Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 nejde mi svařovací trafo: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

nejde mi svařovací trafo

Poslední aktualizace před 15 let
P
pantherČlen
Přidáno před 15 let
Vím, je to trochu jiné téma , ale vím že jsou tu dobří elektrikáři . Kdysi jsem koupil trafosfářečku Elektrokov a přepíná se na 380 a 220V. Je skoro nová, dělal jsem s ní jen asi měsíc, ale ležela mi asi 15 let v dílně bez používání (měl jsem jinou). Původně na ni byla taková pleskatá zástrčka , kterou jsem vyhodil protože jsem neměl protikus.Přívod jsou jen 3 vodiče, tak jsem včera koupil kulatou na 380V čtyřkolíkovou 32A. Zem jsem neměl pochopitelně kam zapojit ale to asi nevadí. Ale to hlavní: mašinka prostě nejde. Byla pouze dlouho uskladněná, žádnou ranu nedostala a po sundání krytu jsem zkoušečkou vše prověřil. Vstupní proud tam jde , ale vynutím to prostě neprojde, na výstupu nic není. Zapojil jsem na svorkovnici jen dva vodiče a strčil do 220V a taky nic. To co je vidět není zaoxidováno, spoje jsem prohlédl, tak nevím. Poradí někdo? Mám to vyfotit? děkuji
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 15 let
Já tedy el. nejsem ale zem by to mít mělo ne? !k
M
millanČlen
Přidáno před 15 let
Zdravím, doporučuji moc neexperimentovat. Kulatá zásuvka 380V/32A(16A) má tři kolíky fázové a jeden zemní!! Nemá tedy kolík pro připojení na "nulu"
Přepínání 220V->380 je předpokládám někde na svorkovnici, je teoreticky několik možností, jak může být zapojeno. Zjisti vizuální kontrolou, že jeden z těch tří drátů není zapojen na "kostru" tj. ke kovové částí přístroje. Případně foto nebo zapojení té svorkovnice, snad by se z toho dalo něco odvodit.
MZ
Milan+Zuzka+Adélka+Aura(psí slečna)
P
pantherČlen
Přidáno před 15 let
pokusím se vložit foto
Upravil panther dne 27.08.2009 13:55, před 15 let
panther Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
P
pantherČlen
Přidáno před 15 let
2)
Upravil panther dne 27.08.2009 14:08, před 15 let
panther Připojili následující obrazek:
p8270005.jpg
P
pantherČlen
Přidáno před 15 let
3)
panther Připojili následující obrazek:
p8270004.jpg
P
pantherČlen
Přidáno před 15 let
4)
panther Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
P
pantherČlen
Přidáno před 15 let
5)
panther Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
M
millanČlen
Přidáno před 15 let
Ahoj,
existovaly svářečky které umožnovay provoz na 220 i 380V, podle svorkovnice by se to v takovém případě zapojovalo následně:
při provozu na 220V zapojit N a A (alternativně B ) - když to zapojíš špatně tak budeš mít menší výkon
při provozu na 380V zapoji A a B ( na vidlici zapoji L1 L2 nebo L2 L3..)

Nemohu to samozřejmě takhle na dálku garantovat, bylo by nutné to proměřit

M.
Milan+Zuzka+Adélka+Aura(psí slečna)
Upravil millan dne 27.08.2009 14:36, před 15 let
P
pantherČlen
Přidáno před 15 let
Milane nevím, ale asi jsem natvrdlej! Píšeš " existovaly svářečky" atd. Vždyť jsem psal že je to na 380 i 220V ! Na přepínání z 220 na 380V a naopak je přeci pouze přepínač na kastlíku ne? Koukám že podle tebe už není potřeba ani třetí vodič. No a za poslední: prostě je to zapojený z fabriky a nikdo na to v životě nemakal a šlo to.
M
millanČlen
Přidáno před 15 let
S přepínání 220/380 jsem se setkal pouze u starších typů, kde bylo možno vybrat podle zapojení svorkovnice. Princip a zapojení bude pravděpodobně stejný i s přepínačem stejný
A = L1
B= L2
N= nula
při přepnutí na 380 by měla být nula odpojena, při přepnutí na 220V by měla být odpojena jedna fáze.
K připojení by ti měli stačit dva dráty. Víc ti takhle na dálku asi nebudu schopen poradit, případně co je to konkrétně za typ, skusil bych zjistit jak to bylo(je) zapojené
M.
Milan+Zuzka+Adélka+Aura(psí slečna)
P
pantherČlen
Přidáno před 15 let
Prostě zapojením to není- vyzkoušel jsem vše a tečka!
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 15 let
No tak pak to bude asi rozbitý.... sorry musel jsem:o
Vlada JanaVlada JanaČlen
Přidáno před 15 let
je to tak jak píše Milan ve 3,20h. na svářecím trafu není co by se rozbilo, kromě nedoteku ve svorkovnici nebo spálení trafa. Ale to je vidět. Pokud ti to nefunguje nech si to zapojit určitě od elektrikáře. jsou z toho smrtelné úrazy. Vlada
P
pantherČlen
Přidáno před 15 let
Vlado, Vlado jak píšu v zapojení to není a my důchodci než na něco máknem, tak se 5x díváme jestli je to vyndaný ze zásuvky. Neboj!
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 15 let
píšeš, že se to ztrácí ve vinutí, tudíž asi bych ho nechal převinout, odkud jsi znám pár el.kutilů u nás a v HK
M
mirekČlen
Přidáno před 15 let
víš panthere jestli si zásuvku zapojil tak jak byla původní a se svářečkou se nic nestalo měla by logicky fungovat,ale protože nejde chyba bude asi ve špatném zapojení a to právě 4 kolíkové zásuvky pro práci na 380 V potřebuješ dvě fáze,a pro 220 1 fázi a jeden vodič s pracovní nulou,jestli si to tak zapojil mělo by to fungovat pokud není chyba třeba ještě v tom přepínači a nebo ve vinutí trafa to by ale bylo trochu složitější,já ti poradím jedno s elektrikou není sranda pozvi radši známeho elektrikáře a určitě to dobře dopadne.
P
pantherČlen
Přidáno před 15 let
trochu jsem zaexperimentoval a ejhle: propojil jsem vodičem oba póly na jističi a tím jsem ho vlastně vyřadil a začalo to běžet. Jistič šel tedy do popelnice (není třeba, je na baráku)Jak jsem tedy tvrdil: v zapojení to nebylo!
Upravil panther dne 29.08.2009 13:01, před 15 let
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 15 let
než vypadne jistič na baráku blafneš ti to v ruce jistič tam je třeba jde o milisekundy
P
pantherČlen
Přidáno před 15 let
Chlapče na trafu bylo 17A sloužící pochopitelně jako tepelná ochrana a na baráku je 16A. Vidíš problém? Prostě se to event. přehřeje tak to vyskočí na domovním 16A. Tak to vidím.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: panther, Me2d, millan, Vlada Jana, mirek, tronic, ladis

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,387,618 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26216 sekund | Průměrně za: 0.26216 (0) sekund | Dotazy: 137 | Použitá paměť: 2.22MB/2MB