Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

NORSKO info kdy a kudy nejlépe jet

Poslední aktualizace před 1 měsíc
RobertRobertČlen
Přidáno před 3 měsíce
Sipadan
[quote][/Norové jsou katastrofální řidiči, jednak se pohybují ve vozech šnečí rychlostí, ale hlavně vůbec neumí předjíždět,]
S tím nemohu souhlasit, je to špatný úhel pohledu. Jsou stejně dobří jako jiní, ale nejsou tak "uspěchaní a bezohlední" jako třeba Češi. Jezdím tam každoročně (do Skandinávie), procestoval jsem tam souhrnně už 37 měsíců a ještě jsem tam neviděl jedinou havárii. Proč asi?
sipadansipadanČlen
Přidáno před 3 měsíce
Ahoj Roberte,

v pořádku, že nesouhlasíš, obzvlášť Tvůj nesouhlas respektuji.

Samozřejmě, lze se na věc dívat z různého úhlu, ale zrovna v tomto se neshodneme.
Osobně nejsem zastáncem názoru, že pomalá jízdá rovná se bezpečná jízda, já nahoře sice nestrávil tolik času jako Ty, mám tam odcestováno něco málo přes rok, ale také mi není tolik, co Tobě, že? (mimochodem doufám, že se máš dobře)

Mám ale mnohem více měsíců stráveno v zemích třetího světa, kde je mumraj obrovský a nehod též minimum.

Z toho docházím k závěru, že Norové řídit neumí, nebo lépe řečeno umí, ale jen tehdy, pokud se jim to nerozjede na víc než 60 km/h, ono je to vidět už když vjedou do Německa, jak je to na ně moc rychlé, takže se ztrácí a v zásadě na silnici překáží.

To, že Skandinávie nikam nepospíchá je fajn, s tím souhlasím, ale ono je to také ovlivněno mnoha jinými ekonomickými faktory, takže kdyby bylo pár skutečností jinak, tak by také museli přidat.

Proti ohleduplnosti nic nemám, když řídíš třeba v Dílí, tak by to bez ní ani nešlo ... to by bylo havárí nespočet ... takže Norsko super, Norové jako lidé super, ale jako řidiči za mě bezpečně jen domaWink ....

Mimochodem, když jsem to psal, tak jsem čekal že se někdo ozve, ale opravdu jsem přesvědčen, že neumět předjet cyklistu na 150 m rovné silnice je tragédie (a těch případů s předjížděním tam člověk zažije mnoho).
Ať už má názor kdokoliv z nás jakýkoliv, je to jeden z národních znaků Norska hned po těch atrakcích a drahotě Wink
P
PrediNováček
Přidáno před 3 měsíce
Taky mám za sebou několik krásných týdnů v Norsku. A můj pohled a zkušenost je následující :
"atrakce" a příroda - NÁDHERA .
drahota - není to tak špatné . Některé menší kempy domácího charakteru - cena cca jako u nás / spaní na divoko nádherné a zdarma / jídlo a pití - když nakoupíš v místních supermarketech , není to vůbec drahé a navíc ta chuť fakt všeho, co zkusíš je výborná. Dokonce i salámy. Doma je skoro nejím, ale tam pořád. Jo a makrela osobně chycená a hozená na gril, to je pohádka...
lidi - příjemní , vstřícní

řízení v Norsku a norští řidiči - pro mne fakt ráj a velký respekt k Norským řidičům. Ve srovnání s Norskem je to v ČR peklo , které už téměř nevnímáme ,bohužel. Vůbec by mi nevadilo, kdyby to v ČR bylo stejné. Dodržování předpisů, ohleduplnost, předvídatelnost , nehonění ega atd atd.

Byl jsem tam poprvé a tedy nevěděl, co čekat a byl dost v napětí. Mám obytku z r.97 85kw. Takže občas rychlostně nestačíš a překážíš, někdy se ploužíš do kopců , někdy předjíždíš tak blbě , že ostatním omezuješ jízdu .... . Mám dobrou zadní kameru, kterou můžu mít zapnutou za jízdy . Takže bych viděl jakékoli reakce i za autem . Ale NIKDY nikdo na mně netlačil, netroubil, neblikal, netukal si na čelo , nedělal těsné myšky . Prostě NIC. Všichni v klidu . A to i mlaďáci v bávech a teslách.

Prostě se tam chovají slušně . Což jsme my v ČR už bohužel zapomněli. Fakt ve mě tato úžasná zkušenost ještě několik týdnů rezonovala.

