Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Jaký typ auta by bylo optimální koupit?

Poslední aktualizace před 8 let
P
ppeppeČlen
Přidáno před 8 let
U mě vyhrává multivan T4. To auto mám rád a tak to není úplně nestranej názor :-) Cestovali jsme s ním když jsme ještě neměli děti a pak i s dětmi. Když, ale kluci trošku poporostli tak už spaní ve čtyřech byl trochu boj. Víkend se ještě dal dát, ale týden se pořádně nevyspat je už blbý. Optimální auto, v týdnu do práce a o víkendu na výlety. Když máš vzádu sedačky proti sobě tak je tam dostatek místa a můžeš se tam pohodlně převlíknout, děti se i trochu protáhnou. U stolu si hráli karty apod.. Tohle uspořádání je fakt praktický. Já mám ještě otáčecí sedačky v druhý řadě, to jsem využil až s dětmi, kdy jsem jim dala sedačka trochu sklopit a jim se líp spalo. Tohle provedení se dá najít i u forda v tranzitu, ale najít slušnej kousek je taky problém. To je, ale problém i t4 maj hodně najeto, už mají svoje roky, ale cena je u nich pořád šílená. Až vám, ale poporostou děti, tak asi stejně skončíte u něčeho většího. Multivan, ale může v rodině fungovat dál. Jak už jsem psal není to úplně nestranej názor :-)
S
StiriusČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

ppeppe napsal:

U mě vyhrává multivan T4. To auto mám rád a tak to není úplně nestranej názor :-) Cestovali jsme s ním když jsme ještě neměli děti a pak i s dětmi. Když, ale kluci trošku poporostli tak už spaní ve čtyřech byl trochu boj. Víkend se ještě dal dát, ale týden se pořádně nevyspat je už blbý. Optimální auto, v týdnu do práce a o víkendu na výlety. Když máš vzádu sedačky proti sobě tak je tam dostatek místa a můžeš se tam pohodlně převlíknout, děti se i trochu protáhnou. U stolu si hráli karty apod.. Tohle uspořádání je fakt praktický. Já mám ještě otáčecí sedačky v druhý řadě, to jsem využil až s dětmi, kdy jsem jim dala sedačka trochu sklopit a jim se líp spalo. Tohle provedení se dá najít i u forda v tranzitu, ale najít slušnej kousek je taky problém. To je, ale problém i t4 maj hodně najeto, už mají svoje roky, ale cena je u nich pořád šílená. Až vám, ale poporostou děti, tak asi stejně skončíte u něčeho většího. Multivan, ale může v rodině fungovat dál. Jak už jsem psal není to úplně nestranej názor :-)


Jojo, chápu. Díky za názor. Ale právě ta cenovka u T4 a najeté KM mě od toho dost odrazují... A T5 je dvojnásob toho, co seženu v jiném autě, to je to...
P
ppeppeČlen
Přidáno před 8 let
H1 tady měl Espero, ale prodával jí a asi i prodal. Koukal, jsem že tady byl naposled posledního března. Škoda, ten by ti mohl říct zkušenosti z H1.
W
walibukČlen
Přidáno před 8 let
Sririus, daj si na jednu kopu všetky veci čo si vymenoval že budeš vláčiť zo sebou a uvidíš, že sa do iného auta okrem malej dodávky nevojdeš. Trojicu Peugeot, Citroen, Fiat ja odporúčam preto, lebo je to najširšie auto, takže sa tam dá spať naprieč, ak nemáš 2 metre.
Tiež je to jediná možnosť mať narvané auto, k dispozícii sedadlá a lôžko zároveň. Vojde ti tam chemický záchod a malá kompresorová chladnička a ten záchodík sa niekedy sakra hodí. Trochu horšie sa s tým parkuje , ale dá sa to zvládnuť ak nie si v super stiesnených podmienkach.
Ja som s tým autom takto jazdil skoro 10 rokov, teraz som ho dal zeťákovi a on si ho nevie vynachváliť. Opravy, vrátane vyvarenej kasne ma stály necelých 1500 eur a to som menil aj prednú nápravu skoro komplet a je to ročník 99.
Auto /Ducato, Boxer, berlingo/ 2007 až 2009 asi 200 tis.km dostaneš za 6-7 tis eur vo velmi dobrom stave, je ich kopa a je z čoho vyberať a jediné riziko je pašahané turbo, ale to je u všetkých dízlov.
F
ferdasanČlen
Přidáno před 8 let
Nevím proč,ale kosočtvercový diamant se nikomu nelíbí?Včera se mě vrátil z dovolený,najeto dalších 3500 km za průměr 7,8l/100km,obsazení-4 dospěláci a kufr plný po střechu zaplněný horoturistikovýma věcma.Provoz auta hodncen posádkou 1+.Do zítřka musím vyhodit sedačky a nainstalovat bydlíkový zařízení(pro dva práce tak na hodku) a nashle ve Vranném n V. Jediný co bych na tom autě měnil je 2,0 za2,5l ,ale i tak jsem max.spokojenej.Jsem zvědav čeho skončíš_? Jak často se objevuješ na Mlýnech(jestli se můžuoptat).?FM
S
StiriusČlen
Přidáno před 8 let
No, hodně se mi líbí tohle https://www.sauto...o/16780564 akorát teda je to i v TP na 6 osob (což mi ale zase tak moc nevadí, víc nás nebude a menší poplatky na dálnici). Jenže sjeté pneu (další náklady) a jen jeden airbag...

