Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Zavedení silniční daně pro všechna vozidla

Poslední aktualizace před 8 let
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Pepa z Plzne napsal:

Citovat

maria napsal:

trošku tady mícháme hrušky s jabkama. Platím na auta silniční daň, neboť jsou firemní. Smířil jsem se s tím. Teorie, že mám jednu prdel a nemůžu zároveň jezdit více auty je absurdní. S těmi dalšími auty v ten samý čas jede někdo jiný. Stejně jako s poplatky z rádia a televize. Není přece automatické, že když ho neposlouchám já, neposlouchá ho někdo jiný. S převáděným bonusem, dálniční známkou apod je to legrační. Aby nemuseli lidé platit pár korun daň ze psa, napíší ho na babičku a dědu, neb ten nemusí. Stejně tak napište auto na dědu, který nejezdí, tudíž nebourá a má bonusy. To, že s ním bude jezdit kdekdo, bude bourat a pojišťovna platit vás potom nemusí bolet, neboť děda je pořád bezeškodní. A protože jsme takoví vychcánci, nemůže u nás nic takového fungovat. Jen my, co si myslíme, že jsme vzorní ( hoď šutrem, kdo jsi bez viny ) brečíme, že na ty hovada doplácíme.


Musíme rozlišovat firemní a soukromá auta. Teorie o jednom zadku a více autech vůbec není absurdní. Když v ten samý čas s tím pojede jiný, jak píšeš, tak by s ním mohl jet zase jen ten, kdo by měl za svoji osobu zaplaceno. Jen tak mimochodem, to není moje osobní myšlenka, ale jsou státy, kde to již funguje. Např. ve Śvýcarsku může mít soukromá osoba jednu SPZ až na dvě osobní auta a s tím i spojenou jen jedno placení daní.
Pepa


Souhlasím s Pepou a dodávám, že nejen v CH, ale i nám mnohem blíž... je vidět, že to jde, když se chce ( dokonce i obytkama !!! ), na silniční dani tam sice neušetří, ale ušetří na pojistce . Jenže tomu našemu ansámblu se nechce a jsme zase na začátku...

www.tarife.de/bilder/wechselkennzeichen_0000w1000_5359.jpg


http://www.tarife.de/themen/wechselke...nnzeichen/
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
M
mariaČlen
Přidáno před 8 let
pustil jsem se na tenký led, ale ještě jednou to zkusím. Tzn., že pojistka by nebyla na auto ale na osobu, jak píše Pepa z Plzně. Tedy každý, kdo má ŘP by si ji platil, aniž by měl auto, protože nikdy nevíš, kdy náhodou pojedeš? Nebo se teď přihodí, že potřebuji jet a online se zaregistruji a zaplatím? Nebo to risknu, protože když mne nezastaví a nezkontrolují, tak se to nikdo nedozví. Při současné pravděpodobnosti silniční kontroly by se to asi vyplatilo risknout. Platím silniční daň i pokud použiji soukromý vůz ke služebním účelům. Pouze za ten jednorázový výjezd.
S tím rádiem to vůbec není tak jednoduché. Platím za domácnost, pokud se přiznám, že rádio mám. V té domácnosti je většinou více než jeden ( v některých daleko více, ale ti většinou neplatí nic ).
Rozhodně to nechci obhajovat, ale je u nás spousta absurdit ale i spousta chytráků, kteří o.ebou cokoli.
L
lada721Člen
Přidáno před 8 let
:D Hoši, to jste nepochopili, že ta daň je na truc Němcům abychom si po jejich vzoru měli z čeho odečíst cenu za dálniční známku?:D:_


A pozor tenký led to je jelikož se jedná o politické téma a admin pokud dostojí svým krutým pravidlům tak to uzavře.
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 8 let
@maria

Neber to prosím osobně, ale trochu mě to připomíná naší vládní garnituru. Než by pro občana něco udělala, radši neudělá nic a odůvodní to tím, že mezi občany jsou ojebávači a že by to stejně ojebali. V AT, DE, CH to taky není samej Mirek Dušín a věci tam fungují.

