Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

zapis vestavby do TP

Poslední aktualizace před 5 let
J
Jerry1992Nováček
Přidáno před 5 let
Zdar lidi asi pred 2 tydny jsem podstoupil u p.Kahouna zapis do TP na N1. Bylo to na pockani a pan Kahoun velice hodny a vstricny borec! Kdo planuje si udelat officialne campera doporucuji si za panem kahounet zajet a nebo aspon kontaktovat a dohodnout se co a jak da i super rady co a jak.

https://www.tom-c...

Sloučené 30.07.2019 21:44:
Pardon zapis z N1 na M1 u pana Kahouna doporucuji https://www.tom-c...
ficcusficcusČlen
Přidáno před 6 let
Našel jsem v jedné diskuzi (2017) ... CtrlC + CtrlV ... mi dnes na ministerstvu dopravy zdělily: V zákoně není nikde uvedeno že musí být povolení od automobilky na přestavbu – 2017 a kdyby stím byl nějaký problém tak si úředníci mají pořádně proštudovat zákon nebo zavolat na ministerstvo.

Radši jsem ještě znovu napsal na magistrát a teď čekám ...
Proč to dělám? Protože to nejde.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 6 let
Taky se divím. Zrovna Fiat nechce povolovat individuální přestavby.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
ficcusficcusČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, začal jsem řešit moje transformer Ducato - 8 sedaček vs. demontovatelná vestavba. Jezdil jsem takto pár let, ale na STK vždy se sedačkami. Děti už s námi nejezdí, tak se pustím do přetavby vč. zápisu do TP. Než začnu, tak zjišťuji postupy ... a jaké bylo mé překvapení, když po mě na Magistrátu nechtěli povolení k přestavbě od ofic. dovozce Fiat. Něco mi uniklo? Od kdy není povolení dovozce třeba?
Proč to dělám? Protože to nejde.
ilemilemNováček
Přidáno před 6 let
Tak jsem se teď vrátil od Dealera Mercedes a zjistil, že přepážka tam původně byla. Pozastavovali se nad tím, že v TP mám N1, ale 6 míst k sezení, což by ho řadilo do kategorie M1. Že tedy k nějakým změnám došlo již v minulosti:|
Papír na okna mi prý nedají, i když je jasné, že jsou původní. Co kdybych je prý za rohem vyměnil. Tak budu bojovat dál.
Mercedes Sprinter 208D s obytnou vestavbou. Momentálně 4 místa k sezení a 3(4) místa ke spaní. Pravděpodobně ještě přibude minicamper postavený z Citroenu Berlingo. Na cesty ve dvou na jih je Sprinter zbytečně veliký a neohrabaný.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 6 let
Přepážka - alespoň u naší STK není žádnou závadou. Pokud není vařená, tudíž součást karosérie. I tak je demontovatelná. Viz příručka pro přestavby vozidel Mercedes. Příručka je součástí stránek MB.
Držím palce.......
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
ilemilemNováček
Přidáno před 6 let
SingBoss, dík. Opravdu je tam věta, že vozidlo se přikládá nezatížené. Takže to na technickou musím demontovat. Horší bude, jim vysvětlit že nemám žádnou dodatečnou povrchovou úpravu skel. Dnes pojedu do Mercedesu a zkusím od nich získat potvrzení, že skla jsou originál. A taky, že to auto nikdy nemělo přepážku ( to byla další závada):|
Mercedes Sprinter 208D s obytnou vestavbou. Momentálně 4 místa k sezení a 3(4) místa ke spaní. Pravděpodobně ještě přibude minicamper postavený z Citroenu Berlingo. Na cesty ve dvou na jih je Sprinter zbytečně veliký a neohrabaný.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 6 let
Ilem - tak jim to prostě vysvětli, že ty to máš správně.

