Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Neodpařování plynu

Poslední aktualizace před 8 let
Jaroslav134Jaroslav134Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

Herman napsal:

No už jsme přešli od" Neodpařování plynu "k odpařování slivovice , doufám že nás zakladatel tohoto vlákna pochopí a dostal dost info o problematice jak to vše funguje či nefunguje na C.24 . Snad si z toho něco vybere :D
Pepa i ostatní jsme snad vyčerpali své znalosti o PB ,snad jen Karel by mohl říct něco o bezpečnostních předpisech jako profík - kdy to bouchne a kdy jen vzplane a v kolik hodin se dá ještě utéct v pyžamu .!h


Ahoj, určitě jsem se poučil a díky za rady, odlehčení tématu některými příspěvky oživí diskuzi.!)
L
LakyČlen
Přidáno před 8 let
No už jsme přešli od" Neodpařování plynu "k odpařování slivovice , doufám že nás zakladatel tohoto vlákna pochopí a dostal dost info o problematice jak to vše funguje či nefunguje na C.24 . Snad si z toho něco vybere :D
Pepa i ostatní jsme snad vyčerpali své znalosti o PB ,snad jen Karel by mohl říct něco o bezpečnostních předpisech jako profík - kdy to bouchne a kdy jen vzplane a v kolik hodin se dá ještě utéct v pyžamu .!h
Žijeme jen jednou.
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 8 let
Pro lada721-oceňuji tvůj plavecký příklad,sám jsem nevěděl jak jasně a stručně ocenit "plavecké výkony dobrých plavců a kibiců na břehu"Petr
Upravil zemanekpetr dne 30.11.2015 16:10, před 8 let
L
lada721Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

Herman napsal:

lada721
Není to hanění něčí práce - nápadů , špatně jsi to pochopil . Všichni nejsou tak zruční a s PB je to velmi nebezpečné a dávat někomu takové návody ? nevím stačí že tady máme Islámisty .:D


:g Všichni to pochopili jen já s Pepou ne. Nechtěl-li si zdělit něco mezi řádky existuje ještě možnost doslovného znění toho rčení ale Pepa jezdí autem a do Tróbek vlak nejezdí.:D Když zde napíši jak jsem přeplaval řeku a bude můj příklad následovat neplavec, budu nařčen okolím, že jsem mu dal špatný návod? Piš o islamistech třeba to pochopím.:D:_
Jaroslav134Jaroslav134Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

Doskocil napsal:

Citovat

Herman napsal:

Citovat

lada721 napsal:



Inspirativní a moc pěkné.:g:_


Jako samodomo to beru ale rychlejší je koupit si origo vyhřívací dečku s termostatem za pár kaček upravit ji at nenavlhne od láhve - a se zárukou na 220V , nebo jsou i na 12V různé rozměry certifikované .
Pepu uznávám ale v tomto mu ujel vlak dělat to po staru tahat zvonkáč 5-8m .

Jen nezapomenout na mezeru cirkulaci vzduchu mezi láhví a krycí izolací .
Ja to mám troch proti normě zavedením hadice z topení přímo k láhvi mezi mirelon s mezerou 2.cm a funguje to i v mrazech . Kastlík má ve spodní části otvory pod auto - tak že případný únik plynu jenž je těžší než vzduch má kde vyjít ven . Horší to mají ti co mají PB láhve uvnitř vozu v kastlíku - případná netěstnost jen ventilu musí být znát ale zase nemusí nic ohřívat .