Systém jedné značky ( pojistky) funguje v CH, AT, DE celkem v pohodě, tudíž by fungoval i u nás.

Stejně jednoduché je to s tím rádiem, domácnost tvoří zpravidla dva ( děti nepočítám ). Pokud to domácnost nepřizná, jsou tu kontrolní orgány, snadné. Nechat platit dvakrát a vícekrát ty poctivé s argumentem, že je spousta těch co neplatí vůbec - to nechávám bez komentáře.

Tím končím, to že ojebáváme a je třeba nás kontrolovat ( EET, kontrolní hlašení , atd, atd. ) slyším denně v sedm večer za Kč135/měsíc , to si dám radši dvojku červeného :_
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
ivan613ivan613Člen
Přidáno před 8 let
Už nevedia ako nás obrať o peniaze.Mám pár áut a všetko o velkom objeme.Najmenší je 2,5l a v benzíne najvačší je 3,5l v benzíne.Obytka je 3319 ccm v nafte.s takou budem robiť len na dane.Je to hnus.
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 8 let
ANO když já mám platit nové a nové daně a poplatky tak je to OK.Když s tím nesouhlasím je to "politické téma".Novou silniční daň(prozatím je to jen sonda co na to lidi) budou platit všichni karavanisté tak je to téma které zde patří.Moje nabídka o smazání v předešlém přispěvku byla taky taková sonda abych věděl co je a není politické téma na těchto stránkách.Petr
M
mariaČlen
Přidáno před 8 let
ještě naposledy ( doufám ). Rozhodně nejsem zastáncem jakýchkoli nových daní a způsobů vysávání peněz z našich kapes. Jen jsem rezignoval na argumenty, které jsem v předchozích příspěvcích citoval. Je to strašně snadné zvyšovat daň z nemovitosti, jelikož tu nikde neschovám, silniční daň, neboť auto je také v registru. Automaticky vyžadovat poplatek za TV a rádio jen proto, že platím elektřinu. Nově se hlásit s DPH a podobně. Stát není schopen zajistit zdanění živnostníků, tak trestá příjemce jejich služeb za švarcsystém. Ti zaváděči pochopili, že jsme ovce, že budeme remcat, ale nic se vlastně nestane.

To VH: pořád se domnívám, že si zasloužím lepší vládu, ale asi si moc fandím. Lepší bude, dát si také 2 deci. Na dálku si připíjím.
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

maria napsal:

ještě naposledy ( doufám ). Rozhodně nejsem zastáncem jakýchkoli nových daní a způsobů vysávání peněz z našich kapes. Jen jsem rezignoval na argumenty, které jsem v předchozích příspěvcích citoval. Je to strašně snadné zvyšovat daň z nemovitosti, jelikož tu nikde neschovám, silniční daň, neboť auto je také v registru. Automaticky vyžadovat poplatek za TV a rádio jen proto, že platím elektřinu. Nově se hlásit s DPH a podobně. Stát není schopen zajistit zdanění živnostníků, tak trestá příjemce jejich služeb za švarcsystém. Ti zaváděči pochopili, že jsme ovce, že budeme remcat, ale nic se vlastně nestane.

To VH: pořád se domnívám, že si zasloužím lepší vládu, ale asi si moc fandím. Lepší bude, dát si také 2 deci. Na dálku si připíjím.