Jinak teda procházím ještě všechno, co se dá. Uvidíme.

Ferdasanem, s jakým typem Rencka na tu dovču jeli? Btw na Mlýnech přes léto a jaro budeme skoro každý víkend, pokud nebudeme v Řecku nebo jinde. Teď tam nějak už nejsme, za a) kosa a za b) není čím z Ostravy :-). Ale jedeme teď zítra s půjčenou oktávkou na Hel kitovat.

Walibuku, jo, to je jasné, co píšeš. Ale nechci s takovým obývákem jezdit po městě do práce a tak :-).
M
mariaČlen
Přidáno před 8 let
přesně jak píše walibuk. Rozhodovali jsme se dlouho, než jsme pořídili Jumpera. Transporter/Multivan, Viano, Trafic, Vivaro, H1 - všechno cca stejné rozměry, tzn. úzké. Na šířku nešlo dát spaní. Tím pádem místo 1,4m délky auta potřebuješ 1,9m. Jedinou výhodou byla u Viana výška, dalo se s tím podjet v Itálii pod hrazdami na parkoviště. A jediné Viano z dodávek spadalo do levnější kategorie na dálnicích ve Slovinsku.
Další výhodou D/B/J je poměrně široký sortiment doplňků na přestavbu. Nebo se mi to tak alespoň zdálo.
Přeji šťastnou ruku při výběru
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 8 let
Trafic se dělá i ve verzi L2H2.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
allfaallfaČlen
Přidáno před 8 let
smazáno: nějak jsem nedošel na konec vlákna
F
ferdasanČlen
Přidáno před 8 let
Stirius-Řecko je naše destinace už hodně dlouho.Auto je R-Generation.Přeji při výběru auta šťastnou ruku.Ty erbagi je průser,my když hledali tak to mělo většinou jeden,a díval jsem se,že nový s 1,6 nabízí taky jenom sjedním.
Upravil ferdasan dne 22.09.2016 20:16, před 8 let
G
gutČlen
Přidáno před 8 let
Já si myslím že nejdůležitější je prověřit co nejvíc historii. My prodáváme dodávky r.v. 2000 najeto 700 000 Km. a to jezdí od obchodu k obchodu. Není problém že přiveze zboží sprinter najeto 1 300 000 km. Třeba druhý motor ale pořád jezdí. U osobáku se stáčí až se kouří s tachometru bacha bacha a berou to i velké bazary. Přece není možné aby u aut najeto 120 000 byla šajtrpáka manžeta uplně K.O. a obšíval se volant kupovalo se nové čalounění na řidičovy dveře. Je to hnus u mercedesu kupovali nový multifunkční volant.

Proto prověřujte jak to jde.
W
walibukČlen
Přidáno před 8 let
Stirius, nie aby si si myslel že ja ťa prehováram, kúpiš si čo chceš, to je jasné. Len píšem svoje zážitky, pozri si vonkajšie rozmery, nie je to moc velké, ako keby si jazdil vo večšom SUV, alebo v amerike. Z auta je perfektný výhlad, dobrý posed a nebolí chrbát, na križovatkách máš rešpekt. Jazdenie je s tým úplne super, a naopak, ťažko sa potom zvyká na osobné auto.
Znovu si pozri svoje zadanie v prvom príspevku, tam si zadefinoval svoje potreby.
K
KrysatorČlen
Přidáno před 8 let
Zdar a síru všem! Zajímavá debata, zjišťuji, že v podstatě mám podobné smýšlení jako samotný iniciátor diskuse - dovolte tedy ohřáti si polévku svou. Potřebuju nahradit dosluhující (nebo spíš už nevyhovující...) manželčino P206 a jelikož se mezitím událo mnoho věcí, jako že děti rostou jako když pohnojí, přestěhovali jsem se na venkov s velkou zahradou (furt je co vozit...) a taky aby to v poho utáhlo karavan...tak mi z toho vychází malá dodávka (vejde se i babička a děda či jiný pocestný...). Ducato/Jumper/Boxer jsem se slzou vyloučil, to fakt na každodenní dojíždění do práce, kór pro ženskou, moc není. Okometricko-frekvenční statistickou metodou jsem vypozoroval, že u nás jezdí mraky Trafic/Vivaro/Primastarů různého stáří - a tak se nyní soustředím na ně. T4 (and more) jsem vyloučil - nejsem žádný lakomec, ale jsou vesměs za šílený peníze. Tedy otázka do pléna: Je to dobrá volba (myslím Trafic/Vivaro)? Resp., na co si dát bacha? Slyšel jsem něco jako, 1,9 nebrat pokud možno atd. Moc díky - jsem v stádiu shánění informací - uvažuju o stáří do 4 let, tedy poslední ročníky minulé generace. Aneb jak říkal Ivánek Horník: "je to blbej nápad nebo dobrej nápad nebo jakej je to vůbec nápad?"
Opel Zafira Tourer + Chateau Delta 3900
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 8 let
1.9 dci se dával jen do předfaceliftové fáze. Poslední ročníky minulé generace budou už jen 2.0 dci nebo a to zřídka 2.5 dci.
Tahal jsem karavan se všemi. Samozřejmě 2,5 se 150 k byla nejlepší, ale se slušnou kilometráží se špatně shání.
Ale i 2.0 dci 115 k jezdí velmi slušně, přesto, že to už dnes na ten obsah nejsou žádné koně.
Co se týká komfortu svezení, tak ten je víc k osobáku jak k dodávce.
A jestli pořád něco vozíš, tak bych uvažoval i o 5ti místném pickupu.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
O
oldjanČlen
Přidáno před 8 let
Teda já nevím, ale nafukovací dodávka s vlastnostmi osobáku za lidovou cenu, to snad je tak trošku z říše snů nebo pohádek.
Zamyslel se někdo nad tím, když jako řidič půjdu spát, co bude dělat zbytek posádky, hrát venku člověče nezlob se, nebo by bylo dobrý jít na kutě všichni? Ale k tomu potřebuju prostor.... .
Co takhle ráno voňavá káva, snídaně, předtím se opláchnout :), nazačínal by ten den lépe....
Prší, fouká, taťka si dá šlofíka, mamka si vevnitř u stolku zahraje s dětma konečně to člověče, předtím jím uvaří teplé kakao, bufík topí ..... . Hm, ta vestavba v sprinteru by nebyla špatná....:x

