Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Duo Control CS nebo jiný regulátor ??: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Duo Control CS nebo jiný regulátor ??

Poslední aktualizace před 5 let
vojskovojskoČlen
Přidáno před 11 let
Pro všechny vozy přihlášené od roku 2007 platí, že mohou topení používat za jízdy, jen jsou li vybaveny SecuMotion, Monocontrol nebo Duocotrol CS. S Duo-Control je dovoleno provozovat topení jen při stání.
Pro vozidla vyrobená před rokem 2007 platí výjimka, že mohou topit během jízdy, i když jsou vozidla Duo-Controlem vybavena dodatečně. Pouze ve Francii nesmíte za jízdy topit vůbec, pokud není ve voze SecuMotion nebo Duocontrol CS. Toto vozidlo musí mít ale první přihlášení po 1.1.2006.
najknajkČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

vojsko napsal:

Pro všechny vozy přihlášené od roku 2007 platí, že mohou topení používat za jízdy, jen jsou li vybaveny SecuMotion, Monocontrol nebo Duocotrol CS. S Duo-Control je dovoleno provozovat topení jen při stání.
Pro vozidla vyrobená před rokem 2007 platí výjimka, že mohou topit během jízdy, i když jsou vozidla Duo-Controlem vybavena dodatečně. Pouze ve Francii nesmíte za jízdy topit vůbec, pokud není ve voze SecuMotion nebo Duocontrol CS. Toto vozidlo musí mít ale první přihlášení po 1.1.2006.


ja jsem takový pomalejší, prosím pouze odpověď ANO můžeš mít za jízdy zapnutou chladničku na plyn, nebo NEmůžeš, díky a prosím nezlobte se (do FR se zatím nechystám) Honza
Duster 1,6 84 kW, 4x4 + KNAUS Azur 4117

Honza, Marta 61+61
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 11 let
já jezdím se zapnutou lednicí na plyn běžně a upřímně řečeno pochybuji, že existuje nějaký zákon/předpis který odkazuje na mono/duo control od jedné firmy, pokud ano, prosím informované o odkaz na tyto předpisy stačí v CZ :)
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
R
RudyČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

já jezdím se zapnutou lednicí na plyn běžně a upřímně řečeno pochybuji, že existuje nějaký zákon/předpis který odkazuje na mono/duo control od jedné firmy, pokud ano, prosím informované o odkaz na tyto předpisy stačí v CZ :)

Věc se má tak, že existuje Evropská směrnice 2004/78/ES o bezpečnosti plynových zařízení provozovaných ve vozidlech: ec.europa.eu/enlargement/ccvista/cz/3...078-cz.doc , a požadavky této směrnice prozatím plní pouze výrobky fy Truma.
vojskovojskoČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

najk napsal:

Citovat

vojsko napsal:

Pro všechny vozy přihlášené od roku 2007 platí, že mohou topení používat za jízdy, jen jsou li vybaveny SecuMotion, Monocontrol nebo Duocotrol CS. S Duo-Control je dovoleno provozovat topení jen při stání.
Pro vozidla vyrobená před rokem 2007 platí výjimka, že mohou topit během jízdy, i když jsou vozidla Duo-Controlem vybavena dodatečně. Pouze ve Francii nesmíte za jízdy topit vůbec, pokud není ve voze SecuMotion nebo Duocontrol CS. Toto vozidlo musí mít ale první přihlášení po 1.1.2006.


ja jsem takový pomalejší, prosím pouze odpověď ANO můžeš mít za jízdy zapnutou chladničku na plyn, nebo NEmůžeš, díky a prosím nezlobte se (do FR se zatím nechystám) Honza


Pokud namontujes Duo-Control tak muzes (s vyjimkou Francie).
najknajkČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Rudy napsal:

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

já jezdím se zapnutou lednicí na plyn běžně a upřímně řečeno pochybuji, že existuje nějaký zákon/předpis který odkazuje na mono/duo control od jedné firmy, pokud ano, prosím informované o odkaz na tyto předpisy stačí v CZ :)

