Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Měnič napětí

Poslední aktualizace před 6 let
FilistepFilistepČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj
nemůže mi někdo prosím poradit zda se dá pořídit nějaký měnič napětí který bude stačit na domácí klimatizaci viz foto

Děkuji
Martin
Filistep Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 6 let
Já bych si do svýho auta osadil Victron Energy 1600VA (montuju je).
Laciná varianta bude nějaká Carspa Sínus 2000W.
FilistepFilistepČlen
Přidáno před 6 let
Děkuji za radu,je možné poslat cenu měniče a máš nějakou zkušenost jak velké mají být baterie a délka provozu klimatizace ??

Děkuji
Martin
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 6 let
pro provoz klimy používáme zásadně LFP baterie.
počítej že sestava která funguje na baterky (měnič,klima a baterky) spolehlivě přesáhne stotisícovou hranici.
JardaK2JardaK2Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Filistep napsal:

Děkuji za radu,je možné poslat cenu měniče a máš nějakou zkušenost jak velké mají být baterie a délka provozu klimatizace ??

Děkuji
Martin


Je to jen trocha základní fyziky, abys získal základní představu I=P/U tzn. 1200W/12Vbaterie=100A a protože nic nemá 100% účinnost tak počítej min 110A. A baterie má li např. 100Ah tak se to udává pro vybití za 20h tzn. po 20hod při odběru 5A. Pokud z ní budeš cucat 100A tak to vlivem ztrát nebude 1h ale někde okolo 0,5h. Na klimu je tedy potřeba jít rozumně s centrálou nebo přípojkou.
Jarda,Hanka,Anetka,Tomášek a Kačenka, VW CADDY CROSS 4motion - Burstner Belcanto 490TK
FilistepFilistepČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj,
Děkuji za názory chtěl jsem klimatizaci protože v autě bohužel nemám, chtěl jsem jí používat za jízdy??

Martin
JardaK2JardaK2Člen
Přidáno před 6 let
Za jízdy pokud vyřešíš zejména odvod teplého vzduchu tak pak jde o výkon alternátoru, ale cucat trvale navíc cca 100-110A z altíku - počítej že tak 50A si ještě cucá auto. Ale ve výsledku ti půjde pořád z výdechů v autě horký vzduch a větrat musíš.
Jarda,Hanka,Anetka,Tomášek a Kačenka, VW CADDY CROSS 4motion - Burstner Belcanto 490TK
GardaGardaČlen
Přidáno před 6 let
Dej si zabudovat motorovou a jeste usetris.
Najdi si tu vlakno kde jsme to probirali.
Miloš
LumajrLumajrČlen
Přidáno před 6 let
Taky jsem měl takový plán, ale upustil od toho:

https://www.carav...ost_234073
https://www.carav...ost_230594
Lumajr
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Lumajr, Garda, JardaK2, Filistep, Karel Prokop
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 13
Členové online 0

Celkem členů: 15,970
Nejnovější člen: paveljurik
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,438,590 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20439 sekund | Průměrně za: 0.20439 (0) sekund | Dotazy: 76 | Použitá paměť: 1.82MB/4MB