Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Jaké máte zkušenosti s vytápěním karavanu elektrikou?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Jaké máte zkušenosti s vytápěním karavanu elektrikou?

Poslední aktualizace před 6 let
Jiri MajkiJiri MajkiČlen
Přidáno před 15 let
Hezký výpočet pro ty co to dodnes nechápou.Možná příšti rok se budem všichni divit jak el. v kempech bude za 200,-Kč
Upravil Jiri Majki dne 05.01.2009 09:58, před 15 let
J
jirhavČlen
Přidáno před 15 let
Nejsem taktéž majitelem kempu,a Břéťa to napsal velice přesně.Podle mne není elektrika na topení ,ale pouze na ovlažení a udržení před promrznutím bydlíska když jsem někde,třeba na výletě.Topení na plyn má asi 3,5 KW, má rozfuk,a tak srovnávat s el. topením typu-přímotop namá cenu.Na ovlažení stačí 1 KW,a to tak na 10 hod. to už je jiná spotřeba.Cena za el.mě vadí spíše v létě,kdy na ni jedu (lednice a drobné spotřebiče),já platím a stanaři si chodí ohřívat vodu kam to jde.Uvidíme v létě.Tak ahoj.Jirka
Upravil jirhav dne 05.01.2009 16:06, před 15 let
1jgs - Milan1jgs - MilanČlen
Přidáno před 15 let
Zbyňku a GULI dík za rady. Zkusím si s tím termostatem ještě trošku vyhrát a snad tomu přijdu na kloub.

Nemám ve zvyku porušovat pravidla. Pokud bude mít v ceníku kemp uvedeno, že se elektro přípojka nesmí používat k topení, budu to respektovat. Pokud se v zimě platí vyšší paušál za přípojku než v létě, asi se s tím počítá. Pokud bude instalován měřič, tak zaplatím svou neměřenou hodnotu.

Ultra head jsem si nepořídil abych někoho okrádal. Nebo abych snad ušetřil. Při pořizovací ceně to moc dobrá investice není. Nemám důvěru v puštěný plyn v době, kdy spím nebo kdy v karavanu nejsem. Proto jsem volil tento způsob vytápění. A myslím si, že nejsem jediný.

Milan
Milan :_
__________________________________
Všude dobře, :x tak co doma :^ ???!!!
Upravil 1jgs - Milan dne 05.01.2009 19:29, před 15 let
ZbynekZbynekČlen
Přidáno před 15 let
Milan vystihl problematiku přesně... Výhoda Ultraheatu je zjeména v tom, že pokud topím, nemusím každé čtyři dny jezdit někam pro plynovou bombu.
Jinak k výčtu spotřeby energie - přesně jak napsal Jirka - v létě si elektriku platím taky a nespotřebuji prakticky nic - lednice, světla a 300W bojler.
Myslím, že provozovatelům kempů se během léta, kdy mají plný kemp a malou spotřebu, rozhodně pár Ultraheatů za zimu vrátí...
radekpajdlaradekpajdlaČlen
Přidáno před 14 let
Já souhlasím.Odběr za celý rok musí vyjít pro majitele kempu do plusu.Před chvílí jsme ultrahead objednali.Je to celkem palba. No ale myslím, že na to brzy zapomenem a pak už bude jen příjemně teploučko!rSamozřejmně že pyn je určitě komfortnější ale když už platím tak si to taky odeberu.Rád by jsem požádal o radu kam umístit termostat, at to nedělám na x pokusů a nemám to jak ementál.
karlosVWkarlosVWČlen
Přidáno před 14 let
Ultraheat také zvažuji koupit...předsi jen už cena není tak nedostupná a mít možnost využít origo rozfuk je lákavá. Osobně bych termostat umístil do míst kde je teplota nižší,zhruba do výšky postele někam ke vstupním dveřím.Dávat ho výš mi přijde vzhledem k tomu,že teplo se drží pod stropem jako nesmysl...a někam k podlaze....to by zase ve vyšších sférách bylo moc vedro.
K cenám za elektro v kempu bych napsal jen to,že provozovatelé kempu dozajista neprodělávají....vždyť přes léto kdy je největší sezona a je připojena většina karavanistů na proud je spotřeba minimální..a v zimě moc lidí nejezdí nebo jsou kempy zavřené.
1970 + 1977 + 2002
Fiat Ducato EuraMobil PRS695SB
nějaké ty fotky https://karlosvw.rajce.idnes.cz/
SOUNDSHOP.CZ vše pro car hifi & car multimedia
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