Věc se má tak, že existuje Evropská směrnice 2004/78/ES o bezpečnosti plynových zařízení provozovaných ve vozidlech: ec.europa.eu/enlargement/ccvista/cz/3...078-cz.doc , a požadavky této směrnice prozatím plní pouze výrobky fy Truma.


asi jsem zbytečně zvědav, ale co říkáš na toto: http://www.truma....ion_cz.pdf jedná se o text na str. 2 vpravo. Abych pravdu řekl, ctím bezpečnost, ale...... vozím pouze 1 ks 2 kg láhev a pouze na chladničku na cestu tam a zpět. Myslím si, že svou odpověď jsem našel v tom návodu, díky za reakce :-D
Duster 1,6 84 kW, 4x4 + KNAUS Azur 4117

Honza, Marta 61+61
R
RudyČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

najk napsal:

Citovat

Rudy napsal:

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

já jezdím se zapnutou lednicí na plyn běžně a upřímně řečeno pochybuji, že existuje nějaký zákon/předpis který odkazuje na mono/duo control od jedné firmy, pokud ano, prosím informované o odkaz na tyto předpisy stačí v CZ :)

Věc se má tak, že existuje Evropská směrnice 2004/78/ES o bezpečnosti plynových zařízení provozovaných ve vozidlech: ec.europa.eu/enlargement/ccvista/cz/3...078-cz.doc , a požadavky této směrnice prozatím plní pouze výrobky fy Truma.


asi jsem zbytečně zvědav, ale co říkáš na toto: http://www.truma....ion_cz.pdf jedná se o text na str. 2 vpravo. Abych pravdu řekl, ctím bezpečnost, ale...... vozím pouze 1 ks 2 kg láhev a pouze na chladničku na cestu tam a zpět. Myslím si, že svou odpověď jsem našel v tom návodu, díky za reakce :-D

Promiň, nerozumím otázce. Výše jsem vložil odkaz na platnou směrnici, která je zapracována do legislativy všech zemí EU. Nejsem odborník, nemohu tedy poskytnout její výklad. Nicméně použiješ li služeb pana Google, jistě získáš odpovědi na své otázky. Ten odkaz ber prosím pouze jako vodítko, kde hledat. :_
najknajkČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Rudy napsal:

Citovat

najk napsal:

Citovat

Rudy napsal:

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

já jezdím se zapnutou lednicí na plyn běžně a upřímně řečeno pochybuji, že existuje nějaký zákon/předpis který odkazuje na mono/duo control od jedné firmy, pokud ano, prosím informované o odkaz na tyto předpisy stačí v CZ :)

Věc se má tak, že existuje Evropská směrnice 2004/78/ES o bezpečnosti plynových zařízení provozovaných ve vozidlech: ec.europa.eu/enlargement/ccvista/cz/3...078-cz.doc , a požadavky této směrnice prozatím plní pouze výrobky fy Truma.


asi jsem zbytečně zvědav, ale co říkáš na toto: http://www.truma....ion_cz.pdf jedná se o text na str. 2 vpravo. Abych pravdu řekl, ctím bezpečnost, ale...... vozím pouze 1 ks 2 kg láhev a pouze na chladničku na cestu tam a zpět. Myslím si, že svou odpověď jsem našel v tom návodu, díky za reakce :-D

Promiň, nerozumím otázce. Výše jsem vložil odkaz na platnou směrnici, která je zapracována do legislativy všech zemí EU. Nejsem odborník, nemohu tedy poskytnout její výklad. Nicméně použiješ li služeb pana Google, jistě získáš odpovědi na své otázky. Ten odkaz ber prosím pouze jako vodítko, kde hledat. :_


no právě, že jsem použil strýka Gúgla a našel manuál firmy, kterou uvádíš a ta jednoznačně píše, že můj domeček vyrobený v roce 1991 NEMUSÍ mít nic spešl k provozu chladničky za jízdy (teda mimo Fr i kdybych tam namontoval NASA systém. Jinak otázka byla pouze aby řeč nestála. Odpověď jsem čekal spíše ve formě: " no jo píšou to tam a vypadá to na to, že fakt nic nemusíš domontovávat" ale i tak díky za reakce :-D
Duster 1,6 84 kW, 4x4 + KNAUS Azur 4117

