Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Zásuvka pro gril

Poslední aktualizace před 14 let
H
Hana LubosČlen
Přidáno před 14 let
Rudy k té redukci na pr.8 ti stačí u soustružníka vyrobit nový prstýnek nebo nabo jestli jde ta záslepka provrtat na pr.8. já to tak dělal. Rozhodně se vyhni sváru.
Luboš.
R
RudyČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

radekpajdla napsal:
Dá se na ten regulátor se třemi výody našroubovat na nepoužívaný vývod nějaká záslepka?

Já mám takovou záslepku k DuoComfort. V případě, že jedu jen na jednu láhev, druhý přívod zaslepím. Nevím ale, jestli (kde) se dá ta záslepka koupit samostatně.
radekpajdlaradekpajdlaČlen
Přidáno před 14 let
No stěma revizema by jsem to snad skousnul.Ale s těma dalšíma hadicema je to pravda. Já nemám markízu, ale předstan.No a grilovat v ředstanu asi nebudu.Ale máte pravdu, když tak to můžu předělat.
Na obytňáku je ta klapka s plynem asi jednoznačná věc.
Dá se na ten regulátor se třemi výody našroubovat na nepoužívaný vývod nějaká záslepka?
R
RudyČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

Robert napsal:
To rozhodně ne. Nejde jen o matici. ale o prstýnek. Osmičkový se ti v desítce ztratí. Než bych tam dával redukci, nechal bych svařit kousky trubek pr.8 a 10. Je to jednodužší a levnější.

Jak jsem koukal na ty trubky, tak jsou pozinkované a potažené nějakým plastem (nebo eloxem) tak s tím svařovaním nevím, nevím. :x
Taky bych se obával, že ten svar může prasknout. Je to přece jen v autě.
RobertRobertČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

Rudy napsal:
Řeší se to jinou maticí (8MM) na odbočce


To rozhodně ne. Nejde jen o matici. ale o prstýnek. Osmičkový se ti v desítce ztratí. Než bych tam dával redukci, nechal bych svařit kousky trubek pr.8 a 10. Je to jednodužší a levnější.
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
R
RudyČlen
Přidáno před 14 let
Ještě mám jednu prosbu:
Výstup z regulátoru mám 10mm. Rozříznu trubku, vložím T-kus a spojím jím původní trubku. Myslím, že zásuvka je na průměr 8mm. Musím ji tedy napojit trubkou 8mm. Zatím jsem však nenašel T-kus s průchozím směrem 10mm a 8mm odbočkou. Jsou jenom 10mm nebo 8mm. Řeší se to jinou maticí (8MM) na odbočce nebo musím odbočit kousek 10mm trubky, pak redukci na 8mm a dovést 8mm trubku k záuvce? Nekouknul byste někdo, jak to máte? Dík.

Aktualizace: Freiko má v katalogu T10 s odbočkou 8mm. Kdo hledá najde !M
Tím se výše uvedené vyřešilo.
Upravil Rudy dne 28.11.2009 22:19, před 14 let
R
RudyČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

Mirek a Jirinka napsal:
No a pak se pochlub z výsledkem :)

To víš že jo, hlavně pokud se mi to povede tak, jak si představuji. !M
To pak budu chodit s nosem nahoru a presidenta samodomo spolku požádám ihned o laskavé přijetí mezi zlaté ručičky. :D
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 14 let
No a pak se pochlub z výsledkem :)
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
R
RudyČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

PepaK napsal:
Po všech těch 50 m kabelech, 50 m vodovodních hadicích atd. jsou další hadice a kabely právě ty nejkratší nejlepší. V jednoduchosti je krása a není nic lepšího než gril nebo televizi kuchnout co nejblíže pod markýzu.

