Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 zavařování masa na cesty: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

zavařování masa na cesty

Poslední aktualizace před 5 let
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj, doplňující obrázek - kvašení těsta, ale je to jiný chléb, pečený o pár dní dříve. Čáo, Pepa, r. a v.
Doskocil Připojili následující obrazek:
kvasenitesta.jpg
vondracekvondracekČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Doskocil napsal:

Ahoj. Již několikrát jsem toto vlákno znehodnotil obrázky doma pečeného chleba a dalamánků a grahamových bulek. Cleba pečený v pekárně Siesta.
Nedá mi, abych se nyní nepochlubil doma upečeným kvasových chlebem pšenično-žitným, kvasovým = bez použití droždí.
Celý proces začíná předchozí den večer, kdy se do mísy dá všechna potřebná (vlažná) voda (360 ml), přidá se trochu (100 g) neustále dokrmováním obnovovaného žitného kvasu a všechna žitná mouka (300 g), vše se promíchá a do druhého dne (9:00) tato směs zkvasí v bílkovinami k maximu nabitou hmotu. Tato hmota se naleje do hnětače, přidá se pšeničná mouka (350 g), buď tmavá, chlebová, nebo, v tomto případě světlá pšeničná, koláčová, také sůl (2%) a kmín. Po uhnětení se dílo vyklopí na žitnou moukou pomoučený vál a silou se válí tak, aby se do díla veválelo ještě nějaké množství mouky, až vznikne tužší těsto, v tomto případě mohlo být těsto tužší, chleba se ještě trochu rozjel. Nyní se těsto dá kvasit do ošatky (improvizovaná z mísy, která je vyložena pomoučenou utěrkou). Kvašení trvá 4 hodiny (slovy čtyři) při 30 - 40°C v plynové troubě, kterou každých 30 min. na 2 min. zapnu, a tím vznikne ta kvasná teplota. Poté se dílo vyklopí na plech, potře vajíčkem s vodou 1:1, aby byla barva a pekl jsem jej 33 min. Hmotnost chleba 1100 g. Chuť výborná, radost nesmírná. Čáo, Pepa, r. a v.


Pepo ,před chvílí jsem dokončil zárodek akce, brzy ráno /důchodcovské, tzn. 9-10.00 hod./
budu pokračovat dle tvého návodu. Jsem zvědav, zda bude také radost nesmírná, po
ukončení akce dám vědět!:g
Mirek a MartaMirek a MartaČlen
Přidáno před 10 let
A co třeba něco sladkého? :^

http://www.chytra...24749.html
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj, dovolil jsem si se vrátit k tomuto vláknu - včera jsem uvařil a zavařil 28 porcí španělského ptáčka tzv. rozlítaného (na interfernetu), u nás se tomu říká krájený šp. pt.
Cibulku jsem si usmažil už v neděli večer a také odblanil a na 40 dkg kusy rozdělil maso, hovězí kližku.
Na obrázku je k vidění seříznutý trychtýř - lievik k pohodlnému plnění sklenic omáčkou, gulášem, atd na přesně rozvážené maso a jiné pochutiny, které jsou již ve sklenicích.
Na víčka přilepím proužky natěračské zakrývací pásky a fixou udělám popisky, v tomto případě "Španělský ptáček 01/2014".
Čáo, Pepa, r. a v.
Upravil Doskocil dne 21.01.2014 11:06, před 10 let
Doskocil Připojili následující obrazek:
100_2236-001.jpg
CibiCibiČlen
Přidáno před 10 let
budeme doma dělat klobásy, měli jsme ovci, tak abychom to nějak zpracovali. Dají se klobásy také zavařit?
VW LT 35 maxi
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Cibi napsal:

budeme doma dělat klobásy, měli jsme ovci, tak abychom to nějak zpracovali. Dají se klobásy také zavařit?


