Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

ohřev vody na sprchování

Poslední aktualizace před 7 let
campercamperČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

conny napsal:
Ahoj,
jedinym rozumnym resenim je LPG ohrev.. Opravdu, elektrikou to tahat je mimo realitu pokud nejsi napichnuty na rozvod..
S tim zabudovanim do rozfuku tepla je to fajn, ale moc nezavisle to neni.. Nedovedu si v lete predstavit ohrivat vodu na nadobi a zaroven si topit v aute :)))

Ja mam 30l ohrev LPG a mam to ohrate na cca 50C zhruba za 15minut.. Mozna i mene..
Staci jen privod plynu, zadna elektrika, vsechno je sobestacne a samostatne..


Naprostý souhlas! Máme asi stejný ohřev vody. V tomhle amíci nedělají kompromisy:^
MONIKA & TOM
connyconnyČlen
Přidáno před 13 let
jj. duo-therm :)

podle me by ale nemel byt zase takovy problem doslova zbastlit si vlastni ohrivac plynovy do auta.. mel jsem to kompletne cele rozdelane a repasoval si dily a plynar mi ukazal nove dily ktere se pouzivaji stejne uz 30 let na obou kontinentech.. takze normalka vzit nadobu z pidi plynoveho domaciho ohrivace, do ni se pripoji privod vody, odvod vody ktery uz tam samozrejme je. zaroven je uvnitr vlozena komora na horeni plamene. cele to ma hlavici s rizenim.po pochopeni primitivni.. bimetal pri horeni vytvari napeti,ktere naindukuje elmag pole v civce a ta otevre ventil.ten pusti plyn atd atd.. kazdopadne tohle lze resit z nasich starych "plynovych" karm. samozrejme po repasi. troufam si odhadnou ze porizovaci naklady budou nekde mezi dvema az trema tisici vcetne repase. a pak uz to jen pripojit a zajet na revizi a zmerit mozny unik. shoreni byydliku bych se nebal.zarizeni ma pretlak ventil, expanzku s termo ventilem, hlidani horeni staleho plamene, termostat bimetalovy s nastavenim max teploty.takze nehorime-nejde plyn.neni voda-nejde plyn. tyhle principy jsou dost stare a nic moudrejsiho se asi nevymysli..
Americky obytnak. Zere to, nejede to, ale to neva.. Wink
campercamperČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

conny napsal:
jj. duo-therm :)

podle me by ale nemel byt zase takovy problem doslova zbastlit si vlastni ohrivac plynovy do auta.. mel jsem to kompletne cele rozdelane a repasoval si dily a plynar mi ukazal nove dily ktere se pouzivaji stejne uz 30 let na obou kontinentech.. takze normalka vzit nadobu z pidi plynoveho domaciho ohrivace, do ni se pripoji privod vody, odvod vody ktery uz tam samozrejme je. zaroven je uvnitr vlozena komora na horeni plamene. cele to ma hlavici s rizenim.po pochopeni primitivni.. bimetal pri horeni vytvari napeti,ktere naindukuje elmag pole v civce a ta otevre ventil.ten pusti plyn atd atd.. kazdopadne tohle lze resit z nasich starych "plynovych" karm. samozrejme po repasi. troufam si odhadnou ze porizovaci naklady budou nekde mezi dvema az trema tisici vcetne repase. a pak uz to jen pripojit a zajet na revizi a zmerit mozny unik. shoreni byydliku bych se nebal.zarizeni ma pretlak ventil, expanzku s termo ventilem, hlidani horeni staleho plamene, termostat bimetalovy s nastavenim max teploty.takze nehorime-nejde plyn.neni voda-nejde plyn. tyhle principy jsou dost stare a nic moudrejsiho se asi nevymysli..


Souhlas:) Oni ty "ameriky" jsou celé dost jednoduché. Ale v jednoduchosti je krása a přednost!:^
MONIKA & TOM
VasuVasuČlen
Přidáno před 13 let
Těm, co chtějí ohřívat vodu elektřinou, konkrétně 12 volty z baterky, jsem vypočetl toto.
Jestliže chci ohřát 10 l vody z teploty 10 stupňů na teplotu 50 stupňů Celsia, potřebuji energii 48 Ah Čas by byl podle toho, jak rychleby chom energii odebírali, nejekonomičtější čas by byl 65 minut. Fyzika je neúprosná a nedá se ošidit.
Ludek LiberecLudek LiberecČlen
Přidáno před 13 let
Tak , to já při sl. svitu ohřeju vodu solárkem a v zimě si postavím auto pod veř. osvětlení a mám vystaráno . :_
Upravil Ludek Liberec dne 11.01.2011 15:56, před 13 let
RobertRobertČlen
Přidáno před 13 let
Děláte z toho vědu. Bojler nemám. Vodu v koupelně čerpám z 10ti litové nádrže. Dám do ní cca 7l, na tříploténkový sporák dám 3 hrnce s 1l vody, uvařím a doliji do nádrže. Než se uvaří, mám v karavanu jako v lázni a v 10l se vysprchujeme oba. Takže během cca 4min. mám vodu ohřátou a nepotřebuji řešit to, o čem tu je řeč. :)
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
haskyhaskyČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

