Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Mýto obytné nad 3,5t

Poslední aktualizace před 11 let
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 11 let
Že by se nám něco začalo po asi 4 letech pomalinku hýbat? Kéžby by v tom zase nějaký speciální diletant nezačal vrtat.

11. 11. 2012
Pokrok v jednání o mýtném
Při jednání na MD ČR, uskutečněném dne 29.10.2012, bylo dosaženo dohody o převedení obytných automobilů s největší povolenou hmotností nad 3.500 kg do kategorie autobusů. Tím by došlo k významnému snížení poplatků za použití zpoplatněných komunikací pro tyto obytné automobily. V rámci jednání bylo dosaženo také dohody, že do konce listopadu připraví jak MDČR, tak i OSCAR svůj návrh na technické řešení převodu vozidel do kategorie autobusů. Oba návrhy budou projednány a sjednoceny jejich závěry na jednání na MD ČR hned začátkem prosince 2012, následně, za předpokladu nalezení shodného řešení, bude návrh předložen vládě a formou poslanecké novely zákona č. 13/1997 Sb., předložen v poslanecké sněmovně navržen ke schválení ve sněmovně, senátu a prezidentem republiky. S převodem předmětných vozidel do kategorie autobusů souhlasí i ministr dopravy, takže by nic nemělo bránit návrhu na změnu v opuštění budovy ministerstva dopravy. Výše uvedené termíny odpovídají již probíhajícímu legislativnímu procesu projednávané novely zákona č. 13/1997 Sb. Po třech letech jednání jde bezesporu o úspěch, který je potřeba dokončit i technicky a legislativně. Sdružení OSCAR uvítá proto i Vaše odborně zpracované návrhy řešení převodu.
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
BombiciBombiciČlen
Přidáno před 11 let
Snad to bude jen o mýtném, ale aby se někde zase nestala chybka a nemuseli si majitelé dělat řidičák na autobus :x
Bombíci
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 11 let
No asi bych se nedivil, ale to by snad nenapadlo ani korunovanýho vo.a
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 11 let
A hlavě už tam není ten ministr:he
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
BombiciBombiciČlen
Přidáno před 11 let
Ale naši politici dokáží i nevídané....
Raději to tu nebudeme rozvádět, to je jiná písnička.
Tak snad se tu něco pohne i ku prospěchu lidí. Ještě tak obytka dát do 4t jako osobáky s oprávněním na B, a je tu spousta spokojenech bydlíkářů.
Bombíci
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 11 let
Jen doufam ze se nam to nezvrhne do politicke roviny a nebo mimo misu. Drzme se tedy myta nad 3.5t (pro nas aviatiky) :he
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
Kapitank1400Kapitank1400Člen
Přidáno před 11 let
Mám dotaz.
A jak to je u obytek nad 3,5 tuny , myslím opravdu jen váhu kolem 4 tun, s tachografem. Doufám že být nemusí.
děkuji za odpověď. !)
Slávek 59 Smile a Evik 59 :k od Tábora
DyferDyferČlen
Přidáno před 11 let
Nemusí:_,určitě!
Kapitank1400Kapitank1400Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

Dyfer napsal:

Nemusí:_


Díky za zprávu.
Ale chtěl jsem vědět, jestli nemusí být tachograf, například u obytka 4 tuny.
Slávek 59 Smile a Evik 59 :k od Tábora
DyferDyferČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Kapitank1400 napsal:

Citovat

Dyfer napsal:

Nemusí:_


Díky za zprávu.
Ale chtěl jsem vědět, jestli nemusí být tachograf, například u obytka 4 tuny.


Ne nemusí,tachograf musíš mít jen pokud jedeš za úplatu,to znamená pokud ti to auto vydělává peníze....:_
Peugeot 308SW + karavan HOME CAR,posádka Radek,Jana a syn Ondra:_
Kapitank1400Kapitank1400Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

Dyfer napsal:

Citovat

Kapitank1400 napsal:

Citovat

Dyfer napsal:

Nemusí:_


Díky za zprávu.
Ale chtěl jsem vědět, jestli nemusí být tachograf, například u obytka 4 tuny.


Ne nemusí,tachograf musíš mít jen pokud jedeš za úplatu,to znamená pokud ti to auto vydělává peníze....:_


Díky za zprávu.
Zvažuji o obytku lehce nad 3,5 tuny. Tedy něco kolem 4 tun. Co Ty či ostatní zkušení tady na C24 na to ?
Je to rozumné řešení, či ne ?
Jde o to, mít více místa a nejezdit přetížený.

Díky za názory a rady. !)
Slávek 59 Smile a Evik 59 :k od Tábora
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 11 let
Zabývám se tím teď dost intenzivně kvůli avii a rozhodně do toho jdi budeš mít určitě i daleko novější, ale úskalí skoro žádné, malinko větší poplatky na dálnicích ale jedeš v klidu z přeložení, třeba teď tu někdo prodává dost pěkný auto, ale doložnost nějakých 300kg to je u nás jen posádka :-)
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
xbikerxbikerČlen
Přidáno před 11 let
Kapitank1400: Ja si myslim ze auto nad 3,5t zas takovy terno neni, jasne ze mas doloznost a prostor v pohode, ale: platis myto po cely Evrope, musis mit ridicak C, nektere silnice, dalnice a vetsina mest je do 3,5tuny a taky byva casto zakaz predjizdeni nad 3,5t, takze koupi takovyho auta bych dost rozmyslel..