https://www.dekra-automobil.cz/stkweb...la-stk.pdf ....třetí odstavec.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
ilemilemNováček
Přidáno před 6 let
Zkusím to, ještě jsem sem fotky nevkládal
Je to udělané co nejjednodušeji, aby se to dalo snadno demontovat a dodávku použít například ke stěhování nábytku. Postele drží na pěti šroubech, skříň na čtyřech. Zůstává sprchová vanička a poličky. Sprchová vanička je zakrytá pod umyvadlem. Zvedne se kryt vaničky, umyvadlo se vyklopí nahoru, na strop se pověsí plachta a pod kohoutkem se dá v sedě sprchovat. Místo skříněk slouží proutěné košíky. Šuplíky i košíky jsou proti vysunutí zajištěny gumycukem. Je to jednoduché řešení, bez poruchových zámků. Navíc se gumycuky využívají k sušení plavek a ručníků, takže jsem zjistil, že to ani vylepšovat nebudu. V noci se stůl zasadí mezi postele a je z toho jedno velké letiště. 3 lidi se vyspí pohodlně. Ještě chybí dřevěné obložení dveří a pár dalších detailů. Zadní sedadla jsou otočná a při jízdě jsou otočena dopředu. Je ještě dost práce, ale už teď slouží k plné spokojenosti.
Mercedes Sprinter 208D s obytnou vestavbou. Momentálně 4 místa k sezení a 3(4) místa ke spaní. Pravděpodobně ještě přibude minicamper postavený z Citroenu Berlingo. Na cesty ve dvou na jih je Sprinter zbytečně veliký a neohrabaný.
ilem Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Mala otazecka. Koupim napr. noveho Sprintera furgona, prihlasim u nas.
Dovezu k prestavbarovi do zahranici. Treba Turcan Slovensko. Jak bude probihat zapis vestavby do TP ?


Ahoj JiPe,
úplně normálně, do techničáku zapíší zahraničního přestavbáře po předložení patřičných dokumentů.
Jó a Turčan je "easy" toho má pod patronací všem známý p.Kahoun ...
4.114683,118.628756
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
Mala otazecka. Koupim napr. noveho Sprintera furgona, prihlasim u nas.
Dovezu k prestavbarovi do zahranici. Treba Turcan Slovensko. Jak bude probihat zapis vestavby do TP ?
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

SignBoss napsal:

Citovat

ilem napsal:

Ještě by mě zajímalo, jak je to s výsuvnýma vestavbama. Například http://www.visu.c... . Podle stejné logiky, kterou mi předvedli na STK, by každý, kdo si do dodávky zasune vestavbu, měl oběhnout úřady a přetypovat na M1. Pak když skončí dovolenou a vestavbu uloží do stodoly by měl znovu oběhnout úřady a přetypovat na N1.
Protože já dodávku během roku také používám, jako pracovní auto. Jenomže na STK jsem jel před dovolenou, kdy už jsem tam měl namontována sedadla a postele.
Opravdu tenhle Kocourkov nechápu.
Navíc, aby mi dokázali, že oni jsou páni, napsali mi jako závadu, že dodatečná úprava skel nemá homologaci. Nepodařilo se mi jim vysvětlit, že když žádná dodatečná úprava skel není, nemůže mít homologaci. Mám naprosto čirá skla, originál od Mercedesu. Ale já měřák propustnosti nemám a oni svůj nepoužijí.:|


K STK má byt vozidlo přistaveno bez nákladu..............


Má pravdu předsedo .... ale nebojte, ta doba že vás vyhodí z emisí či stk protože jste si v kufru zapomněli z nákupu petky s vodou už klepe na dveře .... už to slyším: " Jak by to vypadalo, kdyby nám sem jezdily míchačky i s betonem ! "
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

ilem napsal:

Ještě by mě zajímalo, jak je to s výsuvnýma vestavbama. Například http://www.visu.c... . Podle stejné logiky, kterou mi předvedli na STK, by každý, kdo si do dodávky zasune vestavbu, měl oběhnout úřady a přetypovat na M1. Pak když skončí dovolenou a vestavbu uloží do stodoly by měl znovu oběhnout úřady a přetypovat na N1.
Protože já dodávku během roku také používám, jako pracovní auto. Jenomže na STK jsem jel před dovolenou, kdy už jsem tam měl namontována sedadla a postele.
Opravdu tenhle Kocourkov nechápu.
Navíc, aby mi dokázali, že oni jsou páni, napsali mi jako závadu, že dodatečná úprava skel nemá homologaci. Nepodařilo se mi jim vysvětlit, že když žádná dodatečná úprava skel není, nemůže mít homologaci. Mám naprosto čirá skla, originál od Mercedesu. Ale já měřák propustnosti nemám a oni svůj nepoužijí.:|