Ahoj. Je zajímavé, že u mne, jako živnostníka to stát zajistit uměl. Já jsem neměl restauraci, kde jde přes účetnictví jen jedna čtvrtina a zbytek všechno z ruky do ruky bez papírů. Chlazení jsem dělal pro Meoptu, Přerovské strojírny, zemědělské závody, supermarkety, školní jídelny atd., domácí chlazení když nejvíc činilo 6% z tržeb, a to bez papírů taky ne, kvůli záruce. Tak nevím, jak jsem to tedy (tak blbě) dělal, že jsem platil všechny ty daně (ne jednu, když se mluvilo o snížení daní živnostníkům, tak se hned vynalezla daň další a součet obou byl vyšší, než předchozí ta jedna), zdravotní, sociální jak mourovatý. Čáo, Pepa

Automatické sloučení 28.11.2015 08:25:
Ještě dodatek: Za rok 1990 jsem zaplatil 25% daně ze zisku a měl jsem zaplaceno všechno, daň z příjmu, zdravotní a sociální (na důchod). Za 1996 rok už to činilo 51%, tzn., že když (tenkrát) jsem účtoval 175 Kč za hodinu práce, tak pro mne zbylo necelých 86 Kč. A na letošek zase zvedli (stát) povinné zdravotní pojištění už přes 1800/měsíc, ať vydělám, nebo ne. A furt se do živnostníků reje, že na ně zaměstnanci, kteří nemají žádné starosti, jedinou - přijít do práce - doplácí na živnostníky. Posledních pět let (2003 - 2008) platil o dost sociální pojištění vyšší, než povinné - živnostník to může - a přesto mám o 25 Kč nižší důchod, než moje přítulkyně, která je o čtyři roky mladší, v důchodě od r. 2004. Čáo, Pepa
Upravil Doskocil dne 28.11.2015 09:25, před 8 let
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 8 let
Vidím to stejně. Stát není schopen resp. nechce vybrat daně z příjmů a dph od všech těch co většinu příjmů kasírujou na černo tzv. bez lístků do kapsy. Co vyplácejí mzdy z těchto černých peněz. Zkrátka od všech co s tím vyjebávají. / a že jich je / Že jsou každoročně v účetnictví ve ztrátě a nebo zisku, který nepokrývá ani částku minimální roční mzdy zaměstnance, to nikoho nezajímá. Možná proto, že někdo nechce přijít o voliče zavedením efektivního systému tolik nepopulárního výběru daní. Možná proto, že z černých peněz si financují politické strany. Možná proto, že černý prachy se dávají jako úplatky. Atd.
Takže paušálníma daněma se to dohání. Třeba tou silniční. Ne že by jí ve vyspělé Evropě neměli, ale na druhou stranu dokáží
občana motivovat například.k nákupu elektromobilu, nebo vozu s nízkými emisemi. No a co se tam týká placení daní obecně,
motivaci mají skutečně velkou. Za řádné placení, nedostaneš třeba 10 let natvrdo za na naše poměry malý daňový únik.:_
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 8 let
Pro Pepa D:Myslím že se nereje jenom do živnostníků ale do všech tak nějak plošně,do mladých že se nenaučili to co podnikatelé potřebují,do zaměstnanců že se nestěhují za prací a jsou často nemocní a nevýkonní,důchdců je zase moc a kdo má na ně dělat atd.Prostě"Rozděl a panuj".Nedůsledné vybírání daní nebo vůbec žádné vybírání je zde od "revoluce" tak zakořeněné že se teď tento patologický jev těžko napravuje čehož jsme svědky a plošná daň to vyřeší bezbolestně,bezpracně,jde se cestou nejmenšího odporu.Ale kdyby zde nefungovalo jen toto...
Petr
L
lada721Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

zemanekpetr napsal:

ANO když já mám platit nové a nové daně a poplatky tak je to OK.Když s tím nesouhlasím je to "politické téma".Novou silniční daň(prozatím je to jen sonda co na to lidi) budou platit všichni karavanisté tak je to téma které zde patří.Moje nabídka o smazání v předešlém přispěvku byla taky taková sonda abych věděl co je a není politické téma na těchto stránkách.Petr


