Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Ventilátor topení

Poslední aktualizace před 15 let
dcpajadcpajaČlen
Přidáno před 15 let
Ahoj všem, mám možná hloupý dotaz, ale jak máte řešen rozfuk vzduchu, když ventilátor je na 220 V a chci být nezávislý na 220 V. Přes měnič?? Díky za rady.
Pavel
CharlieCharlieČlen
Přidáno před 15 let
Ja som to riesil cez menic a dve 100 Ah baterky. Po vybiti baterii ich nabijam generatorom.
T
TomČlen
Přidáno před 15 let
Nechá se koupit 12V ventilátor.
Ahoj Tom
JokerJokerČlen
Přidáno před 15 let
Já jsem nedávno koupil 12 V ventilátor, ventilátor na 230 V jsem odmontoval. Pěkná práce tak na půl dne, on ten 230 voltový, jak byl těžký, už se začínal stejně vytrhávat z hliníkové stěny kamen. Byl jsem pak na prvních cestách zvědavý, jak se to osvědčí. Zatím jsem nadšen. Dřív bez připojení na 230 V akorát smrděla rozpálená kamna a v koutech byla zima, teď naprostá pohoda. Nechávám větrák foukat třeba celý den, kdy jsme venku a večer je v přívěsu vše vyhřáté a má to tepelnou kapacitu, která se jen tak nevyvětrá. Zatím jsem neměl problém s nedostatkem proudu z baterie, je fakt, že mimo letní sezónu jezdíme spíš na kratší výlety, tak do 5 dní. Mám baterii v karavanu 100 Ah. Takže asi poslední krok k nezávislosti na připojení na proud.
M
morcakČlen
Přidáno před 15 let

Citovat

Joker napsal:
Já jsem nedávno koupil 12 V ventilátor, ventilátor na 230 V jsem odmontoval. Pěkná práce tak na půl dne, on ten 230 voltový, jak byl těžký, už se začínal stejně vytrhávat z hliníkové stěny kamen. Byl jsem pak na prvních cestách zvědavý, jak se to osvědčí. Zatím jsem nadšen. Dřív bez připojení na 230 V akorát smrděla rozpálená kamna a v koutech byla zima, teď naprostá pohoda. Nechávám větrák foukat třeba celý den, kdy jsme venku a večer je v přívěsu vše vyhřáté a má to tepelnou kapacitu, která se jen tak nevyvětrá. Zatím jsem neměl problém s nedostatkem proudu z baterie, je fakt, že mimo letní sezónu jezdíme spíš na kratší výlety, tak do 5 dní. Mám baterii v karavanu 100 Ah. Takže asi poslední krok k nezávislosti na připojení na proud.


Bez ventilátoru to vypadá následovně
20 stupňů u stropu
17 stupňu na stole
10 stupňů u noh
tepelná pohoda nic moc.

Hodně pomůže když se nasává teplý vzduch u stropu a fouká se pod nohy. Ani se nemusí brát od kamen.
vondracekvondracekČlen
Přidáno před 15 let
My ,majitelé menších a skromějších přívěsů to řešíme hlazením pejska, vrtěním ocásku teplo spolehlivě rozhání.
Upravil vondracek dne 21.02.2009 11:04, před 15 let
M
morcakČlen
Přidáno před 15 let
Myslím si, že menší a skromější obytnou krabici než mám já mít jen tak někdo nebude. /3,3x2,25x1,5/ A stejně to bez víření vzduchu nejde.
vondracekvondracekČlen
Přidáno před 15 let
Přiznávám, jsi menší : na délku o 0,8m, ale ta výška 1.5m ? To by chtělo nižšího pejska. To je samozřejmě pokus o vtip, proudění teplého vzduchu mám vyřešeno tak, že část topidla
/2kW/ zasahuje do umývárny a WC, zbytek do obytného prostoru, naposledy na výjezdu :
-venku minus 8 stupňů, u stropu 28, na stole 22, dole 18, nohy mi nemrzly. V tak malém
prostoru-já cca 17 m3, Ty cca 11m3 je dle mého názoru nějaký rozfuk zbytečný a je to jen astracháňština.
Neber to osobně, je to jen názor starotrampa.
Upravil vondracek dne 21.02.2009 22:54, před 15 let
M
morcakČlen
Přidáno před 15 let
Bohužel jsem po všech pokusech s cirkulací vzduchu musel sáhnout po nuceném oběhu odvrchu dolů, protože radiátor v žádném případě nezajistil ani trochu tepelnou pohodu. Velký vliv na to asi bude mít malá světlá výška interiéru a umístění topení v uličce.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: dcpaja, Charlie, Tom, Joker, morcak, vondracek
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 19
Členové online 0

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,496,133 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.16224 sekund | Průměrně za: 0.16224 (0) sekund | Dotazy: 76 | Použitá paměť: 1.82MB/4MB