Ahoj, vlak mi neujel v žádném případě, když se podíváš na moje vychytávky (udělátka), tak je vyrábím z těchto důvodů:
1.) To co potřebuji a co je pro mne vhodné, tak se nevyrábí, např. měření zásobní vody a i jiné.
2.) To, co se vyrábí ( pro karavany), tak je 3x - 4x předraženo v relaci cena/užitek, jsem schopen totéž a ještě lepší si vyrobit za 15% původní ceny sám, např. ohřívač TUV 13 l do karavanu.
3.) Některé věci si vyrobím jen z toho, co dům dal, tím nemyslím staré zgarby. Je to úplně zadarmo, např. výměna čerpadla vody na dvě doby.
4.) Je to vždy pro mne neobyčejná zábavička.
5.) Co si o tom kdokoliv myslí mi nevadí, píšu to se jen proto, aby se to vědělo. Práce mi nevadí.
Čáo, Pepa



Ahoj, rady od Pepy jsou dobré a věci fungují ve všech podmínkách spolehlivě, kdežto koupené věci, převážně vyrobené v Číně přestanou fungovat, když to člověk bude nejméně potřebovat.:)
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 8 let
Pepův věk kterého se dožil je dostatečná záruka kvality jeho práce a navíc dělá to pro sebe né na kšeft (jen tipuju,neznám ho).Nebyl bych si tak jistý źe co koupím je vše OK.Ve vestavbě používám PB bez problémů a flaška navíc to jistí.Petr
HatitiHatitiČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Herman napsal: .... špatně jsi to pochopil . Všichni nejsou tak zruční a s PB je to velmi nebezpečné a dávat někomu takové návody ? nevím stačí že tady máme Islámisty .:D

No právě!
Až s teho jde strach!
Z obého!
:@
!y+!u+!i+:i+:i
"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká aby byl a je, tak má bejt to co je a nemá bejt to co není, jak tomu v mnoha případech je!" :^
(Pan Jan Werich)
L
LakyČlen
Přidáno před 8 let
lada721
Není to hanění něčí práce - nápadů , špatně jsi to pochopil . Všichni nejsou tak zruční a s PB je to velmi nebezpečné a dávat někomu takové návody ? nevím stačí že tady máme Islámisty .:D
Žijeme jen jednou.
L
lada721Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

Doskocil napsal:

Citovat

Herman napsal:

Citovat

lada721 napsal:



Inspirativní a moc pěkné.:g:_


Jako samodomo to beru ale rychlejší je koupit si origo vyhřívací dečku s termostatem za pár kaček upravit ji at nenavlhne od láhve - a se zárukou na 220V , nebo jsou i na 12V různé rozměry certifikované .
Pepu uznávám ale v tomto mu ujel vlak dělat to po staru tahat zvonkáč 5-8m .

Jen nezapomenout na mezeru cirkulaci vzduchu mezi láhví a krycí izolací .
Ja to mám troch proti normě zavedením hadice z topení přímo k láhvi mezi mirelon s mezerou 2.cm a funguje to i v mrazech . Kastlík má ve spodní části otvory pod auto - tak že případný únik plynu jenž je těžší než vzduch má kde vyjít ven . Horší to mají ti co mají PB láhve uvnitř vozu v kastlíku - případná netěstnost jen ventilu musí být znát ale zase nemusí nic ohřívat .

Ahoj, vlak mi neujel v žádném případě, když se podíváš na moje vychytávky (udělátka), tak je vyrábím z těchto důvodů:
1.) To co potřebuji a co je pro mne vhodné, tak se nevyrábí, např. měření zásobní vody a i jiné.
2.) To, co se vyrábí ( pro karavany), tak je 3x - 4x předraženo v relaci cena/užitek, jsem schopen totéž a ještě lepší si vyrobit za 15% původní ceny sám, např. ohřívač TUV 13 l do karavanu.
3.) Některé věci si vyrobím jen z toho, co dům dal, tím nemyslím staré zgarby. Je to úplně zadarmo, např. výměna čerpadla vody na dvě doby.
4.) Je to vždy pro mne neobyčejná zábavička.
5.) Co si o tom kdokoliv myslí mi nevadí, píšu to se jen proto, aby se to vědělo. Práce mi nevadí.
Čáo, Pepa



Pepo přesně tak. Hlavně v bodě 4. Kdo umí tak umí a kdo neumí musí koupit. Ale proč musí hanět, to nechápu.:_
simchasimchaČlen
Přidáno před 8 let
Hatiti napsal:
Ten fór je ve velikosti nádrže, tedy i ve velikosti odpařovací plochy a v možnosti odčerpání nespáleného butanu z nádrže, aby se tam zase mohl vesele shromažďovat. Jasný?

