Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

PARKSIDE inverter 1200W

Poslední aktualizace před 4 roky
AzbestAzbestČlen
Přidáno před 4 roky
Ahoj,
Vím že tady těch diskuzí o elektrocentrálách jsou spousty. Rád bych se podělil o pár poznatků s elektrocentrálou z Lídlu.
Toto je již 2 kterou jsem pořídil.
První jsem měl cca rok a hojně jsem ji využíval na kde co kolem hospodářství. Od brusky, vrtačky, kotoučové pily a kompresoru. Doma sem tvrdil že bude jen v karavanu a na nic jiného se používat nebude. Grin A letos na jaře když jsem opravoval plot, nechal jsem centrálu položenou za kolem traktoru. Najednou telefon, máš oběd na stole. Skočil sem do traktoru vrazil tam zpátečku. Jenom to zapraštělo a centrála byla placatá.
Motor popraskal olej a benzín všude kolem. Frown
V oleji bylo dost kovových šupin. Olej byl černý. Tak sem ten zbytek toho šrotu vzal do dílny.
Centrála měla naběháno tak cca 45 hodin. Ale vypadalo to tak na 500 hodin. Beru že je to čína.
Dost mě překvapila míra opotřebení vnitřních částí centrály. Opotřebené ložiska, kliková hřídel píst i vnitřní spalovací prostor.
Taková míra opotřebení byla způsobena uvolněnými částečkami jak z hliníkových tak z kovových částí motoru.
Na druhou stranu co by člověk chtěl za necelé 4 tis. korun.
S centrálou jsem byl naprosto spokojen tak jsem si ji objednal znovu.
Tentokrát když přišla tak jsem provedl pár úprav. Tím sem se rozloučil se zárukou. S první naprostá spokojenost a věřím že druhá bude dobře sloužit.
První co mě štvalo bylo že najeté motohodiny jsem odhadoval. Sice jsem je psal ale určitě dost nepřesně.
Z Aliexpresu objednáno počítadlo motohodin. Centrálu sem rozdělal a namontoval počítadlo. Cena byla cca 100Kc.
Druhou věc kterou jsem předělal byl výpustný šroub na olej.
Šroub vyroben ze železa jako těsnění použito fíbrové těsnění.
Dovnitř šroubu vlepen neodymový magnet dvousložkovým lepidlem. (TEKUTÝ KOV 25 G BERNER 341564).
Magnet pochytá všechny kovové částečky.
Otěr z hliníku se dá odstranit jen častější výměnou oleje.
Po prvním nalití oleje do centrály běžela 2 hodiny bez zátěže aby si vnitřní části sedly.
Olej vypuštěn. Byl to fakt hnus. Barva oleje černo-stříbrná. Z magnetu sem vypláchl kovové usazeniny.
Další nalití oleje a teď už normálně v žátěži. Ve 4 hodinách znovu olej vyměněn. Už to nebyl takový hnus ale olej byl pořád špinavý a na magnetu kovové částečky. Další výměna v 6 hodinách. Olej dost špinavý ale na magnetu už bylo jen pár kovových částeček. To sem si začal pochybovat jestli tomu čínskému krámu nevěřím noc Grin.
Další výměna 8 hodinách. Olej lepší a na magnetu už nic nebylo . Výměna v 10 hodinách. Olej už začal vypadat jako olej a ne jako předtím.
Ve 12 hodinách olej vylitý. Byl čistý jako by centrála ani neběžela. Další výměnu udělám až ve 20 hodinách.
Centrála si spokojeně vrčí a věřím tomu že jsem ji životnost prodloužil. A že bude věrně sloužit jak v karavanu tak i kolem hospodářství. Pokud chudera nebude mít nějaký úraz Grin
No a ještě sem dostal pochvalu, že ji máme už víc jak rok tak stále vypadá jako nová GrinGrinGrin
Azbest Připojili následující obrazek:
img_20200508_095409.jpg img_20200508_095418.jpg
krizik1krizik1Člen
Přidáno před 4 roky
Super, díky za popis opravdové zkušenosti Like
J
JaKČlen
Přidáno před 4 roky
Ahoj, též ji používám již nějakou dobu k plné spokojenosti. Mohl by jsi prosím dát odkaz na to počítadlo motohodin? To mě zajímá, asi bych to též použil. Díky H.
JaK
AzbestAzbestČlen
Přidáno před 4 roky
Tady je odkaz
https://www.aliexpress.com/item/32964...4c4d4JMvO0
Cena je cca 3 dolary.
A funguje to skvěle Smile
Vlasta1Vlasta1Člen
Přidáno před 4 roky
Zde je trochu dražší, zato z domácích luhů a hájů
https://www.dnx-s...h0QAvD_BwE
pachtapachtaČlen
Přidáno před 4 roky
Tu centrálu z Lídlu mám taky používám jí velmi zřídka vozím jí jako zálohu když nemám kde dobít
baterie do kol.Jestli má naběháno 10h tak je to moc.Po přečtení příspěvku od Azbesta jsem včera vypustil
olej z centrály a nestačil se divit co z toho vyteklo za hnus, černo-stříbný olej.Tak jsem jí vypláchl dvakrát novým olejem.Nová zátka s magnetem je ve výrobě originál je plastový.Ale co mně vadilo,na to že je to čtyřtakt tak je
strašně hlučná 95db je moc.Dvoutakt z Obi má 91db. Zkoušeli jsme obě a 4db je hodně velký rozdíl.
Tlumič jsem rozebral a z jiného tlumiče použil skelnou vatu a děrovanou mřížku, obložil vnitřní stěny tlumiče.
Navařil dovnitř ještě jednu přepážku. Na start a chod motoru jsem nezaznamenal žádný rozdíl,ale hlučnost se snížila,nemám to jak změřit ale bude to na úrovni toho dvoutaktu z Obi.
Hanka a Pavel
AzbestAzbestČlen
Přidáno před 4 roky
Más nějakou fotku jak si upravil tlumič?
Nedělá to potíže při vyšším zatížení?
Přece jen se změní tlak odváděného plynu.
Jestli nemá tendenci kolísat s otačkama.
Ikdyz pochybuji že se tím ve výrobě kluci šikmooci nějak zvlášť zaobíraly.
Přece je je to kopie kopie 😎😎😎😁
pachtapachtaČlen
Přidáno před 4 roky
Fotky nemám, otáčky nekolísají ta přidaná příčka velký vliv mít nebude čongové udělali díru v příčce o průměru
11mm já v té přidané příčce udělal stejné díry 2. Myslím že největší podíl na snížení hlučnosti bude mít ta vata na stěnách tlumiče a ta na odvod plynů nemá žádný vliv.Navíc největší zatížení měla když byly připojené 2 nabíječky na baterky do elektrokol.
Hanka a Pavel
AzbestAzbestČlen
Přidáno před 4 roky
To je dobrý nápad když vyjde chvilka tak to taky předělám GrinGrinGrin
Není potřeba kolem sebe dělat kravál Cool
pachtapachtaČlen
Přidáno před 4 roky
Hondu z toho neuděláš ale je to o poznání tišší
Hanka a Pavel
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Azbest, krizik1, JaK, Vlasta1, pachta
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 15
Členové online 0

Celkem členů: 15,964
Nejnovější člen: Pino
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,926,541 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17065 sekund | Průměrně za: 0.17065 (0) sekund | Dotazy: 80 | Použitá paměť: 1.86MB/2MB