Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Havariní pojištění masakr...

Poslední aktualizace před 7 let
NemaludNemaludČlen
Přidáno před 7 let
Tento problém jsem řešil cca před měsícem a pokud nebouráš a nemáš čerstvě papíry tak i operátor na lince Uniqa sjedná za rozumnou cenu co potřebuješ. Musíš ale přesně definovat co chceš (jakou spoluúčast, Gap, připojištění které nejsou v základním havarijku atd.)

Mě to vychází s de facto nulovou spoluúčastí Gapkem, pojištěním skel, asistencí, právní asistencí a povinném ručení samo s leptáním skel a safeline krabičkou na 15600 CZK ročně. A to za relativní klid si myslím stojí. :)
M
mikamahoČlen
Přidáno před 7 let
Je tu nějaký agent, případně tip na někoho, kdo nám spočítá nějaké rozumné číslo na nové auto? laika Ecovip9 - povinné + havarijní.
P
paragČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

zemanekpetr napsal:

Jasně Vláďo,já počítám s tím, že ráno budu bez obytky do které jsem vrazil dost peněz vzhledem k mým příjmům ,když mě ji někdo rozbije nebo ukrade. Koupím starý osobák s lůžkovou úpravou a jedu dál.Kdyby to bylo pro mě finančně výhodné tak si pojistím i život ale když chci žít tak mě na pojištění nikdy nezbyly peníze.Vím ,že každý z nás má jiný obraz když koukne na konto a závidím lidem kteří mají díky pojištění méně problémů a klidnější cestování.Píšu o sobě a nechci nikomu radit co a jak pojistit.Ať se daří.


Ono to je Petře trochu jinak.Za život jsem měl dost aut a niky jsem se havarijnim poj.nezabýval,neboť jsem si ŕíkal,že když budu blbej a naboutám,budu si to muset opravit sám .Ona se plechovka(nic ve zlém)opravuje daleko lépe než rozškubaný bok obytky a z něj trčící halda dřeva.To většinou pojišťovny berou jako totálku,neb se téměř vždy trochu hne celá nástavba.
To každoroční placení zamrzí,ale nikdy člověk neví,který blb tě natlačí na krajnici a tam jako na potvoru bude trčet silná větev a je vymalováno!
Ahoj Jarda
D
DDTČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj. Jen heslovitě, ať nezdržuji. Zbytek v přílohách:
Uniqua.
Nové auto. Pořizovací cena 1.500.000,-
POV 2020,-
HAV 10247,-
Platím čtvrtletně.
...zřízeno přímo při koupi auta u HvCaravans.

Jinak, předtím jsem kontaktoval ePojištění a výsledek byl dvojnásobek.
Knaus Van i650MEG, 2017
DDT Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 7 let
Jasně Vláďo,já počítám s tím, že ráno budu bez obytky do které jsem vrazil dost peněz vzhledem k mým příjmům ,když mě ji někdo rozbije nebo ukrade. Koupím starý osobák s lůžkovou úpravou a jedu dál.Kdyby to bylo pro mě finančně výhodné tak si pojistím i život ale když chci žít tak mě na pojištění nikdy nezbyly peníze.Vím ,že každý z nás má jiný obraz když koukne na konto a závidím lidem kteří mají díky pojištění méně problémů a klidnější cestování.Píšu o sobě a nechci nikomu radit co a jak pojistit.Ať se daří.
Upravil zemanekpetr dne 11.04.2017 20:12, před 7 let
PabloGSPabloGSČlen
Přidáno před 7 let
Teď mám čerstvě pojištěno. Karavan Weinsberg - nový, na pořizovací cenu 440 tis.
Povinné celoročně, havarijní květen - říjen, All risk (vandalismus, havárie, krádež, živel, zvířata) + Assistance plus.
Cena 6.989,- (Allianz)
R
RemomuNováček
Přidáno před 7 let

Citovat

viera a vlado napsal:

Havarijné poistenie na takto staré auto je asi už zbytočné. Stejne Ti napočítajú také amortizácie ,že v konečnom dôsledku dostaneš asi minimum a predstava,že sa Ti stane niečo poistne likvidačné raz za dajme tomu 3 roky Ti asi nevráti náklady - auto bude stále stárnuť.
Ale je to iba môj názor......


Dle ústavního soudu pojištovna nemá právo účtovat ti amortizaci. Často to pouze zkouší, ale už kvůli tomu nejdnou prohráli soud a moc dobře si to uvědomojí. Jakmile řekneš cosi o soudu, tak ti vše proplatí, protože je to vyjde levněji. Už na toto téma bylo napsané spoustu článku tak se divím, že tomu ještě pořád někdo věří.
vladazvladazČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

zemanekpetr napsal:
....Já jsem vzal odpovědnost na sebe,havar. pojištění jsem nikdy neplatil a teď mám ušetřeno na dalšì auto,kravaťáky z pojišťovny jsem nepotřeboval až na jeden případ ale to bylo přes kámoše kdy to funguje dobře.Pokud jezdíš každý den ,dobrá.Pokud sečteš výjezdy a vyjde měsíc za rok tak je to na pováženou...