Tak to je snad opravdu jenom fór.
Ještě by to chtělo nějaký o těch arogantních ignorantech.
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Herman napsal:

Citovat

lada721 napsal:



Inspirativní a moc pěkné.:g:_


Jako samodomo to beru ale rychlejší je koupit si origo vyhřívací dečku s termostatem za pár kaček upravit ji at nenavlhne od láhve - a se zárukou na 220V , nebo jsou i na 12V různé rozměry certifikované .
Pepu uznávám ale v tomto mu ujel vlak dělat to po staru tahat zvonkáč 5-8m .

Jen nezapomenout na mezeru cirkulaci vzduchu mezi láhví a krycí izolací .
Ja to mám troch proti normě zavedením hadice z topení přímo k láhvi mezi mirelon s mezerou 2.cm a funguje to i v mrazech . Kastlík má ve spodní části otvory pod auto - tak že případný únik plynu jenž je těžší než vzduch má kde vyjít ven . Horší to mají ti co mají PB láhve uvnitř vozu v kastlíku - případná netěstnost jen ventilu musí být znát ale zase nemusí nic ohřívat .

Ahoj, vlak mi neujel v žádném případě, když se podíváš na moje vychytávky (udělátka), tak je vyrábím z těchto důvodů:
1.) To co potřebuji a co je pro mne vhodné, tak se nevyrábí, např. měření zásobní vody a i jiné.
2.) To, co se vyrábí ( pro karavany), tak je 3x - 4x předraženo v relaci cena/užitek, jsem schopen totéž a ještě lepší si vyrobit za 15% původní ceny sám, např. ohřívač TUV 13 l do karavanu.
3.) Některé věci si vyrobím jen z toho, co dům dal, tím nemyslím staré zgarby. Je to úplně zadarmo, např. výměna čerpadla vody na dvě doby.
4.) Je to vždy pro mne neobyčejná zábavička.
5.) Co si o tom kdokoliv myslí mi nevadí, píšu to se jen proto, aby se to vědělo. Práce mi nevadí.
Čáo, Pepa
L
LakyČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

lada721 napsal:



Inspirativní a moc pěkné.:g:_


Jako samodomo to beru ale rychlejší je koupit si origo vyhřívací dečku s termostatem za pár kaček upravit ji at nenavlhne od láhve - a se zárukou na 220V , nebo jsou i na 12V různé rozměry certifikované .
Pepu uznávám ale v tomto mu ujel vlak dělat to po staru tahat zvonkáč 5-8m .

Jen nezapomenout na mezeru cirkulaci vzduchu mezi láhví a krycí izolací .
Ja to mám troch proti normě zavedením hadice z topení přímo k láhvi mezi mirelon s mezerou 2.cm a funguje to i v mrazech . Kastlík má ve spodní části otvory pod auto - tak že případný únik plynu jenž je těžší než vzduch má kde vyjít ven . Horší to mají ti co mají PB láhve uvnitř vozu v kastlíku - případná netěstnost jen ventilu musí být znát ale zase nemusí nic ohřívat .
Žijeme jen jednou.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Tomas Brabec napsal:

Citovat

Pluhar napsal:

To máš dobrý,já bych pro něj musel jet 80 km


Čistý propan je schopen dodat každý distributor plynu (alespoň mi to každý umožňoval, když jsem hledal dodavatele). Navíc, prodejce ho platí až poté, co jej prodá - peníze mu v tom neleží. Zkus se tedy dohodnout s nejbližším prodejcem (měničem) lahví. Ať Ti objedná několik lahví čistého propanu.


