Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Zrcátka - jsou povinná?: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Zrcátka - jsou povinná?

Poslední aktualizace před 9 let
Blanka a PetrBlanka a PetrNováček
Přidáno před 12 let
Tahám karavan šíře 230 VW T5 a ještě jsem neměl přídavné zrcátka ve kterých je něco vidět. Všechna uchycení z mého pohledu selhala, takže při jízdě stejně používám stávající s tím že se nahnu. Pokud někdo ví o dobrých zrcátkách velmi rád vyzkouším.
CattaniCattaniČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

Vlastimil Brezka napsal:

Calle, na Octu jsem kupoval zde v E-shopu
http://www.carava...lo=136/973
perfektně drží a vidíš vše.
Vlasta

Také mohu doporučit, jednoduchá montáž i demontáž a žádné klepání. Měl jsem je na Kia Sportage a ani nepoškodí lak na zrcátkách. Dělá se několik rozměrů, dobře je to rozlišeno tady - http://www.karava...e-oppi.htm
Míra, Dana, Shelia II a Hobby Van Exclusive :_
H
honza a evaNováček
Přidáno před 12 let

Citovat

blanka a petr napsal:

Tahám karavan šíře 230 VW T5 a ještě jsem neměl přídavné zrcátka ve kterých je něco vidět. Všechna uchycení z mého pohledu selhala, takže při jízdě stejně používám stávající s tím že se nahnu. Pokud někdo ví o dobrých zrcátkách velmi rád vyzkouším.



Za Renaultem Trafic tahám Hobby 650(š.250cm), origo.zrcátka nejsou, univerzály jsem vyskoušel snad všechny a na nic. klepou se, posouvají až padaj... vyřešeno stávající zrcátka plus kamera na karavanu a max. spokojenost.
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

honza a eva napsal:

Citovat

blanka a petr napsal:

Tahám karavan šíře 230 VW T5 a ještě jsem neměl přídavné zrcátka ve kterých je něco vidět. Všechna uchycení z mého pohledu selhala, takže při jízdě stejně používám stávající s tím že se nahnu. Pokud někdo ví o dobrých zrcátkách velmi rád vyzkouším.



Za Renaultem Trafic tahám Hobby 650(š.250cm), origo.zrcátka nejsou, univerzály jsem vyskoušel snad všechny a na nic. klepou se, posouvají až padaj... vyřešeno stávající zrcátka plus kamera na karavanu a max. spokojenost.


Já jsem používal tato. Jsou velmi stabilní a pevná. Přídavná zrcátka jsou velmi užitečná věc. Nejde jen o vlastní pohodlí, ale o svoji bezpečnost a taky o bezpečnost druhých na silnici
http://www.karava...-1-par.htm
dcpajadcpajaČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

Vlastimil Brezka napsal:

Hlavně si nekupuj levná zrcátka, moje první byla
http://www.carava...lo=136/863
a po dvou měsících se rozpadly vedrem gumy. A to se vyplatí, nic proti nim ale... . :_
Vlasta


Náhodou tyto zrcátka používám asi 6 let a bez problémů v létě v zimě. Používám teda jen levé a vidím v nich perfektně, ale je to taky tím, že auto je samo o sobě široké, nicméně mám na délku 13 m, takže potřebuji vidět. Navíc jsem si dal na karavan kameru, takže více méně sleduji pouze ji.
Pavel
Spajky007Spajky007Člen
Přidáno před 12 let
Ahoj jsem nováček s taháním karavanu zatím tahám za dodávkou Renault Trafic a používám tyhle zrcátka a zatim super vidět je neklepouse pro jistotu je ještě stáhnu k původnímu zrcátku eletrikářskou páskou tou plastoovou jen pro jistotu
http://www.kobras...001016003/
Škoda Superb II combi 4x4 + Fendt 410
Slávek-Petra-Zdenda
Radek KNAUSRadek KNAUSČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj zeptám se možná blbě - jsou povinná? Díky za odpověď Radek:)
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 10 let
Fun
Smile
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Radek KNAUS napsal:

Ahoj zeptám se možná blbě - jsou povinná? Díky za odpověď RadekSmile


Ahoj, při schvalování každého vozidla pro provoz na pozemních komunikacích je toto schvalováno se zrcátky na levé i pravé straně. Je to vyjádřeno v každém TP vozidla nápisem - Shoduje se se schváleným typem. Pamatuji dobu, kdy zrcátko na pravé straně standardně nebylo schvalováno a pak se jeho povinnost zaváděla zvláštním předpisem na konci 70 let min. stol. a montovala se dodatečně, tak, jako nedávno např. mlhová zadní světla.

