Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Aktivní obrana vůči vetřelci venku

Poslední aktualizace před 8 let
Kapitank1400Kapitank1400Člen
Přidáno před 11 let
Kromě vybavení, které tu bylo uvedeno ve všech příspěvcích a já s tím souhlasím. také jsem vybaven.
Vzhledem k situaci kolem nás, doporučuji při plánovaném odstavení na ,,divoko" , být alespoň s druhou posádkou na daném místě.
Pokud nejedeme společně ve dvou vozech, tak se pokusit s někým domluvit na nočním společném stání.
Neměl by to být problém, někde v podvečer, někoho oslovit na parkovišti, čerpačce atd. Nebo se s někým domluvit na CB vysílačce. Vzhledem k tomu že mohu komunikovat v okruhu cca. 50 km, tak se s někým dohodnou je docela možné.
Bylo by vůbec dost dobré, začít si montovat vysílačky do obytek a tažných vozů karavanů. Tak jako to bylo značně rozšířeno před 24 lety. Vysílačka se opravdu dost hodí na různé pomoci, rady, nápady atd. Kromě mobilních stanic ve vozidlech!y, jsou v daném regionu místní lidi na příjmu na stabilu doma:t a to hlavně večer. Jsou většinou ochotni pomoci radou a protože jsou místní, tak to opravdu dobře funguje.
Tedy se domnívám, že tudy za pár peněz vede jedna z možných cest, jak si navzájem pomáhat. Tak co vy na to ?

Slávek :_
Slávek 59 Smile a Evik 59 :k od Tábora
upmanupmanČlen
Přidáno před 11 let
Caute, spime cca 100-150 noci kazdy rok na divoko, drive v dodavce, to bylo nejlepsi, ted holt uz 2 roky s celointegracem, dvojcatama a psem, resil jsem taktez. Psa mame, ovsem toho vysilam pouze kdyz uz jsem hodne nas.... pac je to clen nasi rodiny a nechci o nej prijit, navic lovecky ohar je na neco jineho, nezli na obranu.

Nakonec jsem vsechny noze, pepraky, obusky (ten teda vozim) vyresil alarmem s dalkovym ovladanim za 500Kc a uvidime. Nejlepsi je vzdy odjet, pokud to nejde, zajit pokecat (v pripade ozralu), hlavne nevyvolavat konflikt. Prevence a zase prevence - spat na opustenych mistech mimo civilizaci, pripadne v mistech, kde je vice aut na parkovisti, STPL, zajmova parkoviste, nastupy na treky.

Chovat se nenapadne, nedelat bugr a hlavne klid - s obytnakem jsme meli jediny incident a to kdyz nejaky blbec oprel lyze o nase auto, ale omluvil se. 3x jsme odjizdeli a 2x jsme popili s vesnicanama.

Jinak za nejotravnejsi povazuji hlavne v zime to smykovani na parkovisti, s 2 malyma detma ma clovek strach, ovsem detem to zjevne nevadi, takze je to asi v nas. Hlavne klid :)
Sport freaks family, havlicekpetr.cz, Dethleffs Globebus i 11 2010, ročně +100 dní v průměru na cestách, free camping rulez
simchasimchaČlen
Přidáno před 11 let
@upman
:^ Naprostý souhlas. Všechny pistolky, pepřáky atd. jsou jen vidina něčeho, co v praxi není dost možné a dobré použít.
mitrakmitrakČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

simcha napsal:

@upman
:^ Naprostý souhlas. Všechny pistolky, pepřáky atd. jsou jen vidina něčeho, co v praxi není dost možné a dobré použít.


No neviem. Ja ked som dva krat vystrelil do vzduchu, tak to malo daleko vacsi ucinok ako keby som strnast dni plano kecal o tom ako sa mame mat radi.
A naviac devatdesiat pat percent obyvatelstva so mnou suhlasilo. No a tych pat percent my vycitalo ze preco do vzduchu.
Milan!y a ShockIvana
simchasimchaČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

mitrak napsal:

Citovat

simcha napsal:

@upman
:^ Naprostý souhlas. Všechny pistolky, pepřáky atd. jsou jen vidina něčeho, co v praxi není dost možné a dobré použít.


No neviem. Ja ked som dva krat vystrelil do vzduchu, tak to malo daleko vacsi ucinok ako keby som strnast dni plano kecal o tom ako sa mame mat radi.
A naviac devatdesiat pat percent obyvatelstva so mnou suhlasilo. No a tych pat percent my vycitalo ze preco do vzduchu.