Já s tebou samozřejmě souhlasím, že to zde patří. To byla ode mne jen taková narážka na nesmyslné mazání a ukončování nepohodlných témat. Tolik na ozřejmění. Jenom málo lidem nevadí zavádění nějaké daně. To jsou ti majetní a ti s názorem když chcípne koza mně ať chcípne i tobě. Je mně smutno, že jediné co dokážeme v ovčí pokoře je, svůj jiný názor napsat na stránky C24. Na druhou stranu díky alespoň za ten malý ostrůvek posledních svobod které zůstávají v té polistopadové břečce.:_
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Vidím to stejně. Stát není schopen resp. nechce vybrat daně z příjmů a dph od všech těch co většinu příjmů kasírujou na černo tzv. bez lístků do kapsy. Co vyplácejí mzdy z těchto černých peněz. Zkrátka od všech co s tím vyjebávají. / a že jich je / Že jsou každoročně v účetnictví ve ztrátě a nebo zisku, který nepokrývá ani částku minimální roční mzdy zaměstnance, to nikoho nezajímá. Možná proto, že někdo nechce přijít o voliče zavedením efektivního systému tolik nepopulárního výběru daní. Možná proto, že z černých peněz si financují politické strany. Možná proto, že černý prachy se dávají jako úplatky. Atd.


Už jsem nechtěl, ale trochu v tom slyším rétoriku naší vládní garnitury - abstraktní, nedoložitelné, nepoužitelné, jinými slovy - taková argumentace, které jde použít vždy, na všechno a na všechny.

Takže řeč jasných čísel:

Zaměstnanec s platem 20.000,- přijde zaměstnavatele na cca 26.000,-. To je jeho cena, kterou zaměstnavatele stojí - to ostatní (hrubá mzda, superhrubá mzda, extra hrubá super nadmzda, sociální atd.atd je omáčka ).
Zaměstnanci z takové mzdy zbyde cca 15.000,- ale to neznamená, že si může koupit věc v hodnotě 15.000,- ALE POUZE V HODNOTĚ 12.500,- neboť věc v hodnotě 12.000,- je zatížení DPH a tak ve výsledku je její cena s DPH 15.000,-

Jaký je závěr?? Na věc v hodnotě 12.500,- musí zaměstnanec vytvořit hodnotu 26.000,- čemuž jednoduchým početním úkonem dojdeme k výsledku, že stát zatíží zaměstnance celkovou daní 52% a to odpovídá dni daňové svobody někdy začátkem července. Co k tomu dodat ?? 52% je dost, pokud to státu nestačí, měl by se zamyslet sám nad sebou....

Živnostník je na tom stejně, daňový základ je daňový základ - nerozlišuje se, kdo jej platí.

Automatické sloučení 28.11.2015 12:37:
Jen doplním, není to nic protinázoru JiPe :) Jen už mě prostě točí, jak se neustále omílá, že všichni kradou a ojebávají a neřeší se meritum věci. Vladní garnitura má dost legislativních nástrojů jak daně hlídat, jenže jsou líní a tak se vymýšlí nové kraviny, aby nemuseli zvednout zadek ze židle a kraviny obhajují tím, že většina z nás krade a ojebává.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Upravil Vajglon Hnuson dne 28.11.2015 13:37, před 8 let
M
mariaČlen
Přidáno před 8 let
taky jsem už nechtěl ale na doplnění příspěvku VH.
Zaměstnanec s náklady pro zaměstnavatele 26000, má v reálu 12000. Zbytek sežere stát. Naproti tomu živnostník ( který v mých očích stejně jako podnikatel není synonymem pro zloděj ) má v některých profesích až 80% paušál. Pro zjednodušení, při dvou dětech a všech odpočitatelných položkách nezaplatí z ročního příjmu milion takřka nic. Stát takto nastavil a diví se, proč někteří lidé nechtějí být za žádnou cenu zaměstnanci. Alespoň do doby, dokud jsou zdraví a nepotřebují, aby jim zaměstnavatel/stát vyplácel nemocenskou, případě jsou schopni si práci sami najít a vykonat.

A dnes pro změnu jdu po desetihodinové šichtě na pivo. Pěkný den přeji...

