Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Proč v ČR neexistují nějaké kempy na takových místech jako jsou Krkonoše, Jizerky, a pod

Poslední aktualizace před 3 roky
D
drevokocurČlen
Přidáno před 3 roky
Ahojte, zajímalo by mne (už dlouho se tím zabývám), proč v ČR nejsou nějaké kempy, na takových místech jako je například obec Jizerka v Jizerských horách, nebo někde vysoko v Krkonoších. Něco skutečně scénické, né někde dolu zašmudlanej špinavej kemp, ale někde nahoře s krásným výhledem, kde by byla radost být už přímo v kempu. V Alpách je kopec krásných kempů, fotogenických s krásným výhledem, v USA máte nádherné kempy přímo v těch TOP národních parcich. Nedokážu pochopit proč něco takového není v ČR....

Já asi tuším proč, ale nevím jestli se nepletu. Zajímal by mně na tuto problematiku názor ostatních.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 3 roky
Trochu jsem se zasnil. Do takového kempu bych jel moc rád. Like
Fun
Smile
D
drevokocurČlen
Přidáno před 3 roky
no myslím, že zájem by nebyl malý.... Nerozumím proč takový kemp ještě neexistuje. Asi založím síť TOP scénicko panoramatických kempů . Zatím přijímám tipy na vhodné destinace Grin.

To nemusí být nějaký mega kemp, kde bude kde kdo hulákat a rozkládat ohně, mohl by to být klidně malý pidi kemp s přísnýma pravidlama, nijaké hulákání, max počet lidí omezen, klid, ticho, pohoda. klidně vysoká cena a polovina "zisku" národnímu parku.
D
DDTČlen
Přidáno před 3 roky
Jeden malebny, ac take v zahranici, je v Sulovskych skalach.
49.1618337N, 18.5863155E
Knaus Van i650MEG, 2017
CoralekCoralekČlen
Přidáno před 3 roky
Zdravím.
Bude to asi tím že v uvedených lokalitách by to nikdo nezaplatil.
Náklady na provoz a vybudování kempu se majiteli nikdy nevrátí.
Jak to dělají jinde netuším.
Corálek
camperboycamperboyČlen
Přidáno před 3 roky
Dovolím si oponovat, zaplať pánbůh, že to vysokohorské málo co máme, není obsypané společenstvím kempových křesílek. Chcete hory? Tak baťůžek, pohorky a vzhůru! Bez motoru! A nebo Livigno nebo Antýgl, ten je vysoko dost. A doufám, že za ten fašistický příspěvek nedostanu banán. -V-
OllinOllinČlen
Přidáno před 3 roky

camperboy napsal:

@camperboy - Dovolím si oponovat, zaplať pánbůh, že to vysokohorské málo co máme, není obsypané společenstvím kempových křesílek. Chcete hory? Tak baťůžek, pohorky a vzhůru! Bez motoru! A nebo Livigno nebo Antýgl, ten je vysoko dost. A doufám, že za ten fašistický příspěvek nedostanu banán. -V-


100% souhlas! 👍
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 3 roky
Já osobně bych tam bral spíš nějaký STPL. Ale kemp mi tam teda taky nechybí.
D
drevokocurČlen
Přidáno před 3 roky
Já si myslím, že problém bude právě v tom, co si běžný občan pod pojmem "kemp" představuje. Myslím, že v ČR se u drtivé většiny obyvatel pod tímto pojmem vyjeví davy lidí, ohně, zpěv, hulákání dlouho do noci.... Ta kultura kempování je u nás trochu jiná než na západ od nás. Nevím jestli se o to někdo už pokusil, ale předpokládám, že kdyby dnes někdo oslovil KRNAP, jestli mu tam někde povolí provozovat kemp (i kdyby podstatná část zisku šla samotnému KRNAPu) tak by ho hnali někam, už jen z toho důvodu co si pod slovem kemp takový zaměstnanec KRNAPu představí.

Mně osobně se líbí kempy kde i navzdoru vštšímu počtu lidí je i večer zachován klid, v kempu panuje tolerance, lidi večer sedí venku, popíjejí vínko, čtou si, nebo si povídají, ale tak aby nikoho nerušili. Primárním cílem je být v přírodě a vychutnávat si to tam bez toho, že by někoho rušili. Projel jsem pár kempů i mimo ČR a vím, že to jde.

A takový kemp si umím představit někde vysoko v horách s krásným panoramatickým výhledem. Klidně mini kemp, kde se člověk musí registrovat dopředu aby se tam dotal (kdyby byl tak velký zájem Grin ), kde by pratila strikní pravidla. Pro mně osobně by to byla obrovská radost sednout si večer venku před karavan a dívat se na tu krásu.