K STK má byt vozidlo přistaveno bez nákladu..............
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let
@ ilem

Ahoj,
můžeš poslat foto, aby bylo zřejmé o čem se tu má diskutovat (tu nelegální vestavbu)?
4.114683,118.628756
ilemilemNováček
Přidáno před 6 let
Ještě by mě zajímalo, jak je to s výsuvnýma vestavbama. Například http://www.visu.c... . Podle stejné logiky, kterou mi předvedli na STK, by každý, kdo si do dodávky zasune vestavbu, měl oběhnout úřady a přetypovat na M1. Pak když skončí dovolenou a vestavbu uloží do stodoly by měl znovu oběhnout úřady a přetypovat na N1.
Protože já dodávku během roku také používám, jako pracovní auto. Jenomže na STK jsem jel před dovolenou, kdy už jsem tam měl namontována sedadla a postele.
Opravdu tenhle Kocourkov nechápu.
Navíc, aby mi dokázali, že oni jsou páni, napsali mi jako závadu, že dodatečná úprava skel nemá homologaci. Nepodařilo se mi jim vysvětlit, že když žádná dodatečná úprava skel není, nemůže mít homologaci. Mám naprosto čirá skla, originál od Mercedesu. Ale já měřák propustnosti nemám a oni svůj nepoužijí.:|
Mercedes Sprinter 208D s obytnou vestavbou. Momentálně 4 místa k sezení a 3(4) místa ke spaní. Pravděpodobně ještě přibude minicamper postavený z Citroenu Berlingo. Na cesty ve dvou na jih je Sprinter zbytečně veliký a neohrabaný.
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

Tady s tebou Tome nesouhlasim, MDCR ma moznost kontroly, jenze jsou lini jako vsi, kdyz jim das podnet na spatne jednani Dekry nezvednou zadek ze zidle!!! Jedine co ti lemplove umi, je trestat vsechny kolektivne. Ale to je takovy nas narodni rys ...

Ani s tim cipem nemas pravdu, o tom bych mohl napsat eseje ( kdyby te to zajimalo, rad ti o tom povim, kdyz prijedes na vestavby ) ale tady by to bylo mimo tema vestavby.


Vím kam míříš, chápu a dávám za pravdu. Ale v tomto případě teď a konkrétně neřeším "systém", jen jeden... takovej maličkej stát s lidmi, kteří se snaží cokoliv nějak očůrat a pak křičí, že se všechno zpřísňuje. Tu STK jsem k tomu ve svý podstatě jen využil, ono to platí tak nějak obecně. Na vestavbách klidně pokecáme, ale o něčem příjemnějším, třeba o vestavbách. Už se těším, miluju zlatý český ručičky :-)
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 6 let
Nazdar, Ja jsem pomohl jednomu clenu tohoto fora, ktery si privezl polointegrovany vuz z nemecka, ma deti, a v technicaku bylo zaneseno 6 osob,
ale pri prihlaseni mu rekli, ze vuz (20let) musi mit pro zbyle osoby v obytne Kabine kurty jinak mu zapisou jen 2. osoby,tudiz nemuze s vozem
vyjet, protoze by nesmel deti vzit do vozu, ta blbost je v Tom ze ma vsechny sedacky v ob. prostoru podelne k ridici, takze pro osoby s kurty by
to v pripade nehody vypadalo na obeseni- takovy jsou u vas kreteni u policajtu nebo u technicke kontroly. Ja abych mu pomohl jsem napsal jeho
jmenem na vyrobce vozu, kde pisemne potvrdili, ze vuz byl koncipovan pro 6 osob, to jsem prelozil do detailu, a on si to Doma nechal jeste potvrdit
notarsky, jeste nevim vysledek, ale ja jsem do cech a na moravu sprostredkoval jiz nekolik ob. vozu pro pratele, a vzdycky jsem kompletne prelozil
Technicak se vsemi zapisy, potom sel dotycny doma k notari, nechal si potvrdit platnost prekladu a teprve potom sel k prehlaseni vozu a zatim to
vzdycky proslo bez problemu, dva vozy meli dokonce vzadu perovani z mechy (sedacky) liazky a i to proslo bez problemu a ja jsem prelozil spravne
typ vozu ze taky dostali Technickou na dva roky (vsechny vozy byli do 3,5T celkove vahy), tento postup bych doporucoval kazdemu,kdo si priveze
vuz z nemecka, a mimo jine neni Problem u nas napsat vyrobci, kdyz je treba predem potvrzeni o poctu sedadel, nebo zapisu typu na 2 roky tech.
kontroly.
Honza
ilemilemNováček
Přidáno před 6 let