Zde ale asi bude řeč o zrcátkách přídavných. Ty nejsou povinná, ale je jedna ze základních povinností řidiče sledovat situaci v silničním provozu (doslovné znění). Jelikož ale není upřesněno, že řidič musí sledovat situaci v silničním provozu jen před sebou, znamená to, že tedy všude, tedy i za vozidlem, nebo za soupravou. Jak by toho mohl dosáhnout není už v příslušném ustanovení napovězeno, co si pořídí, přepravuje-li nadměrný náklad, nebo širší přívěs, než je tažné vozidlo, jestli např. přídavná zpětné zrcátka. V případě dopravní nehody, zvláště když dojde ke zranění osob, tak soudní znalci v oboru silniční dopravy pak vše náležitě vyhodnotí.
Když jsem tahal KAPRa Mondeem, tak jsem přídavná zrcátka nepotřeboval vůbec, těmi, co jsou na autě jsem v celé ploše viděl dozadu za karavan, neboť Kapr je široký jen 175 cm. Na vysvětlenou- učil jsem v autoškole zejména Pravidla silničního provozu a Zásady bezpečné jízdy. Čáo, Pepa, r. a v.
bob_bobekbob_bobekČlen
Přidáno před 10 let
Praxe z Rakouska:
Policista si stoupne za karavan a na vystrčené ruce u boku karavanu ukáže několik prstů, pokud neodpovíte správně máte smůlu.
Osobně bez zrcátek nemám přehled na dálnici při přejíždění z pruhu, jestli za mnou již někdo nejede nebo jestli se už můžu vrátit.
Ale to při šířce 250cm je asi jasné.
U 230cm je už trochu líp vidět i bez nich.
Spíš je důležité na poměru šířek, jaké je auto a jaký přívěs....

Automatické sloučení 14.02.2014 17:34:
Praxe z Rakouska:
Policista si stoupne za karavan a na vystrčené ruce u boku karavanu ukáže několik prstů, pokud neodpovíte správně máte smůlu.
Osobně bez zrcátek nemám přehled na dálnici při přejíždění z pruhu, jestli za mnou již někdo nejede nebo jestli se už můžu vrátit.
Ale to při šířce 250cm je asi jasné.
U 230cm je už trochu líp vidět i bez nich.
Spíš je důležité na poměru šířek, jaké je auto a jaký přívěs....
Bürstner Flipper 550TK+Hyunday Santa Fe
Upravil bob_bobek dne 14.02.2014 18:34, před 10 let
leosmalikleosmalikČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj,mám tyto
http://www.karava...-1-par.htm
Neklepou se a je i při 250cm karavanu dobře vidět.Momentálně řeším ještě kameru dozadu,spíš na couvání.Využiju příležitost a zeptám se na couvací kameru na přívěsu,,máte někdo bezdrát ?,,Nebo to bude utopie!Souprava je cca 13m dlouhá.Kameru zkusím nejprve dát dovnitř přívěsu k oknu,ohl. lepší montáže a nemožnost v provozního špinění.
Leoš,Petra,Laura (11),
BMW X5 + Burstner Trecento 540TL
H
honza a evaNováček
Přidáno před 10 let
Moje zkušenost, souprava cca14m bezdrát moc nefunguje, zkoušel jsem i vifi a tablet, také nic moc a navíc spoždění při přenosu. Tak jsem dal drátovou a je klid. Kameru jsem měl také vevnitř, ale stávalo se, že se okno zapotilo a nebylo nic vidět.
Standa2Standa2Člen
Přidáno před 10 let
Ahoj. Jen v krátkosti pro Tróbky nad Bečvó. Pepo strašně rád sleduji Tvé příspěvky hlavně o chlazení. Nevyložte si to nikdo prosím špatně. Malá opravička. Na starších vozech nebyla nikdy povinnost dovybavit zrcátkem na pravé straně tak jako u zadních mlhovek. Proto veterani mohou mít jedno na levé straně a jedno uvnitř a stačí jim to. Tak že u vozidla vyrobeného, nebo dovezeného po 1.1.1986 MUSÍ mít zrcátko na pravé straně. No a od 1.10.1984 musí být homologováno podle EHK č. 46.nebo předpisu dle EHS/ES. Zajímavé je , že v zákoně je napsáno že od tohoto roku MOHOU být používána i na pravé straně.
Jiná věc je, jak tady někdo napsal, že kam nevidím, nemohu vjet...Berte to prosím tak, že si jen tak povídáme.
Standa2
slovacekalesslovacekalesČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

leosmalik napsal:

Ahoj,mám tyto
http://www.karava...-1-par.htm
Neklepou se a je i při 250cm karavanu dobře vidět.Momentálně řeším ještě kameru dozadu,spíš na couvání.Využiju příležitost a zeptám se na couvací kameru na přívěsu,,máte někdo bezdrát ?,,Nebo to bude utopie!Souprava je cca 13m dlouhá.Kameru zkusím nejprve dát dovnitř přívěsu k oknu,ohl. lepší montáže a nemožnost v provozního špinění.

Ahoj tahle kamera http://www.autio....i/d-85211/ údajně funguje bez problémů sám o ní uvažuji ptal jsem se "kolegy" co jí používá a prý bez problémů.
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 10 let
Kameru (drátovou) jsem montoval na 4 auta(osobáky).Rozhodně bych nešel do LCD 3,5,já používám 7" a je to tak akorát.Určitě bych šel do drátový a ubastlil to sám.LCD 7" mě stálo 1000,- a kamera cca 500,-

Citovat

slovacekales napsal:

Citovat

leosmalik napsal:

Ahoj,mám tyto
http://www.karava...-1-par.htm
Neklepou se a je i při 250cm karavanu dobře vidět.Momentálně řeším ještě kameru dozadu,spíš na couvání.Využiju příležitost a zeptám se na couvací kameru na přívěsu,,máte někdo bezdrát ?,,Nebo to bude utopie!Souprava je cca 13m dlouhá.Kameru zkusím nejprve dát dovnitř přívěsu k oknu,ohl. lepší montáže a nemožnost v provozního špinění.

Ahoj tahle kamera http://www.autio....i/d-85211/ údajně funguje bez problémů sám o ní uvažuji ptal jsem se "kolegy" co jí používá a prý bez problémů.
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 10 let
Pokud se nepletu, tak jsou země, kde jsou přídavná zrcátka povinná a pak jsou země, kde jsou zakázaná. Mít přívěs, raději bych si zjistil, jak to každá z těch zemí má, než tam vjedu...
leosmalikleosmalikČlen
Přidáno před 10 let
(( Ahoj tahle kamera http://www.autio.... údajně funguje bez problémů sám o ní uvažuji ptal jsem se "kolegy" co jí používá a prý bez problémů.))

Ahoj.ten odkaz na autio...mě nejde,jinak ale už kameru mám.Je to kamera s IR přísvitem co jsem používal na monitoring prodejny.Fungovala dobře i přes železobeton.Až mě půjde do navi video siginál,tak napíšu jestli to funguje a co je to za kameru.
Jinak zrcátka,když jedu s jakýmkoliv autem osobním,nákladním atd. používám, také proto abych měl odhad šířky prostoru za kabinou řidiče.V podstatě určují max.šířku jízdní soupravy,tam kde se nevejdu přes zrcátka ,tak dál nejedu,nejvíc to je patrný právě s osobákem a přívěsěm,takže za mě zrcátka (ale dobrý) jo.
Leoš,Petra,Laura (11),
BMW X5 + Burstner Trecento 540TL
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Standa2 napsal:

Ahoj. Jen v krátkosti pro Tróbky nad Bečvó. Pepo strašně rád sleduji Tvé příspěvky hlavně o chlazení. Nevyložte si to nikdo prosím špatně. Malá opravička. Na starších vozech nebyla nikdy povinnost dovybavit zrcátkem na pravé straně tak jako u zadních mlhovek. Proto veterani mohou mít jedno na levé straně a jedno uvnitř a stačí jim to. Tak že u vozidla vyrobeného, nebo dovezeného po 1.1.1986 MUSÍ mít zrcátko na pravé straně. No a od 1.10.1984 musí být homologováno podle EHK č. 46.nebo předpisu dle EHS/ES. Zajímavé je , že v zákoně je napsáno že od tohoto roku MOHOU být používána i na pravé straně.
Jiná věc je, jak tady někdo napsal, že kam nevidím, nemohu vjet...Berte to prosím tak, že si jen tak povídáme.