Když to tak vemu, když se může na Jizerku nebo na Špindlerovu boudu autem, nevidím v tom "dopadu na přírodu" velký rozdíl, kdyby tam někde byl malej mini kemp nebo stellplatz.
D
drevokocurČlen
Přidáno před 3 roky

DDT napsal:

@DDT - Jeden malebny, ac take v zahranici, je v Sulovskych skalach.
49.1618337N, 18.5863155E


Díky za tip!
camperboycamperboyČlen
Přidáno před 3 roky

drevokocur napsal:

@drevokocur - Já si myslím, že problém bude právě v tom, co si běžný občan pod pojmem "kemp" představuje. Myslím, že v ČR se u drtivé většiny obyvatel pod tímto pojmem vyjeví davy lidí, ohně, zpěv, hulákání dlouho do noci.... Ta kultura kempování je u nás trochu jiná než na západ od nás. Nevím jestli se o to někdo už pokusil, ale předpokládám, že kdyby dnes někdo oslovil KRNAP, jestli mu tam někde povolí provozovat kemp (i kdyby podstatná část zisku šla samotnému KRNAPu) tak by ho hnali někam, už jen z toho důvodu co si pod slovem kemp takový zaměstnanec KRNAPu představí.

Mně osobně se líbí kempy kde i navzdoru vštšímu počtu lidí je i večer zachován klid, v kempu panuje tolerance, lidi večer sedí venku, popíjejí vínko, čtou si, nebo si povídají, ale tak aby nikoho nerušili. Primárním cílem je být v přírodě a vychutnávat si to tam bez toho, že by někoho rušili. Projel jsem pár kempů i mimo ČR a vím, že to jde.

A takový kemp si umím představit někde vysoko v horách s krásným panoramatickým výhledem. Klidně mini kemp, kde se člověk musí registrovat dopředu aby se tam dotal (kdyby byl tak velký zájem Grin ), kde by pratila strikní pravidla. Pro mně osobně by to byla obrovská radost sednout si večer venku před karavan a dívat se na tu krásu.

Když to tak vemu, když se může na Jizerku nebo na Špindlerovu boudu autem, nevidím v tom "dopadu na přírodu" velký rozdíl, kdyby tam někde byl malej mini kemp nebo stellplatz.


Hele Kocoure, vyber si nejkrásnější místo na Jizerce, klikni na něj pravými tlačítkem myši a zjisti či je. Pokud je fyzické osoby tak upaluj do trafiky pro známku a napiš: ahoj, jsem kocour cestovatel, prosím pěkně mohu v termínu od do přespat na vašem pozemku. A hlavně: jsem sám, žádné tanečky, žádné srani do pangejtu a samozřejmě vám nechám pod břízkou obálku s příspěvkem, případně lahvinku slivovice. Priloz fotku auta a Tel a E-mail kontakt. Podle mých zkušeností se Ti v 71.25% někdo ozve. A v 93.86% nebude chtít peníze, ale tu slivovicku 😀
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 3 roky

drevokocur napsal:

@drevokocur -
Pro mně osobně by to byla obrovská radost sednout si večer venku před karavan a dívat se na tu krásu.

Vidím to také tak. Pro mě je kemp především o krásném místě, podobně naladěných lidech a pohodové atmosféře.Like
H
HKRČlen
Přidáno před 3 roky
Ve Špindlu u lanovky na Medvědín je velký kemp Wink Like. Jeden mlhavý deštivý týden a i v Peci bylo mrtvo. Za nás super, nemusíme v horách potkávat davy lidí. Dost na tom, že po nich vidíme bílé kapesníky v každém zákoutí Sad
Nechtěli bychom však být v kůži majitele kempu a restaurace, když by byla vytížená jen v létě. Nebo se pletu?
Hana a Libor, zatím bez bydlíku 😊🚴‍♀️🚴‍♂️
Upravil HKR dne 02.10.2020 22:58, před 3 roky
Macek2Macek2Člen
Přidáno před 3 roky

HKR napsal:

@HKR - Dost na tom, že po nich vidíme bílé kapesníky v každém zákoutí


Obávám se, že se nejedná o kapesníčky, ale o toaletní papírky, které tam dámy odhodí po vykonání malé potřeby. Mám na třeboňsku chatu poblíž několika cyklostezek, tak vím o čem mluvím. Dámy jsou v tomto ohledu daleko větší čuňata a zahrábnout papírek aspoň pod trávu, nebo do země je strašný problém.Shock
Upravil Macek2 dne 05.10.2020 10:38, před 3 roky
P
PavelAlenaČlen
Přidáno před 3 roky
V zemi, kde nejsou ani odpočívadla u silnic a kde třeba byla, tak je raději zrušili jen proto že by je musel někdo udržovat.
V zemi, kde je 92 polit. stran a 141polit. hnutí, kde každý kecá do všeho a sám nic neudělá. Ten kdo najde odvahu utratit své peníze i čas aby vytvořil "něco" nejen pro sebe, narazí na příšernou byrokracii a zášť od lidí kteří by měli být k němu naopak vstřícní. Však mnozí z Vás si to prožili.
Je mnoho míst, která by si zasloužila naší pozornost. Teď jenom nafotit i s cedulí nejbližší obce a "pověsit" na sociál. sítě.
S pozdravem Pavel.
A
AlumanČlen
Přidáno před 3 roky

