Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Solární panely - montáž: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Solární panely - montáž

Poslední aktualizace před 3 roky
K
kikisak36Člen
Přidáno před 6 let
Není nad konkrétní zkušenost. Polykarbonát tedy neřeším. Díky moc a za tip na lepidlo, ale sikaflex jsem na základě zkušeností kolegů z fóra koupil, takže jej pro tentokrát využiji. Lepidlo na autoskla možná příště a s polykarbonátem až mi ten levný panel z Číny odejde. :) Podělím se pak o zkušenost. Zatím mě hřeje pocit z výhodné koupě.
Solárníkům Zdar.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

camperboy napsal:

Ahoj, na minulém autě jsem měl polykarbonát, na současném lepeno přímo na plech, lepidlem na autoskla.


Ahoj,
kterým tím "autosklolepidlem" ten panel doporučuješ lepit přesně ?
Dík.
4.114683,118.628756
Y
YonČlen
Přidáno před 6 let
Taky zdravim :-)Mohl bych poprosit odkaz na ten flexi panel? Zvazuju, ze bych ho prilepil na rakev, protoze ta kdyz je na strese, tak uz se nic jineho nevejde :)
VW Sharan s postelí :-) -> T5 Multivan
camperboycamperboyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

sipadan napsal:

Citovat

camperboy napsal:

Ahoj, na minulém autě jsem měl polykarbonát, na současném lepeno přímo na plech, lepidlem na autoskla.


Ahoj,
kterým tím "autosklolepidlem" ten panel doporučuješ lepit přesně ?
Dík.


DEN BRAVEN tecflex, není špatné a je za rozumnou cenu. Primer nemusíš používat. Místa vyčisti nějakým abrazivem a pořádně odmasti.
K
kikisak36Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Yon napsal:

Taky zdravim :-)Mohl bych poprosit odkaz na ten flexi panel? Zvazuju, ze bych ho prilepil na rakev, protoze ta kdyz je na strese, tak uz se nic jineho nevejde :)


Máš na SZ. Diskuze o výhodnosti/nevýhodnosti nebudu řešit.
Upravil kikisak36 dne 25.05.2018 10:39, před 6 let
allfaallfaČlen
Přidáno před 6 let
Za ty peníze jsou i u nás (když připočteš DPH), třeba zde:
http://www.hadex.cz/g943-fotovoltaick...lexibilni/
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

camperboy napsal:

Citovat

sipadan napsal:

Citovat

camperboy napsal:

Ahoj, na minulém autě jsem měl polykarbonát, na současném lepeno přímo na plech, lepidlem na autoskla.


Ahoj,
kterým tím "autosklolepidlem" ten panel doporučuješ lepit přesně ?
Dík.


DEN BRAVEN tecflex, není špatné a je za rozumnou cenu. Primer nemusíš používat. Místa vyčisti nějakým abrazivem a pořádně odmasti.


Díky.
Měnit 252i nebudu, ale to lepidlo je polyuretanové také, takže si schválně udělám testy pro porovnání.
Jen tak ze zvědavosti .... nic tím nesleduji.
:_
4.114683,118.628756
camperboycamperboyČlen
Přidáno před 6 let
Však jo, možná by nebylo špatné nějaké vlákno s praktickými zkušenostmi uživatelů s různými přípravky. Odpoledne budu dělat sousedovi plastové lemy, koupil si na to Dinitrol 410. Ještě tu mám karosářské lepidlo od Wuerthu. Tak dám vědět. Každopádně z praxe vím, že v tomto oboru vždy neznamená, že drahé je vždy nejlepší :)
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

camperboy napsal:

Však jo, možná by nebylo špatné nějaké vlákno s praktickými zkušenostmi uživatelů s různými přípravky. Odpoledne budu dělat sousedovi plastové lemy, koupil si na to Dinitrol 410. Ještě tu mám karosářské lepidlo od Wuerthu. Tak dám vědět. Každopádně z praxe vím, že v tomto oboru vždy neznamená, že drahé je vždy nejlepší :)


Ahoj,
Wuerth a jeho K+D mám prověřené mnoha aplikemi, to fungíruje parádně. V podstatě vše co rodina Wurthu posílá na trh je špičkových parametrů.
Dinitrol znám jen z antikorozní stany, ale ostudu si jistě neudělá ani jinde. Nebál bych se tedy.
Mě nejde ani tak o cenu tuby, ale jednak o minimální údržbu z dlouhodobého hledista a pak o dodržování montážních postupů ve kterých stále (historicky) převládá 252i.
Jinak samozřejmě souhlasímn s tvrzením, že nejdražší nemusí být vždy nejlepší .... proto si ten test autosklolepidla podle norem zkusím udělat .....
4.114683,118.628756
MickMickČlen
Přidáno před 6 let
Nejlepsi zkusenosti mam s produkty od Dekalinu, konkretne na lepeni panelu pouzivam Dekasyl MS-5 ( http://www.a-c.cz/index.php?/manufact...e.tpl.html )
Zadny primer nepouzivam, obe plochy jak drzaku tak mist na strese kde bude lepeno poradne obrousit (zdrsnit) radne odmastit, na drzaky nanesu jen housenku a prilozim na oznacena mista. Potom hodim podle velikosti panelu 2-3 desky na ktere nahazu betonovou zamkovou dlazbu abych to poradne zatizil takto ponecham min 24h.
Bez odrezani strunou uz to dolu nikdo nedostane :)
P
padloČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, doporučil by jste mi někdo nějakou značku kvalitního flexibilního panelu. Nechci koupit úplně to nejlevnější, ale spíš aby to mělo nějakou rozumnou životnost. I4Wifi znám, ale rád si nějakou korunu připlatím za něco kvalitnějšího.
Regulátor už mám Buttner MT 250 MP, takže bych rád dva panely okolo 100Wp.

