Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Montaz stresniho okna - jake lepidlo: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Montaz stresniho okna - jake lepidlo

Poslední aktualizace před 5 let
ZdendaZemdaZdendaZemdaČlen
Přidáno před 9 let
obi nemá, byl jsem tam a další dva kšefty, zatím nemam úspěch… :-(

Automatické sloučení 12.06.2015 16:41:
Všude mají jenom Soudal, Dan Braven…ale to já nechci že jo, chci vámi doporučovanou kvalitu… Bauhaus mam 50km… daleko… už nevim, celkem jsem tu vystřídal 4 krámky už, ale nikde nemaj… tak holt si počkám a nechám si to poslat… to mě vyjde 1 tuba na 400 s poštovným holt… co nadělám :-(((
Upravil ZdendaZemda dne 12.06.2015 16:41, před 9 let
G
gutČlen
Přidáno před 9 let
Já se ptal kde mají Henkel a skončil jsem u distributora ložisek. http://www.cravt.cz/
ZdendaZemdaZdendaZemdaČlen
Přidáno před 9 let
u prodejce lozisek jsem zkousel take.... nemaj :(

Automatické sloučení 13.06.2015 16:40:
tak dopoledne jsem oblital dalsich 6 obchodu - stavebniny, truhlarske potreby., barvy laky.. vsude maji jenom soudal, den braven... a nejake dalsi me nezname znacky.
sika a henkel jsou pro ne drahy a nikdo to nekupuje dle jejich slov... jenom jeden potvrdil kvalitu sikaflexu - ale taky nemel.

Cili uz mi zbyva jen eshop...

Automatické sloučení 15.06.2015 13:48:
Tak po zkoumání jsem nakonec objednal Sikaflex 221. Co jsem pochopil z této diskuse, jedná se o stejně kvalitní ekvivalent Terostatu.

Našel jsem ho za cenu 185 s DPH + 55Kč platba a poštovné…

čili celkem 240,- Kč s DPH… asi to nejlevnější co sem vygooglil.

Prodejce ColorShop.cz - kdyby to někdo chtěl taky…
Upravil ZdendaZemda dne 15.06.2015 13:48, před 9 let
S
SeamanČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, pro montáž spoileru na střechu před okno píšou v návodu lepidlo 3M 760. Bude to OK nebo je lepší ten Sikaflex 252i ? Díky.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 6 let
V sz. Ten Sikaflex bych tam viděl radši.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
W
walibukČlen
Přidáno před 6 let
Strešné okná sú z ABS plastu, drží Sika aj na tom plaste? Nezateká tade?
Tomas BrabecTomas BrabecČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

walibuk napsal:

Strešné okná sú z ABS plastu, drží Sika aj na tom plaste? Nezateká tade?


Ano drží, ne nezateka.
TominoTominoČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

walibuk napsal:

Strešné okná sú z ABS plastu, drží Sika aj na tom plaste? Nezateká tade?


..je potřeba použít Primer na rám okna...jinak to nebude držet. NIKDY.
Tomino
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Tomino napsal:

Citovat

walibuk napsal:

Strešné okná sú z ABS plastu, drží Sika aj na tom plaste? Nezateká tade?


..je potřeba použít Primer na rám okna...jinak to nebude držet. NIKDY.


Nikdy neříkej nikdy :D

U střešního okna nic držet nemusí (narozdíl od panelů apod.) ve valné většině konstrukcí, jelikož ke karosérii střešní okno ve většině případů přitahují šrouby a Sikaflex tam vytváří pouze "těsnění" resp. přilnavou vrstvu a tu zajistí i bez primeru .... Jinak, když se to upatlá, tak i tam, kde netěsní ale lepí, vydrží bezpečně držet po celou životnost auta.

