sátce, kde jsme jeli podle navigace 71. Všichni ostatní jeli normálně, jen tenhle kamion dělal zbytečně dusno. A nebyl to žádný cizinec, ale čech s hradeckou SPZ.
Takže s tolerancí určitě souhlasím, rád se i dozvím informace z druhé strany (kolikrát potom vím, proč lidé dělají to, co dělají), ale s tou tolerancí by lidé, kteří po ní volají měli začít u sebe.

Ps: v Německu jsem potkal plno českých kamionů na dálnici i na ostatních silnicích a všichni se chovali slušně. Tak nevím, jestli si to tam nedovolí nebo je to náhoda, ale s chováním popsaným výše jsem se u nás setkal často, ale v Německu nebo Rakousku mě to nějak míjí..
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

PetrDubi napsal:

Souhlasím, že tolerance by na silnici měla být na všech stranách a to nejen na parkovištích...
Dneska jsme se vrátili domu z dovolené. Jezdili jsme přes dva týdny po Německu (dolu do Bavorska, potom tam a zase zpátky). Řekl bych, že soužití s kamiony v Německu bylo v pohodě. Jak na dálnicích, tak na odpočívadlech se chovali slušně jak kamiony, tak další auta.
Dopoledne jsme přejeli do Čech u Chebu a pokračovali dál. Do Karlových Varů silnice prakticky prázdná a cesta pěkně ubíhala. Za KV začalo aut přibývat a v serpentýnách mezi Ostrovem a Chomutovem se na nás zezadu nalepil kamion a když jsem v jedné prudší zatáčce přibrzdil (byla tam 70 a já přibrzdil na 50), tak hned troubení. O pár kilometrů dál ve vesnici jelo proti auto, najednou se za ním objevila sanitka s majákama (bylo to před zatáčkou, ale houkat začala u něj), tak šel ke straně a sanitka to vzala mezi nás, ale musel jsem brzdit, jinak by nás ta sanitka nabourala. A za mnou zase troubení. O kus dál jsem dojel maďarský kamion, tak jsem jel asi 30 m za ním (všude plná čára) a za mnou postupně 3x troubení.. Těsně před Chomutovem (jsou tam dva pruhy) nás předjel, potom předjel ještě ten kamion a pro jistotu vytroubil ještě jeho. Předjel nás všechny na 70-sátce, kde jsme jeli podle navigace 71. Všichni ostatní jeli normálně, jen tenhle kamion dělal zbytečně dusno. A nebyl to žádný cizinec, ale čech s hradeckou SPZ.
Takže s tolerancí určitě souhlasím, rád se i dozvím informace z druhé strany (kolikrát potom vím, proč lidé dělají to, co dělají), ale s tou tolerancí by lidé, kteří po ní volají měli začít u sebe.

Ps: v Německu jsem potkal plno českých kamionů na dálnici i na ostatních silnicích a všichni se chovali slušně. Tak nevím, jestli si to tam nedovolí nebo je to náhoda, ale s chováním popsaným výše jsem se u nás setkal často, ale v Německu nebo Rakousku mě to nějak míjí..


Kamiony otravuji zivot vzdy. Bud pasivne, nebo pasivne a aktivne. Toto byl ten druhy pripad.

.

.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
H
hugo 007Člen
Přidáno před 6 let
Tolerance je v dnešní době sprosté slovo, kamiony nesnáším, ale jinak pokusím se vysvětlit....
mám kamaráda, který vlastní spediční firmu x kamionů.... hodili jsme řeč, moje první námitka,
proč musí být tolik kamionů? Stačilo by přece kdyby vozili jen kvalitní věci (každý ví, že dříve
např. vysavač fungoval 20 let a ted když jsme dvakrát chytřejší jen 6 let), nebo v zimě tvrdý hnusný jahody, pohádky pak strácí smysl, nebo okurky, který se musí pořádně osolit a opepřit aby měli nějak chutnali. Zkrátka by jich mohla být polovina.
No dlouho se smál a říká mi podstatný je vyrábět, převážet, prodávat jak pro kapitalistu (zisk) tak pro stát(daně)
když je potřeba kamion podrží třeba 3 dny na parkovišti(asi tolerance) a pak ho pošle přes celou evropu
s jednou paletou aby tam naložil nějakej odpad.
A pak tady můžeme mudrovat, jak udělat svět krásnější.
A řidič je ten poslední, kdo něco ovlivní a bohužel ty největší paka jsou nejvíc vidět.
Ale blbci jsou rozmístěni rovnoměrně všude..... bohužel
ladajladajČlen
Přidáno před 6 let
Taky je mám rád :

https://www.faceb...5540/?t=17
Co nepotřebuješ nepořizuj. Vždy se to může pos.at.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: copy, JiPe Highlanders, Jana a Petr V, Franta REZAC, jirka jn, hymer662, Slawczo, PetrDubi, hugo 007, ladaj
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 19
Členové online 0

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,492,886 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23957 sekund | Průměrně za: 0.23957 (0) sekund | Dotazy: 95 | Použitá paměť: 1.99MB/4MB