Honza, Marta 61+61
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 11 let
A toto slouží k jakému účelu http://www.karava...mbar--.htm
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
upmanupmanČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Mirek a Jirinka napsal:

A toto slouží k jakému účelu http://www.karava...mbar--.htm


Sakrble, tohle je ale zajimave udelatko - chapu to spravne, ze to de facto nahrazuje zeleny cudl na Secumotion hadici? Vypada to presne tak, otazka ale je, jak se na to diva legislativa...
Sport freaks family, havlicekpetr.cz, Dethleffs Globebus i 11 2010, ročně +100 dní v průměru na cestách, free camping rulez
R
RudyČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

upman napsal:

Citovat

Mirek a Jirinka napsal:

A toto slouží k jakému účelu http://www.karava...mbar--.htm


Sakrble, tohle je ale zajimave udelatko - chapu to spravne, ze to de facto nahrazuje zeleny cudl na Secumotion hadici? Vypada to presne tak, otazka ale je, jak se na to diva legislativa...

Já tomu rozumím tak, že mnou výše uvedená směrnice stanovila požadavky, které musí plnit každé plynové zařízení, které je použito za jízdy ve vozidle a bylo vyrobeno po datu nabytí účinnosti, t.j. po 1.1.2007. Vozidla vyrobená po tomto datu, musí být vybavena zařízením a plynoinstalací, které plní požadavky směrnice, pokud má být plynové zařízení použito za jízdy. Vozidel vyrobených před tímto datem se to netýká, pokud u nich výrobce deklaroval možnost používání plynového spotřebiče za jízdy. Pokud ne, je možné vozidlo příslušným zařízením dovybavit, celá instalace by však měla vyhovovat požadavkům zmíněné směrnice. Tedy by dle mého měla být provedena plynová revize a v ní uvedeno, že instalace odpovídá národnímu předpisu vycházejícímu ze zmíněné směrnice. Plynař provádějící revizi by tedy měl vyžadovat certifikát, že použitý bezpečnostní ventil splňuje požadavky předpisu, respektive se na něj odvolat v revizní zprávě. Pokud má uvedený ventil tento certifikát je vše v pořádku. Pokud však vím, zatím výše uvedené směrnici vyhovují pouze výrobky Trumy.
Jak už jsem uvedl, nejsem odborník a mohu se mýlit. Jedná se tedy pouze o můj soukromý výklad.
Upravil Rudy dne 14.11.2012 14:22, před 11 let
J
Jirka GSČlen
Přidáno před 11 let
Zakoupil jsem Duo Control CS a zjistil jsem, že mám krátkou trubku, aby mohl být umístěn nad ventily plynových bomb. Jak tu trubku prodloužím? Mohu to vůbec řešit sám? Kdo by to mohl udělat v okolí Ostravy? Poraďte, díky :)
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Jirka GS napsal:

Zakoupil jsem Duo Control CS a zjistil jsem, že mám krátkou trubku, aby mohl být umístěn nad ventily plynových bomb. Jak tu trubku prodloužím? Mohu to vůbec řešit sám? Kdo by to mohl udělat v okolí Ostravy? Poraďte, díky :)


stačí kousek trubky + spojka: http://www.karava...kami--.htm
(pozor může být průměr 8 nebo 10 mm)
ale, já bych také bych raději hledal technika.
:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
RobertRobertČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

ale, já bych také bych raději hledal technika.
:_

Lidi neblázněte, každou chvíli tu čtu takovéto hlášky. Což nemáte vlastní rozum? Copak asi ten technik udělá pro prodloužení trubky, jistě že ji nastaví pomocí spojky, vždyť jinak to nejde a utáhnout ji dvěma klíči snad umí každý blbec. !t
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
L
lada721Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

Robert napsal:

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

ale, já bych také bych raději hledal technika.
:_

Lidi neblázněte, každou chvíli tu čtu takovéto hlášky. Což nemáte vlastní rozum? Copak asi ten technik udělá pro prodloužení trubky, jistě že ji nastaví pomocí spojky, vždyť jinak to nejde a utáhnout ji dvěma klíči snad umí každý blbec. !t



