Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Jak namontovat odpadní nádrž ?

Poslední aktualizace před 5 let
MikinMikinČlen
Přidáno před 5 let
Zdravím, tak jsem také vyrobil odpadní nádrž. Zkusím přiložit foto.

Sloučené 21.07.2019 18:10:
Fotka nádrže
G
gutČlen
Přidáno před 7 let
Po letošní zimě kdy nám nádrž zamrzla jsem šasten že je pospojovaná na gumičkách. Vypadá to že dvojí zamrznutí přežila.Prostě jsme málo solili vodu na těstoviny. Znovu bych chtěl doporučit vypouštění nádrže udělat, tak že na konec spodních trubek dáte kolínko a kousek trubky nahoru k podlaze. Při vypouštění se otočí kolínko s trubkou dolů a vše rychle vyteče. Vypouštění mám po obou stranách a když to zamrzlo tak jsem nahřál kolínko vyndal a do trubek jsem pustil teplou vodu.

mnoho zdaru. Gut
MatysMatysNováček
Přidáno před 7 let
Ahoj sifon ve dřezu taky nemám a vše v pohodě a sprchová vanička má špunt. Nádrž mám svařenou z plastu mezi nosníky pod karavanem,cca.45 litrů,na víkend dostačující.:_
Jaroslav, Gabriela, Daniel 13, Adrian 10 a pes Haribo
DyndasDyndasČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, zrovna jsme koupily karavan a první co bylo, udělat odpadní nádrž. Taky tam není místo pro sifon, ale napadlo mě, co ho udělat vedle nádrže?
G
gutČlen
Přidáno před 8 let
Vzhledem k malému průměru odpadů je problém udělat z něčeho sifon. Z hadice jsem to nechtěl dělat. Proto jsem odpady vedl ke dnu odpadní nádrže, takže je zalije první voda v nádrži.
Problém byl doma po vypuštění to v karavanu smrdělo ,tak po příjezdu zacpu všechny odpady zátkou.


Mnoho zdaru Gut
J
jany9Nováček
Přidáno před 8 let
A jak řešíte smrádek z odpadní nádrže. Doma máme sifony u umyvadel ale tedy pokud jde napřímo tak se zpátky musí vracet smrádek.
Jak ji čistíte před zimou nějak propláchnete?

Jsou k něčemu odvětrávací dírky?
CharlieCharlieČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Petr V napsal:

Citovat

Charlie napsal:

Pre inšpiráciu pridám moje riešenie.
Nádrž vyrobená na mieru a uložená medzi nosníky. Objem 220l


no 220 kg odpadní vody za nápravou, to je při jízdě pořádné závaží. Stabilita jízdy musí být dost příšerná, přetížení karavanu značné. Toto řešení je dle mého názoru velmi předimenzované .


To je zase čo za úvaha, že tam bude 220 kg počas jazdy. Ja žasnem nad vašimi argumentami. Je hádam jasné, že pri odjazde sa nádrž vypustí nad kanálom.

Načo by mi bola nádrž keď by som ju musel vypustiť dva krát do dňa.
Chcel by som vidieť ako by to vyzerlo napríklad v Grécku, kde je zem vysušená, že tá voda sa ani nevsiakne len tečie aj s prachom. A takých miest je veľa. K takej nádrží som sa dopracoval práve skúsenosťami z ciest.
I
Ivan a HankaČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj, jsem také ve fázi, kdy přemýšlím, jak zvětšit objem nádrže na odpadní vodu z koupelny, protože se mi nechce (ba dokonce se mi to příčí) to pouštět pod sebe např. v kempu, i když je to jen voda a kus mýdla. Mám objem tak 35 - 40lt. Zatím to řeším tak, že to pouštím do mobilní nádrže na odpadní vodu, kterou vozím v garáži, a tu dovleču pak někam k odpadu. (to samé z kuchyně - samostatná odpadní nádrž).
Nechce se mi pořád hlídat, jestli už musím jít nebo si ještě můžu dát kafe... a je i řada míst, kde to prostě není kam vypustit... :).
Nějaký prostor pod autem jsem našel, už jen vymyslet tvar, uchycení, propojení, výpust ... nechat vyrobit a zabudovat ... A bude hotovo:) ... Zatím čekám na lepší počasí ... abych to zdravotně přežil!).

Tak pokud máte nějaké další fotky, náměty, obecné rady, tak by to bylo fajn (ale je mi jasné, že za dobré know-how se normálně platí)

Díky Ivan
Ivan, Hanka a psice
Jana a Petr VJana a Petr VČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Charlie napsal:

Pre inšpiráciu pridám moje riešenie.
Nádrž vyrobená na mieru a uložená medzi nosníky. Objem 220l


no 220 kg odpadní vody za nápravou, to je při jízdě pořádné závaží. Stabilita jízdy musí být dost příšerná, přetížení karavanu značné. Toto řešení je dle mého názoru velmi předimenzované .
C
caravanmanČlen
Přidáno před 8 let
Karle plně s Vámi souhlasím, do kempu ( a nejen tam) dle mýho názoru plně postačí něco na tento způsob:

https://www.outdo...ter-caddy/

https://www.outdo...rhome-40l/

https://www.outdo...motorhome/

a to jak do kempu tak při zastávce někde na parkovišti. A pokud by zde někdo namítal, že to zabere spoustu místa ( uvnitř karavanu) pak souhlasím s nějakým držákem na tu odpadní nádrž pod karavanem. I když tento argument taky moc nechápu -pokud někde chci "kempovat" byť i jen krátce, tak prostě tu nádrž vyndám a dám tam kde má být - pod odpad.