Díky
VW T5 GP, dlouhý vysoký
ivoiivoiČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

padlo napsal:

Ahoj, doporučil by jste mi někdo nějakou značku kvalitního flexibilního panelu. Nechci koupit úplně to nejlevnější, ale spíš aby to mělo nějakou rozumnou životnost. I4Wifi znám, ale rád si nějakou korunu připlatím za něco kvalitnějšího.
Regulátor už mám Buttner MT 250 MP, takže bych rád dva panely okolo 100Wp.

Díky


Nemám s nimi osobnú skúsenosť a preto to píšem len ako postreh. Celkom sa mi pozdávajú panely s vrchnou vrstvou z ETFE namiesto PET. Podľa marketingových videí :) by mali byť menej náchylné na poškodenie a mali mať dlhšiu životnosť. Najznámejšia značka je Lensun ale zároveň je aj celkom drahá. V Číne sa dá objednať 100Wp ETFE panel od EPSOLAR okolo 130 € (https://www.aliexpress.com/item/30W-s...autifyAB=0). Aj po pripočítaní DPH je to celkom zaujímavá cena, tak by ma zaujímalo ako to bude s kvalitou.
P
padloČlen
Přidáno před 6 let
Na tu povrchovou úpravu už jsem koukal, ale u spousty nabízených panelů ani není uvedena... Na I4wifi to třeba taky nemají uvedené.
VW T5 GP, dlouhý vysoký
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj,

1. Phaesun apollo flex 107 W
2. SunPower SPR-E-Flex-100

To máš docela jednoduchý :D.
Ty "flexibiláci" ovšem nikdy nedosáhnou účinnosti klasických a tak za to ohnutí zaplatíš ztrátou cca. 3 %.

Hledej SPR (SunPower Cells) a "back side contacts", pokud máš rád špičku.
Samozřejmě monocrystal.

Pokud Ti nevadí dát za jeden trošku víc, budeš nadmiru spokojen.

:_
4.114683,118.628756
Upravil sipadan dne 05.07.2018 17:29, před 6 let
V
VanČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, mate tip na nejake lepsi pomer cena/vykon solary?

Diky...
____
...Rozhoduji se do ceho jit... Zatim 1:0 pro vestavbu, neco 2499,- s nejlepsim pomerem cena/vykon... Pokud neco takoveho mate, upozornete me pls na SZ, dik.

Elektrika v obytnaku: pracovni seznam soucastek.

Kritizujte komentujte
Van Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
bigmanbigmanNováček
Přidáno před 5 let
Ahoj kluci, mám dotaz na odborníky. Po pár letech provozu solárního ostrovu v autě přišel čas na výměnu baterie. Chtěl by zvýšit kapacitu aku, ale musím dát dvě baterky vedle sebe - asi 80-100Ah, páč jedna 180Ah se mi nevejde na délku. A otázka je, zda-li se nebudou nějak mezi sebou tlouc - myšleno dvě stejné nové baterky, nabíjené z jednoho panelu..... ?

Máte to někdo odzkoušené ?

díky, Tom (y)
Tomas BrabecTomas BrabecČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

bigman napsal:

Ahoj kluci, mám dotaz na odborníky. Po pár letech provozu solárního ostrovu v autě přišel čas na výměnu baterie. Chtěl by zvýšit kapacitu aku, ale musím dát dvě baterky vedle sebe - asi 80-100Ah, páč jedna 180Ah se mi nevejde na délku. A otázka je, zda-li se nebudou nějak mezi sebou tlouc - myšleno dvě stejné nové baterky, nabíjené z jednoho panelu..... ?

Máte to někdo odzkoušené ?

díky, Tom (y)


Ahoj,
Nějaký rozchod tam samozřejmě nastane, ale nic zásadního. Propoj spolu + a +, - a -. Všechny spotřebiče pak zapoj tak, že vezmeš + z jedné baterie a mínus z druhé. Tím eliminujes rozdíl na minimum.

