Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 ohřev vody na sprchování: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

ohřev vody na sprchování

Poslední aktualizace před 7 let
haskyhaskyČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Vasu napsal:

Jestli jsem dobře počítal, tak na ohřev 12l vody o 30°C se při 12 voltech potřebuje 35Ah Nebo, když to je na 230 V a aby to ohřálo za 1 hodinu, tak musí mít těleso 420 W
Kolik má to tělísko do toho akvária, to musí ohřívat jeden den ?


Asi podle toho v jakém období.Já tělísko do akvária používám v zimě když jsem připojen na 230 na to,aby mi nezamrzla voda v nádrži z vodou která má 75 litrů.A můžu říct že teplota vody není žádná hitparáda.Na koupání to není,je to spíše pouze na to že nebudou mrznou ruce pod tekoucí vodou.V létě jsem to nezkoušel protože se na 230 nepřipojuji.
Hasky
P
petr112Nováček
Přidáno před 10 let
Ahojky.
My jsme měli ohřev vody vyřešen ponorným vařičem na 220 v zavěšeným cca 2cm ode dna nádrže . Termostat ze starého bojleru přes vypínač + kontrolka . Ohřívalo to celou nádrž 30 l. Teplota nastavena termostatem a když se voda nahřála tak kontrolka zhasla . Akorát musí být voda v nádrži jinak ten vařič nevydrží :)
L
lada721Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

petr112 napsal:

Ahojky.
My jsme měli ohřev vody vyřešen ponorným vařičem na 220 v zavěšeným cca 2cm ode dna nádrže . Termostat ze starého bojleru přes vypínač + kontrolka . Ohřívalo to celou nádrž 30 l. Teplota nastavena termostatem a když se voda nahřála tak kontrolka zhasla . Akorát musí být voda v nádrži jinak ten vařič nevydrží :)


Trochu sparťanské ale výsledek je také teplá voda.:_
dracekvodracekvoČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj,
přečet jsem to celé, ale řeší se u hlavně ohřev vody z 12V a to mi příde strašně ztrátové. Odběrem z alternátoru zatížíte motor a stoupne spotřeba. Elektrika se v autě nikde sama nevykouzlí, ale je z paliva. A motor jí vyrábí s mizernou účinností, cca 40% a pak jsou další ztráty v alternátoru. Takže podle mě je lepší použít už nějakého bufíka a vyjde to levněji, protože bude mít vyšší účinost jak natápění z 12V. Jediné co pro to mluví je snadnost instalace. Ale to sem odbočil.

Chci využívat k tomuto účelu odpadní teplo z motoru. Má to někdo?
Budu tahat vodu od motoru pro topení nástavby, tak už protáhnu hadice k boileru, tam dám výměník. Oběhové čerpadlo z nezávislého topení bude honit vodu z druhé strany přes výměník a boiler.
Pokud bude boiler natopený, tak to uzavře elektroventil.
Mohlo by to být dobřý řešení v případě, že člověk bude často popojíždět. Po zastavení mít teplou vodu bez nutnosti pálit plyn, ne?
MirekJPMirekJPČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, pár lidí to už tady provozuje a jsou s tím spokojení. Já se to akorát chystám vyrobit a zapojit. Fáze 1 bude napojit výmění na teplovodní naftové webasto, fáze 2 pak bude do toho zapojit i motor.

