Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Zapojení přídavných zadních světel Ducato

Poslední aktualizace před 8 dní
Z
zvirekČlen
Přidáno před 1 měsíc
Ahoj,
mám obytku Weinsberg Carabus 600 DQ ( ducato L3H3, 2022 ). Když vozím kola na držáku, tak vpravo mírně přesahují do obrysových světel, takže byhc raději osadil případvná světla připevněná na resp. pod zadní nárazník. Světla jsou komplet ( zadní, brzdové, blinkr ), předpokládám, napojení na přísloušné konektory v zadních světlech Ducata u odpovídající žárovky.
Otázky:
1. Je možné to takto zapojit a bude to fungovat ( nebude to házet nějakou chybu, když budou zapojeny 2 žárovky asi různého výkonu másto jedné ) ?
2. Kudy nejlépe táhnout kabel od zadního origo světla dolů pod nárazník , aby nebyl vidět a nemuselo se vretat do auta ?
Předem díky za rady !
J
JeepaČlen
Přidáno před 1 měsíc
Jen tak to fungovat nebude.Pokud se zapojí na stávající světla další žárovka,tak to bude házet chybu jako by to bylo přetížené.Musí se to zapojit jako zásuvka k tažnému a přidat tam další řídící jednotku.
Z
zvirekČlen
Přidáno před 1 měsíc
Hmm, tak to je blbé. Tažné nemám a jen kvůli tomu ho nechci pořizovat. Nejde to vyřešiit nějak jinak ?
P
PospíšiloviČlen
Přidáno před 1 měsíc
Do těch přídavných světel bych dal LED lampy, ty mají mnohem menší příkon, než obyčejné žárovky a řídící jednotka by to neměla poznat, ta hlídá především prasklou žárovku, než nepatrně přetíženou.
J
JeepaČlen
Přidáno před 1 měsíc
Není potřeba montovat celé tažné, ale pouze elektroinstalací a do zásuvky potom zapojovat přídavná světla která se připevnění na kola které jsou na nosiči. Ledové žárovky nic neřeší.
Z
zvirekČlen
Přidáno před 1 měsíc
Jenže já mám kola na držáku na pravé polovině dveří, která i s koly otevírám, takže bych musel pořád připojovat, odpojovat světla, to je prakticky nepoužitelné. Navíc zásuvku na tažné by asi musel osadit autoelektrkář, to bych sám asi nedal.
Myslel jsem, že by to mohlo jít zapojit nějak jednoduše, dost lidíí si na Pösslforum instalovatlo přídavná couvací světla a také je mají zapojená někam směrem k zadním, ale nevím přesně jak.
Tak jsem myslel, že to třeba někdo tady řešil.
zvirek Připojili následující obrazek:
3fd8545f-a5d3-4dd7-8eb0-aae8c4a1ebcd.jpeg k-img_20210422_141808.jpg k-img_20210422_142018.jpg
J
JménoČlen
Přidáno před 1 měsíc
Podle mě LEDky navíc paralelně k původním žárovkám nemá hlídání jejich odběru šanci poznat, jestli tam bude třeba k 21W přidáno další 2W, muselo by to být tak citlivý, že by to muselo vyvolávat planý poplachy v jednom kuse. Už jen to, že žárovky jsou mezi x výrobci určitě s velkou tolerancí příkonu, do toho kolísání napětí, proudový špičky při rozsvěcení ... Popravdě ani nevím, jestli to hlídí velikost odběru, nebo jen svítí/nesvítí bez ohledu na velikost proudu nebo odpor žárovky.
Pro klid bych zvolil nějaký levný noname světla, kde se hodně šetřilo, tv těch mod výkonný a žravý ledky určitě nebudou :-)
Případně proud ze světel auta využít jen jako "signál" pro ovládání několika relátek, nějaká destička s pár relátkama, ochrannýma diodama a případně i oddělovacíma optočlenama je na Alíku otázkou pár destikorun.
P
PospíšiloviČlen
Přidáno před 1 měsíc
Já to s těmi paralelními LED lampami dělal u nového auta a bylo to v pohodě, tak nevím, z jakého důvodu to nic neřeší. Byly to jednoduché ledky bez balastních odporů, kterými se nahrazuje odběr vláknových žárovek pro oklamání řídících jednotek.
Upravil Pospíšilovi dne 22.03.2024 08:01, před 1 měsíc
F
fillipČlen
Přidáno před 1 měsíc
Ahoj, půjde napojit přídavné led světlo jako v obrázku výše z posslfora na světlo zpátečky? Třeba toto níže v odkazu? Má to 27W. Prostě šmiknout plus na zpátečce u světla a napojit? A když už tak zvládne to jen jedno nebo můžu dát na každou stranu? Mám ducato 2018.

