Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 DuocontrolCS: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

DuocontrolCS

Poslední aktualizace před 7 let
leosmalikleosmalikČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,
Prosím o informaci, od někoho kdo provozuje CSko,
Za jak dlouho vám po zavření láhví,ventilem na láhvi, spadne ( uzavře láhev) zelený bezpečnostní ventil na hadicích? Tím myslím že musíte zelenou pojistku znovu stlačit aby plyn šel do regulátoru a dál.

Díky Leoš
Leoš,Petra,Laura (11),
BMW X5 + Burstner Trecento 540TL
BombiciBombiciČlen
Přidáno před 7 let
Co tím myslíš? Ta pojistka nepadá, to je pojistka při nárazu. Občas spadne při jízdě po hrbolech, třeba po všemi oblíbené D1. Při uzavření mi nic nespadne. Otevřu a vařím, topím dál. Pouze se ventil přepne při prázdné lahvi na druhou.
Nebo tam máš něco, co tam já nemám.
Bombíci
leosmalikleosmalikČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,
No ,zkusím to nafotit a vložit. Ale na samolepce k CSku jsou symboly postupu 1.otevřít ventil na láhvi,2.zmáčknout ventil na hadici (zelený čudl¨) 3.resetovat crashsensor. Tu 2.když neudělám nejde plyn do regulátoru.Otázka zní za jak dlouho po uzavření láhve se ventil na hadici uzavře.Myslím že tahle doba bude rozdílná. Klesne tlak v systému ventil se uzavře.Asi bych si měl nechat udělat tlakovou zkoušku.Tu dobu mám cca hodiny.
Leoš
Leoš,Petra,Laura (11),
BMW X5 + Burstner Trecento 540TL
GardaGardaČlen
Přidáno před 7 let
Kdyz ti nebude z potrubi unikat plyn tak ta doba bude delsi. Pokud unikne tak se to uzavre. Nelze ocekavat ze pri uzavreni ventilu lahve mi tlak vydrzi neomezene uz jen proto ze utesneni ventilu u lahve je zavisle na O krouzcich a obvykle je to prvni kde to nepatrne unika. Zvlast u vymennych lahvi ktere jsou nekdy v zalostnem stavu.
Tobe pritom z potrubi nemusi unikat nic.
Miloš
leosmalikleosmalikČlen
Přidáno před 7 let
Jen jsem chtěl vědět jak dlouho,, pokud to někdo má vypozorované,, určitě to vypovídá o těsnosti. U německé lahve není těsnění, ale je na hadici, a ta je nová,, obě,,
Zřejmě je to dotaz na odborníka přes plyn, který dělá tlakové zkoušky a ví za jak dlouho, bude padat tlak. Nebo podtlak.
Dik Leoš
Leoš,Petra,Laura (11),
BMW X5 + Burstner Trecento 540TL
Upravil leosmalik dne 14.06.2017 08:41, před 7 let
GardaGardaČlen
Přidáno před 7 let
Jasne je to ale o tlaku co jde z lahve. Za redukcnim ventilem je unik minimalni.
Vetsinou jde unik pod tesnenim u pripojeni na ventil lahve nebo ony O krouzky na uzaveru.
Miloš
Vlasta1Vlasta1Člen
Přidáno před 7 let
Je to bezpečnostní ventil při prasknutí hadice - -potrubí. Vypne při prudkém snížení tlaku plynu. Proto je ihned za lahví.
Na tvůj dotaz ale odpověď neznám. Mám plnící aluláhve a mačkám ho jen ze zvyku po tankování plynu.
leosmalikleosmalikČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Bombici napsal:

Co tím myslíš? Ta pojistka nepadá, to je pojistka při nárazu. Občas spadne při jízdě po hrbolech, třeba po všemi oblíbené D1. Při uzavření mi nic nespadne. Otevřu a vařím, topím dál. Pouze se ventil přepne při prázdné lahvi na druhou.
Nebo tam máš něco, co tam já nemám.


Po uzavření ventilu, na láhvi ti ten pojišťovací ventil drží v poloze že pouští plyn do regulátoru,třeba do druhého dne? Nebo i víc? Nebo jak dlouho? Toť má otázka
Leoš
Leoš,Petra,Laura (11),
BMW X5 + Burstner Trecento 540TL
moodsmoodsČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Po uzavření ventilu, na láhvi ti ten pojišťovací ventil drží v poloze že pouští plyn do regulátoru,třeba do druhého dne? Nebo i víc? Nebo jak dlouho? Toť má otázka
Leoš


I když uzavřeš ventil na láhvi, pojišťovací ventil drží pořád, ale nemá co pouštět, když je láhev zavřená. Vyskočí občas až na hrbolaté silnici/dálnici nebo při nárazu (zatím jsem naštěstí nezkoušel).
Mirek & Nori & Barča & Roller Team Granduca 285 P
leosmalikleosmalikČlen
Přidáno před 7 let
Takže ti drží i když měníš láhev?Nemusíš ho ,,cvaknout,,aby plyn šel do regulátoru?Pořád teda píšu o ventilu na hadici.
Leoš
Leoš,Petra,Laura (11),
BMW X5 + Burstner Trecento 540TL
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

leosmalik napsal:

Takže ti drží i když měníš láhev?Nemusíš ho ,,cvaknout,,aby plyn šel do regulátoru?Pořád teda píšu o ventilu na hadici.
Leoš


Mám plnící lahve a tak je neměním, ale před cca rokem a půl jsem měl úník na vařiči ( velmi malý únik, ještě se vešel do normy ) a tehdy jsem musel cvaknou onen zelený ventil před každým výjezdem ( pokud jsem zapomněl, přeplo se to automaticky na rezervní lahev i když byla " zelená " plná ) . Vyzkoušej zda ti drží plyn v hadicích i po několika dnech. Návod od paraga na pouze orientační test je zde:

http://www.caravan24.cz/forum/viewthr...d_id=26182
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
P
paragČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

leosmalik napsal:

Citovat

Bombici napsal:

Co tím myslíš? Ta pojistka nepadá, to je pojistka při nárazu. Občas spadne při jízdě po hrbolech, třeba po všemi oblíbené D1. Při uzavření mi nic nespadne. Otevřu a vařím, topím dál. Pouze se ventil přepne při prázdné lahvi na druhou.
Nebo tam máš něco, co tam já nemám.


Po uzavření ventilu, na láhvi ti ten pojišťovací ventil drží v poloze že pouští plyn do regulátoru,třeba do druhého dne? Nebo i víc? Nebo jak dlouho? Toť má otázka
Leoš

Německé lahve mají těsnení na ventilu(na hadici nic,jen ve šroubení výstupek)a pojistka bude držet tak dlouho,dokud se udží tlak v rozvodu.Že by pojistka padala na hrbolech je asi trochu blbost.Mám puštěné lahve stále a celé SP..Řecko,Sicilii-tam bych musel zapínat v každém městě mi to nikdy nevypadlo!!!Cvaknu jen při výměně lahve.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: leosmalik, Bombici, Garda, Vlasta1, moods, Vajglon Hnuson, parag

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,185,964 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26505 sekund | Průměrně za: 0.26505 (0) sekund | Dotazy: 107 | Použitá paměť: 2.05MB/2MB