Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Začínáme (rebe-love.eu - rodina na cestě)

Poslední aktualizace před 7 let
zuzi777azuzi777aČlen
Přidáno před 7 let
hugo 007 napsal:

Mimochodem na dálnici tam můžeš s soupravou nad 3,5 t jen 70 km/h. Krásná země, ale přestal jsem tam jezdit.

................................

Ad vytučněné - v rakouských dopravních předpisech je 80km/h ne 70Km/h Takže tolerance do 90km/h se dá jet a nijak zvlášť to neomezuje. Respektive to ani jejich jinak dost aktivní policie neřeší.
Máme dost dlouhou a těžkou soupravu a tak to ani moc neproháníme tam, kde to je dovoleno. Nemám ráda vír v nádrži. :-)
Zuzka , Honza , Honzík : 53+57+ 12.
====
Až nám bude těžko , zakloníme hlavu a koukneme se na nebe...uvidíme tam sice úplný hoxxo, ale otevřeme si dýchací cesty a budeme mít víc kyslíku ! :-)
H
hugo 007Člen
Přidáno před 7 let
jj omluva platí 80 dálnice, 70 silnice
http://www.carava...d_id=23070
Upravil hugo 007 dne 24.01.2017 21:02, před 7 let
rebe-loverebe-loveNováček
Přidáno před 7 let
Díky, dobré informace...

Koukám do TP, max. přípustná hmotnost Hobbíka je 1,6t, provozní dle TP 1,398 t, takže "doložnost" cca 200 kg? Hádám, že to člověk včetně doplňků udělá jako nic. Ale což, stejně neočekávám, že pošupeme víc než zmíněnou 80tkou. I cesta je cíl...

V té souvislosti - jaká je Vaše zkušenost s reálným dojezdem za jeden den? Průměr 50 km/hod, tzn. např. 6 hodin jízdy = 300 km? Takže do Malagy pojedeme 9 dnů?:)
Honza, Ema, Ondy (2005) a Luky (2010) + Hobby 545 KMF La Vita Bionda + tahač (zatím není)
borisaborisaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

rebe-love napsal:

Díky, dobré informace...

Koukám do TP, max. přípustná hmotnost Hobbíka je 1,6t, provozní dle TP 1,398 t, takže "doložnost" cca 200 kg? Hádám, že to člověk včetně doplňků udělá jako nic. Ale což, stejně neočekávám, že pošupeme víc než zmíněnou 80tkou. I cesta je cíl...

V té souvislosti - jaká je Vaše zkušenost s reálným dojezdem za jeden den? Průměr 50 km/hod, tzn. např. 6 hodin jízdy = 300 km? Takže do Malagy pojedeme 9 dnů?:)


Když jsme jeli do Španělska (VW Sharan + Burstner Ventana 1500kg), tak jsme vyrazili ráno, spát jsme šli před Lyonem, další den odjezd v cca 8:30 do Barcelony, tam jsme dorazili někdy kolem 18. hodiny, tam jsme pobyli par dnu v super kempu Roca Grosa ( pracovníci kempu nám sami odpojili karavan a zatlačili na parcelu kterou jsme měli rezervovanou) a pak jsme přejeli k Almerii kemp La Garrofa) také během jednoho dne, cesta zpět byla taky v pohodě, jeli jsme od Valencie, spali někde před Narbone, druhý den jsme spali za Heilbronem a pak až domů. Takže tak nějak to můžete naplánovat. Hezké zážitky, Španělsko stojí za to...
Staníci
rebe-loverebe-loveNováček
Přidáno před 7 let
Díky, zní to skvěle ;-)

Ještě jedna přízemní otázka - uvažujeme, že vybavíme karavan i TV, ačkoli jsme původně nechtěli. Pokud bude solár a máme trakční baterii, předpokládám i měnič. Je potom možné (a rozumné) použít normální TV a ne 12V? Výběr je mizerný a např. s 12V TV Hyundai máme mizerné zkušenosti...
Honza, Ema, Ondy (2005) a Luky (2010) + Hobby 545 KMF La Vita Bionda + tahač (zatím není)
Upravil rebe-love dne 24.01.2017 23:31, před 7 let
borisaborisaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

rebe-love napsal:

Díky, zní to skvěle ;-)

Ještě jedna přízemní otázka - uvažujeme, že vybavíme karavan i TV, ačkoli jsme původně nechtěli. Pokud bude solár a máme trakční baterii, předpokládám i měnič. Je potom možné (a rozumné) použít normální TV a ne 12V? Výběr je mizerný a např. s 12V TV Hyundai máme mizerné zkušenosti...


TV ani satelit už nemáme užíváme si dovolené bez této vymoženosti (dříve jsme využívali z důvodu přehledu o počasí a nějaké ty zprávy ze světa), teď používáme internet, na potřební informace stačí. Se satelitem jsme si toho dřív moc stejně neužili poněvadž jsme častěji stáli pod stromy nebo stromy zakrývaly výhled na družice (stání jsme nepřizpůsobovali výhledu na oblohu) a pozemní místní vysílání dobré akorát tak na to počasí, takže pro nás internet plnohodnotná náhrada, teď v autě už TV vůbec nemáme. Ještě k měniči: má malou účinnost a tak spotřebuje hodně energie sám pro sebe, tak radši TV na 12V. Hezký den...
Staníci
VasuVasuČlen
Přidáno před 7 let
Za mně, do televize běž, když je škaredě, pustíš si nějaký film, jinak předpověď počasí místní země a satelit, zprávy z domova. Televizor vyber od Finluxu, jednoznačně na 12 V. Jezdíme hlavně mimo Česko a internet dostupný jen místní SIM kartou. Do kempu nejezdíme a ve městech se nezdržujeme a v lese většinou WIFI není.
ondrejhackoondrejhackoČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

rebe-love napsal:

Díky, dobré informace...

Koukám do TP, max. přípustná hmotnost Hobbíka je 1,6t, provozní dle TP 1,398 t, takže "doložnost" cca 200 kg? Hádám, že to člověk včetně doplňků udělá jako nic. Ale což, stejně neočekávám, že pošupeme víc než zmíněnou 80tkou. I cesta je cíl...

V té souvislosti - jaká je Vaše zkušenost s reálným dojezdem za jeden den? Průměr 50 km/hod, tzn. např. 6 hodin jízdy = 300 km? Takže do Malagy pojedeme 9 dnů?:)


Mam stejnej problém, 1300kg celkková a 1060 dle TP prázdné.Dal jsem mover + baterka(80kg), židle, stolek, lahve. 1300kg jak prd.Jídlo a pití jsem vezl v autě.
Ondra 82,Pavla 79,Nicol 07,Julia 12
www.pilafrantisko...
rebe-loverebe-loveNováček
Přidáno před 7 let
Jednak je třeba říct, že ani doma televizi moc nedáme a zrovna zprávy jsou to, co opravdu nepotřebuju a nechci. Ale taky je třeba zopakovat, že nejedeme na 14 dní na dovolenou, ale třeba na čtvrt roku a to už může být doba, kdy se rádi podíváme na Chalupáře, MS v hokeji apod. Když TV nebude, tak holt nebude a když půjde, tak budu rád. Možná ale kvůli jazykům zůstaneme u místního DVB-T, čert ví :)

Horší je ta hmotnost. To teda nevím, kde ušetřit třeba 200 kg...
Honza, Ema, Ondy (2005) a Luky (2010) + Hobby 545 KMF La Vita Bionda + tahač (zatím není)
pnoepnoeČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

rebe-love napsal:

Díky, dobré informace...

Koukám do TP, max. přípustná hmotnost Hobbíka je 1,6t, provozní dle TP 1,398 t, takže "doložnost" cca 200 kg? Hádám, že to člověk včetně doplňků udělá jako nic. Ale což, stejně neočekávám, že pošupeme víc než zmíněnou 80tkou. I cesta je cíl...