Primer na střešní okno je dle mého názoru tedy gigantický nadstandard, ale nic se jím samozřejmě nepokazí :_
4.114683,118.628756
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 6 let
Mě se teda se Sikaflexem 221 stalo, že jedno střešni okno začalo po roce propouštět a to jsem střechu pořádně odmašťoval. Když jsem povolil škouby, tak Sikaflex na střeše pěkně držel, ale okno šlo krásně sundat a pod ním byl Sikaflex vytvarovanej. Je pravda, že montáž probíhala při teplotě kolem 15°C a netěsnost se objevila při letních vedrech. Možná kdybych trochu dotáhl šrouby, tak by byl klid, ale nechtěl jsem riskovat, takže jsem odříznul Sikaflex ze střechy, dal trvale elastický Terrostat v tubě a od té doby je klid. Ale další dvě okna drží bez problémů (přitom všechny 3 střešní okna jsou stejný typ a výrobce, jen ty druhé dvě kupované později), takže kdo ví..
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

PetrDubi napsal:
Je pravda, že montáž probíhala při teplotě kolem 15°C a netěsnost se objevila při letních vedrech. Možná kdybych trochu dotáhl šrouby, tak by byl klid, ale nechtěl jsem riskovat, takže jsem odříznul Sikaflex ze střechy, dal trvale elastický Terrostat v tubě a od té doby je klid. Ale další dvě okna drží bez problémů (přitom všechny 3 střešní okna jsou stejný typ a výrobce, jen ty druhé dvě kupované později), takže kdo ví..


Ahoj Petře,
doporučený postup je dotáhnout šrouby momentovým klíčem po zavadnutí Sikaflexu (ještě dokud je relativně tvárný) a okno musí jemně Sikaflex vytlačit tlakem ven (ten se pak opětovně setře).
Vyjímka ale potvrzuje pravidlo (viz. nedávné ulítnutí panelu co jsme zde řešili) ... jsme-li u praxe, tak zrovna střešní okna jdou bez problému utěsnit i jinými tmely než zrovna 221i s velmi uspokojivými výsledky.
4.114683,118.628756
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj Dane,
to dotažení jsem udělal přibližně půl hodiny po přišroubování spodní části okna a stejně se to stalo.. Holt jsou věci mezi nebem a zemí !) O tři měsíce později jsem vyměňoval další dvě okna a jedno starší raději přetěsnil a u těch problém není. A to okno co zlobilo bylo rok bez problémů i v největších deštích. No a v jednom týdnu mezi dvěma dešti to nějak povolilo.. Naštěstí přetěsnění je otázkou 20 minut :_
R
rothsteinČlen
Přidáno před 5 let
ahoj, zjistil sem ze mi odpadava tmel kolem stresnich oken a rad bych to opravil. Nechce se mi vyndavat cele okno a komplet to pretesnovat. Oknem nezateka a kdyz to funguje nechci to zbytecne rozebirat. Myslel sem si ze bych pouze ocistit stary tmel a maznul kolem novy.

Z diskuze si ale nejsem jisty, jaky pouzit. Co jsem pochopil tak na okno by se mel pouzit butylovy rozebiratelny pri instalaci, ale nevim zda se ma pouzit i na tu konecnou horni sparu, kterou chci obnovit.

Nebo tam mam dat polyuretanovy napr. zminovany Sikaflex 221?

Pripadne je lepsi vyndat komplet okno i kdyz tam nezatejka? Nechci pokouset stesti kdyz to funguje a neco pri tom poskodit nebo znicit.

diky
Fiat alkovna Bürstner A530 2.3JTD, 2006
rothstein Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
I
Ivan a HankaČlen
Přidáno před 5 let
Pokud ti tam nezateka, tak s tím nic nedělej. To jen odpadává vytlačený tmel, který tam nemá žádnou funkci.
Nebo druhá možnost... Zdemontovat, vyčistit a znovu čerstvě pretmelit. :)
Ivan, Hanka a psice
R
rothsteinČlen
Přidáno před 5 let
a pokud bych stejne chtel pouze nove obet tu sparu tak chapu ze by tam mel bejt ten butylovej - terostat 2759? Kdyz vlaste to je mozna on kterej vytekl?
Fiat alkovna Bürstner A530 2.3JTD, 2006
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,302,174 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21180 sekund | Průměrně za: 0.2118 (0) sekund | Dotazy: 124 | Použitá paměť: 2.17MB/4MB