Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Kudy jezdíte na Istrii (nebo kamkoli do Chorvatska) a kde nocujete po cestě?

Poslední aktualizace před 4 roky
ZdenekZsPZdenekZsPČlen
Přidáno před 4 roky
Zdravím zkušené cestovatele a mám takový dotaz. I do Itálie bez karavanu jsem jezdil dva dny s tím, že jsem vyjížděl odpoledne a po projetí Alp jsem alespoň krátce nocoval někde u pumpy na dálnici už v Itálii.
Teď uvažujeme raději o Chorvatsku, ale s karavanem (poprvé) budeme o hodně pomalejší a i když vyjedeme dopoledne, tak to na Istrii do setmění nejspíš nedáme. Přespání v Itálii u pumpy na dálnici bylo vždy v pohodě, ale prosím, jak je to „civilizované“(bez urážky) na cestě od rakouských hranic až do Chorvatska? Dá se tam také v klidu a beze strachu přespat v karavanu u pumpy?
A nebo mám pro klid jet přes Itálii? Je to max o 50 km delší.
Díky.Z.
P
picup1Nováček
Přidáno před 4 roky
Ahoj,přes Rakousko někdy spíme na tankstelle myslím Shell 16 km před Klagenfurtem,obrovské parkovičtě,je dál a výše než dálnice,tak relativně klid nebo přes Slovinsko na dálnici těsně před Postojnou je také velké tankstelle,potom kousek sjíždím na Rijeku nebo dál na Istrii Koper.
Luboš
P
Petr a JanaČlen
Přidáno před 4 roky
Vloni jsem jel poprvé s karavanem na Salzburg, Villach a tunel Karawanki a cesta byla bevadná.Platí se tam asi 18 euro,a to jednotná sazba s karavanem i bez.Jel jsem z Prahy ve 3 ráno a v 12.30 jsem byl v kempu.Alechce to jet ráno protože Karawanki tunel je jen jeden tubus a pak tam budou kolony.
Taky jsem uvažoval přespat v Pivce v kempu.Letos bude asi mín lidí tak by to slo i třeba na Bledu.
Petr ZPetr ZČlen
Přidáno před 4 roky
Ahoj,
večer jsem se vrátil z Chorvatska.Pro zájemce info.
Cesta tam Linz , Villach- přespal jsem na Bledu - stelpaltz, ale dá se v pohodě i jinde
mýto 12,50 , a 7,5 . Dálnice Slovinsko 15 €
Jeli jsme na RAB - Obytka
2 dospl. +d 2 děti.- Trajekt Stinica - 207 Kun

V kempu San Marino uznali ACSI - ačkoliv je plná sezona. Takže místo € 53 den jsme platili € 29 den
zpět Trajekt Lopar - Valbiska 450 Kun, Most KRK se letos neplatí- potvrzuji. Pak Rijeka - Postojna- Maribor- Graz Linz.Mýto 9,50 + 5,50. Dálnice Rijeka Ruppa - 15 Kun to je směr na Postojna.

Hranice - všude volný průjezd- jen Chorvati skenovali pasy. Ale nic nechtěli.
Jezdím raději po Slovinské dálnici na Postojnou - vyhnu se Chorvatskému mýtu a hlavně kolonám u Zagreb.
Počasí bylo super a písek si děti užili.

Tak stručně pro zájemce asi vše.

Zdravím všechny Petr
mbmbČlen
Přidáno před 4 roky
Petr Z
Opravdu 29 euro?To asi jen do července...
Upravil mb dne 23.06.2020 17:39, před 4 roky
L
lusyČlen
Přidáno před 4 roky
Jezdim bud pres Itaĺii a ve Venzone STPL zdarma. V Gemone take, vcetne vody a vylevky.
Nebo A9 Trieben, Hohentauern, Klagenfurt a ve Ferlachu STPL asi 5eur. Potom Ljubljana atd.
Petr ZPetr ZČlen
Přidáno před 4 roky
Přesně 88 za 3 dny. Taky jsem byl překvapen, v ceníku mají ACSI do 6.6. Ale letos prý některé kempy pojedou jako mimosezonní. Asi dokud nebude plno. faktura viz foto:-)
Petr Z Připojili následující soubor:
cenk.pdf [178.31kB / 137 stažení]
Macek2Macek2Člen
Přidáno před 4 roky

lusy napsal:

@lusy - Jezdim bud pres Itaĺii a ve Venzone STPL zdarma. V Gemone take, vcetne vody a vylevky.
Nebo A9 Trieben, Hohentauern, Klagenfurt a ve Ferlachu STPL asi 5eur. Potom Ljubljana atd.