Druhej případ, mamko potřebujeme cihly, cement, můžu je dát do našeho mazlíka. Ať tě to ani nenapadne, zničíš koberec a kdo to bude uklízet:o, vezmi si vozík nebo řekni si sousedovi s traktorem.

Ne vážně, můj názor je, jít cestou kompromisů, není úplně idealní, neměl bych ani obytku, ani osobák, ani nákladní dodávku. Něco furt vyndávat, šroubovat, uklízet, hledat, to se časem omrzí, navíc kdo má na to čas, já jsem rád, když před výjezdem zkouknu auto, natankuju, doplním chybějící věci a jedem. A když přijedu, tak zabouchnu dveře a jdu spát. Uklízím druhý den. Ta představa, že musím vybalit, abych mohl jet druhý den do práce, mě trochu děsí.

Ale už to tady zaznělo, vyrazil bych na sraz vestaveb pro inspiraci, nějaké drby, co člověk, to názor a potom doma v klidu pomudroval. Je tam vše, od luxus obytek, přes dodávky všech typů a stáří až po avie .
S
StiriusČlen
Přidáno před 8 let
Vím, že to tu je někde kolem, ale kdy, kde přesně a případně za kolik je sraz? Průser je, že nemáme auto a půlročního caparta. Takže nevím, jestli to řešit vlakem a noc tam třeba přespat, ale zase by musel být klid na spaní pro prcka...

Edit: Už to vidím, Týnec. Z Ostravy docela daleko na otočku :-( Kolik tam má být asi lidí, aut?
Upravil Stirius dne 24.09.2016 21:31, před 8 let
JozaJozaČlen
Přidáno před 8 let
Radek SladkyRadek SladkyČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Stirius napsal:

Edit: Už to vidím, Týnec. Z Ostravy docela daleko na otočku :-( Kolik tam má být asi lidí, aut?


Dost na to, aby to stálo za to tam jet. Je to camp, myslím, že možnost přespat s prckem existuje....
Radek
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Stirius napsal:


Edit: Už to vidím, Týnec. Z Ostravy docela daleko na otočku :-( Kolik tam má být asi lidí, aut?


Vše co zde řešíš, už řešilo mnoho z nás. Přesto ti na netu nikdo pořádnou odpověď nedá - to je vlastní zkušenost, záleží na naturelu, chce to pokecat také o životním stylu a to na pár řádkách opravdu nejde. Existuje ještě možnost si takové auto vypůjčit, to je nejlepší test - bohužel také nejdražší, neboť v našich luzích a hájích půjčovny těmito vozy zrovna neoplývají.

Sraz je naprosto unikátní příležitostí, cesta Ostrava - Týnec + náklady na ubytování jsou zanedbatelným nákladem s porovnáním pokud by si špatně zvolil a následně menil. Další možnost bude až za rok ...
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
JozaJozaČlen
Přidáno před 8 let
svatá pravda lepší radu tady nedostaneš ( ono totiž optimální je pro každýho něco jinýho a tak jediná možnost je vidět a osahat v reálu..)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 23
Členové online 0

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,497,744 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20608 sekund | Průměrně za: 0.20608 (0) sekund | Dotazy: 129 | Použitá paměť: 2.23MB/2MB