Macek2 napsal:

@Macek2 -

HKR napsal:

@HKR - Dost na tom, že po nich vidíme bílé kapesníky v každém zákoutí


Obávám se, že se nejedná o kapesníčky, ale o toaletní papírky, které tam dámy odhodí po vykonání malé potřeby. Mám na třeboňsku chatu poblíž několika cyklostezek, tak vím o čem mluvím. Dámy jsou v tomto ohledu daleko větší čuňata a zahrábnout papírek aspoň pod trávu, nebo do země je strašný problém.Shock


Kapesník nebo toaleťák je sice hnus, ale je to papír, celkem rychle se rozloží, co je ale totální svinstvo jsou vlhčené ubrousky, ty jsou skoro nezničitelné, tváří se jako papír, ale je to plast a v tom lese budou ještě za 10let a až se rozpadnou tak mikročástice plastů z nich budou ve všem okolo, včetně vody
D
drevokocurČlen
Přidáno před 3 roky

PavelAlena napsal:

@ PavelAlena - V zemi, kde nejsou ani odpočívadla u silnic a kde třeba byla, tak je raději zrušili jen proto že by je musel někdo udržovat.
V zemi, kde je 92 polit. stran a 141polit. hnutí, kde každý kecá do všeho a sám nic neudělá. Ten kdo najde odvahu utratit své peníze i čas aby vytvořil "něco" nejen pro sebe, narazí na příšernou byrokracii a zášť od lidí kteří by měli být k němu naopak vstřícní. Však mnozí z Vás si to prožili.


Obávám se, že to nějak tak bude. Máme pocit, že jsme pupkem světa a přitom jsme nedávno slezli ze stromů. Myslím, že určitá část světa nám utekla, budeme mít co dohánět.
Upravil Fun dne 07.10.2020 15:49, před 3 roky
L
lada12Člen
Přidáno před 3 roky

drevokocur napsal:

@drevokocur - Já si myslím, že problém bude právě v tom, co si běžný občan pod pojmem "kemp" představuje. Myslím, že v ČR se u drtivé většiny obyvatel pod tímto pojmem vyjeví davy lidí, ohně, zpěv, hulákání dlouho do noci.... Ta kultura kempování je u nás trochu jiná než na západ od nás. Nevím jestli se o to někdo už pokusil, ale předpokládám, že kdyby dnes někdo oslovil KRNAP, jestli mu tam někde povolí provozovat kemp (i kdyby podstatná část zisku šla samotnému KRNAPu) tak by ho hnali někam, už jen z toho důvodu co si pod slovem kemp takový zaměstnanec KRNAPu představí.

Mně osobně se líbí kempy kde i navzdoru vštšímu počtu lidí je i večer zachován klid, v kempu panuje tolerance, lidi večer sedí venku, popíjejí vínko, čtou si, nebo si povídají, ale tak aby nikoho nerušili. Primárním cílem je být v přírodě a vychutnávat si to tam bez toho, že by někoho rušili. Projel jsem pár kempů i mimo ČR a vím, že to jde.

A takový kemp si umím představit někde vysoko v horách s krásným panoramatickým výhledem. Klidně mini kemp, kde se člověk musí registrovat dopředu aby se tam dotal (kdyby byl tak velký zájem Grin ), kde by pratila strikní pravidla. Pro mně osobně by to byla obrovská radost sednout si večer venku před karavan a dívat se na tu krásu.

Když to tak vemu, když se může na Jizerku nebo na Špindlerovu boudu autem, nevidím v tom "dopadu na přírodu" velký rozdíl, kdyby tam někde byl malej mini kemp nebo stellplatz.



Ten hluk v českých kempech dlouho do rána je hrozný nešvar, jsem si letos naplno uvědomil výhody stání nadivoko (nebavím se o vodáckých kempech, kde se to dá očekávat).
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: drevokocur, Fun, DDT, Coralek, camperboy, Ollin, PetrDubi, HKR, Macek2, PavelAlena, Aluman, lada12
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 11
Členové online 2
Tivat, Fun

Celkem členů: 15,925
Nejnovější člen: Rostabagis
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,023,776 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.33360 sekund | Průměrně za: 0.3336 (0) sekund | Dotazy: 136 | Použitá paměť: 2.25MB/4MB