PS: omlouvám se za případné nepřesnosti. Nejsem účetní, takto mi to řekli ti, se jich to týká
JabberwockyJabberwockyČlen
Přidáno před 8 let
Zpět k tématu: Nejde o nic jiného než o snahu vytáhnout peníze z kapes těm, kterým ještě nějaké zbyly. Teoreticky je řešením udělat humbuk, psát poslancům, senátorům, protáhnout to médii atd., tedy pokusit se vyvolat v nich dojem, že se volič většinově naštve a je to bude stát koryto. V praxi se taková obrana pravděpodobně nepovede, z mnoha důvodů. A tak si tu „žijem“.
Upravil Jabberwocky dne 28.11.2015 18:11, před 8 let
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 8 let
Pro lada721: Snažím se ,i když se mně to vždy nepovede jako v tomto přìpadě, když reaguju na konkrétní přispěvek(autora) tento označit. Moje obava o politickém tématu spíš mířila na funa protože ten rozhoduje co je a není......Moje chyba že jsem nebyl konkrétní.
Pro doskočil:Živnostníkům,těm co platì jak mají, rozumím a nezávidìm..Sám si vzpomínám, když jsem silniční daň rozdělil na 4ry splátky,jak mě přišla dvoumetrová sjetina ,takový ten papìr "Jáchyme hoď ho do stroje"po 5ti letech kde byl vyčíslen nedoplatek za jedno čtvrtletí asi 5 Kč a pod tím ředa čísel většinou halíře za penále za každý měsíc.Doplatek činil už to moc nevím ale asi 150Kč.
Ale taky vím a to asi mnozí z nás jak některé OSVČ "fungujì"
Pro téma:silniční daň pro všechny je špatně.Petr
Upravil zemanekpetr dne 28.11.2015 19:06, před 8 let
L
lada721Člen
Přidáno před 8 let
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 8 let



Tomu bych rozuměl:

Národní akční plán čisté mobility uvažuje o možnostech takových motivačních opatření, která mají přilákat potenciální uživatele vozů na alternativní paliva a alespoň částečně vykompenzovat jejich vyšší pořizovací hodnotu.

„V úvahu připadá například úleva z placení dálniční známky, bezplatné parkování nebo využití pruhů pro autobusy a taxi,” uvedlo ministerstvo.

:_

.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
O
oldjanČlen
Přidáno před 8 let



Tomu bych rozuměl:

Národní akční plán čisté mobility uvažuje o možnostech takových motivačních opatření, která mají přilákat potenciální uživatele vozů na alternativní paliva a alespoň částečně vykompenzovat jejich vyšší pořizovací hodnotu.

„V úvahu připadá například úleva z placení dálniční známky, bezplatné parkování nebo využití pruhů pro autobusy a taxi,” uvedlo ministerstvo.


No hlavně, aby tomu taky rozuměl občan s platem 18-20tis. hrubého, manželkou a dvěma dětmi
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

oldjan napsal:




Tomu bych rozuměl:

Národní akční plán čisté mobility uvažuje o možnostech takových motivačních opatření, která mají přilákat potenciální uživatele vozů na alternativní paliva a alespoň částečně vykompenzovat jejich vyšší pořizovací hodnotu.

„V úvahu připadá například úleva z placení dálniční známky, bezplatné parkování nebo využití pruhů pro autobusy a taxi,” uvedlo ministerstvo.


No hlavně, aby tomu taky rozuměl občan s platem 18-20tis. hrubého, manželkou a dvěma dětmi
.

No pokud nebude obcan tupec myslici jen na svuj financni prospech, tak tomu urcite porozumi. Predevsim kvuli svym dvema detem. :_

.....
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
JabberwockyJabberwockyČlen
Přidáno před 8 let
No nevím, leda aby si měli hipstři kde a s čím hrát…
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 9
Členové online 1
viking

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,538,274 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.31413 sekund | Průměrně za: 0.31413 (0) sekund | Dotazy: 134 | Použitá paměť: 2.3MB/4MB