Cesta přes Hohentauern a přes Loiblpass určitě není vhodná pro soupravu s karavanem a tuším, že jsou tam i zákazové značky.
B
BeryČlen
Přidáno před 4 roky

Macek2 napsal:

@Macek2 -

lusy napsal:

@lusy - Jezdim bud pres Itaĺii a ve Venzone STPL zdarma. V Gemone take, vcetne vody a vylevky.
Nebo A9 Trieben, Hohentauern, Klagenfurt a ve Ferlachu STPL asi 5eur. Potom Ljubljana atd.


Cesta přes Hohentauern a přes Loiblpass určitě není vhodná pro soupravu s karavanem a tuším, že jsou tam i zákazové značky.


Jel jsem přes Loiblpass s přívěskem asi před 3 roky a pokud si to s něčím nepletu, byl tam opravdu zákaz přívěsů nad 750kg. Já jel s malým poláčkem (papírově 390kg, vyztužený a naložený odhad reálně nejmíň 650kg) a nahoře celník přívěs dlouze obcházel s dokladama v ruce :-)
Při stoupání směrem z Rakouska, kde to místy už ani jednička skoro nebrala (Octa 1,6LPG) jsem byl rozhodnutej jet zpátky jinudy, ale slovinská strana tak hrozná není, takže nakonec jsme tudy jeli i zpátky.
Horší byl Katschberg, tam jsem sice zákaz neviděl, ale po zastavení kousek někde pod vrcholem stoupání jsem se už prostě nerozjel a musel otočit a potupně zaplatit za tunel :-(
I
ivaroČlen
Přidáno před 4 roky
Zdravím taky zkušené cestovatele. Zítra vyrážíme do Chorvatska a rád bych vás požádal o radu kde se dá přespat cestou tam na nějakém klidném a hezkém místě okolo Villachu , né moc daleko od dálnice apdo. Nemáme žádné zkušenosti z parkováním na jednu noc, nicméně se nám uplně nechce spat někde na benzince.Raději by jsme nějaký kamp nebo stelplatz, počítáme že dorazíme někdy okolo deváte hodiny večerní pokud nebudou někde zácpy.Budeme rádi za jakoukoliv informaci a radu.
haskyhaskyČlen
Přidáno před 4 roky

ivaro napsal:

@ivaro - Zdravím taky zkušené cestovatele. Zítra vyrážíme do Chorvatska a rád bych vás požádal o radu kde se dá přespat cestou tam na nějakém klidném a hezkém místě okolo Villachu , né moc daleko od dálnice apdo. Nemáme žádné zkušenosti z parkováním na jednu noc, nicméně se nám uplně nechce spat někde na benzince.Raději by jsme nějaký kamp nebo stelplatz, počítáme že dorazíme někdy okolo deváte hodiny večerní pokud nebudou někde zácpy.Budeme rádi za jakoukoliv informaci a radu.


Ahoj.Když jsme tam byli,tak jsme jeli takto : https://mapy.cz/z...&rut=1
Řídíme oba,tak cesty ponejvíce dáváme na jeden zátah.Když už je nutnost k přespání,sjíždíme z dálnice a v nějaké vesničce to píchneme,pokud to je možné ke hřbitovu nebo kostelu.Tak nějak mám v hlavě zafixováno,že na těchto místech by nás darebáci nemuseli hledat.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: ZdenekZsP, picup1, Petr a Jana, Petr Z, mb, lusy, Macek2, Bery, ivaro, hasky
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 23
Členové online 0

Celkem členů: 15,967
Nejnovější člen: PetrHermi
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,300,476 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17556 sekund | Průměrně za: 0.17556 (0) sekund | Dotazy: 101 | Použitá paměť: 2.01MB/2MB