Nic proti názoru. Já tak jezdím se všemi auty co mám (bez havarijka) a donedávna i s obytňákem. Ale to jde u auta, co máš Ty nebo u max. polointegrálu. Když uvažuješ zda pojistit / nepojistit integrála, začne jít do tuhého. Srážka se srnkou a jsi v tom za 200.000.... nakonec jsem i já vyměknul a pojistil.
R
renoltČlen
Přidáno před 8 let
Pánové nevím jakou máte pojišťovnu.
Správně by to mělo být asi takto: Mám obytné auto nové, hodnota 2,3 mil, pojištění na nové se satelitním hlídáním Evropa s asistencí (kniha jízd) na 3 roky, roční havarijní pojištění na plnou cenu, vč. oken... 23 000,-peněz/rok, ale dá se to i daleko za méně. Záměrně nesděluji pojišťovnu, nedělám agenta.
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

maria napsal:

ještě poznámka ke službě Safeline. Vnutili mi to jako super věc. V případě havárie vyšle auto samo signál záchranným složkám. Ty zavolají řidiči, zda je OK a pokud se nedovolají, vyjíždějí k místu havárie. Nemůže se tedy stát, že někde bez pomoci umíráte. Zajímavé je, že nikdo nechtěl udat telefonní číslo řidiče. U firemního auta s více řidiči je to i tak nesmysl. Takže služba na ho.no. Posléze se z toho vyklubal Velký bratr. Po roce provozu mi přišel výpis, kolik a kde auto najelo kilometrů, upozornili mne, že jsme najeli více než bylo předpokládáno při uzavírání poj. smlouvy, v rizikových lokalitách ( Praha a okolí ) a ne zcela předpisovým způsobem, tedy budeme navyšovat cenu. No nekupte to


ve firemnim aute Safeline mam, a chteli tel cislo, dokonce technik kterej to montopval rikal, ze bez cisla to nedokaze aktivovat a kdyz jsem auto mel na garanci a pujcili mi nahradni auto, ktere safeline taky melo, tak dokonce chteli i servis me tel cislo, pro pripad kdyby jim volali, tak aby mohli predat aktual cislo.
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
M
mariaČlen
Přidáno před 8 let
ještě poznámka ke službě Safeline. Vnutili mi to jako super věc. V případě havárie vyšle auto samo signál záchranným složkám. Ty zavolají řidiči, zda je OK a pokud se nedovolají, vyjíždějí k místu havárie. Nemůže se tedy stát, že někde bez pomoci umíráte. Zajímavé je, že nikdo nechtěl udat telefonní číslo řidiče. U firemního auta s více řidiči je to i tak nesmysl. Takže služba na ho.no. Posléze se z toho vyklubal Velký bratr. Po roce provozu mi přišel výpis, kolik a kde auto najelo kilometrů, upozornili mne, že jsme najeli více než bylo předpokládáno při uzavírání poj. smlouvy, v rizikových lokalitách ( Praha a okolí ) a ne zcela předpisovým způsobem, tedy budeme navyšovat cenu. No nekupte to
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 8 let
Obecně platí. Při likvidaci pojistné události na vozidle, pokud se jedná o totální škodu a odcizení,
je pojistné plnění v takové výši, aby si pojištění mohl pořídit vůz stejné značky, stáří, výbavy, motorizace a najetých km. /mínus spoluúčast/
Pokud se jedná o opravu, má pojištěný nárok na značkový servis a originální náhradní díly /pokud se jedná o origo díly, které jsou poškozeny/ a to bez ohledu na stáří vozu. V podstatě se jedná o uvedení vozu do stavu před pojistnou událostí, ale tak aby nedošlo k jeho zhodnocení. Např. blatník byl chycený rzí, nárazník byl na druhém konci prasklý ap. Až tady lze hovořit o amortizaci.
Některé pojišťovny /především ty nejlacinější/ mají ale tendenci nutit zákazníka k bastlení jeho vozu v garáži a z replik tak aby je likvidace přišla co nejlevněji. Takže hlavně se nedat ! U nás pojišťovny obecně jedou na velmi jednoduchém principu likvidace škody.
Kdo mlčí toho ojebeme a kdo se ozve, tomu vyplatíme co mu náleží. :_
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 8 let
Jasně, psal jsem to jako příklad. Taky jsem psal jak která pojišťovna. Ne všechny pojišťovny si ocení auto samy a pouze se zeptají pojistníka na kolik chce auto pojistit. A tak, když si pojistím auto za 500tis, na milion, taky neprotestují.
Jen platím jednou tolik, ale ev. dostanu stejně jen max. těch 500tis. Nebo spíš ani to ne:-)
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Sapuki napsal:

Záleží jak která pojišťovna a jak na co uplatňuje podpojištění. V případě škody, může pojišťovna klienta krátit při plnění a sice v poměru pojistné částky a skutečné hodnoty pojištěné věci. Tzn., když si pojistíte domácnost na 500tis., komplet vyhoříte, na smlouvu zapomenete, všechno spočítáte a vyjde milion, ten pak nahlásíte pojišťovně, tak dostanete maximálně pouze 250tis! Asi tak.