No určitě technika, obyčejný mechanik na to nestačí. A pak ještě revizní zprávu. Papír je přece papír. Jen nevím co pak s ním. K provozu karavanu jej nikdo nevyžaduje a na WC je přece jen lepší ten originál, toaletní.!h:_
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Robert napsal:

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

ale, já bych také bych raději hledal technika.
:_

Lidi neblázněte, každou chvíli tu čtu takovéto hlášky. Což nemáte vlastní rozum? Copak asi ten technik udělá pro prodloužení trubky, jistě že ji nastaví pomocí spojky, vždyť jinak to nejde a utáhnout ji dvěma klíči snad umí každý blbec. !t


Samozřejmně namontovat spojku na trubku umím i já, ty a vůbec každý blbec jak píšeš, ale otázka je jestli to vlastně můžeme svépomocí udělat, a jestli je to bezpečné, jestli si po zásahu do plynového zařízení uděláš tlakovou zkoušku, abys věděl že to je v pořádku. jinak pro práce na plynovém zařízení platí :

Provádět jakékoliv zásahy (opravy, výměny, rekonstrukce, nebo nové instalace) na vyhrazených plynových zařízeních smějí jen osoby odborně způsobilé ve smyslu vyhlášky č. 21/1979 Sb. s platným a odpovídajícím rozsahem osvědčení a oprávnění pro tuto činnost. Osvědčení pracovníků a Oprávnění firmám vydává organizace státního odborného dozoru (ITI Praha - Institut technické inspekce Praha).
Platnost Osvědčení pro pracovníka je 5 let! Po této době musí každý pracovník opakovat zkoušky. Pokud tak pracovník neučinní pozbývá osvědčení platnosti 5 let od jeho vydání.
Doporučení zákazníkům! Nežli si objednáte firmu na provedení zásahu do plynového zařízení, prověřte si odbornou způsobilost nejenom firmy, ale i jednotlivých pracovníků, kteří budou zásah provádět (oprávnění/osvědčení k montážím a opravám vyhrazených plynových zařízení vydané Institutem technické inspekce.)
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Upravil Zdenek a Alena dne 15.11.2012 20:32, před 11 let
RobertRobertČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:
otázka je jestli to vlastně můžeme svépomocí udělat,

......a jsme zase u toho, pořád dokola. :|
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
L
lada721Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Citovat

Robert napsal:

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

ale, já bych také bych raději hledal technika.
:_

Lidi neblázněte, každou chvíli tu čtu takovéto hlášky. Což nemáte vlastní rozum? Copak asi ten technik udělá pro prodloužení trubky, jistě že ji nastaví pomocí spojky, vždyť jinak to nejde a utáhnout ji dvěma klíči snad umí každý blbec. !t


Samozřejmně namontovat spojku na trubku umím i já, ty a vůbec každý blbec jak píšeš, ale otázka je jestli to vlastně můžeme svépomocí udělat, a jestli je to bezpečné, jestli si po zásahu do plynového zařízení uděláš tlakovou zkoušku, abys věděl že to je v pořádku. jinak pro práce na plynovém zařízení platí :

Provádět jakékoliv zásahy (opravy, výměny, rekonstrukce, nebo nové instalace) na vyhrazených plynových zařízeních smějí jen osoby odborně způsobilé ve smyslu vyhlášky č. 21/1979 Sb. s platným a odpovídajícím rozsahem osvědčení a oprávnění pro tuto činnost. Osvědčení pracovníků a Oprávnění firmám vydává organizace státního odborného dozoru (ITI Praha - Institut technické inspekce Praha).
Platnost Osvědčení pro pracovníka je 5 let! Po této době musí každý pracovník opakovat zkoušky. Pokud tak pracovník neučinní pozbývá osvědčení platnosti 5 let od jeho vydání.
Doporučení zákazníkům! Nežli si objednáte firmu na provedení zásahu do plynového zařízení, prověřte si odbornou způsobilost nejenom firmy, ale i jednotlivých pracovníků, kteří budou zásah provádět (oprávnění/osvědčení k montážím a opravám vyhrazených plynových zařízení vydané Institutem technické inspekce.)