Samozřejmě, dají a jsou vynikající
Něco pro inspiraci:
http://klobasky.c...ani-klobas
CibiCibiČlen
Přidáno před 10 let
Díky, zajímalo mne, zda máte praktické zkušenosti.
VW LT 35 maxi
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj, pár inspirací, hlavně na pochoutky, ale také na jiné vychytávky. Čáo, Pepa, r. a v.
https://www.email...A1pady.pdf
H
HankaHNováček
Přidáno před 10 let
Dobrý den,
jenom jsem chtěla sdělit těm, kteří se diví, proč zavařovat maso doma. Úplně z jednoduchého důvodu. Obvykle bývá maso v cizině daleko dražší než u nás a kolikrát v letovisku nenarazíte na řezníka, a když, tak tam celkem nic nemá. Jsou to mé zkušenosti, třeba máte jiné.
Hezký den.:_
Stanley_manStanley_manČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Rudy napsal:
Přijde mi jaksi zvláštní sedět u moře, poslouchat jeho příboj a ládovat se knedlo-vepřo-zelem. :_


Hotový citat, klobouk dolu!!!:)
one more road to cross
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Stanley_man napsal:

[quote]Rudy napsal:
Přijde mi jaksi zvláštní sedět u moře, poslouchat jeho příboj a ládovat se knedlo-vepřo-zelem. :_


:^


http://www.ahaonl...jidlo.html

:_
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 10 let
Je to vše moc krásné,ale v HR je zatím těch Lidlů jak šafránu.Třeba jeden je v Novi Vinodolský a další až v Zadaru a nebo v Biogradu n.M. Na Pagu,Hvaru,Pelješacu,Korčule atd. třeba žádný.Tak zatím to není až tak jako u nás,skoro v každé pr... i jeden je konečně i u nás. Aplikaci do navigací lze stáhnout na jejich stránkách !v Tak že pro většinu pokud nebudu bydlet přímo tam a nebo poblíž nepoužitelné.Jet na nákup třeba 100 KM SE FAKT VYPLATÍ. !f
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
Upravil Mirek a Jirinka dne 02.07.2014 11:29, před 10 let
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 10 let
A opět démon Chorvatsko a Pepíci z Čech. To už snad patří spíš do humoru ne ?
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 10 let
Nabízí se otázka, proč nezavařovat maso přímo na cestách ??? Jsou destinace kde jsou potraviny levnější jak u nás a o ovoci a zelenině nemluvě. Proč si nepřivézt pár beden třeba zavařenýho skopovýho z Juginy ? To je levnější. Nebo si udělat zavařovací výjezd do Maďar a přívézt pár desítek sklenic meruněk a kyselých okurek. Taky lepší cena. Absolutní bomba by pak musel být výlet do Albánie, tam by bylo výhodný zavařit snad všechno .....
A to se vyplatí !
Tak dávejte recepty, zkusím to doma navrhnout ! :_
zuzi777azuzi777aČlen
Přidáno před 10 let
Klidně se vzájemně ( i mě) nazývejte Pepíky a paštikáři. U moře bych vepřo knedlo nejedla ani pod tlakem, ale hledat Lidly ani Konzumy taky nebudu. :)
Vzhledem k tematu vlákna přidávám letošní poznatek k Zavařování, o kterém je vlákno založeno. Skalní příznivci vaření z čerstvého mohou klidně padnout do komatu! :_

Měli jsme v květnu velkou akci s grilovaným čuníkem. Řádně naloženým, dobře ugrilovaným. Zbylé grilované okrájené maso jsem nasucho zavařila do sklenic. No a ted to nejhroznější pro zastánce čerstvosti- vzala jsem s sebou asi tři sklenice do Chorvatska. I sousedi si přišli zobnout. Takže asi to tak hnusné nebylo. Nebudu se tvářit, že to bylo nemlich to samé jako sundané čerstvě z grilu, ale chuť , šťáva-i ohřáté z pánvičky se zeleninovým salátem to bylo fajn. A hlavně - HNED.