přesně tak, když jsem poprvé chtěl propan tak na mně koukali jako co to má být, teď už berou stabilně cca. 10 lahví a docela se jim to točí, je to totiž dobrý i pro ty co to mají u domu na vesnici v nevytápěném kaslíku, normálního PB totiž mrazech z skoro z 1/4 vrací zpět.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Tomas BrabecTomas BrabecČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Pluhar napsal:

To máš dobrý,já bych pro něj musel jet 80 km


Čistý propan je schopen dodat každý distributor plynu (alespoň mi to každý umožňoval, když jsem hledal dodavatele). Navíc, prodejce ho platí až poté, co jej prodá - peníze mu v tom neleží. Zkus se tedy dohodnout s nejbližším prodejcem (měničem) lahví. Ať Ti objedná několik lahví čistého propanu.
P
PluharČlen
Přidáno před 8 let
To máš dobrý,já bych pro něj musel jet 80 km
Fiat Drncáto Knaus [bGril Cramer Toscana tříplotýnkáč.[/b] Skůtr Piaggio Sfera 80 Suzuki Burgman 400
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 8 let
celoročně kupujeme propan a nikdy se mně nestalo, že by plyn nešel.
Tak než budovat složité ohřívání a pod koupím
propan a je TO.

!d
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
P
PluharČlen
Přidáno před 8 let
Tady se to řešilo http://www.carava...post_57089
Fiat Drncáto Knaus [bGril Cramer Toscana tříplotýnkáč.[/b] Skůtr Piaggio Sfera 80 Suzuki Burgman 400
L
lada721Člen
Přidáno před 8 let


Inspirativní a moc pěkné.:g:_
P
PluharČlen
Přidáno před 8 let
Fiat Drncáto Knaus [bGril Cramer Toscana tříplotýnkáč.[/b] Skůtr Piaggio Sfera 80 Suzuki Burgman 400
HatitiHatitiČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

_P_H_ napsal: Hatiti tak napiš jak to máš vyřešený. Abychom věděli jak se nedá vydrbat fyzika a zároveň se butan odpařoval při mínusových teplotách.

Nezmínil jsem se ani náznakem o tom, že se butan odpařuje při mínusových teplotách!
Fór je jinde!
Ten fór je ve velikosti nádrže, tedy i ve velikosti odpařovací plochy a v možnosti odčerpání nespáleného butanu z nádrže, aby se tam zase mohl vesele shromažďovat. Jasný?
Pokud budeš mít dost velkou nádrž, naplněnou LPG, vyžereš jenom propan a butan ti tam zůstane. V 10 kg flašce je to tak na jednu noc. V 80 l nádrži je to na tejden a to mi stačí. Akorát ta bandaska nesmí stát, to by měla malou tu potřebnou odpařovací plochu.
A už vidím ty sebevrahy, co si v garážích svých mazlíků dávaj flašky naležato!
Samozřejmě je to složitější, ale princip je zde popsán. Navíc už v několika vláknech o tom již byla řeč. Nicméně to asi nikdo nechce slyšet. Tak si dělejte co chcete a topte si třeba briketama, mně už ta osvěta přestává bavit, protože nakonec jsem stejně vždycky za blba! :o :@

PS: A návod Pepy Doskočila na zahřívání tlakových lahví je dobrej a funguje, ale nesmí jej realizovat nějaký arogantní ignorant, kterých je bohužel v poslední době jako hub po dešti! (A dokonce i zde! )
Kua! Zase jsem se nechal vyprovokovat ... a zase budu nejspíš za trolla nebo snad jenom za vola?
!y+!u+!i+:i+:i
"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká aby byl a je, tak má bejt to co je a nemá bejt to co není, jak tomu v mnoha případech je!" :^
(Pan Jan Werich)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 14
Členové online 1
VlasW

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,540,321 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24623 sekund | Průměrně za: 0.24623 (0) sekund | Dotazy: 144 | Použitá paměť: 2.38MB/2MB