Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 tlaková zkouška plynu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

tlaková zkouška plynu

Poslední aktualizace před 2 roky
haskyhaskyČlen
Přidáno před 5 let
A nyní bez urážky.Dvakrát jsem se zúčastnil garanční a technické prohlídyky karavanu hobby s kolegou v Německu a jedenkrát s obytným autem.Karavan i auto kupováno v Německu jako nové.Nyní sedím a moc se směji - garančka proběhla hůře jak v ČR a o STK ani nemluvě.Kolega chtěl aby mu na karavanu zkontrolovali brzdy na válcích a to bylo keců.Revize plynu ani elektriky na nás ani v jednom případě nikdo nepožadoval.Tak že opatrně z německou poctivostí - možná někdy byla a nebo jsme ve všech pípadech kápli na ignoranta.
Hasky
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 5 let
Tak jsem volal dvěma revizákům a oba mi řekli to samé: pro domácí spotřebiče napojené na mobilní láhev se revize nedělají. Tedy pokud karavan vlastní fyzická osoba a není používán k podnikání, revize se nedělají.
A ještě doplním revize elektriky - tohle vím jistě: revize karavanu fyzické osoby se nedělají, stejně jako u domu či bytu. Kdo revize musí dělat je SVJ pro společné prostory - 1 x za 5 let.
H
hymer662Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

hasky napsal:

A nyní bez urážky.Dvakrát jsem se zúčastnil garanční a technické prohlídyky karavanu hobby s kolegou v Německu a jedenkrát s obytným autem.Karavan i auto kupováno v Německu jako nové.Nyní sedím a moc se směji - garančka proběhla hůře jak v ČR a o STK ani nemluvě.Kolega chtěl aby mu na karavanu zkontrolovali brzdy na válcích a to bylo keců.Revize plynu ani elektriky na nás ani v jednom případě nikdo nepožadoval.Tak že opatrně z německou poctivostí - možná někdy byla a nebo jsme ve všech pípadech kápli na ignoranta.

Garancni i technicka prohlidka u prodejce ve vztahu povinnych kontrol u vozidel se zarukou s TÜV pokud je platne nema moc spolecneho. Kdyby revize byla na konci platnosti nebo po, tak minimalne na jejich STK neprojdes.
Jak jiz bylo zde psano, kdyz DE neco bouchne tak pojistovna plni a neplni pokud jakakoliv revize neni. DE opticky prubeh i STK maji rychlejsi ale to i proto, ze nez dojedou na STK tak maji revize apod. .
Napr. Jsme vozidlo koupene v CR prihlasovali na DE znacky - aby proslo (bylo v zaruce) je zajimal jediny papir od vyrobce vozidla nejaka shoda nebo jak se to jmenovalo. Papir jsem predlozil a znacky a TÜV do 30 minut.
Upravil hymer662 dne 14.12.2018 09:37, před 5 let
haskyhaskyČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Nemilany napsal:

Citovat

hasky napsal:

A nyní bez urážky.Dvakrát jsem se zúčastnil garanční a technické prohlídyky karavanu hobby s kolegou v Německu a jedenkrát s obytným autem.Karavan i auto kupováno v Německu jako nové.Nyní sedím a moc se směji - garančka proběhla hůře jak v ČR a o STK ani nemluvě.Kolega chtěl aby mu na karavanu zkontrolovali brzdy na válcích a to bylo keců.Revize plynu ani elektriky na nás ani v jednom případě nikdo nepožadoval.Tak že opatrně z německou poctivostí - možná někdy byla a nebo jsme ve všech pípadech kápli na ignoranta.

Garancni i technicka prohlidka u prodejce ve vztahu povinnych kontrol u vozidel se zarukou s TÜV pokud je platne nema moc spolecneho. Kdyby revize byla na konci platnosti nebo po, tak minimalne na jejich STK neprojdes.
Jak jiz bylo zde psano, kdyz DE neco bouchne tak pojistovna plni a neplni pokud jakakoliv revize neni. DE opticky prubeh i STK maji rychlejsi ale to i proto, ze nez dojedou na STK tak maji revize apod. .
Napr. Jsme vozidlo koupene v CR prihlasovali na DE znacky - aby proslo (bylo v zaruce) je zajimal jediny papir od vyrobce vozidla nejaka shoda nebo jak se to jmenovalo. Papir jsem predlozil a znacky a TÜV do 30 minut.