karlosVW napsal:
Ultraheat také zvažuji koupit...předsi jen už cena není tak nedostupná a mít možnost využít origo rozfuk je lákavá. Osobně bych termostat umístil do míst kde je teplota nižší,zhruba do výšky postele někam ke vstupním dveřím.Dávat ho výš mi přijde vzhledem k tomu,že teplo se drží pod stropem jako nesmysl...a někam k podlaze....to by zase ve vyšších sférách bylo moc vedro.
K cenám za elektro v kempu bych napsal jen to,že provozovatelé kempu dozajista neprodělávají....vždyť přes léto kdy je největší sezona a je připojena většina karavanistů na proud je spotřeba minimální..a v zimě moc lidí nejezdí nebo jsou kempy zavřené.


S Ultraheatem jsem velmi spokojen. I v mrazech (pokud jsem na přípojce) topím pouze s ním. Ze začátku jsem se 1 zimu trápil, protože čidlo bylo na stěně skříně, kde je topení. Poté mi ho dali ke vchodu a "maká" bez problému.
Doporučuji :^
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 14 let
Ahoj. Udělal jsem si do plynového topení Truma 3002 elektrické vytápění 750/1750/2500 W (integrované), ovládané prostorovým termostatem, takovým, jaký je třeba v bytě,
topné těleso horní el. šporák Gorenje, s automatikou na cirkulaci - po 45 vt. po zapnutí topn. tělesa se zapíná cirkulace a po 6 min po vypnutí se cirkulace zastaví, až kamna zchládnou.
Topí to perfektně a hlavně naprosto automaticky. Jdeme na pivo, vrátíme se, karavan příjemně vytopen. Předesílám, že je to vyrobeno naprosto odborně, mám na to kvalifikaci.
Cena 2 500 Kč. Chápu ale, že každý nemá tu možnost, výborný chirurg zvládne by-pass na srdci, ale ne topení do karavanu. Kdo si ale troufá, viz můj článek a fotografie. Čao, :r
Upravil Doskocil dne 22.09.2010 20:44, před 14 let
karlosVWkarlosVWČlen
Přidáno před 14 let
tvoji "samo" instalaci el. topení jsem samozřejmě skouknul a musím ti :g
Já však odvahu a ani vědomosti na něco podobného nemám !k a tak mi nezbývá než zakoupit originál !o
1970 + 1977 + 2002
Fiat Ducato EuraMobil PRS695SB
nějaké ty fotky https://karlosvw.rajce.idnes.cz/
SOUNDSHOP.CZ vše pro car hifi & car multimedia
miromiroČlen
Přidáno před 14 let
Ahojte,
problematiku s vykurovaním som sekundárne vyriešil inštaláciou zabudovanej klimatizácie Dometic HB2500 http://www.frankana.de/navigate.do?kg...rpId=11069 , ktorá v reverznom režime vyhrievania využíva mód tepelného čerpadla (berie teplo z vonkajšieho prostredia, ale nevyrába ho odporovou šprirálou ako priamotop ). Vyrobí 3kW tepla s príkonom 900W. Montoval som ju túto sezónu takže ešte nemám vyskúšanú prevádzku v mraze, výrobca ju ale udáva až do -15C. S hlučnosťou nemôže zápasiť oproti Trume. V mojom prípade je integrovaná pod stredným sedením a veľmi dobre odhlučnená aj oproti vplyvu na okolie. Žiadna tragédia to ale nie je, v nočnom režime ešte uberie na výkone a mierne stíši.

Okrem toho s obľubou používam z výroby zabudované el. vyhrievanie podlahy. Cez deň až do pokročilej jesene vyhreje karavan perfektne od nôh na priestorovú teplotu 24C. Na noc pod 10C už ale podlahovka nestačí, takže asistuje Truma, alebo Dometic na nastavenú teplotu.