Zdenku, větší kravinu ocitovanou v posledním odstavci jsem neviděl.
Nedovedu si dost dobře představit jak po řidiči autobusu budu požadovat řidičský průkaz, profesní průkaz, zdravotní osvědčení a po jeho zaměstnavateli odbornou způsobilost k přepravě osob.!h:_
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Robert napsal:

Citovat

Zdenek a Alena napsal:
otázka je jestli to vlastně můžeme svépomocí udělat,

......a jsme zase u toho, pořád dokola. :|


No asi tak. Jsou dva druhy kutilů. Ten první ví, kdy to je a kdy už to není "brnkačka" a ví jak to udělat tak, aby to bylo odborně správně i když nevlastní potřebný certifikát a je dostatečně soudný na to, aby dokázal posoudit, kdy to případně přenechá skutečnému odborníkovi. Ten druhý je přesvědčený, že všechno je "brnkačka", že to všechno je schopen udělat sám a líp na svém koleně a doporučení, aby se obrátil na odborníka považuje div ne za urážku a dotyčného rádce zpravidla za blba. Někdy mu to vyjde a jindy dopadně jako ti pověstní Pat a Mat. Holt jak babička říkala, komu není rady, tomu není pomoci a tak to bude pořád dokola.
Zdraví
Luboš a Dáša
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

lada721 napsal:

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Citovat

Robert napsal:

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

ale, já bych také bych raději hledal technika.
:_

Lidi neblázněte, každou chvíli tu čtu takovéto hlášky. Což nemáte vlastní rozum? Copak asi ten technik udělá pro prodloužení trubky, jistě že ji nastaví pomocí spojky, vždyť jinak to nejde a utáhnout ji dvěma klíči snad umí každý blbec. !t


Samozřejmně namontovat spojku na trubku umím i já, ty a vůbec každý blbec jak píšeš, ale otázka je jestli to vlastně můžeme svépomocí udělat, a jestli je to bezpečné, jestli si po zásahu do plynového zařízení uděláš tlakovou zkoušku, abys věděl že to je v pořádku. jinak pro práce na plynovém zařízení platí :

Provádět jakékoliv zásahy (opravy, výměny, rekonstrukce, nebo nové instalace) na vyhrazených plynových zařízeních smějí jen osoby odborně způsobilé ve smyslu vyhlášky č. 21/1979 Sb. s platným a odpovídajícím rozsahem osvědčení a oprávnění pro tuto činnost. Osvědčení pracovníků a Oprávnění firmám vydává organizace státního odborného dozoru (ITI Praha - Institut technické inspekce Praha).
Platnost Osvědčení pro pracovníka je 5 let! Po této době musí každý pracovník opakovat zkoušky. Pokud tak pracovník neučinní pozbývá osvědčení platnosti 5 let od jeho vydání.
Doporučení zákazníkům! Nežli si objednáte firmu na provedení zásahu do plynového zařízení, prověřte si odbornou způsobilost nejenom firmy, ale i jednotlivých pracovníků, kteří budou zásah provádět (oprávnění/osvědčení k montážím a opravám vyhrazených plynových zařízení vydané Institutem technické inspekce.)




Zdenku, větší kravinu ocitovanou v posledním odstavci jsem neviděl.
Nedovedu si dost dobře představit jak po řidiči autobusu budu požadovat řidičský průkaz, profesní průkaz, zdravotní osvědčení a po jeho zaměstnavateli odbornou způsobilost k přepravě osob.!h:_


Jesně, že to už je přehnaný, jen jsem chtěl poukázat na to, že přeci jenom když někdo neví jak nastavit trubku, tak by měl raději sehnat firmu, která mu to odborně zapojí - přeci jenom je to plyn !!
Nemohu dávat příklady co se týká plynu, ale jako bývalý revizní technik elektrických zařízení bych ti mohl uvést spoustu případů prasecky a neodborně zapojených prodlužováků na 220V blbě zapojených zásuvek,nazanulovaných čerpadel na vodu a pod. A ta elektrika taky vypadá tak jednoduše zapojíš tři dráty

" A JE TO" :he
:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,168,811 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23991 sekund | Průměrně za: 0.23991 (0) sekund | Dotazy: 169 | Použitá paměť: 2.61MB/2MB