Robert napsal:
Děláte z toho vědu. Bojler nemám. Vodu v koupelně čerpám z 10ti litové nádrže. Dám do ní cca 7l, na tříploténkový sporák dám 3 hrnce s 1l vody, uvařím a doliji do nádrže. Než se uvaří, mám v karavanu jako v lázni a v 10l se vysprchujeme oba. Takže během cca 4min. mám vodu ohřátou a nepotřebuji řešit to, o čem tu je řeč. :)


Ahoj.No to je také řešení,ale když nám technika umožňuje pohodlí,proč toho nevyužít.Toho co píšeš ty jsme si užili dost dříve.A když do toho našeho koníčka vrážíme tolik peněz tak ať to už stojí za to.A nebo snad né?
Hasky
M
AnonymČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

Robert napsal:
Děláte z toho vědu.

a co na to jít uplně jinak
sehnat si z vrakoviště bufíka- toho co předehřívá vodu v teplovodním okruhu. Dělají se benzínové i naftové. Nějako vyrobit izolovanou nádržku o daném objemu, topení se samo vypne při 70 stupních.
funkce viz video:
Eberspaecher
http://www.youtub...GsV3VZGGfs
nebo
webasto
http://www.youtub...yqe6kWTnVs

každý tomu říká jinak a přitom je to to samý.
Upravil Anonym dne 11.01.2011 18:56, před 13 let
L
lekiČlen
Přidáno před 13 let
[quote]Robert napsal:
Děláte z toho vědu. Bojler nemám. Vodu v koupelně čerpám z 10ti litové nádrže. Dám do ní cca 7l, na tříploténkový sporák dám 3 hrnce s 1l vody, uvařím a doliji do nádrže. Než se uvaří, mám v karavanu jako v lázni a v 10l se vysprchujeme oba. Takže během cca 4min. mám vodu ohřátou a nepotřebuji řešit to, o čem tu je řeč. :)[/quot

chceme to také tak nějak podobně,na aukru jsme si objednali wapku na 12 voltů s nádrží na 12 litrů,do té přidáme teplou vodu ohřátou na vařiči a už se sprchujem,v druhé řadě tato wapka se dá použít i na umytí auta či kola atd.a až jednou bude jiný camper tak rozhodně už i s tím bojlerem.
petr a jarkapetr a jarkaČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

MRAZIRNA napsal:
[quote]Robert napsal:
Děláte z toho vědu.

a co na to jít uplně jinak
sehnat si z vrakoviště bufíka- toho co předehřívá vodu v teplovodním okruhu. Dělají se benzínové i naftové. Nějako vyrobit izolovanou nádržku o daném objemu, topení se samo vypne při 70 stupních.
funkce viz video:
Eberspaecher
http://www.youtub...GsV3VZGGfs
nebo
webasto
http://www.youtub...yqe6kWTnVs



také by to asi šlo,ale starsi Vebasto je cca od 4tis výše. za to se dá sehnad starší plynový boiler.A ten je,aspon si myslim,učinější a jednodušší. i co se oprav týče.
petr + jarka + vnučka Eliška + vnouček Kryštůfek
Upravil petr a jarka dne 11.01.2011 19:41, před 13 let
CZECHczCZECHczČlen
Přidáno před 13 let
ty předehřevy se hodně objevují u Mercedesů už z výroby. Máme ho na 8 let již starém VITU ( myslím, že je tam EBER.) a to bylo přitom pracovní auto. Hledal bych bourané Méďu. tam by to mohlo být.
petr a jarkapetr a jarkaČlen
Přidáno před 13 let
Uplne nejvic bylo ve fordech galaxi,Wv sharan..vse c tdi motory. ale byl to poze PŘIHŘÍVAČ-ohříval vodu při běžicím motoru. dala se koupit sada a ta z toho dělala plnohodnotné nezávislé topení.Na AUKRU jich je dost...ale osobně bych nekoupil nic co je vyndané z auta a nejde přezkoušet.
petr + jarka + vnučka Eliška + vnouček Kryštůfek
CZECHczCZECHczČlen
Přidáno před 13 let
samozřejmě takový experiment ovlivňuje cena za kterou se to nabízí. Některé vrakoviště jsou slušné a dají na funkčnost záruku, že ho vymění. Mam takovou zkušenost, že po montáži to nefungovalo tak sem dostal ochotně jiný díl.