Stejně tu nádrž pak bude potřebovat až dorazí do kempu (pokud nebude stát přímo nad kanálem).

Nedá mi to, zeptat se na tomto místě zdejších členů, jak to řeší a jak a kam vypouští odpadní vodu z umyvadel a vaniček ( kuchyň koupelna), když jsou v kempu?

V Anglii jsem zvyklý na to, že pod každým karavanem leží některá z odpadních nádrží( odkazy na ně najdete shora). Tak tam je mi to jasný.


Rád si prohlížím fota ve zdejší fotogalerii a tyhle nádrže pod karavany nevidím (omlouvám se, pokud jsem ji někde u nějakého karavanu přehlédl).

Na fotografiíích bývá dokonce hodně jídla - jak to tedy řešíte???, přece jen po konzumací jídla to nádobí musíte nějak umýt a vodu pak někam vypouštět? Nechce se mi věřit, že na výjezdu, byť jen třeba na minulých velikonočních, tedy cca 3 dny Vám stačily pouze "vestavěné" nádrže ( a určitě je také nemá každý)?
Upravil caravanman dne 31.03.2016 14:54, před 8 let
I
IvanGSČlen
Přidáno před 8 let
Ještě mám dotaz k zimnímu provozu, jak píše Karel (více dnů parkoviště u vleku) - nádrže, co se tu objevují, myslím venkovní trubkové, mi přijdou celkem náchylné na mráz, jak řešíte zamrzání vody, tedy pokud cestujete v zimě? Já to neřeším, v zimě nejezdím, ale pokud má někdo pod autem 100 a víc litrů, asi jezdí často a možná i v zimě.
K objemu - jak píše Karel, teď jsme dali první 3 dny a skoro všude stáli někde, kde nebyl problém vodu vypustit, je to jen špinavá voda s trochou biologicky odbouratelného mycího prostředku...
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 8 let
Není mi jasný na co někdo potřebuje 200l nádrž na odpadní vodu.
Velkou nádrž potřebujou jen lidi co jezdí lyžovat - v zimě nelze vypustit vodu pod sebe např. u vleku kde stojím 3-5 dní.
Na letní provoz (dle mě) zcela vyhoví nádrž 25-60l. Vždycky je kde ji vypustit. Je to jen voda vod nádobí, ne hovna.
To Ravyk: nádrž u IvanaGS je dělaná na míru, páč tam je kardanka, plynová nádrž, výfuck a rám. Obrázek neukazuje ten celej prostor. A vymyslet a vyměřit ten rozměr dalo pomalu víc práce než vyrobit (to kecám:) ).
Podotýkám, že nádrže atypový (hlavně do vestaveb ) děláme poměrně často,....
I
IvanGSČlen
Přidáno před 8 let
ravyk - nemyslím, že mám víc místa než jiná auta, ta nádrž je malá, 24 litrů a zabere méně místa než slepené trubky. Ale budeme jezdit 2 a voda se dá vypustit takřka kdekoliv, větší objem by pro mne byl zbytečná váha.
CharlieCharlieČlen
Přidáno před 8 let
Pre inšpiráciu pridám moje riešenie.
Nádrž vyrobená na mieru a uložená medzi nosníky. Objem 220l
Charlie Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen nadr2_1.jpg Obrázek nebyl nalezen
ravykravykČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

IvanGS napsal:

Já to mám takto. Nutno říci, že to není z mé hlavy, ale hlavy místního člena Karla Prokopa.


Jó, mít tam tolik místa, co ty, vyřešil bych to asi podobně...
Ty trubky totiž vypadají jako nějaké nálože nebo bomby. Tak doufám, že v dnešní ztřeštěné době taková myšlenka nenapadne nějakého francouzského policajta při případné kontrole :o
Ford Rimor Bluecamp Sky 50
(47+43+11+7)
I
IvanGSČlen
Přidáno před 8 let
Já to mám takto. Nutno říci, že to není z mé hlavy, ale hlavy místního člena Karla Prokopa.
www.bmwgs.cz/forum/attachments/2016/01/GS11.jpg
ravykravykČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

standa a renata napsal:

Jak jsem kouknul na fotky tak ,bych začal nátěrem spodku a pak bych řešil nádrž.