U domacnosti ci baraku je to uplne neco jineho, tam si cenu vybaveni domacnisti urcujes sam, a nekteri jedinci si to prave podstreluji aby nemeli drahou pojistku, u vybaveni domactnosti se dokonce uplatnuji srazky za stari, u HAV na aute neni zadna srazka, hradi se dle faktury z novejch dilu.
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
M
mariaČlen
Přidáno před 8 let
mě taky diktují minimální ceny, pod které nelze, aby nebylo podpojištěno. Nejsou úplní idioti, když cena pojistky se odvíjí z pojistné částky. Největší problém měli s motorkou, neb cenu určují podle toho, za kolik se prodávají v daném stáří a kilometráži. Cenu hledali na internetové inzerci. Když nenašli u nás, hledali venku. A když nenašli ani tam, nechtěli mi pojistnou částku snížit.
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 8 let
Záleží jak která pojišťovna a jak na co uplatňuje podpojištění. V případě škody, může pojišťovna klienta krátit při plnění a sice v poměru pojistné částky a skutečné hodnoty pojištěné věci. Tzn., když si pojistíte domácnost na 500tis., komplet vyhoříte, na smlouvu zapomenete, všechno spočítáte a vyjde milion, ten pak nahlásíte pojišťovně, tak dostanete maximálně pouze 250tis! Asi tak.
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

Citovat

Dudla napsal:

To s tim podpojistenim je dobra blbost, to ti rekl kdo?? Pokud budes mit skodu do vyse pojistne castky tak te nikdy nikdo nemuze narknout z podvudu a kdo me zna tak vi, ze to mam z prvni ruky.



Pojišťovák, kdo jinej :he Nevím, jak jsem koupil, tak prodávám ( přiznávám, že jistou logiku to ale má, tak jsem tomu věřil, navíc když česká nátura ojebe co se dá).


No pojistovak vazne nejsem :he, jinak na vsechno jsou pojistne podminky a vnich se taky o podpojisteni doctes, pokud bude skoda vetsi nez pojistna castka tak jen nedostanes tolik penez, nic vic, vzdy dostanes max na co jsi pojistenej, a to u vsech pojistoven.
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Dudla napsal:

To s tim podpojistenim je dobra blbost, to ti rekl kdo?? Pokud budes mit skodu do vyse pojistne castky tak te nikdy nikdo nemuze narknout z podvudu a kdo me zna tak vi, ze to mam z prvni ruky.



Pojišťovák, kdo jinej :he Nevím, jak jsem koupil, tak prodávám ( přiznávám, že jistou logiku to ale má, tak jsem tomu věřil, navíc když česká nátura ojebe co se dá).
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

Citovat

spino napsal:

Mám také Uniqu, ale pokud si vzpomínám, mají to postavené tak, že platíš po celou dobu pojistku vypočtenou z pořizovací ceny auta, ale jejich limit pojistného plnění se s časem dost rychle snižuje, na mém pětiletém autě to dělá asi 40% (byť reálně hodnota auta tolik neklesla). Uniqa je asi nejlevnější, vozím to, ale je to spíš pro pocit, že na autě téhle hodnoty bych asi nějakou pojistku mít měl. Myslím, že kdyby došlo na lámání chleba, tak nad výsledným plněním pojišťovny dost zapláču :c


Taky mám Uniqu, na všechna auta. Jednou ročně zajdu a nechám hodnotu snížit ( nesmíš auto podpojistit na nižší hodnotu než mají v katalogu, berou to potom v případě pojistné události jako pojistný podvod ). Sami ti snižovat hodnotu auta nebudou - nemají důvod.

Pokud se týče lámaní chleba, pakáž jsou všechny pojišťovny - zaplakal jsem u renomovaných pojišťoven, takto alespoň nebudu plakat krokodýlí slzy neboť rozdíl o který jsem jsem jinde platil víc zůstane doma.


To s tim podpojistenim je dobra blbost, to ti rekl kdo?? Pokud budes mit skodu do vyse pojistne castky tak te nikdy nikdo nemuze narknout z podvudu a kdo me zna tak vi, ze to mam z prvni ruky.

A jinak Uniqa ma pojisteni safeline, kde se pojistne muze platit dle poctu ujetych km, a pokud jezdite s obyt autem do cca 12 tis rocne, tak to vyjde jeste levneji.
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
ropropČlen
Přidáno před 8 let
CPP tak trochu s tlačenkou, od 4.do11. měsíce při hodnotě auta cca 800tKč po vrácení přeplatku 8000Kč. Jak vás tak pozoruji, komplikace s depozitem se mi moc nevyplácí. Navíc zimy už nejsou.:x Asi se poptám jinde.
https://www.zonerama.com/rop1

Já už nic nemusím
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 19
Členové online 0

Celkem členů: 15,970
Nejnovější člen: paveljurik
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,439,008 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24689 sekund | Průměrně za: 0.24689 (0) sekund | Dotazy: 140 | Použitá paměť: 2.32MB/4MB