Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Rusko se psem?

Poslední aktualizace před 6 let
Martin75Martin75Člen
Přidáno před 9 let
Ahoj,

nemá někdo aktuální informace co chtějí rusové, pokud pojedeme s pejskem? Našel jsem, že prý "Rusko však vyžaduje doklad o veterinárním klinickém vyšetření potvrzujícím zdraví psa. Toto potvrzení, psané anglicky nebo rusky, musí být vydáno 3 až 10 dní před cestou."

Chtějí to? Nemáte někdo vzor? To má vydávat veterinář, nebo nějaká instituce (krajská veterinnární správa...). Pokud by měl někdo nějaké praktické informace, budu moc rád. Chystáme se bydlíkem v létě přes Rusko do Finska a zpátky stejnou cestou...
Jan BordovskyJan BordovskyČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj, tohle po nás chtěli, když jsme jeli s Apaluchou loni přes přechod v Kirkenes do Ruska. Nemohli pochopit, že jsme na cestě už dva týdny a chtěli nás poslat zpět do Norska na veterinu. Jenže už jsme byli za čárou a vrácením zpět by nám propadla jednovstupová víza.
Na ambasádě ani český veterinář o tom nic nevěděli, celník se oháněl nějakým novým zákonem. Strávili jsme na hranici několik hodin a nakonec dvě hodné celnice přemluvily celníka, aby nás pustil. Ale je fakt, že měli spoustu dalších dokumentů a potvrzení a jejich pes už projel kdeco. Určitě je lepší si to potvrzení nechat někde cestou vystavit ještě před příjezdem na hranici.
Jestli sem přijde Karel z Apaluchy, tak snad ti řekne více (nebo je kontaktuj - www.expedice-apalucha.cz).
rimidavlrimidavlČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Martin75 napsal:

Ahoj,

nemá někdo aktuální informace co chtějí rusové, pokud pojedeme s pejskem? Našel jsem, že prý "Rusko však vyžaduje doklad o veterinárním klinickém vyšetření potvrzujícím zdraví psa. Toto potvrzení, psané anglicky nebo rusky, musí být vydáno 3 až 10 dní před cestou."

Chtějí to? Nemáte někdo vzor? To má vydávat veterinář, nebo nějaká instituce (krajská veterinnární správa...). Pokud by měl někdo nějaké praktické informace, budu moc rád. Chystáme se bydlíkem v létě přes Rusko do Finska a zpátky stejnou cestou...


Řeším ten samý problém, na ruských servrech jsem nenašel požadovaný formulář. Oslovil jsem ale Ruskou ambasádu v Praze s dotazem, co má požadované Veterinární osvědčení " obsahovat a popř. kde se dá formulář stáhnout, doposud mně ještě neodpověděli.
Martin75Martin75Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

rimidavl napsal:

Řeším ten samý problém, na ruských servrech jsem nenašel požadovaný formulář. Oslovil jsem ale Ruskou ambasádu v Praze s dotazem, co má požadované Veterinární osvědčení " obsahovat a popř. kde se dá formulář stáhnout, doposud mně ještě neodpověděli.


Ruská ambasáda v Praze? No to je bohužel špatnej joke - ti pracují pro veřejnost pouze 15 minut denně - viz jejich objednávkový systém na víza. Já kvůli tomu vyřizuji všechno ve Varech. Od nich bych tedy na nějakou odpověď nečekal. Ale pokud by něco přeci jen poslali, sem s tím. ;-)

Podle všeho by mělo stačit razítko ve zdravotním průkazce jako "Klinick vyšetření". Jistotu by pak měla dodat bumážka od krajské veterinární správy... Názory se liší s tou platností - podle všeho 5 dnů...
rimidavlrimidavlČlen
Přidáno před 9 let
to Martn 75:
Jistotu by pak měla dodat bumážka od krajské veterinární správy... "Bumážky" od krajské veterinární zprávy se již 11 let nevydávají.

Já kvůli tomu vyřizuji všechno ve Varech. Tak to pro tebe jistě nemůže být problém sehnat potřebné informace i potřebný formulář.
Těšíme se na to, že jej zde zveřejníš.
Martin75Martin75Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

rimidavl napsal:

to Martn 75:
Jistotu by pak měla dodat bumážka od krajské veterinární správy... "Bumážky" od krajské veterinární zprávy se již 11 let nevydávají.