Miro
vojskovojskoČlen
Přidáno před 14 let
Ja teda topeni absolutne neresim. Karavan mam veliky dost ale bohate mi dostacuje plynove vytapeni s rozfukem. V zime jezdime nadivoko ke sjezdovce, do kufru auta hodim 2 bomby navic a o plynule davkovani uz se pak stara DuoControl. Neresim zadne dotapeni v podlaze, ultrahead atd. Mame na zemi obycejny koberec a uvnitr i pri -15°C chodim v trenyrkach a bos. Nejsou to zbytecne vyhozene penize za takovehle pridavne serepeticky?
Upravil vojsko dne 24.09.2010 10:19, před 14 let
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

vojsko napsal:
Ja teda topeni absolutne neresim. Karavan mam veliky dost ale bohate mi dostacuje plynove vytapeni s rozfukem. V zime jezdime nadivoko ke sjezdovce, do kufru auta hodim 2 bomby navic a o plynule davkovani uz se pak stara DuoControl. Neresim zadne dotapeni v podlaze, ultrahead atd. Mame na zemi obycejny koberec a uvnitr i pri -15°C chodim v trenyrkach a bos. Nejsou to zbytecne vyhozene penize za takovehle pridavne serepeticky?


Tak já to řešil, abych nemusel neustále tahat bomby. A jestli to jsou vyhozené peníze? Stačí vzít do ruky kalkulačku
vojskovojskoČlen
Přidáno před 14 let
Tak jednu kalkulacku jsem doma nasel .....
tydenni pobyt v zime v kempu pro 3-člennou rodinu: cca 2200,- Kc
cena plynu na tyden pri kempovani u sjezdovky: cca 1600,- Kc
karlosVWkarlosVWČlen
Přidáno před 14 let
Ultraheat zakoupen a poštou dovezen.Dnes částečně namontován....zbývá dopojit el.přívod + regulátor.Zároveň vyměněna baterie v zapalovacím automatu. Vše podrobně foceno a zdokumentováno.
Montáž proběhla bez větších problémů....zvládne ji snad každý trochu zručnější karavanista :^
1970 + 1977 + 2002
Fiat Ducato EuraMobil PRS695SB
nějaké ty fotky https://karlosvw.rajce.idnes.cz/
SOUNDSHOP.CZ vše pro car hifi & car multimedia
J
jimikČlen
Přidáno před 6 let
přemýšlím o dodělání el. topení. Prosím, kde jste ho zakoupili, případně, kdo vám ho instaloval na serverní moravě? Máte nějaký tip na levnější ultraheat někde z německa?

Jak pak funguje termostat, udrží přesně teplotu?
lubodanolubodanoČlen
Přidáno před 6 let
Možno skus toto ale asi si to tieš našiel no z nemecka to nebude o mnoho lacnejšie plus doprava.Ja to využívam v prechodných obdobiach a namontuješ si to aj sám len ked to máš pod šatníkom tak ho musíš mať otvorený aby ho nevypinala tepelná poistka.Termostat je pri dverách takže logicky najchladnejšie miesto.No a nakoniec návody na montáž máš aj na youtube.
https://www.svetk...-ultraheat
S pozdravom Lubo
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

jimik napsal:

přemýšlím o dodělání el. topení. Prosím, kde jste ho zakoupili, případně, kdo vám ho instaloval na serverní moravě? Máte nějaký tip na levnější ultraheat někde z německa?

Jak pak funguje termostat, udrží přesně teplotu?


Ahoj, moje zkušenosti jsou detailně tady:
https://www.carav...d_id=21894

navíc mám teď zkušenost - celou noc teplota 3 až 5 stupňů, uvnitř na docela OK - ono hodně záleželo na vzdálenosti od okna - teploměr u okna ukazoval 16, teploměr uprostřed na stole 22... spát se dalo OK, uvnitř spíš na mikinu než na tričko...
DavidWilkDavidWilkNováček
Přidáno před 6 let
Já si namontoval svůj "Ultraheat". Použil jsem topné těleso o výkonu 1100W. Přede mnou již někdo nainstaloval topné těleso 750W a tak mám celkový výkon 1850W. S použitím rozfuku po celém karavanu na 1 stupeň mi to karavan Wikl 450 vytopilo na 25st , když bylo venku 9st. Mám přepínač na buď 750W a nebo 1850W. Původní termostat byl bimetalový a umístěný nešťastně nad sporákem, tak jsem koupil bezdrátový pokojový termostat. Spínací relé je na místě původního termostatu a termostat s displejem je u vchodových dveří. Je fajn, že je požadovaná teplota na všech místech (postel, druhá postel i linka) díky rozfuku stejná.
BMW 530d + Wilk 450 de luxe
DavidWilk Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,251,177 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.81511 sekund | Průměrně za: 0.81511 (0) sekund | Dotazy: 137 | Použitá paměť: 2.28MB/2MB