Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Konec roamingu 15. června v EU v roce 2017

Poslední aktualizace před 7 let

Anketa: Máte chytrý telefon?

    Ano [78/91]86 %
    Ne ale chci ho [0/91]0 %
    Ne [13/91]14 %
ivanoivanoČlen
Přidáno před 10 let
Podstatné je, či budú neobmedzené dátové paušály, ktoré platia len v domácej krajine, platiť aj na území celej EU. To by som pokladal za ozaj významnú zmenu, nie nejaké zlacnenie hovorov alebo SMS.
V súčasnosti, keď idem za hranice musím vypínať dátový roaming a smartfon je mi len na parádu.
hrnecekhrnecekČlen
Přidáno před 10 let
Chtěl bych se zeptat jak probíhá aktivace předplacené SIMky od Aldi. Na tom webu od Aldi je informace, že karta je určena pouze pro osoby trvale žijící v Německu. Mám neověřenou zprávu, že bez pevné německé telefonní linky na které operátor to tvé bydliště ověří ti kartu nezaktivují.
Díky za info.
Vláďa
Octavia Combi 1.9TDI + Eriba Puck L
C
codyČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

ivano napsal:

Podstatné je, či budú neobmedzené dátové paušály, ktoré platia len v domácej krajine, platiť aj na území celej EU. To by som pokladal za ozaj významnú zmenu, nie nejaké zlacnenie hovorov alebo SMS.
V súčasnosti, keď idem za hranice musím vypínať dátový roaming a smartfon je mi len na parádu.



V cechach to maju trosku lepsie, maju tam nejaky program ze datovy pausal je mozne pouzivat za nejaky poplatok aj v zahranici, u nas je to ciste vydriduchstvo.
R
RudyČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

hrnecek napsal:

Chtěl bych se zeptat jak probíhá aktivace předplacené SIMky od Aldi. Na tom webu od Aldi je informace, že karta je určena pouze pro osoby trvale žijící v Německu. Mám neověřenou zprávu, že bez pevné německé telefonní linky na které operátor to tvé bydliště ověří ti kartu nezaktivují.
Díky za info.
Vláďa

Aktivoval jsem ALDI kartu před dvěma roky. K aktivaci stačilo zadat vlastní jméno, adresu a telefonní číslo v Německu ( zadal jsem adresu a číslo do hotelu) a karta byla aktivní. Nikdo nic neověřoval. Snad se ten postup nezměnil.
Jirka CanonJirka CanonČlen
Přidáno před 10 let
Německo není žádný holubník a demokracie není to, že si kdejaký hejhula koupí SIM-ku a pak s ní bude TŘEBA cosi nekalého vyvádět.
(Jedno jestli hlasem nebo přes internet). Proto je koupě SIM vázána na DOKLAD, nebo odkazem na DOKLAD. A s tím nelze než souhlasit.
Polizei má pak polovinu práce ...
R
RudyČlen
Přidáno před 10 let
Máš pravdu, ordnug must sein.
Nicméně i německý občan, který žije 50 let v Česku má právo si koupit německou SIM a registrovat ji na svou dočasnou adresu v hotelu.
Německo své občany nešikanuje, stanoví rozumná pravidla, která občané dodržují.
Je smutné, že v zemi, kde jsem se narodil tomu tak není.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 10 let
u O2 je možný neomezený tarif EU:

FREE EU Plus
Neomezeně v ČR
volání do zahraničí 600 minut
roaming 300 min. příchozí 300 min. odchozí
300 SMS 3 GB data
cena 1 399 Kč

(data jdou asi za 300 Kč navýšit na 10 GB )
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 9 let
Tak jak to bude s tím roamingem od nového roku? Já tedy osobně od této diskuze neslyšel nic o tom, že by volání v rámci EU mělo být za stejné peníze jako doma.
1
1111111111Člen
Přidáno před 9 let
Tak to se tedy přidávám, také o tom není nikde ani zmínka, tak to jsem tedy zvědav, jestli to tak bude a nebo je to jenom planý poplach..........
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 9 let
Konec roku 2015 není jistý. Konečný termín je 1.červenec 2016. Komise vyvíjí tlak na operátory, aby roaming zrušili dřív. Mají umožnit zákazníkům krátkodobě přecházet na zahraniční tarify, což by je mělo donutit raději roaming zrušit.

