Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Al-ko ARS & ACS pérování pro Ducato

Poslední aktualizace před 3 roky
R
RudyČlen
Přidáno před 7 let
Přesedlal jsem z Fordu do Fiata (Hymer B class) a jsem poněkud zaskočen nekomfortností podvozku. V jiném vláknu padla zmínka o upgrade pérování pro Fiat Ducato s Al-ko podvozkem (sada odpružení Al-ko ASR & ACS) Máte někdo s touto sadou praktické zkušenosti? Vyplatí se investice cca 1400 EUR?
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let
Rudy, člen C24 Tomáš Brabec to už montoval. Zkus ho zkontaktovat .
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
R
RudyČlen
Přidáno před 7 let
Zkusím můj dotaz ještě jednou vytáhnout.
Nenajde se zde někdo, kdo by měl praktické zkušenosti s předními tlumiči Al-Ko Comfort Suspension (ACS)? Ideálně někdo, kdo je může porovnat s běžnými tlumiči?
Někteří výrobci je montují přímo do nových aut jako volitelnou výbavu. Nemáte je někdo v autě koupeném v posledních dvou - tří letech?
Teorii, testy v německých časopisech i videa na youtube mám nastudovány. Jen bych rád ještě získal osobní zkušenost někoho, kdo je má.
Dík předem,
Rudy
B
bobekČlen
Přidáno před 7 let
Přátelé omlouvám se že neporadím ,ale vznesu dotaz-nechci zakládat nové vlákno.
Mám stejnou zkušenost s obytným autem na podvozku Fiat Ducato r.v.2005 jako Rudy-tvrdý skokan a obvzlášť na autokrosové trati D1.Než jsem si splnil sen apořídil tovární auto tak jsem jezdil s Avii a ta oproti stávajícímu podvozku byl krásně plující,, koráb''.Na zadní nápravě měchy které mohu dofukovat či upouštět-nic platno změní se světlá výška ale tuhost odpružení ne,rázy na nerovnostech zůstávají a ty autíčku určitě neprospějí.
Předpokládám že by snad mohla pomoc výměna tlumičů,má někdo zkušenost a bude ochoten poradit?
Pokud ano velice děkuji.
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let
Po téměř dvouleté marné snaze sžít se s podvozkem Ducata Heavy (3,5t 3L@160HP) jsem rezignoval a objednal sadu nových tlumičů a pružin Al-Ko ACS. Dovolím si tedy shrnout prvotní dojmy:
1. Přední část auta se zvedla o cca 5 cm, podlaha je teď při stání na rovném podkladu téměř vodorovná.
2. Zmizely otravné vibrace při jízdě na betonkách s drsnějším povrchem.
3. Jízda přes obce se záplatovanými silnicemi je nyní mnohem komfortnější.
4. Jízdní vlastnosti podvozku se jednoznačně zlepšily, auto se líp řídí.
5. Bohužel, podvozek stále není schopen absorbovat ráz při přejetí příčného výmolu nebo hlubší díry.
Za sebe jsem tedy spokojen a investice cca 30 000,- Kč nelituji. O komfortním podvozku, srovnatelným s osobním autem, se však stále hovořit nedá. Dle mé zkušenosti k tomu nepomůže ani plně vzduchové pérování za nějakých 150 000,- Kč.
Měl bych li subjektivně komfort a jízdní vlastnosti podvozku Ducata oznámkovat jako ve škole, auto se z původní čisté 5 zlepšilo na průměrnou 3. Zde se plně shoduji s kolegou, který ACS montoval na Ducato light a jehož školní hodnocení jsem si dovolil použít.
Rudy Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
K
kovaNováček
Přidáno před 3 roky
Vlastním integrovanou obytku Fiat Ducato lll. s podvozkem ALKO Light do 3,5t a objednal jsem montáž zadních pomocných měchů od Goldstein, jelikož po naložení věcí na dovolenou a skútru cca. 130 kg se záď velmi snížila, takže ještě zamýšlím, zakoupit Vámi popisované tlumiče Al-Ko ACS pro přední nápravu. Dle vašeho popisu se vozidlo, asi vyrovná, ale nikterak to nezlepší komfortnost ani jízdní vlastnosti, jaké máte nyní zkušenosti po 3 letech?
Díky za odpověď
R
RudyČlen
Přidáno před 3 roky
V podstatě nemám k prvotnímu hodnocení co dodat. Po pěti letech jsem se s podvozkem Ducata smířil. I s odstupem času považuji investici do Al-Ko ACS za jednoznačně přínosnou. Nicméně, pokud budu kupovat nové auto, budu silně uvažovat o podvozku MB.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Rudy, JiPe Highlanders, bobek, kova
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 11
Členové online 1
Jana a Lada

Celkem členů: 15,950
Nejnovější člen: Martinát
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,590,891 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.15602 sekund | Průměrně za: 0.15602 (0) sekund | Dotazy: 63 | Použitá paměť: 1.71MB/2MB