Díky za obě reakce. Po projití fóra na téma "nátěr podlahy" jsem nezaznamenal shodu karavanistů s tím, jestli a čím ošetřovat. Za sebe musím říct, že ta 18-ti letá podlaha vypadá jako nová bez jakéhokoliv nátěru. Nicméně jste mě nahlodali a budu o tom do budoucna uvažovat. Další reakce k podlaze prosím směřujte na SZ, neboť nechci neřádit vlákno.

Automatické sloučení 26.03.2016 10:42:
Tak mám hotovo. Fotky jsem umístil do fotogalerie http://www.carava...ri_id=9592
Díky všem, kdo psali příspěvky a vkládali fotky na toto téma.
Příští víkend vše vyzkouším prakticky.
Ford Rimor Bluecamp Sky 50
(47+43+11+7)
Upravil ravyk dne 26.03.2016 11:42, před 8 let
ravyk Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
standa a renatastanda a renataČlen
Přidáno před 8 let
Jak jsem kouknul na fotky tak ,bych začal nátěrem spodku a pak bych řešil nádrž.
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

ravyk napsal:

Tak jsem se do toho taky pustil. Díky vašim radám jsem měl hned od počátku jasnou představu. Až to do té doby, než jsem lehnul pod karavan. Zjistil jsem, že budu muset dělat řadu kompromisů, se kterými jsem nepočítal.

1. jsem zjistil, že jsem značně omezený plochou, kterou mám k dispozici. Za nápravou mám umístěný úložný box na rezervu (do boxu se jde zevnitř karavanu) a mezi tímto boxem a úchytem nohy stolu (v podélném směru), který jde skrz podlahu, mám cca 60 cm. Na šířku jsem zase omezený vedením potrubí rozfuku teplého vzduchu od topení, které je vyvedeno pod podlahu, aby překonalo místo, kde se nachází sprchová vana. Toto potrubí jsem o kousek posunul, a tak jsem na šířku získal stěží 105 cm.

2. jsem zjistil, že viditelná část nosníku karavanu je v místě za boxem rezervního kola vysoká jen 13 cm a směrem dozadu se samozřejmě snižuje. Vzhledem k tomu, že nechci příliš snižovat světlou výšku karavanu, a to zvlášť proto, že nádrž budu mít více vzadu, nemůžu použít průměr trubek 150 mm, se kterým jsem počítal.

Nicméně neztrácím optimismus. Sice místo 70 litrové odpadky budu mít jen 56 litrů, ale bude tam a bude za přijatelnou cenu. Zatím jsem na začátku. Změřeno, důležité věci fyzicky odzkoušeny a potřebný materiál pod střechou. Do týdne bude namontována. Zatím přikládám jako předkrm výchozí fotky - prostor pod podlahou a naznačení propojení jednotlivých trubek nádrže.

Jak bude namontováno, přidám zbytek. Držte palce.


No me by akorad znervoznovala ta neosetrena podlaha, ja ji mam natrenou nacerno nejakym smejdem :x
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
ravykravykČlen
Přidáno před 8 let
Tak jsem se do toho taky pustil. Díky vašim radám jsem měl hned od počátku jasnou představu. Až to do té doby, než jsem lehnul pod karavan. Zjistil jsem, že budu muset dělat řadu kompromisů, se kterými jsem nepočítal.

1. jsem zjistil, že jsem značně omezený plochou, kterou mám k dispozici. Za nápravou mám umístěný úložný box na rezervu (do boxu se jde zevnitř karavanu) a mezi tímto boxem a úchytem nohy stolu (v podélném směru), který jde skrz podlahu, mám cca 60 cm. Na šířku jsem zase omezený vedením potrubí rozfuku teplého vzduchu od topení, které je vyvedeno pod podlahu, aby překonalo místo, kde se nachází sprchová vana. Toto potrubí jsem o kousek posunul, a tak jsem na šířku získal stěží 105 cm.

2. jsem zjistil, že viditelná část nosníku karavanu je v místě za boxem rezervního kola vysoká jen 13 cm a směrem dozadu se samozřejmě snižuje. Vzhledem k tomu, že nechci příliš snižovat světlou výšku karavanu, a to zvlášť proto, že nádrž budu mít více vzadu, nemůžu použít průměr trubek 150 mm, se kterým jsem počítal.

Nicméně neztrácím optimismus. Sice místo 70 litrové odpadky budu mít jen 56 litrů, ale bude tam a bude za přijatelnou cenu. Zatím jsem na začátku. Změřeno, důležité věci fyzicky odzkoušeny a potřebný materiál pod střechou. Do týdne bude namontována. Zatím přikládám jako předkrm výchozí fotky - prostor pod podlahou a naznačení propojení jednotlivých trubek nádrže.

Jak bude namontováno, přidám zbytek. Držte palce.
Ford Rimor Bluecamp Sky 50
(47+43+11+7)
ravyk Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen img_20160318_164605_2.jpg Obrázek nebyl nalezen
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 21
Členové online 0

Celkem členů: 15,970
Nejnovější člen: paveljurik
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,451,132 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21067 sekund | Průměrně za: 0.21067 (0) sekund | Dotazy: 136 | Použitá paměť: 2.29MB/4MB