Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

vybitá gelová baterie

Poslední aktualizace před 14 let
JirJirNováček
Přidáno před 14 let
Dobrý den,
poradí mi prosím někdo - přes zimu se mi ve sklepě (suchém teplém) asi úplně vybila gelová baterie a nejde mi tudíž nabít-mám speciální nabíječku na gelovky, která se neaktivuje když je baterie moc podvybitá. Dá se s tím něco dělat, nebo je ta baterka K.O.? Napadlo mě ji připojit k autu nabíjecíma kabelama, aby se trochu ozivila a pak by šla nabít, ale nevím, jestli něčemu neublížím....
Děkuji za jakoukoli radu.
Roman a JanaRoman a JanaČlen
Přidáno před 14 let
Pokud mas specielni nabijecku na gelove baterie-tak elektronika nabijecky si sama vyhodnoti baterku na kolik je vybita a potom ji sama nabiji........pokud ji mas uplne vybitou nema co vyhodnotit a tudiz nelze nabijet.
Me uz se to parkrat stalo i pri nabijeni touto nabijeckou u klasicke autobaterie-pri overeni u vyrobce v Brne me bylo receno-na kratky cas napojit na jinou baterku treba startovacima kabelama a pak se uz nabijecka sama chyti.Proste do ni musis alespon trochu neco dostat a pak by to melo jit
V zadnem pripade gelovou baterku nenabijej klasickou nabijeckou na normalni autobaterie!!!!!!
Na gelovku vzdy musi byt nabijecka urcena na gelovky-s touto nabijeckou lze i nabijet klasicke autobaterie.
P
AnonymČlen
Přidáno před 14 let
No já mám starou, hloupou nabíječku. A novou chytrou. Nová mi baterku odpískala, tak jsem ji nabil starou. Pak novou. A baterka je OK. Nechej hodinu nastartované auto a připojenou přes startovací kabely KO baterku. No a pak ji dej nabít nabíječkou, uvidíš co se stane. Co můžeš ztratit? Chytré nabíječky potřebují buzení, které vyšťavenky neposkytnou.
JirJirNováček
Přidáno před 14 let
Super-děkuji oběma za odpovědi - fakt díky zkusím ji tedy oživit přes to auto a pak napojit na nabíječku - je to nová chytrá, která se prostě nespustí při přílišném vybití baterky - jakoby ji necítí a nenabíjí. Vím, že není dobré nechat gelovku moc vybít, ale stalo se no...:( Ještě jednou díky, doufám, že se zadaří a bude zase fungovat.
JirJirNováček
Přidáno před 14 let
Ahoj, tak mám nové zprávy-v sobotu jsem baterku nechala dobíjet přes nastartované auto 20min. a baterie se nabila natolik, že ji inteligentní dobíječka na gelovky rozpoznala a chytla se (píšou, že nerozpozná baterii, která je podvybitá pod 60procent a nespustí se) no a pak ji nabila uplne-to se mi ulevilo a mám ponaučení-nikdy nezazimovat použitou baterii, aniž bych ji dobila!!! Každopádně díky za rady a snad se poučí i ostatní-jsem nováček, tak mám snad nárok na chyby. !sn
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 14 let
Ještě je potřeba vysledovat jednu důležitou informaci: Kapacitu.
Většinou pobyt v hlubokém podvybití připraví baterii o část kapacity (klidně o polovinu někdy o víc).
JirJirNováček
Přidáno před 14 let
Ahoj,
s tou kapacitou nevím přesně, ale snad ji moc neubylo-nabila se na 95-100%-tedy alespon podle té nabíječky, která hlásí napřed 3/4nabití a pak úplné a to se rozsvítí až když je nabitá právě na těch 95-100% a pak přepne do udržovacího režimu a to se stalo. Ona určitě baterka nebyla vybitá úplně, dávala jsem ji do sklepa, když byla použitá z karavanu a měla tak 75%, takže jestli to kleslo za těch 5měsíců tak možná na 50%, ale to hádám.... Potřebovala jsem ji dostat tím autem nad 60%,aby se chytla nabíječka a to se povedlo. Mějte se všichni zatím krásně.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Jir, Roman a Jana, Petr a Lucie, Karel Prokop
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 12
Členové online 0

Celkem členů: 15,970
Nejnovější člen: paveljurik
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,440,285 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.16233 sekund | Průměrně za: 0.16233 (0) sekund | Dotazy: 64 | Použitá paměť: 1.72MB/2MB