https://www.ledak...DgQAvD_BwE

Díky za odpovědi
Filip
P
PospíšiloviČlen
Přidáno před 1 měsíc
Teda 27W pracovní LED na zpátečku už je trochu dost.
Ta lampa na fotce o pár příspěvků výše je tak 5W.
F
fillipČlen
Přidáno před 1 měsíc
Mě to přišlo stejný 9 diod po 3w je 27w. Netuším jaký výkon je dostačujicí na pěkné osvětlení prostoru za autem při couváni. Proto si rád nechám poradit pokud někdo má a řekne jaký výkon stačí a jak zapojit.
J
JeepaČlen
Přidáno před 1 měsíc
Světlo na zpatecku můžeš zapojit přímo na stávající osvětlení to není zapojeno prez canbus jako ostatní světla. Jen ty světla v tom odkazu jsou pěkné hnusný vhodny tak na náklaďák a ne na obytku za mega.
P
PospíšiloviČlen
Přidáno před 1 měsíc
Pokud řešíš jenom couvací světlo, tak asi ano. Já jsem si kdysi při přestavbě US pikapu RAM na evropskou normu dal na zpátečku pracovní lampy a na STK mne vypráskali s tím ,že to překračuje limit svítivosti. Tak jsem tam nechal jenom jednu, kterou jsem stříknul mléčným sprejem a byl klid.
F
fillipČlen
Přidáno před 30 dní
Ahoj, ano jde mi jen o zpátečku a o lepší nasvícení při couvání. Třeba pokud prší tak je vzadu vidět prd. Jen netusim jaky vykon koupit aby to svitilo ale zas nedelalo neplechu v zapojeni. Videl jsem, ze někdo to řesil výměnou za led žárovky přímo do světla, ale o kolik to sviti lepe nevim. Myslim ze přídavné světlo to nenahradi.
Z
zvirekČlen
Přidáno před 12 dní
čau,
kdyby to někdo také řešil:
Tak jsem o víkendu zbastlil připojení přídavných zadních světel. Obyčejné malé ledkové z Alíku ( stejné, jako bývají na nosičích kol na kouli ). Připojeno do místa konektoru pro zadní světla ( teda vyndavat zadní světla, to je u vestavby porod, to bych teda nechtěl dělat někde na cestě, když bych měnil žárovku ), upevněny pod zadním nárazníkem a funguje to v pohodě chybu to žádnou nehází ( ducato r.v. 2022 ). Takže ty ledky asi mají fakt malý odběr a auto nic nepozná.
M
MesiasČlen
Přidáno před 12 dní

zvirek napsal:

@zvirek - čau,
kdyby to někdo také řešil:
Tak jsem o víkendu zbastlil připojení přídavných zadních světel. Obyčejné malé ledkové z Alíku ( stejné, jako bývají na nosičích kol na kouli ). Připojeno do místa konektoru pro zadní světla ( teda vyndavat zadní světla, to je u vestavby porod, to bych teda nechtěl dělat někde na cestě, když bych měnil žárovku ), upevněny pod zadním nárazníkem a funguje to v pohodě chybu to žádnou nehází ( ducato r.v. 2022 ). Takže ty ledky asi mají fakt malý odběr a auto nic nepozná.


A určitě mají "E" homologaci...
J
JménoČlen
Přidáno před 8 dní

Mesias napsal:

@Mesias -

zvirek napsal:

@zvirek - čau,
kdyby to někdo také řešil:
Tak jsem o víkendu zbastlil připojení přídavných zadních světel. Obyčejné malé ledkové z Alíku ( stejné, jako bývají na nosičích kol na kouli ). Připojeno do místa konektoru pro zadní světla ( teda vyndavat zadní světla, to je u vestavby porod, to bych teda nechtěl dělat někde na cestě, když bych měnil žárovku ), upevněny pod zadním nárazníkem a funguje to v pohodě chybu to žádnou nehází ( ducato r.v. 2022 ). Takže ty ledky asi mají fakt malý odběr a auto nic nepozná.


A určitě mají "E" homologaci...


Vylisovanou na krytu světla z Alíku potřebnou "homologaci" mívají :-)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: zvirek, Jeepa, Pospíšilovi, Jméno, fillip, Mesias
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 22
Členové online 0

Celkem členů: 15,967
Nejnovější člen: PetrHermi
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,411,901 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.32268 sekund | Průměrně za: 0.32268 (0) sekund | Dotazy: 118 | Použitá paměť: 2.12MB/2MB