Cca 15l výměník plánuju udělat z nerezového plechu a nerezového vlnovce, co se používá na solární systémy. Vlnovec plánuju použít i na propojení s motorem. Za boiler ještě přidej směšovací ventil - přeci jen voda ohřátá na 90 st není na sprchování nejvhodnější :-).
M
mariaČlen
Přidáno před 7 let
nějak tak o mám. Ohřívám z okruhu motoru nebo webastem. Směšovací ventil mám nastavený na pocitově příjemnou teplotu. Zahřeje se to celkem rychle a díky bojleru vydrží dlouho. Nesmí se ale podělat ten směšovací ventil, jak se mi stalo nedávno. Potom tekla vřelá voda.
F
ferdasanČlen
Přidáno před 7 let
Jak se na to ohřívání vody motorem tváří motorová teplota?Nejezdíte potom se studeným motorem nebo to termostat uhlídá?
M
mariaČlen
Přidáno před 7 let
ohřát těch pár litrů v bojleru asi nebude tak energeticky náročné. Potom už to teplo neodebírá. Vzhledem k patrně dobré izolaci bojleru jsou ztráty jen ve vedení mezi motorem a bojlerem, což je max 5m hadic. Ale to je jen můj laický názor. Já to tak již koupil.
mirdavmirdavČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj.
Původní diskuse se malinko odchyluje, proto si dovolím jeden dotaz, a prosím neberte to jako reklamu (reklamní spot na tydle krámy běží v TV).

Existuje spousta průtokových ohřívačů. Nějak moc jsem je neprocházel, ale zaujalo mne toto:
https://www.eva.c...ArIY8P8HAQ

nebo skoro totéž:
http://www.delima...oC763w_wcB

Pánové opomeňme to, že i dle mého je to tak trochu krám. Opomeňme nutnost připojení k elekřině. Jedná se mi o to, že v parametrech se píše: Tlak vody 0,04 - 0,6 MPa. Ta spodní hranice mi příjde natolik nízká, že by to snad bylo použitelné i pro karavan. Mýlím se? Případně netušíte, jestli existuje jiný spolehlivý průtokový ohřívač na malý tlak spolehlivě použitelný?
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 7 let
v Karavanu by to fungovalo, ale asi jedině s pevným připojením k el.
Problém bude zajistit pohyblivý přívod 230V/3 KW a v kempech málo kde mají jističe 16 A :_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
JurajSKJurajSKČlen
Přidáno před 7 let
Skôr ako v kvalite by som videl problém vo vysokom príkone.
mirdavmirdavČlen
Přidáno před 7 let
Díky za postřehy a pomoc. Elektřinu neřeším ;), fakt mne technicky zajímal ten potenciálně malý tlak a omezený průtok. Moc mi vaše postřehy pomohly.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

mirdav napsal:

Díky za postřehy a pomoc. Elektřinu neřeším ;), fakt mne technicky zajímal ten potenciálně malý tlak a omezený průtok. Moc mi vaše postřehy pomohly.


To delimano, mám u dřezu v hospůdce, nejvíc teplou vodu to dává, těsně před zapnutím vodárny kdy už je menší tlak a voda teče pomaleji, na plný tlak docela trvá než se to dostatečně rozehřeje.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
P
petrazlatkaNováček
Přidáno před 7 let
Ahoj, v druhé polovině minulého století ještě u starého karavanu Wilk jsem vyřešil ohřev vody na sprchování měděnou trubkou průměr cca 8 mm stočenou
do spirály přes hořáky dvouplotýnkového vestavěného vařiče. Nad každým hořákem pár závitů. Ponorné čerpadlo hnalo vodu spirálami a stačilo vychytat
velikost plamene na plotýnkách aby voda byla akorát na sprchování. Plotýnky karavan také hodně ohřívaly. V chladu příjemné a v letních parnech se voda v barelu
ohřála přes den. Jako vanička sloužil hodně veliký lavór. Dodnes na toto sprchování dnes již dospělé děti vzpomínají a vypráví již svým dětem, když nechtějí
večer do samostatného sprchového koutu s vodou ohřívanou v plynovém bojleru. Toto soudobé řešení sprchy použíté v mém anglickém karavanu považuji za nejlepší,
pokud nemáš dostatečně silné připojení na 220V.:_
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,392,201 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.29723 sekund | Průměrně za: 0.29723 (0) sekund | Dotazy: 117 | Použitá paměť: 2.13MB/2MB