Ahoj, myslím si, že dovedu napsat zajímavé věci i na jiná témata, nejen o chlazení, jsem ještě profík elektro. Teď jsem si ještě vzpomněl, že pamatuji dobu, kdy vnější zrcátka měly jen náklaďáky, dodávky nebyly (pekařské dodávky polonáklaďáky Aero), osobní auta ale nikoliv, např. osobní auta neměly zrcátka pod stropem, tak ,jako to mají auta dnes, a při "položeném" čelním skle už to musí být na tom skle, ale např. Škoda Tudor měl jen vnitřní zpětné zrcátko na malém stojánku nad přístrojovou deskou. Tenkrát ale nikdo nikdy šíleným způsobem nepředjížděl, nebylo ani koho.
Jakmile se dostala do Pravidel silničního provozu zmínka o jízdních pruzích, (Směr jízdy a jízda v jízdních pruzích), tak musela být zrcátka i na pravé straně i u starších vozidel. Jenže tenkrát ještě nebyly stanice TK motorových vozidel, z které nás nemohl tedy ani nikdo vyhodit, jakás - takás kontrola se prováděla jen při přehlašování vozidel před budovou DI, a to jen výr. č. a jestli kaluž oleje pod vozidlem není nepřiměřeně veliká. (Vzpomeňte si na pruhy olejových skvrn v obou směrech na asfaltových silnicích, splývaly v jedno jak prstence Saturnu). Ale jestli tedy pravá vnější zrcátka byla skutečně povinná, nebo jen doporučená, teď skutečně nevím.
Čáo, Pepa, r. a v.
Vlada JanaVlada JanaČlen
Přidáno před 10 let
ahoj všem, krátce, zrcátka ano, jinou možnost nevidím jak bezpečně přejíždět do vedlejšího pruhu, ale co se tu neřešilo, zda rovná či parabolická. má zkušenost rovná má mnohem menší úhel záběru. takže parabolická. Dále kamera a úhel záběru. Mám na doporučení 180stupnů. nedá se podle ní couvat a za sebe vidím do malé vzdálenosti Vlada
ravykravykČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj všem.
Předně - jsem letos začínající karavanista, a proto nechci a ani nemůžu s čímkoliv polemizovat.
Nechci tady znovu rozvíjet téma, zda přídavná zrcátka ano, či ne. Mám Scénika se šířkou 1,81 m a karavan má šířku 2,03 m. Protože se chystáme na dovolenou na rakouská horská jezera, je mi jasné, že je namontuju. Přídavné zrcátka mám, ale použil jsem je jen na jeden výjezd. Důvody, proč jsem je víckrát nepoužil, jsou tři:
1. vidím v nich méně, než v těch, co mám na autě - je fakt, že bok karavanu nevidím, ale jinak myslím, že přehled mám dostatečný - přídavné zrcátko mi totiž "půlí" lišta stahovacího okénka ve dveřích a pokud je vysunu příliš, častěji se mi stává to, co uvádím v bodě 3.
2. třepou se - ale to nějak vychytám
3. pokud projede proti mě něco velkého, co tlačí před sebou vzduch (třeba kamion), tak se mi občas stává, že se zrcátko (tedy obě) tlakem vzduchu složí ke dveřím... a to je pánové velká sranda, když nevidíte za sebe vůbec.
Neměli jste s tímto někdo problém? Neřešili jste tuto pikantnost? Máte nějaké nápady, co s tím?
Díky předem za odpovědi.

Automatické sloučení 08.07.2014 21:56:
Ještě dodám, že podpěru ke dveřím použít nemůžu, protože autozrcátko není součástí dveří, ale A-sloupku karoserie.
Ford Rimor Bluecamp Sky 50
(47+43+11+7)
Upravil ravyk dne 08.07.2014 21:56, před 10 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,639,478 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20847 sekund | Průměrně za: 0.20847 (0) sekund | Dotazy: 148 | Použitá paměť: 2.39MB/2MB