Jsem to asi špatně napsal a nikdo mi to nevymluví - jednoduše a česky - přijeli jsme bez revizí - STK proběhla a až pak byla garančka která z STK nesouvisela.Proč má kolega registrace v Německu nevím.Já jsem se nebavil o pojišťovnách nebo pojištění,jen o preciznosti(jak tomu každý věří)německých STK.Bydlím v pohraničí,v německu mám dost a dost známých - když se o něčem takovém bavíme tak z jejich strany jen mohutný smích - je to jaku u nás - peníze hýbou světem a lidi neudělají víc než musí - a končím z jejich precizností.A jak říká jeden známý - u vás protáhneš STK staré auto,já u nás koloběžku mého syna a dostanu na ní i SPZ.A teď už fakt končím s tímto tématem.
Hasky
Upravil hasky dne 14.12.2018 09:52, před 5 let
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 5 let
Vyjádření servisního technika:

Zařízení je v osobním užívání, není povinnost zajišťovat kontroly a revize dle vyhlášky č. 85/78 Sb., neboť vyhláška se vztahuje pouze na právnické a podnikající fyzické osoby.

Zákazník (majitel, uživatel) je podle §62, odstavce 2, písmena f) zákona č. 458/2000 Sb. (energetický zákon) v úplném znění daném zákonem č. 314/2009 Sb. (energetický zákon) povinen udržovat odběrné plynové zařízení v takovém stavu, aby se nestalo příčinou ohrožení života, zdraví či majetku osob a v případě zjištění závady tuto bez zbytečného odkladu odstranit.

Zde se ovšem neuvádí, jak má být toto zajištěno. V případě nehody či havárie je prokazování zákazníkovi.

Je potřeba zajišťováním servisní prohlídky spotřebiče v intervalech dle pokynů výrobce konkrétního spotřebiče či pokynů výrobce karavanu – servisním technikem, nikoliv revizním technikem.
Doporučená je revize 1 x 3 roky. Revizi je možné vynechat, pokud oprávněný servisní pracovník (pokud je oprávnění na montáž plynovodů) v rámci pravidelné servisní prohlídky spotřebiče dle pokynů výrobce zkontroluje i plynovod. Svařované trubky (rozvody) je doporučené nechávat kontrolovat servisním technikem 1 x za rok.

Moje poznámka: mám pocit, že energetický zákon se ale týká připojení k distribuční soustavě (když jsem připojený k rozvodné síti), nikoliv když mám bombu. Jdu jim ještě napsat zpět, jestli si správně rozumíme.
M
mariaČlen
Přidáno před 2 roky
ahoj, a jak je to s revizí a životností pevně zabudovaných plnících nádrží na plyn v autě? Bylo mi řečeno, že mají nějakou omezenou životnost a poté se musí vyměnit
M
mariaČlen
Přidáno před 2 roky
nikdo jste to neřešili? Nejsem schopem se dopátrat odpovědi.
Díky
P
prepperNováček
Přidáno před 2 roky
Myslím, že to bude jako u automobilu na LPG. Platnost nádrže je 10 let. Datum je vyražen u ventilu.
M
MRČlen
Přidáno před 2 roky
Vážení kolegové, prosím, neznáte někoho kdo prodlouží atest pro tyto přenosné plynové nádrže?
Nemáte prosím zkušenost jak postupovat, když skončí číselně vyražená lhůta pro provoz této nádrže?
https://www.karav...adrz-navod
https://www.svetk...nadrz-23-l
Děkuji za váš čas a dobrou radu!
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 2 roky
Není nad to se sám pochválit, když to za tede nikdo jiný neudělá Grin
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,195,068 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23270 sekund | Průměrně za: 0.2327 (0) sekund | Dotazy: 98 | Použitá paměť: 2.01MB/4MB