Automatické sloučení 08.12.2012 11:50:
a jeste me taky napadlo ze musis jezdit na technickou kazdy rok??..
Upravil xbiker dne 08.12.2012 12:50, před 11 let
ivan64ivan64Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

xbiker napsal:

Kapitank1400: Ja si myslim ze auto nad 3,5t zas takovy terno neni, jasne ze mas doloznost a prostor v pohode, ale: platis myto po cely Evrope, musis mit ridicak C, nektere silnice, dalnice a vetsina mest je do 3,5tuny a taky byva casto zakaz predjizdeni nad 3,5t, takze koupi takovyho auta bych dost rozmyslel..

Automatické sloučení 08.12.2012 11:50:
a jeste me taky napadlo ze musis jezdit na technickou kazdy rok??..


Ahoj, lépe bych to nenapsal !! Proč myslíte že všichni výrobci obytek tlačí váhy do 3500kg i když je to v dnešní době už téměř nemožné. Asi to nějaký smysl má né??!)
Standa2Standa2Člen
Přidáno před 11 let
Na STK každý rok nemusíš i když je nad 3,5 t.
Standa2
DaLiDaLiČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

xbiker napsal:

Kapitank1400: Ja si myslim ze auto nad 3,5t zas takovy terno neni, jasne ze mas doloznost a prostor v pohode, ale: platis myto po cely Evrope, musis mit ridicak C, nektere silnice, dalnice a vetsina mest je do 3,5tuny a taky byva casto zakaz predjizdeni nad 3,5t, takze koupi takovyho auta bych dost rozmyslel..

Automatické sloučení 08.12.2012 11:50:
a jeste me taky napadlo ze musis jezdit na technickou kazdy rok??..



Trochu moc nepřesností najednou, kde jste k těm informacím přišel?

- "platíš mýto po celé Evropě" - to je hloupost, řada evropských zemí buď mýto nemá vůbec nebo nemá mýto pod 12 tun, případně má poplatky za průjezdy dálnic, které platí i osobáky - a ne všude jsou odstupňované dle váhy. Skutečné mýto platí obytky nad 3,5T v nejbližším okolí jen v ČR a Rakousku, na Slovensku stačí dálniční známka i pro obytky nad 3,5T, protože tam uplatňují na rozdíl od ČR pravidlo, že nejsou určené k dopravě nákladu, ani nejsou pro více než 8 osob.

- "některé silnice, dálnice a většina měst je do 3,5T" - nevím, kolik je v Evropě silnic, ale tipuji, že omezeno do 3,5T je méně než procento z nich. Dálnici do 3,5T jsem v životě neviděl, silnic a měst opravdu velmi málo. Nepleťte si zákaz vjezdu nákladních vozidel nad 3,5T s absolutním zákazem nad 3,5T - i obytky nad 3,5T jsou typovány jako osobní vozidla. Totéž platí pro vjezdy do center měst, např. pro Německo mám zelenou eko známku a mohu všude, kam se vlezu.

- "zákaz předjíždění nad 3,5T" - jednak tento limit bývá vesměs od 6T, ale hlavně se zase vztahuje většinou jen na nákladní vozidla

- "technická každý rok" - stačí přihlásit obytku jako M1 a máte pokoj 4 roky u nového auta a dál intervaly jako u osobáků

- "Řidičák C" - ano, to máte pravdu. Ten ale stačí udělat jednou, zatímco prostor a doložnost člověk využije při každé cestě.
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 11 let
Ano asi tak hlavne neplest jablka s hruskama:g
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
robertkodirobertkodiČlen
Přidáno před 11 let
:g přesně vystihující článek:g:_ já bych taky neviděl problém s obytkou nad 3,5 t mám ji a nijak mě to nebolí !y zatím jsem nikde neměl problém :_
Jezdíme obytnou avii kterou jsme pořídili místo obytného přívěsu!!y
Upravil robertkodi dne 10.12.2012 17:38, před 11 let
Radek a JarkaRadek a JarkaČlen
Přidáno před 11 let
Zdar Beďo, to nemáš pravdu, mě tehdy v Piešťanech málem vyvedli v zubech :o. Celkově je to podle mě o potřebách každého z nás - pokud někomu nevadí mít reálně 3,8 t a papírově do 3,5 t ať si tak jezdí... A komu to vadí ať si udělá "C" a trochu "obtížnější" provoz auta bude mít vykoupený vlastním klidem...
robertkodirobertkodiČlen
Přidáno před 11 let
Nic méně si myslím že pravdu mám protože konkrétně v těch Piešťanech tě vynesou v zubech:o i když přijedeš 7metrovým obytným autem do 3,5tuny a nedej bože VW Transporterem a 6,5m dluhým karavanem to je zase má skušenost z dob když jsem jezdil ještě karavanem :_
Jezdíme obytnou avii kterou jsme pořídili místo obytného přívěsu!!y
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 15
Členové online 1
Petr83

Celkem členů: 15,971
Nejnovější člen: lisky
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,481,999 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.30761 sekund | Průměrně za: 0.30761 (0) sekund | Dotazy: 132 | Použitá paměť: 2.24MB/4MB