V té souvislosti - jaká je Vaše zkušenost s reálným dojezdem za jeden den? Průměr 50 km/hod, tzn. např. 6 hodin jízdy = 300 km? Takže do Malagy pojedeme 9 dnů?:)

Ahoj,tak gratuluji k Hobbiku:) Koupil jsi ten nas!) Hmotnost jsem taky resil neni co ubrat.Na kratsi vyjezdy jsem nebral stan k markyze.Jinak ta 545 je super vyvazena a jede se s ni vyborne.Mel jsem pred ni 500kmfe a nebyla takova.Rychlost s 545 v pohode a plynule na tempomat na 6rychl.st 90-100km/hod vice je risk.Dobre se s ni manevruje i pres sirku.S nasi 2litrovou Mazdou cx5 v pohode jen si dej pri vyberu tahouna pozor na celkovou vahu soupravy.Na Slovensku jsem kupoval dve znamky vice jak 3,5t.
Jizda s karavanem je trochu pomalejsi nez s obytnakem (meli jsme oba),ale v klidu denne s prestavkou na kavu,jidlo apd. ujedes 500km.Na pohodu.
Pokud by jsi mel jeste neco konkretniho k tomuto konkretnimu karavanu napis mi email.Mas ho.:) A preji hodne zazitku.Michal
LMC Breezer 714G Black Edition
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

rebe-love napsal:

Když TV nebude, tak holt nebude a když půjde, tak budu rád. Možná ale kvůli jazykům zůstaneme u místního DVB-T, čert ví :)



My máme TV právě kvůli místnímu DVB-T a i když na to není mnoho času, nedokážu si bez toho cestování představit. V létě se k tomu moc nedostaneme a kvůli jazykům dávám přednost komunikaci s domorodci, ale na podzim a v zimě se lokání TV hodí - když nic jiného, alespoň si děti opráší místní slovní zásobu, alespoň u nás to tak fungovalo ( než začaly vozit tablety :-( ) .
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
rebe-loverebe-loveNováček
Přidáno před 7 let

Citovat

pnoe napsal:

Ahoj,tak gratuluji k Hobbiku:) Koupil jsi ten nas!) Hmotnost jsem taky resil neni co ubrat.Na kratsi vyjezdy jsem nebral stan k markyze.Jinak ta 545 je super vyvazena a jede se s ni vyborne.Mel jsem pred ni 500kmfe a nebyla takova.Rychlost s 545 v pohode a plynule na tempomat na 6rychl.st 90-100km/hod vice je risk.Dobre se s ni manevruje i pres sirku.S nasi 2litrovou Mazdou cx5 v pohode jen si dej pri vyberu tahouna pozor na celkovou vahu soupravy.Na Slovensku jsem kupoval dve znamky vice jak 3,5t.
Jizda s karavanem je trochu pomalejsi nez s obytnakem (meli jsme oba),ale v klidu denne s prestavkou na kavu,jidlo apd. ujedes 500km.Na pohodu.
Pokud by jsi mel jeste neco konkretniho k tomuto konkretnimu karavanu napis mi email.Mas ho.:) A preji hodne zazitku.Michal


Díky :) Dobře jsi se nám o něj staral, vypadá v kondici, snad nás nezaskočí nějaká hloupá lapálie až konečně vyrazíme...
S hmotností moc nezmůžu, přes 3,5 tuny budeme celkově tak jako tak, takže holt bude někde dálnice dražší. Odpustíme si zatím mover a klimu a uvidíme, jestli to bude stačit na celkových 1,6 t přívěsu no...
Honza, Ema, Ondy (2005) a Luky (2010) + Hobby 545 KMF La Vita Bionda + tahač (zatím není)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 20
Členové online 0

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,496,240 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22516 sekund | Průměrně za: 0.22516 (0) sekund | Dotazy: 96 | Použitá paměť: 2MB/4MB