Citovat

TomTP napsal:

No to se nediv, když se v minulosti dělali STK právě přes známé, přecházeli se různé šméčka, podivný technický stavy nebo kdejakej tuning,společnýho.

Tak to Tě musím opravit. V minulosti se STK nedělaly vůbec. Začalo se s tím až v roce 1995. A proč? aby se z lidí vytahaly peníze. Proč v USA povinné STK nemají? je to snad nějaká zaostalá země? Tam si můžeš na auto namontovat třeba dřevěný srub a nikdo nic neřekne (osobně viděno a někde mám i fotku). A když s tím uděláš nějaký problém, tak ti to sakra omastí. Tak je v každého zájmu, aby mu auto svítilo brzdilo, ani jinak nebylo nebezpečné. Žádné STK nejsou potřeba. Pokud si tam STK dobrovolně uděláš, přeneseš část zodpovědnosti na technika, který to dělal. Ale ani tak nikoho nezajímá, jestli máte v autě vařič, postel a záchod. Proč to tak nejde u nás?
Mercedes Sprinter 208D s obytnou vestavbou. Momentálně 4 místa k sezení a 3(4) místa ke spaní. Pravděpodobně ještě přibude minicamper postavený z Citroenu Berlingo. Na cesty ve dvou na jih je Sprinter zbytečně veliký a neohrabaný.
Upravil ilem dne 23.08.2018 18:46, před 6 let
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

TomTP napsal:

No to se nediv, když se v minulosti dělali STK právě přes známé, přecházeli se různé šméčka, podivný technický stavy nebo kdejakej tuning, nebo že léta se technická dělala kdesi v hospodě a to auto ani na linku STK fyzicky nedorazilo, že ti tam dneska někdo online čumí. S čipem na OP to nemá nic společnýho.


Tady s tebou Tome nesouhlasim, MDCR ma moznost kontroly, jenze jsou lini jako vsi, kdyz jim das podnet na spatne jednani Dekry nezvednou zadek ze zidle!!! Jedine co ti lemplove umi, je trestat vsechny kolektivne. Ale to je takovy nas narodni rys ...

Ani s tim cipem nemas pravdu, o tom bych mohl napsat eseje ( kdyby te to zajimalo, rad ti o tom povim, kdyz prijedes na vestavby ) ale tady by to bylo mimo tema vestavby.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 6 let
No to se nediv, když se v minulosti dělali STK právě přes známé, přecházeli se různé šméčka, podivný technický stavy nebo kdejakej tuning, nebo že léta se technická dělala kdesi v hospodě a to auto ani na linku STK fyzicky nedorazilo, že ti tam dneska někdo online čumí. S čipem na OP to nemá nic společnýho.
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 27
Členové online 0

Celkem členů: 15,967
Nejnovější člen: PetrHermi
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,432,077 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25879 sekund | Průměrně za: 0.25879 (0) sekund | Dotazy: 130 | Použitá paměť: 2.24MB/4MB