Proč by se nevydávaly?

Citovat

rimidavl napsal:
Já kvůli tomu vyřizuji všechno ve Varech. Tak to pro tebe jistě nemůže být problém sehnat potřebné informace i potřebný formulář.
Těšíme se na to, že jej zde zveřejníš.



Ale jistě, rád se podělím, co jsem vydoloval z oficálních zdrojů:

http://www.eurasi...1.2.14.pdf

ЕДИНЫЕ ВЕТЕРИНАРНЫЕ (ВЕТЕРИНАРНО - САНИТАРНЫЕ) ТРЕБОВАНИЯ , предъявляемые к товарам, подлежащим ветеринарному контролю (надзору)

Důležité věci ohledně psů jsou v hlavě 15:

Stručně
- očkování proti vzteklině
- dále očkování proti psince, hepatitidě, virové enteritidou, parvo-a adenovirové infekci, leptospiróze;
- v případě dvou a méně psů lze "potvrzení" (veterinárí certifikát) nahradit klinickým vyšetřením, které vyznačí veterinář přímo do pasu zvířete a to ne déle, než 5 dnů před cestou:

личестве не более 2 - х голов, без разрешения на ввоз и карантинирования в сопровождении международного паспорта, который в данном случае приравнивается к ветеринарному сертификату, при условии наличия в нем отметки компет ентного органа о проведении клинического осмотра в течении 5 дней перед отправкой. При ввозе из третьих стран переоформление международного паспорта в стране назначения на ветеринарный сопроводительный документ не требуется.

Допускается перемещение по терр итории Таможенного союза собак и кошек, перевозимых для личного пользования, в количестве не более 2 голов без карантинирования в сопровождении ветеринарного паспорта животного согласно приложениям No 2 и 3 . В паспорте должны быть отметки, свидетельствующие, что животное вакцинировано в соответствии с настоящими Требованиями и при этом любая последующая вакцинация против бешенства проводилась в период действия предшествующей вакцинации. В течение 5 дней до начала перемещения должен быть проведен клинический осмотр животного и в паспорте сделана соответствующая отметка ветеринарным врачом, дающая право на перемещение животного в течение 120 дне й при условии, что за этот период не истекает срок действия вакцинации (ревакцинации) против бешенства.


Tak napiš, co ti odepsali z ambasády, ju?
Upravil Martin75 dne 01.06.2015 18:55, před 9 let
rimidavlrimidavlČlen
Přidáno před 9 let
Tak mně ruská ambasáda odpověděla, že předmět mého dotazu není věcí ruské ambasády v Praze, ale neporadili na koho se obrátit. Bohužel.
Já budu vstupovat do Ruska čtvrtý den po odjezdu z domu, takže by mělo platit potvrzení od veterináře v pase, které bude staré pátý den. Takže uvidíme.
Martin75Martin75Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

rimidavl napsal:

Tak mně ruská ambasáda odpověděla, že předmět mého dotazu není věcí ruské ambasády v Praze, ale neporadili na koho se obrátit. Bohužel.


Klasika. Tohle má v gesci "Федеральная служба по ветеринарному и фитосанитарному надзору"

http://www.fsvps....

Předpokládám, že by z nich měla vypadnout stejná vyhláška...
K
KaHaNováček
Přidáno před 6 let
Zdravim vas,
je to sice starsi diskuze, ale vycestoval nakonec nekdo s pesanem do Ruska? Vyzjistil nekdo konkretnejsi pozadavky? Predem dekuji za pomoc
pedapedaČlen
Přidáno před 6 let
Ano, v roce 2016....Polsko-Pobaltí-Rusko-Bělorusko-Ukrajina-Slovensko

