Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Harmonika či nějaký límec?

Poslední aktualizace před 10 let
E
erboschČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj, nevíte prosím o někom, kdo se zabývá propojováním dvou částí karoserie jako tomu je v případě autobusů harmonik? Potřebuji propojit kabinu s ložným prostorem u krabicové dodávky. Díky za tipy Honza :)
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj,

u nas nevim - neslysel jsem o nikom, ale zvladne to teoreticky kazdy kdo stavi - treba Mave.
Jinak to umi vsichni co delaji expedicni auta.
Bimobil u Mnichova je celkem v dosahu, ale do Nemecka to dle meho odhadu nepovezes.

Koukal jsem na Tvoji prestavbu, jsi sikovny, neni to nic sloziteho.
Postup je podobny jako u vyrezavani okna .... udelas drevene ramy na protistranach do nich pak pridelas tunel samotny (mechy z kuze apod.) a zevnitr udelas zapadavaci dvirka aby to izolovalo a bylo uzavrene ...
Pokud ramy upravis aby sedely na prolisech kabiny, tak ani nemusis resit nerovnosti .....
4.114683,118.628756
E
erboschČlen
Přidáno před 10 let
Pokud neseženu nikoho s podobnou zkušeností, tak to přesně vykoumu sám, ale před prvním řezem si raději nechám poradit :)

Hlavně netuším, jak moc se můžou ty dvě části vozu od sebe hýbat, abych neudělal límec moc natěsno a neroztrhal ho..
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 10 let
Nazdar,
Ja ti dam tip - vezmes primerene velkou dusi a das ji mezi kabinu ridice a loznou kabinu a nafouknes, ta duse se prizpusobi i prolisum karoserie,
a kdyz to chces mit jeste fajnovejsi, tak nechas usit na tu dusi kamasi a v rohach ji zafixujes do obdelniku a mas perfektni suchy prutah dozadu !
videl jsem to na velkych terenich vozech s obytnou kabinou ktera se na inspekci musi odklapet dopredu,takze tam neni mozne udelat pevne
spojeni s pruchodem, a jeste k tomu ma sasi u takovychhle vozu velkou torzni zkrutnost a ta duse ten rozdil krasne vyrovna !

s pozdravem, Honza/Discoverfun/Erlangen
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

erbosch napsal:

Hlavně netuším, jak moc se můžou ty dvě části vozu od sebe hýbat, abych neudělal límec moc natěsno a neroztrhal ho..


Tak to musis zjistit, to Ti stejne nikdo nevymysli .... jinak se to dela hlavne na Unimogy a tam se to rozchazi o desitky cm, cili nevidim duvod proc by to neslo i u beznejsich vozu ....
4.114683,118.628756
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 10 let
Ten tvůj medvěd ( krom toho, pěkně udělaný ) moc velkej vykrut mít nebude. To by stačilo mezi otvory udělat " futro" z pryžového pásu. Změřit kroucení se dá pomocí provázků. Změří se mezera mezi budkama v klidu. A poté se mezi budky dají provázky, jako sondy. Jeden o 10 mm delší, další o 20 mm delší než mezera. Po extrémní jízdě některé se odlepí. A ten nejkratší co vydrží, tak to bude výkrut. Počítat s něčím navíc.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
E
erboschČlen
Přidáno před 10 let
Tak pryž mě nenapadla - to se mi jeví jako vhodnej materiál k tomuto účelu.
Každopádně si taky nemyslím, že by se to mé vozítko kroutilo o desítky cm, takže toto by mohlo být ideální.

Ten tunel z duše bych rozhodně rád viděl na vlastní oči - nejsou z toho někde fotky?
ivanoivanoČlen
Přidáno před 10 let
Maximálny pohyb zistíš, keď auto dáš do skrutu. [img]https://www.flickr.com/photos/ivano/2906313179/in/set-72157607656012142[/img]Podľa toho budeš vedieť, ako to riešiť. Ak je to pár cm, myslím, že to nebude až taký problém. U mňa je to dosť, niekoľko desiatok cm. Robila mi to na Slovensku firma, čo robí plachty na návesy. Klasická harmonika.
E
erboschČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

ivano napsal:

Maximálny pohyb zistíš, keď auto dáš do skrutu. [img]https://www.flickr.com/photos/ivano/2906313179/in/set-72157607656012142[/img]Podľa toho budeš vedieť, ako to riešiť. Ak je to pár cm, myslím, že to nebude až taký problém. U mňa je to dosť, niekoľko desiatok cm. Robila mi to na Slovensku firma, čo robí plachty na návesy. Klasická harmonika.



Tak takovýhle výkrut u mě fakt nehrozí :) A jestli ano, tak to bude bydlíkova poslední jízda :)
A nemáš prosím odkaz na tu firmu - mrknul bych na stránky..
Díky

Automatické sloučení 23.10.2014 22:37:
Ivano: Jinak moc pěkné vozítko máš - jakožto maniak na světýlka musím ocenit ty svítící rohové lišty u skříněk - moc pěkné :)
Upravil erbosch dne 23.10.2014 22:37, před 10 let
ivanoivanoČlen
Přidáno před 10 let
Robila to firma http://www.gamartm.sk
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: erbosch, sipadan, Discoverfun, Franta REZAC, ivano
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 17
Členové online 0

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,497,635 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18358 sekund | Průměrně za: 0.18358 (0) sekund | Dotazy: 80 | Použitá paměť: 1.85MB/4MB