Citovat

petr a jarka napsal:
Uplne nejvic bylo ve fordech galaxi,Wv sharan..vse c tdi motory. ale byl to poze PŘIHŘÍVAČ-ohříval vodu při běžicím motoru. dala se koupit sada a ta z toho dělala plnohodnotné nezávislé topení.Na AUKRU jich je dost...ale osobně bych nekoupil nic co je vyndané z auta a nejde přezkoušet.
M
AnonymČlen
Přidáno před 13 let
Mám v lodi udělanej bojler na cca 15l , uříznul sem cca 30cm nerezové trubky d20 (asi) z nerez plechu nahoru a dolu víko, nerezový hadičník nahoře a dole , izolace kolem a uvnitř zavřený toto: http://www.karava...gulaci.htm . Když vypluju tak za dvě hodky je tam voda na umytí a rychlou sprchu pro dva lidi, ve spojení s mísící baterií a studenou vodou. Na 12V to nikdy nebude zázrak.
Upravil Anonym dne 12.01.2011 00:12, před 13 let
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 10 let
Rád bych znal názor na ohřev vody průtokovým elektrickým ohřívačem o příkonu 2000W.Mám velmi starý karavan a rád bych i teplou vodu.Mám vizi průtokáč umístit do bedny pro plyn(bombu tam nemám),hned vedle kanystru s vodou.Hned několik otázek:1.Jak maximálně mohu zatížit el.sít karavanu?Nejhorší scénář:zapnutá rychlovarka,infrazářič(2000W) a onen průtokáč.Nemám tam klasický jistič,ale pouze tavnou pojistku neznámé hodnoty.2.Bude stačit teplota nastavená na minimum cca 35stupnů a použít ji přímo na sprchování?nebo ohřívat na více stupnů a míchat ji se studenou?
Vycházím z ceny ohřívače,jiné varianty jsou co se týče ceny karavanu přehnané.Popřípadě uvítám nápad levnější.V karavanu není plyn.
http://ohrivace-v...-egv-5_2r/
Děkuji za názory,jsem karavanista začátečník.
KopecnyKopecnyČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

bleriot11 napsal:

Rád bych znal názor na ohřev vody průtokovým elektrickým ohřívačem o příkonu 2000W.Mám velmi starý karavan a rád bych i teplou vodu.Mám vizi průtokáč umístit do bedny pro plyn(bombu tam nemám),hned vedle kanystru s vodou.Hned několik otázek:1.Jak maximálně mohu zatížit el.sít karavanu?Nejhorší scénář:zapnutá rychlovarka,infrazářič(2000W) a onen průtokáč.Nemám tam klasický jistič,ale pouze tavnou pojistku neznámé hodnoty.2.Bude stačit teplota nastavená na minimum cca 35stupnů a použít ji přímo na sprchování?nebo ohřívat na více stupnů a míchat ji se studenou?
Vycházím z ceny ohřívače,jiné varianty jsou co se týče ceny karavanu přehnané.Popřípadě uvítám nápad levnější.V karavanu není plyn.
http://ohrivace-v...-egv-5_2r/
Děkuji za názory,jsem karavanista začátečník.


Ahoj,
tak za prvé jedná se o bojler (akumulační) ne průtokoví a za druhé je nízkotlaký, takže potřebuješ patřičnou baterii.Ale, není lepší pořídit použitý plynový bojler, který se dá pořídit již od 4.000,-A navíc příkon 2000W na karavan je dost. Když, vezmu v potaz jističe v kempech 10A tak co chceš dále zapnout, když ti jed ohřívač vezme 9A , zmiňuješ rychlovarnou konvici a infrazářič. Tak tedy nevím, abys nezářil ty jak budeš neustále nahazovat jistič.
Jedno staré přísloví pravý "za pohodlí se platí" a u těch našeho koníčku bohužel není výjimka .Sice jsem ti neporadil , ale připadá mi tohle řešení jako cesta nesprávným směrem. Řešení by bylo vyměnit topné těleso za slabší třeba (650W), ale pochybuji že to půjde.