Na hranicích do Ruska je pes vůbec nezajímal(měli jsme ale obrovské štěstí-hranice do 1,5 hodiny vyřízena)...v celém Rusku bez problemu až na normální pochopitelná místa-nesmí do kostela, do Kremlu...trochu remcal jeden úředník poslední den v metru, že je to "živojnije" a mělo by být v přepravce, nebo náhubek...tak jsme trochu pokecali a vzali ho do náruče a byl klid...po metru ale běžně běhají se psem
Rusům stačí mezinárodní modrej průkaz-samozřejmě vše si udělej před odjezdem nové-ideální je před vstupem ne starší pěti dnů a hodně pomůže serologické aktuální vyšetření. nic víc. větší problemy nám dělal úředník do anglie před vstupem do eurotunelu.
Horší je ukrajina....fakt zlatej rus....z Běloruska na Ukrajinu musí mít pes dvacetistránkovej protokol o vyšetření (Ukrajina chce do EU a v žádném případě neuznávají modrej očkovací průkaz psa-nezájem, to je evropské)...tak jsem ukrajinské paní řekl, že zpět do Běloruska nemůžu-mám jen jednovstupné vízum, které propadlo v momentu když jsem Bělorusko opustil, tak ať si psa nechá a my jedem pryč :-) otočila a jeli jsme i se psem na Ukrajinu....horší to bylo z Ukrajiny na Slovensko-to bylo na dlouho, neb ten celník chtěl .....:-)..... dostal cca. 100,-kč, dal nám razítko do psího pasu :-)))))) a směr Slovensko

...jo a pozor!!!....v deklaraci na ruské hranici se pes zapisuje jako VĚC, ne jako zvíře !!!

petr

p.s. hodně mi radil Karel z Expedice Apaluchy-rád poradí, je to cestovatel tělem i duší :-)


Citovat

KaHa napsal:

Zdravim vas,
je to sice starsi diskuze, ale vycestoval nakonec nekdo s pesanem do Ruska? Vyzjistil nekdo konkretnejsi pozadavky? Predem dekuji za pomoc
J
ju-elČlen
Přidáno před 6 let
V roku 2016 sme so psami hranice do Ruska prekročili 2 x. Raz z Estónska-Narva a raz z Litvy-Nida. Okrem pasu nechceli nič.Prechod absolútne bez problémov.V kempe sme boli len v Moskve a Petrohrade ostatne na divoko.Ani v kempe ani inde žiadny problém so psom nebol.Tento rok zas uvažujeme o Rusku ale už by som nešiel cez Narvu. Tam sme najskôr na jednej strane mesta museli zaregistrovať auto pre vstup na hranicu a až potom prejsť na druhu stranu mesta kde už bola hranica.Celé to trvalo 8 hodín.
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

ju-el napsal:

V roku 2016 sme so psami hranice do Ruska prekročili 2 x. Raz z Estónska-Narva a raz z Litvy-Nida. Okrem pasu nechceli nič.Prechod absolútne bez problémov.V kempe sme boli len v Moskve a Petrohrade ostatne na divoko.Ani v kempe ani inde žiadny problém so psom nebol.Tento rok zas uvažujeme o Rusku ale už by som nešiel cez Narvu. Tam sme najskôr na jednej strane mesta museli zaregistrovať auto pre vstup na hranicu a až potom prejsť na druhu stranu mesta kde už bola hranica.Celé to trvalo 8 hodín.


Trochu zaplevelím vlákno. V roce 2014 jsme jeli na Rusko (Petrohrad) a vzal jsem to přes přechod od lotyšské Rezekne na ruský Ostrov (56°52'9.684"N, 27°49'51.657"E). Je to menší přechod, vede tam slušná silnice. Najeli jsme tam asi ve 22.00, před hranicí jen dlouhá kolona kamionů a na přechodu jen my a ještě jeden osobák. Celníci nám pomohli vyplnit papíry a za 2 hod jsme byli venku. Přespali jsme na parkovišti u benzinky asi 2 km za hranicí. Jinak z Rezekne můžeš odbočit vpravo po E22 na Moskvu.
Zdraví
Luboš a Dáša
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Martin75, Jan Bordovsky, rimidavl, ju-el, Lubos a Dasa, peda, KaHa
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 16
Členové online 0

Celkem členů: 15,927
Nejnovější člen: LeonLigocki
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,044,529 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.34369 sekund | Průměrně za: 0.34369 (0) sekund | Dotazy: 91 | Použitá paměť: 1.93MB/4MB