!Zúčastněte se prázdninové soutěže!

Mediální partner

Přihlášení

Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.
hvcaravans.cz

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 21

· Členové on-line: 7
polikno, Vladimir, Dan LT35, maregree, sipadan, Foxxx, martindo

· Registrovaní členové: 11,813
· Nejnovější člen: Petrh90

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

bydlikemevropou
26.08.2018 11:42
SVIJANSKÝ ÚJEZD Pivobraní ----- Všem, kdo má zájem.... vložili jsme fotky ze srazu na https://jedemeevro
pou.rajce.idnes.cz
/Svijany_2018/ Bobeška a Zdenda

Roman a Aja
23.08.2018 20:01
Poradte...Klimatiz
ace na strechu nebo do ulozneho prostoru. Rozvod vzduchu problem neni. Vykon chlazeni.. Roman

Yenkee
21.08.2018 13:32
Libore1964 - jestli je to ještě aktuální tak doporučuji Kemp Karolina, Kemp Dřenice na Jesenické přehradě.... Je tam toho dost ale tohle jsou mé srdcovky.

libor1964
16.08.2018 09:39
Vítáno Shock Shock

libor1964
16.08.2018 09:37
Zdravím,potřebuji poradit nějaký slušný kemp v západních Čechách.Máme pejska.Tak ať nemáme problém.Koupání výtáno.Libor

campi-shop.cz

Číst diskuzi

Caravan24 » TECHNIKA » Elektro
 Vytisknout diskuzi
doplnění baterie
Řeší se tu jaký baterie,jaký dobíjení,jaký soláry atd.Nikde ale nemůžu najít,jak doplnit destilku do tzv.bezúdržbových.Možná blbej dotaz,ale když vyměníte baterii za úplně stejnou(parametry) a začnete v autě cítit síru,tak asi něco není v pořádku.Po 3měsících používání mně bylo sděleno ,dokonce servisem,kde jsem baterku koupil,že musím kontrolovat stav naplnění kyselinou.Ale jak ,když je to "bezúdržbová".
 
Upravit
Mirku, bezúdržbová většinou nejde dolít bez poškození špuntů. Bohužel pokud je totálně zavřená (a vyvařená) tak je to na výměnu.
 
http://www.serviskaravanu.cz/ Upravit
Karle,dík za odpověď,byla vyměněna,ale jak při výměně zkontrolovat,že je dostatečně dolitá?Až je problém,tak záleží na servisu ,jak se k tomu postaví.
 
Upravit
Podívej se do návodu co tam k té tvojí baterce píšou. Bezúdržbová se standardně nedolívá, ale když z ní serveš vrchní polep tak některé mají ještě šroubovací špunty a jde zkontrolovat, normálně to bývá u autobaterky po několika letech a můžeš jí tímto prodloužit životnost. Ve tvém případě bych to viděl na reklamaci v tom servise co ti ji vyměnili! buť je to vadný kus a nebo ti to auto přebíjí a vyvřela ti voda. Ta předchozí také mohla umřít předčasně kvůli napětí jen to někdo kvůli stáří neřešil.
Jarda,Hanka,Anetka,Tomášek a Kačenka, VW CADDY CROSS 4motion - Burstner Belcanto 490TK
 
Upravit
Pod polepem jsem nic nanašel ,je tam jen celistvej dekl,odloupnout to nešlo,zničil bych baterku.Přebíjená nebyla 14,2v max.Servis to vyřešil výměnou.Ale těch "bezúdržbových" se pořád prodává mraky a kde máš jistotu ,že jsou OK.
 
Upravit
Jistotu nemáš, ale máš záruku.
Jarda,Hanka,Anetka,Tomášek a Kačenka, VW CADDY CROSS 4motion - Burstner Belcanto 490TK
 
Upravit
Záruka je sice dobrá,pokud seš v dosahu toho kdo ti záruku drží.
 
Upravit
Uzavřená baterie má elektrolytu dostatek. Pokud je cítit kyselina znamená to, že články "vaří" z důvodu přepětí. Příčinou může být vadný blok dobíjení, nebo "smrt" jednoho článku, který si proud nebere a zbylé články jsou přebíjené. Vezměte si voltmetr a při dobíjení baterie změřte napětí na pólech baterie. Mělo by být v rozmezí 14 až 14,7 V, při udržovacím nabíjení cca 13,3 až 13,7 V. Pokud je vyšší než zmíněných 14,7 V, je závada v regulaci dobíječe. Pokud ne, pak bude závada v baterii. Při správném provozu nesmí být kyselina cítit.
Uzavřená baterie nepotřebuje při správném provozu za dobu své životnosti doplňovat elektrolyt. A pokud se vinou nesprávného dobíjení vyvaří voda, lze baterii doplnit navrtáním víka a opětovným zatavením pomocí tavného lepidla, ale to je práce pro odborníka, který ví kde vrtat a hlavně, zda je záchrana baterie ještě účelná.
 
Upravit
Když byl regulátor vadný a teď je opravený - přebíjel a vyvařil baterku, musíš to dolít destilkou, jinak baterku, dalším provozem zničíš. Já násilím odtrhnu horní krycí plastový kryt, pod kterými jsou špunty vlastních článků. Doliji do předepsané meze a opět zalepím vhodným lepidlem a zachránil jsem několik tisíc Kč. To není návod na demontáž, pozor na potřísnění kyselinou !!!
Fiat Knaus 2,8 + dva senioři
 
Upravit
Přejít na fórum:
Vygenerované za: 0.42 sekund
175,488,702 návštěv