Tomáš
Člen Asistenční služby Caravan 24 !y +420606709909:t Olomoucký Kraj
Tommy-Marcelka-Mareček (1.5)-Toník (11)-Kubík (13)-Peťula (16) a :i Max
Upravil Kopecny dne 19.12.2013 18:12, před 10 let
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 10 let
V karavanu není plyn,tak mi je plynový ohřívač opravdu k ničemu i když bude zadarmo.Mě by to jako průtokáč fungovalo,když to pojede jen na 35st.,tak je ta nádoba hned prázdná a bude do ní téci studená voda. .Jističe v kempech jsou tedy standardně 10A???Jestli je to tak,je to skutečně málo na tak veliký příkon.Ale stále se chci ubírat tímto směrem.Seženu-li tedy něco podobného o menším výkonu,tak to musí chodit.Za stejné peníze se dá pořídit stejný ohřívač 11litrů,tak co použít ten s časovým spínačem a nahřát v noci na cca 70st a pak to míchat se studenou. Nechci ale házet do kanystru spirálu z akvárka,které nemá téměř žádnou ochranu.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

bleriot11 napsal:

Rád bych znal názor na ohřev vody průtokovým elektrickým ohřívačem o příkonu 2000W.Mám velmi starý karavan a rád bych i teplou vodu.Mám vizi průtokáč umístit do bedny pro plyn(bombu tam nemám),hned vedle kanystru s vodou.Hned několik otázek:1.Jak maximálně mohu zatížit el.sít karavanu?Nejhorší scénář:zapnutá rychlovarka,infrazářič(2000W) a onen průtokáč.Nemám tam klasický jistič,ale pouze tavnou pojistku neznámé hodnoty.2.Bude stačit teplota nastavená na minimum cca 35stupnů a použít ji přímo na sprchování?nebo ohřívat na více stupnů a míchat ji se studenou?
Vycházím z ceny ohřívače,jiné varianty jsou co se týče ceny karavanu přehnané.Popřípadě uvítám nápad levnější.V karavanu není plyn.
http://ohrivace-v...-egv-5_2r/
Děkuji za názory,jsem karavanista začátečník.


Tak to ti nepůjde, nebo budeš muset totálně přepojit el rozvody, ale v žádném kempu ti to současně nebude fungovat, málo v kterém kempu ti jejich jistič udrží víc než 2,2 KW.
(a to radši ani neřeším přívodní prodlužovák ke karavanu)

2 KW ohřívač
2 KW infrazářič
1,2 - 2 KW varná konvice

celkem 6 KW na 230 V = v karavanu nesmysl = přejdi na plyn a budeš v pohodě :_

To tedy tam radši dej tu spirálu z akvárka, pokud máš rozvod podle předpisů a tedy proudový chránič tak je to v pohodě.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
JozaJozaČlen
Přidáno před 10 let
já hodně jezdím - málo kdy jsem na místě víc než dva dny. Mám to pořešený tak, že jsem koupil klasickej boiler 10litrů s tělesem 230V/ 1 200W a mám to zapojený za měničem 2 x 1 500W. K tomu samozřejmě Booster a trakční baterku 180Ah.
Zatím je to vyzkoušený cca 5x - dával jsem to ke konci sezóny. Je jasný že i s tou 180Ah baterkou je to nářez, ale je to plánovaný tak, že ohřev proběhne během cesty , takže baterku nevydojí - částečně pomůže booster . Zkoušel jsem ohřev jenom na baterku, cca 20 min stačí aby byla voda příjemně ohřátá na sprchování ( na plný ohřátí to trvá cca 40 minut to bych tu baterku zabil). Samozřejmě je možný nahřát boiler na 230V ještě před výjezdem doma a nebo v kempu, ale popravdě s tím moc nepočítám.
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 10 let
Já se tedy zeptám jinak.Kolik teplé vody zhruba použijete na 1 rychlé vysprchování?Kolik má ta voda asi stupnů?Potřebuji se od něčeho odrazit.Zatím jsem se tedy dozvěděl,že příkon karavanu by měl být do cca 2kW.
Plyn tam nebude.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 14
Členové online 0

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,530,592 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24633 sekund | Průměrně za: 0.24633 (0) sekund | Dotazy: 138 | Použitá paměť: 2.31MB/4MB