Smyslem a cílem je mít v Evropě jednotný telekomunikační trh. Nejde jenom o roaming a tím je to složitější.
Fun
Smile
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 9 let
1
1111111111Člen
Přidáno před 9 let


deda lebeda - díky, konečně alespoň článek o zrušení.Jak vidět, tak budeme rádi, když to bude někdy v roce 2018, peníze pro operátory jsou víc, nežli naléhání zákazníků,,,,,,,,,
R
RudyČlen
Přidáno před 9 let
Tak máme rok 2015 a zrušení roomingu je v nedohlednu. Inu volby do Evropského parlamentu proběhly, další etapa mazání medu kolem huby nastane až před těmi dalšími.
My, kteří jsme nevěřili, nejsme zklamáni: http://www.mobilmania.cz/clanky/roami...fault.aspx
Upravil Rudy dne 04.02.2015 11:03, před 9 let
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 9 let
Ano, je to zklamání, ale není všem dnům konec. I tak se povedlo ceny razantně snížit .
Fun
Smile
R
RudyČlen
Přidáno před 9 let
Mnoo, razatně se možná podařilo snížit ceny roomingu pro hovory. Tedy něco, o co v době WhatsUp, Viber, Skype..... už v podstatě nikdo nestojí. Problémem je stále datové připojení. Místní operátor Ti nabídne maximálně pár set Mb pro rooming v předraženém balíčku. Platit za přenesený Kb snad v době smartphone, tabletů a ultrapřenosných notebooků ani nemůže nikdo myslet vážně.
Volný pohyb služeb, jeden ze základních postulátů EU, tedy v praxi opět nefunguje. A tak budeme na hranicích dále měnit SIM karty, polepovat okna různými dálničními či ekologickými plaketami, platit nesmyslné poplatky za převod peněz na účet banky v jiné zemi, atd....
Politici opět nezklamali a podlehli argumentům nadnárodních lobbistických skupin. Samozřejmě, zcela nezištně. Voliče totiž potřebují jednou za čtyři roky, sponzory přispívající do stranických kas stále.
Je to však ohraná písnička a nemá cenu se jí zabývat. Jak už jsem napsal, my co nic nečekali nejsme alespoň zklamáni !)
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 9 let
Nedalo mi to a zavolal jsem svému operátorovi (Vodafone)
V roce 2013 jsme byli ve Španělsku a tehdy jsem využil službu v ceně cca 350Kč, která umožňovala čerpat svůj domácí datový balíček po dobu 30 dní, za stejných podmínek jako doma, kdy po vyčerpání je pouze snížena rychlost, ale neplatí se již nic navíc.

Dozvěděl jsem se, že tato služba byla zrušena a dále funguje pouze možnost čerpat data (jako doma) na den v ceně cca 55 Kč.

I to je použitelné.
Fun
Smile
M
mstrČlen
Přidáno před 9 let
Jsou i jiné možnosti:

http://www.vodafo...ipojeni-2/


Já to nakonec řešil různě -- jednak mám malý GSM router s wifi, tuším to stojí od 1500-2000 Kč. V zahraničí do toho dám lokální datovku a telelfony a další datová zařízení k tomu jdou přes wifi.

A nebo mám tablet s 3G modulem a tam si SIMky střídám - mám tám od Mobil.cz či jak se to jmenuje, virtual pod O2, ti mají vcelku rozumné podmínky a hlavně možnost koupit 100MB za 185 Kč na 30 dnů v EU.

Přikupuju balíčky dle potřeby, přijde mi to vhodná hlavně při průjezdech, kdy nechci pořád měnit kartu (trasa Brno - Rakousko, Německo, Rakousko, Itálie). A pak tam zase může dát místní kartu dle potřeby.

Obě řešení mají výhodu v tom, že můj telefon má pořád své číslo, nemusím mít dual sim atd.
C
codyČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

fun napsal:

Nedalo mi to a zavolal jsem svému operátorovi (Vodafone)
V roce 2013 jsme byli ve Španělsku a tehdy jsem využil službu v ceně cca 350Kč, která umožňovala čerpat svůj domácí datový balíček po dobu 30 dní, za stejných podmínek jako doma, kdy po vyčerpání je pouze snížena rychlost, ale neplatí se již nic navíc.

Dozvěděl jsem se, že tato služba byla zrušena a dále funguje pouze možnost čerpat data (jako doma) na den v ceně cca 55 Kč.

I to je použitelné.


55 Kc na den aby som pouzil to co uz mam raz kupene a nazvat to pouzitelnym? To je riadne optimisticky pristup ku operatorovi, takto by som to nazval jedine vtedy ak by som tu sluzbu ponukal ja :-)

Naj riesenie stale vychadza mat lokalnu predplatenu kartu o zvyhodnenym datovym tarifom. Preto by bolo fajn keby sa tu zriadila nejaka sekcia kde by sa dalo pisat a aj citat v ktorej krajine je ktora karta najvyhodnejsia.
M
mstrČlen
Přidáno před 9 let
Ta výhodnost karet se mění - ale nějaké informace jsou tady:

http://prepaid-da..._with_data
C
codyČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

mstr napsal:

Ta výhodnost karet se mění - ale nějaké informace jsou tady:

http://prepaid-da..._with_data


Az tak sa tie informacie rychlo nemenia a tieto su pri Slovensku dost nepresne, ale lepsie ako nic :-)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete upravit anketu v tomto vlákně.
Vy nemůžete hlasovat v anketě v tomto vlákně
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 19
Členové online 1
Master

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,539,645 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.31132 sekund | Průměrně za: 0.31132 (0) sekund | Dotazy: 131 | Použitá paměť: 2.24MB/2MB