Norsko je prostě super po všech stránkách . (až teda na některé užší silnice :-))))).
Upravil Predi dne 30.01.2024 16:10, před 3 měsíce
Jarka a JardaJarka a JardaNováček
Přidáno před 3 měsíce
Ahojky,
chtěl bych již zkusit navrhnout orientační termín setkání u nás (vesnice 2km od RpR) na následující víkend po Velikonocích, což by bylo 4.4. až 7.4. Pokud jde o místo, tak u nás (když se trošinku omezíme) i 6 obytek se vejde. Terasa by už ale byla asi malá ale 4 schody níže před ní je velký trávník na posezení pro mnoho kamarádů. Vše v soukromí a v klidné části vesnice. Zváni jsou Ti, co již mají zkušenosti s výjezdem na sever (předpokládám i JaKy i jiní) a i Ti co mají zájem se něco dozvědět před plánováním trasy a míst co stojí za to navštívit (Laky a jiní). Zájemci prosím pište na naši SZ a pokusíme se to nějak zvládnout ke spokojenosti nás všech. My určitě plánujeme výjezd na sever na měsíc až dva a až na Nordcapp. Předpokládá se začátek výjezdu na spodním okraji Norska (snad vyjde Preikestolen) a pak stále na sever (když to vyjde tak i Lofoty a Nordcapp). Je zcela běžné, že se dohodnuté osádky od hlavní trasy krátkodobě odpojují podle svých zájmů. Dokonce i termínově někteří mohou končit dříve a nebo se připojí později. Zatím orientační termín výjezdu je někde kolem poloviny května. To se určitě bude upřesňovat. Pokud jde o celkové fin. náklady, tak naše zkušenost s výjezdy na dva měsíce jsou, že se určitě vždy vejdeme pod 70 tis. Kč. Klidně i pod 50 tis. Kč pokud se zadaří hodně PARKOVAT na divoko. Samozřejmě parkovat slušně a ohleduplně.
Těšíme se Jarka a Jarda.
RadeJa, RUZA017, mikivan, Petr Z
Petr ZPetr ZČlen
Přidáno před 3 měsíce
Ahoj, byli jsme loni v srpnu. Také jsem řešil trajekt, protože si nerad rezervuji. Tam - Swinjuště -Trelleborg. Rozumně dlouhé i pro děti a v Trelleborgu je i malý stllplatzj. Pak po dálnici na Oslo a můžeš si vybírat kam pojedeš. My jsem jeli podle předpovědi počasí:-.) Zpět Kristiansand, děti chtěli do Legolandu. A k jízdě, je to o pohodě, ale potkal jsem i dost svižné řidiče , hlavně v silničkách okolo fjordů:-)
mikivanmikivanČlen
Přidáno před 1 měsíc

Jarka a Jarda napsal:

@Jarka a Jarda - Ahojky,
chtěl bych již zkusit navrhnout orientační termín setkání u nás (vesnice 2km od RpR) na následující víkend po Velikonocích, což by bylo 4.4. až 7.4. Pokud jde o místo, tak u nás (když se trošinku omezíme) i 6 obytek se vejde. Terasa by už ale byla asi malá ale 4 schody níže před ní je velký trávník na posezení pro mnoho kamarádů. Vše v soukromí a v klidné části vesnice. Zváni jsou Ti, co již mají zkušenosti s výjezdem na sever (předpokládám i JaKy i jiní) a i Ti co mají zájem se něco dozvědět před plánováním trasy a míst co stojí za to navštívit (Laky a jiní). Zájemci prosím pište na naši SZ a pokusíme se to nějak zvládnout ke spokojenosti nás všech. My určitě plánujeme výjezd na sever na měsíc až dva a až na Nordcapp. Předpokládá se začátek výjezdu na spodním okraji Norska (snad vyjde Preikestolen) a pak stále na sever (když to vyjde tak i Lofoty a Nordcapp). Je zcela běžné, že se dohodnuté osádky od hlavní trasy krátkodobě odpojují podle svých zájmů. Dokonce i termínově někteří mohou končit dříve a nebo se připojí později. Zatím orientační termín výjezdu je někde kolem poloviny května. To se určitě bude upřesňovat. Pokud jde o celkové fin. náklady, tak naše zkušenost s výjezdy na dva měsíce jsou, že se určitě vždy vejdeme pod 70 tis. Kč. Klidně i pod 50 tis. Kč pokud se zadaří hodně PARKOVAT na divoko. Samozřejmě parkovat slušně a ohleduplně.
Těšíme se Jarka a Jarda.
Mirek a Lenka + Carado T334
mikivanmikivanČlen
Přidáno před 1 měsíc
Ahoj taky chceme letos poprvé do Norska nějak na přelomu června a července a pokud by to bylo možné rádi bychom se vašeho srazu zúčastnili a posbírali nějaké zkušenosti a rady. Mirek. Posílám soukromou zprávu díky.
Mirek a Lenka + Carado T334
Jarka a JardaJarka a JardaNováček
Přidáno před 1 měsíc
Ahojky,
setkání u nás v RD je posunuto na 12,.4 až 14.4. a již jsem přes SZ poslal pozvánky pro ty co měli zájem přijet. No, už asi bude plno pro další případné zájemce pro přespání a parkování. Termín výjezdu směr Norsko je kolem 25.5.2024.
Jarka a Jarda
Upravil Jarka a Jarda dne 27.03.2024 21:29, před 1 měsíc
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Petr Z, Laky, Jarka a Jarda, Robert, sipadan, Predi, krabpetr, Alik, klapoun, JaK, Tivat, PetrM, Majli, Vasu, mikivan
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 16
Členové online 0

Celkem členů: 15,967
Nejnovější člen: PetrHermi
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,434,679 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.29549 sekund | Průměrně za: 0.29549 (0) sekund | Dotazy: 77 | Použitá paměť: 1.85MB/4MB