Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Navrh proti zamrzani vyvodu odpadni vody

Poslední aktualizace před 7 let
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 7 let
castym problemem jak u obytnych vozu, tak i u karavanu je zamrzani vypustni hadice s odpadni nadrze v zime, poprvne kdyz se voda vypusti,
tak to jde, ale podruhe uz kvuli odkapavani zbytku vody do hadice se kapky vody shromazdi vic a vic na sobe az odpad zamrzne, tam neni
nic platne ze nadrz je ve dvojite podlaze v teple. Tuto zkusenost jsem nabyl rokami jezdeni v zime a i kdyz jsem vyzkousel topny kabel
na 12V, omotany okolo vypustne hadice, tak to moc nepomohlo, zvlast pri teplotach 0kolo - 15 'C ,tak jsem si vymyslel nasldujici reseni :

Pouzil jsem sitovy PVC kabel asi 2 m Dlouhy, ktery je v zime pekne ztuhly a na jeden konec jsem naletoval podelne drateny odpor o hodnote 75 ohmu/20W (muze byt i keramicky k dostani za par korun u elektronickeho prislusenstvi - Conrad a pod.) ten odpor je 1 cm v prumeru, zaletovane dratky odporu jsem isoloval se skelnymi buzirkami a potom jsem koupil v lidlu plastickou-2komponentni masu, ktera se hnetenim (jako testo)
zaktivuje a da se asi 40 min zpracovavat nez ztvrdne, tak jsem z teto hmoty udelal slabou placku do ktere jsem zabalil ten konec kabelu s odporem,
spicku jsem udelal pulkulatou, aby pekne vklouzla do zamrzle odp. hadice, ten konec je asi tak 2 cm v prumeru a po utvzeni hmoty jsem ten
vstup kabelu do hmoty jeste omotal niti a tu nit potom zalepil sekundovym lepidlem tim sedi ta zahrivaci patrona pevne a vodotesne na kabelu, na ten
dalsi konec kabelu jsem naletoval 2 bananky a k tomu jsem udelal jeste prodluzovaci kabel s 2 zdirkami a stekr na zigaretovy zapalovac.
tato vyhrevna sonda spotrebuje jen 0,4 A proudu pri 12V a ohreje se na 40'C a kdyz se zvenci strci do hadice odpadu, trva to odmrazeni
8-10 minut (podle sily ledu) ja jsem ale pouzil sitovy wandler s noteboku, 230/19,5V, s tim se odpor zahriva na 85'C,(hmota jde do 160'C)
a sonda spotrebuje v tomto pripade 0,6A proudu, a ta odmrazovaci doba je 4-6 min.
takhle jse vyresil Problem se zamrzanim odpadu a byli jsme pres vanoce a cely leden v horach kde bylo i -18'C- a zadny Problem !

s pratelskym pozdravem, Honza/Discoverfun
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Discoverfun
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 23
Členové online 0

Celkem členů: 15,971
Nejnovější člen: lisky
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,487,407 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.13657 sekund | Průměrně za: 0.13657 (0) sekund | Dotazy: 37 | Použitá paměť: 1.54MB/2MB