Patřím k těm, kdo řeší cenu ,ale nechci řešit kvalitu na úkor ceny. Nebudu se donekonečna přít o dostupnost levných potravin v Chorvatsku, protože na místech, kde jsme byli jsem nenašla stejné ceny jako v CZ. Prostě buď jsem byla na špatných místech nebo opravdu nechci hledat v zahraniční AKCE a SLEVY. Mnou navštívené lokality - Živogošče, Makarská, Split, i náhorní plošina nad nimi ( vesnice fakt jmény nepamatuji) jsou výrazně dražší než u nás. Ani kolem Neretvy ve stáncích farmářů jsme nenarazila na levnější ovoce a zeleninu. Čerstvou ano. ale ne levnou. Ale je fakt, že jsem tolik nepotřebovala hledat. Dokupovala jsem jen tu zeleninu a ovoce, trochu pečiva a příšerné drahé a hnusné jogurty dětem.
Zuzka , Honza , Honzík : 53+57+ 12.
====
Až nám bude těžko , zakloníme hlavu a koukneme se na nebe...uvidíme tam sice úplný hoxxo, ale otevřeme si dýchací cesty a budeme mít víc kyslíku ! :-)
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 10 let
Zuzi, já to myslel obecně a to proto, že tomu tématu Chorvatsko versus potraviny se už musím fakt jenom smát. Člověk si pořídí drahý karavan, platí drahé kempy, mýtné, pohonné hmoty a pak tu řeší jestli je máslo o dvacku dražší. Taky zavařujem, ale taky si na druhou stranu velmi rádi dopřejeme regionální jídla, a úplně stejně tak si pochutnáme třeba i jen na grilované cuketě..vždyť to je každýho věc. Jen se už bojím otevřít někde nějaký téma aby na mě nevyskočilo Chorvatsko a ceny :D
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 10 let
Zavařenýmu libovýmu z grilovanýho prasátka bych se vůbec nebránil. Ale muselo by být pěkně studené, k tomu domácí zavařenou okurčičku ....
Ale spíš asi v zimě na horách.
A teď všichnííí hurá do Chorvatska !M. :D
zuzi777azuzi777aČlen
Přidáno před 10 let
TomTP- Všimla jsem si několika stejně ožehavých témat, která vedou nekompromisně zdejší "táborníky" do konfliktu:
1. Jídlo na cestách - to spolehlivě vede. .. :D
2. Nákupní řetězce a kvalita tam nakupovaná ( Lidl a spol.)
3. Psi, děti a jiná "verbež", kterou lze či nelze vozit s sebou...
4. Inzerce a inzerenti.... :x

Promiňte za offtopic, ale pro nakukujícího je to kolikrát opravdu sranda- viz můj muž, který jen tutam dívne a pak chce abych mu z toho dlouhého urputného bojování o prd raději udělala strohou zprávu .... :D
Zuzka , Honza , Honzík : 53+57+ 12.
====
Až nám bude těžko , zakloníme hlavu a koukneme se na nebe...uvidíme tam sice úplný hoxxo, ale otevřeme si dýchací cesty a budeme mít víc kyslíku ! :-)
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 10 let
Mladíci,až budete za 20 roků v důchodě,jestli vůbec ještě nějaký budete mít,tak také budete obracet každou korunu nejméně dvakrát !h
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
vondracekvondracekČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Stanley_man napsal:

Citovat

Rudy napsal:
Přijde mi jaksi zvláštní sedět u moře, poslouchat jeho příboj a ládovat se knedlo-vepřo-zelem. :_


Hotový citat, klobouk dolu!!!:)


Milý kolego, odmazal jsi vše z Rudyho příspěvku č.16 ze dne 26.5.2013 kromě předposlední
výše citované věty, hlavně jsi ale odmazal tu poslední, myslím, že důležitou větičku, která
v originále zní : "Tak nic ve zlém." Máme věřit, že to myslíš v dobrém? Pokud ne, tak nás nech
prosím v klidu zavařovat na cesty a sám se láduj čímkoliv, kdekoliv, za poslechu čehokoliv
dle své libosti. My ti do toho kafrat nebudeme. Tak nic ve zlém!
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,269,864 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24595 sekund | Průměrně za: 0.24595 (0) sekund | Dotazy: 148 | Použitá paměť: 2.36MB/4MB