Souhlas, navíc ten vícevývodový regulátor nemohu použít, protože mám Secumotion/Duocomfort. Přesto díky Radku díky za tip. :_
X
XTRANČlen
Přidáno před 14 let
Ani norma to nedovoluje. Po určité délce hadice (určitě výrazně kratší než 6m) se musí přejít k železu a potom zpět k hadici.
Při délce hadice 6m a vnitřním průměru 8 či 10mm by mi bylo líto i toho množství plynu, který bude po odmontování grilu v háji.
-V-
Upravil XTRAN dne 28.11.2009 18:12, před 14 let
PepaKPepaKČlen
Přidáno před 14 let
Po všech těch 50 m kabelech, 50 m vodovodních hadicích atd. jsou další hadice a kabely právě ty nejkratší nejlepší. V jednoduchosti je krása a není nic lepšího než gril nebo televizi kuchnout co nejblíže pod markýzu.
radekpajdlaradekpajdlaČlen
Přidáno před 14 let
Já to vymyslel tak,že jsem místo původního regulátoru tlaku použil nový ze třemi vývody.Každý má svůj uzávěr.
A ke grilu(nebo třeba k zářiči) to dovedu pod karavanem delší cca 6 metrovou hadicí.Tím si můžu gril postavit na libovolné místo okolo karavanu(například podle větru).Dlouhou hadici sice můžu použít i při zásuvce na stěně karavanu ale nechci tam dělat další díru.Toto řešení je levné a když se neosvědčí tak se nic neděje.Hadici i regulátor mám kde použít. ???Co myslíte??? :x
Upravil radekpajdla dne 28.11.2009 17:30, před 14 let
radekpajdla Připojili následující obrazek:
q160730299745_8712.jpg
R
RudyČlen
Přidáno před 14 let
Děkuji všem za rady. Je rozhodnuto, objednávám zásuvku (ventil je přímo v ní) a ostatní materiál. Půjdu do toho sám, nakonec nechám tlakově zkontrolovat u místní plynařské firmy.
dlesekdlesekČlen
Přidáno před 14 let
Já jsem si vloni dával nové plynové rozvody a není problém udělat sám. Veškerý material objednal u Bartůňka.Je to opravdu skládačka.Tu zásuvku bych, ale raději vedl přez uzavírací ventil.Je určitě lepší, když má každý spotřebič vlastní uzávěr.
Slávek + Jára
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 14 let
Myslím,že to dělají i v Přerově v PV caravan,nevím,ale co za to budou chtít. http://www.carava... . Možná,když se od nich vezme materiál tak bude možná domluva.Jinak jsem si zásuvku na gril dělal také sám,vše se dá koupit a je to jen pak hračka /soudky,trubičky,T-čko,matice a úchytky.Prostě žádná věc se nemusí "amatérsky" dělat.Ucházet by to nemělo,poněvadž při utahování se soudky nalisují na trubičku,je pak problém to zase rozšroubovat.Objednat pomocí katalogu a zaslat požadavek třeba našemu Pecovi http://www.tipcar... a ten se postará o materiál.Pak jen čas a počasí a je to.Nebál bych se toho,i když je to plyn.Člověk čas od času musí něco vyměnit,pročistit na sporáku,topení,lednici a demontáž je také nutná,poněvadž je vše na plyn připojeno a troufám si říci,že tak min. 80% karavanistů se to snaží udělat svépomocí.Viz toto fórum.
Jinak materiál je možno vyhledat u konkurence,je tam vše potřebné .. http://www.karava...m-ocel.htm
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
Upravil Mirek a Jirinka dne 27.11.2009 22:39, před 14 let
R
RudyČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

PepaK napsal:
Přeci jen to je plyn, nechal bych to od A do Z udělat odbornou firmu.Určitě se to vyplatí. V případě nějakého maléru padají pojistky atd. Mě jí dělali na přívěs v KOV Velim a spokojenost maximální. Pak nezapomeň nechat upravit gril pokud ho nemáš na 30 nevimčeho.

Díky za tip, jen jet z Ostravy do Velimi a zpátky kvůli jedné zásuvce se mi moc nechce. Spíše si samodomo vyříznu díru (výhoda u vybrané Trumy je že jdíra pro ni je kulatá) a upevním ji. Zapojení plynu nechám na plynaři. Jen jsem se chtěl ujistit, že ji mohu připojit téčkem přímo za regulátor.
Gril mám samozřejmně na 30mB.
Upravil Rudy dne 27.11.2009 19:48, před 14 let
PepaKPepaKČlen
Přidáno před 14 let
Přeci jen to je plyn, nechal bych to od A do Z udělat odbornou firmu.Určitě se to vyplatí. V případě nějakého maléru padají pojistky atd. Mě jí dělali na přívěs v KOV Velim a spokojenost maximální. Pak nezapomeň nechat upravit gril pokud ho nemáš na 30 nevimčeho.
H
Hana LubosČlen
Přidáno před 14 let
Ahoj Rudy,tenhle problém jsem řešil letos. Můžeš rozříznout trubku a vložit Téčko a nebo namontovat trubku do rozváděcího kohoutu ale problém je sehnat plynovou trubku /musí být kovová a bezešvá/ pr.8 a šroubení.Najít místo na ventyl není těžké,poklepem na stěnu poznáš kde je příčka a navrtáš pár dírek,plátkem na železo vyřízneš. Stojí to zato si to udělat sám AJETO .
Nakonec si rozředˇvodu s Jarem asi 1:1 napustˇplyn a štětečkem potři spoje.Případný unik se projeví pěněním.
Luboš.
Upravil Hana Lubos dne 27.11.2009 19:23, před 14 let
R
RudyČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

EXPEDICE APALUCHA napsal:
Se zapojením plynu problém nevidím. Myslím, že jakýkoli dobrý plynař zásuvku zapojí. Problém vidím ve vyříznití nástavby. Každý karavan je jiný a vyříznout výstuhu by mě asi mrzelo.


Právě z tohoto důvodu jsem volil externí zásuvku od Trumy, která vyžaduje vyříznutí relativně malého otvoru. Počítám s umístěním pod mřížku přisávání vzduchu do plynového kastlíku nebo pod mřížky ledničky, tak předpkládám, že tam výstuha být nemůže.
Já bych to rád svěřil odborné firmě ale kde ji vzít? :x Bohužel, mé dosavadní zkušenosti s "odbornými firmami" jsou natolik tristní, že si raději tu zásuvku vyříznu sám.
Cílem mého dotazu bylo, zda se tyhle zásuvky zapojují napřímo do rozvodu (za regulátor) nebo až z "plynového rozvaděče" (řada ventilů). Podle toho musím zvolit místo pro zásuvku.
Díky za Tvou odpověď.
E
EXPEDICE APALUCHAČlen
Přidáno před 14 let
.
Upravil EXPEDICE APALUCHA dne 13.09.2010 23:11, před 14 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Rudy, EXPEDICE APALUCHA, XTRAN, Hana Lubos, PepaK, Mirek a Jirinka, dlesek, radekpajdla, Robert
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 17
Členové online 0

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,507,232 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20416 sekund | Průměrně za: 0.20416 (0) sekund | Dotazy: 130 | Použitá paměť: 2.21MB/2MB