Na Slovensku to tak asi funguje.
mitrakmitrakČlen
Přidáno před 11 let
simcha:

Pisal som snad ze to bolo na Slovensku? Alebo mas problem s tym ze ma niekto inu skusenost?
Milan!y a ShockIvana
PitrPitrČlen
Přidáno před 11 let
Dle mého kdyby mi a mé rodině šlo o kejhák tak tu pistoli použiji taky. Bohužel ji nevlastním.
A fungovalo by to všude. Jen u nás je legislativa trochu zvláštní.
To je jen můj názor.
:)
simchasimchaČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

mitrak napsal:

simcha:

Pisal som snad ze to bolo na Slovensku? Alebo mas problem s tym ze ma niekto inu skusenost?

Nemám problém, jenom už jsem z "kovbojek" nějak vyrostl.
Mohl bys tedy pro zajímavost napsat v které zemi to bylo?
Upravil simcha dne 25.04.2013 12:10, před 11 let
simchasimchaČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Pitr napsal:

Dle mého kdyby mi a mé rodině šlo o kejhák tak tu pistoli použiji taky. Bohužel ji nevlastním.
A fungovalo by to všude. Jen u nás je legislativa trochu zvláštní.
To je jen můj názor.
:)

V podstatě máš pravdu, ale víš co je nešikovné, že jsi vždy ten druhý. Ten první je ten zločinec a to je pro něj velká výhoda a pro tebe životní problém.
Jinak ta legislativa není zvláštní jen u nás.
BukerBukerČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Kapitank1400 napsal:

Kromě vybavení, které tu bylo uvedeno ve všech příspěvcích a já s tím souhlasím. také jsem vybaven.
Vzhledem k situaci kolem nás, doporučuji při plánovaném odstavení na ,,divoko" , být alespoň s druhou posádkou na daném místě.
Pokud nejedeme společně ve dvou vozech, tak se pokusit s někým domluvit na nočním společném stání.
Neměl by to být problém, někde v podvečer, někoho oslovit na parkovišti, čerpačce atd. Nebo se s někým domluvit na CB vysílačce. Vzhledem k tomu že mohu komunikovat v okruhu cca. 50 km, tak se s někým dohodnou je docela možné.
Bylo by vůbec dost dobré, začít si montovat vysílačky do obytek a tažných vozů karavanů. Tak jako to bylo značně rozšířeno před 24 lety. Vysílačka se opravdu dost hodí na různé pomoci, rady, nápady atd. Kromě mobilních stanic ve vozidlech!y, jsou v daném regionu místní lidi na příjmu na stabilu doma:t a to hlavně večer. Jsou většinou ochotni pomoci radou a protože jsou místní, tak to opravdu dobře funguje.
Tedy se domnívám, že tudy za pár peněz vede jedna z možných cest, jak si navzájem pomáhat. Tak co vy na to ?

Slávek :_


Ahoj... Souhlasím s tebou... vysílačka pomůže... taky jí mám v obytnáčku a jsem nad míru spokojen... Měl by to mít každý.Člověk se doslechne veškeré upozornění jak v dopravě tak i člověk může požádat o pomoc... A taky při delších cestách si člověk pokecá,domluví se na společné cestě atd... Rozhodně jsem pro,aby vysílačku si lidi dávali do obytnáčků,karavanů... Cena není vysoká a rozhodně nejen že ulehčí cestování,ale také se člověk domluví a seznámí s lidma které jedou stejným smerem a můžou se k vám připojit...
L
LakyČlen
Přidáno před 11 let
Když oni můžou být vlezlí až nad míru tak je třeba se k tomu tak zachovat .Šel jsem od bankomatu k autu a kde se vzal nevím očmoudlý " prodejce". Házel mi na klín do auta krabičky prý jsou to dárky , několikrát jsem jej upozornil že nic nechci a kupovat kradené věci odmítám . Byl tak neodbytný i po té co jsem mu řekl že ho odvezu k nám na policejni stanici ,mne natolik naštval že jí málem jednu koupil. Vyházel jsem ty krámy ven až na ty "dárky " ty se neodmítají zněla moje poslední slova na rozloučenou , já jim dám otravovat lidi .:@
Žijeme jen jednou.
Martin SchejbalMartin SchejbalNováček
Přidáno před 10 let
Ahoj vyrabim ted zabezpeceni bydlika: alam + sirenu dovnitr i ven , k tomu na zvladtni casovany vztup davkovac plynu do rozfuku ( jeste nemam jasno jestli rajsky, nebo slzak) . Proste pokud se stusti alarm a ja nebudu v aute, tedy ho nevypnu do 50sec. Tak se bydlik ,, navoni,, a kluci si asi schrupnou nez k nemu prijdu :-) je potreba pouzit jejich zbrane k vlastni obrane!! Jeste to laime s elektrikarem ale je to jednoduche a neni to drahe. Ahoj
Jarda a MaruJarda a MaruČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Martin Schejbal napsal:

Ahoj vyrabim ted zabezpeceni bydlika: alam + sirenu dovnitr i ven , k tomu na zvladtni casovany vztup davkovac plynu do rozfuku ( jeste nemam jasno jestli rajsky, nebo slzak) . Proste pokud se stusti alarm a ja nebudu v aute, tedy ho nevypnu do 50sec. Tak se bydlik ,, navoni,, a kluci si asi schrupnou nez k nemu prijdu :-) je potreba pouzit jejich zbrane k vlastni obrane!! Jeste to laime s elektrikarem ale je to jednoduche a neni to drahe. Ahoj




A co tohle?
http://www.ebay.c...2332eda310
Martin SchejbalMartin SchejbalNováček
Přidáno před 10 let
CB vysilacka je super pomocnik:-) na jake frekvenci byvate s bydlikama ?? Dik za info.
copycopyČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Martin Schejbal napsal:

Ahoj vyrabim ted zabezpeceni bydlika: alam + sirenu dovnitr i ven , k tomu na zvladtni casovany vztup davkovac plynu do rozfuku ( jeste nemam jasno jestli rajsky, nebo slzak) . Proste pokud se stusti alarm a ja nebudu v aute, tedy ho nevypnu do 50sec. Tak se bydlik ,, navoni,, a kluci si asi schrupnou nez k nemu prijdu :-) je potreba pouzit jejich zbrane k vlastni obrane!! Jeste to laime s elektrikarem ale je to jednoduche a neni to drahe. Ahoj


no. len bacha, aby sa ti to nezaplo niekedy same od seba. Za jazdy, alebo v spanku ..
Spajky007Spajky007Člen
Přidáno před 10 let
CB 10 pak 18
Škoda Superb II combi 4x4 + Fendt 410
Slávek-Petra-Zdenda
P
pave753Člen
Přidáno před 10 let
"Na Slovensku to tak asi funguje": je to zvláštne prečo niektorí ľudia reagujú na príspevky takýmto spôsobom.
Zdravím všetkých aj tých čo sú náchylný na povýšenectvo.
A
anajČlen
Přidáno před 10 let
Kanál 10 na CB používají kamioňáci a není dobré se jim tam plést :o:o
DyferDyferČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

anaj napsal:

Kanál 10 na CB používají kamioňáci a není dobré se jim tam plést :o:o



A proč?
Peugeot 308SW + karavan HOME CAR,posádka Radek,Jana a syn Ondra:_
Hlemyzd MatejHlemyzd MatejČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Kanál 10 na CB používají kamioňáci a není dobré se jim tam plést :o:o
A proč?


Doporučené použití kanálů
1. kanál (26,965 MHz) vyvolávací - zde je naprostá většina stanic na příjmu, zejména stanic bez selektivní volby. Po navázání spojení pak účastníci spojení ihned přecházejí na volný kanál, aby nerušili ostatní. (viz bod 9 GL - 22/R/2003)
9. kanál (27,065 MHz) - viz bod. č. 8 GL - 22/R/2003. Zde je ve většině našich i zahraničních měst možno přivolat pomoc spojením např. s CTV (centrum tísňového volání), hasiči, městskou i státní policií, záchrannou službou apod.
10. kanál (27,075 MHz) - je v ČR využíván jako národní komunikační kanál pro řidiče kamionové dopravy, v některých městech 10. navigační kanál.
18., 23. kanál (27,175 MHz, 27,255 MHz) - vyhrazen pro provoz dálkově ovládaných záznamníků (opakovačů - viz bod 7 GL-/R/2003)
19. kanál (27,185 MHz) - je obecně využíván jako mezinárodní kanál pro řidiče kamiónů (u nás není používáno).
24., 25., 52., 53., 76. a 77. kanál (27,235 MHz, 27,245 MHz, 26,675 MHz, 26,685 MHz, 26,915 MHz a 26,925 MHz) - zde je povolen provoz přenos digitálních dat (tzv. packet rádio, viz bod 6 GL - 22/R/2003)
80. kanál (26,955 MHz) - vyvolávací s použitím selektivní volby (viz bod 9 GL - 22/R/2003)
Petra, Václav a pes Františka
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 19
Členové online 1
Fun

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,505,191 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26610 sekund | Průměrně za: 0.2661 (0) sekund | Dotazy: 142 | Použitá paměť: 2.35MB/2MB