T.
L
LakyČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Tomas Brabec napsal:

Citovat

bigman napsal:

Ahoj kluci, mám dotaz na odborníky. Po pár letech provozu solárního ostrovu v autě přišel čas na výměnu baterie. Chtěl by zvýšit kapacitu aku, ale musím dát dvě baterky vedle sebe - asi 80-100Ah, páč jedna 180Ah se mi nevejde na délku. A otázka je, zda-li se nebudou nějak mezi sebou tlouc - myšleno dvě stejné nové baterky, nabíjené z jednoho panelu..... ?

Máte to někdo odzkoušené ?

díky, Tom (y)


Ahoj,
Nějaký rozchod tam samozřejmě nastane, ale nic zásadního. Propoj spolu + a +, - a -. Všechny spotřebiče pak zapoj tak, že vezmeš + z jedné baterie a mínus z druhé. Tím eliminujes rozdíl na minimum.

T.


Bylo by lepší tam dát 2x90Ah i tak tam mini rozdíl bude ale menší .
Žijeme jen jednou.
Tomas BrabecTomas BrabecČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Herman napsal:

Citovat

Tomas Brabec napsal:

Citovat

bigman napsal:

Ahoj kluci, mám dotaz na odborníky. Po pár letech provozu solárního ostrovu v autě přišel čas na výměnu baterie. Chtěl by zvýšit kapacitu aku, ale musím dát dvě baterky vedle sebe - asi 80-100Ah, páč jedna 180Ah se mi nevejde na délku. A otázka je, zda-li se nebudou nějak mezi sebou tlouc - myšleno dvě stejné nové baterky, nabíjené z jednoho panelu..... ?

Máte to někdo odzkoušené ?

díky, Tom (y)


Ahoj,
Nějaký rozchod tam samozřejmě nastane, ale nic zásadního. Propoj spolu + a +, - a -. Všechny spotřebiče pak zapoj tak, že vezmeš + z jedné baterie a mínus z druhé. Tím eliminujes rozdíl na minimum.

T.


Bylo by lepší tam dát 2x90Ah i tak tam mini rozdíl bude ale menší .


Píše, že bude dávat dvě STEJNÉ nové, o kapacitě 80 - (až) 100Ah. Číst a přemýšlet. Pod sedadlo Ducata se vejdou 2x 100Ah, třeba Banner nebo my často používáme Vartu LFD90.
L
LakyČlen
Přidáno před 5 let
Tome -přehlídl jsem to máš pravdu . Banner 100Ah jsem tam dostal pod sedadlo a stačí to , pokud dvě tak raději ty 90Ah je to dost na těsno .
Žijeme jen jednou.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: mtruelle, Karel Prokop, Karlos_Brno, Lotr, Pavla a Vlastik, Me2d, pekarna, Jarda a Maru, Dudla, Tomas Brabec, magnum30, jarda77, Tomi166, Daniel Trochta, mengic333, Honza Palasek, Kapitank1400, ivano, sipadan, RIVA, Lubino, Rudy, JiPe Highlanders, milosduris, jardaso, Vasu, bleriot11, Radek Sladky, Pavka01, Roman235, Zdenek a Alena, Garda, Jardaklidek, matus, transit-obytka, parag, Roman ST1, Robert, koval, mekie, jesterka, floridan79, Peterb, mb, jirkaj, kutil1, Dzoska, hasic, Grabici, Hans, Franta REZAC, p0l0us, Michal, Dunn, Seberap, Jarek Dominika, operativec, kitemonkee, Pavel77, Praga, karelH, Robca, TomTP, Cibi, rexi, Sisatej, severaci, vaclav horky, maria, Pivna, Laky, cigi, simcha, allfa, supertom, Ivan a Hanka, Tomas17, MonikaT, bigman, CuCuN, Kulisak, Piff66, Pirat z Ruzyne, hamlet, groula, surfici, GSman, Tomycar, Jarda_1, standa a renata, Michalll, maregree, eblazek, bar, _P_H_, bob7373, Barys, madmax1200, IVRI, ViTaSeK, mafi8, Jimboo, merli, PetrDubi, Jirka W, Dejf, Jakub Satek, Standa1, MTS, upotreblenci, Doskocil, ZdendaZemda, tuareg, Nytrak, hyry2, karavanydovoziku, Miro_SV, ant, bruzkin, stova, index, peda, grom, andyw, Jarda Borek, mara1113, georgecotagge, Dyndas, jarous350, pe3ik, Honza-PH, chaddevil, ferdasan, kikisak36, camperboy, Yon, Mick, padlo, ivoi, Van, Labus77, Bery, yarrica, JardaK2, onak8, koford, fillip, Coralek, j0hn, Bobas, Tomik Kralu, edaherman, novotnakjiri, Chlapi_sobe, hasky, DadkaL, Pedro cestovatel, Capo56, HappyCamper, Bapet, Jenz83, beeman, Leorek, berka, Biimbo, Jagi, oltcitak, Lubos a Dasa, petak, HAF22, thomash1, Jirka a Hanka

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,197,275 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26694 sekund | Průměrně za: 0.26694 (0) sekund | Dotazy: 155 | Použitá paměť: 2.46MB/4MB