Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Policejní vážení auta na cestách: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Policejní vážení auta na cestách

Poslední aktualizace před 6 let
Jirka CanonJirka CanonČlen
Přidáno před 11 let
Vím že auta váží, většinou nákladní a to zejména ty nad 7,5t ... Příběh, hodně úsměvný, kdy jsem se sám nutil v Německu policii na váhu asi sepíšu a vystavím na svých webovkách ...
PetrNPetrNČlen
Přidáno před 11 let
Z toho, co tady čtu, mám husí kůži, protože v Rakousku už jsou váhy u dálnice ve všech směrech - na Maďarsko, Slovinsko, Itálii i na Německo.... A představa, že si koupím dálniční známku a pak budu všechny tyto vážnice po cestě někudy v noci objíždět, to mě děsí!! A na tom přiloženém videu to ještě vypadá dobře - tam jen vypouštějí vodu a nebo přenášejí do auta minerálky. Ale přenášení příborů, lůžkovin a kávovaru nás nevytrhne! Tím hlavním závažím je Mover, baterie, satelit, mikrovlnka, nosič na kola + 2 kola ... a další záležitosti, které jsou v karavanu napevno zabudovány! A spoléhat na to, jestli zrovna budou chtít vážit přívěsy - to je o nervy! :@
Petr a Iva, BMW X5 + Bürstner Trecento 530 TS
R
RudyČlen
Přidáno před 11 let
No, zas tak tragicky bych to neviděl. Většinou se to vážení opravdu týká kamionů. Zkrátka chce to mít v záloze plán B. Dopředu si ujasnit, co budu dělat, když mě zváží a budu přes. Vypustím vodu, manželku pošlu na projížďku na kole, v případě karavanu přeložím něco do auta.... A mít v záloze pár E na případnou pokutu.
@ JK to vážení probíhá tak, že na dálnici rozsvítí v levých pruzích zákaz vjezdu nad 2,8 t a pravý pruh svedou na vážnici. Tam tě navedou naváhu, tou pouze pomalu projedeš a na konci se Ti v lepším případě rozsvítí zelená a pokračuješ dále. Žádný vážní lístek ti nikdo nedá. Co se stane v tom horším případě nevím, naše auto se do 3,5 t v pohodě vejde.
PepiPepiČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Rudy napsal:

No, zas tak tragicky bych to neviděl. Většinou se to vážení opravdu týká kamionů. Zkrátka chce to mít v záloze plán B. Dopředu si ujasnit, co budu dělat, když mě zváží a budu přes. Vypustím vodu, manželku pošlu na projížďku na kole, v případě karavanu přeložím něco do auta.... A mít v záloze pár E na případnou pokutu.
@ JK to vážení probíhá tak, že na dálnici rozsvítí v levých pruzích zákaz vjezdu nad 2,8 t a pravý pruh svedou na vážnici. Tam tě navedou naváhu, tou pouze pomalu projedeš a na konci se Ti v lepším případě rozsvítí zelená a pokračuješ dále. Žádný vážní lístek ti nikdo nedá. Co se stane v tom horším případě nevím, naše auto se do 3,5 t v pohodě vejde.
Rudy to máš štěstí,:_Nám bez sebelepších plánu nezbýva než platit a to i v případě,že polovina jde pěšky.:r
FranCeskoFranCeskoČlen
Přidáno před 11 let
Jen pro zajímavost. Před šesti léty v Rakousku A12 u Worglu mě navážili na hnací nápravě kamionu o420kg více ( celková povolená váha nebyla překročena) a stálo to 380 Euro pokuty.Nechci strašit, ale jistotu, že vás nezváží nemáte v Da A skoro nikde. Jezdil jsem hodně do Cralsheimu a jednou jsem dojížděl karavan před sjezdem na Cralsheim ( A6 Ausfart 45) a protože před karavanem jeli policajti coural jsem se za nimi až do firmy Prokter a Gembl, kam jsem jel i já.Od sjezdu z dálnice až do firmy PaG je to rovných 11 km.Mostní váha je hned za bránou a tam se vážilo nejdříve auto, potom karavan. Stál jsem na parkovišti před bránou, takže netuším, jaký měla posádka problem, ale viděl jsem, že něco platili. Za pět roků, co jsem do této firmy jezdil, tam policie dotáhla nejmíň pět možná více karavanů na vážení v době, kdy jsem stál na parovišti a čekal na vyložení. Jednou tam dotáhli Poláka s přepravníkem na auta, ale ten byl v pořádku. Chci jen říct, nepodceňujte policii v D a A. Mají svoje metody a znalosti, dokáží odhadnout podle toho jak auto "sedí" nebo se karavan "vrtí"na cestě a máme na problem zaděláno. Ani 11km jim nebrání ke stažení vozidla k převážení.Tolik moje zkušenost s vážením . F
Franta a MarcelkaSmile
rimidavlrimidavlČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Jirka Canon napsal:

Pořád to tady píšu a opakuji: Neznám nikoho ze svého okolí, koho by vážili ! Jen čtu a poslouchám: ... nějaké kamarády vážili, prý minulou sezónu, a jeden povídal, už nevím kterej. Takže ať sem někdo dá vážní lístek s SPZ a pak uvěřím že na té váze stál !! Pro ostatní, nenechte se zastrašit těma ostatníma, "jak Vám řežou uši" že jste o 100 kg těžší ... a ještě 30€ za 10kg navíc nebo kolik ... omlouvám se ale jednou za rok to napsat musím ...

Vloni na jaře na cestě z Itálie (již jsem to tady popisoval) na stabilním místě u Wolkermarktu odkláněli kompletní dopravu nad 2,5 t. Osobně jsem vážit auta s karavanama neviděl. Jen poznámku k tomu strašení: Až budeš příteli stát na váze, budeš mít o 11% víc než máš, policajt Ti řekne abys zaplatil pokutu 210 €, tak se na tento problém budeš dívat jinak. Jezdím z obytnýma autama 13 let a zvážili mě jen jednou a stačilo to. Takže každá informace je podle mého názoru dobrá.
FranCeskoFranCeskoČlen
Přidáno před 11 let
Ano, moje zkušenost je ten jediný důvod, proč jsem to zde napsal. Chtěl jsem jen upozornit, že zvážit nás můžou kdekoliv a nemusí to být jen na hlavních tazích směr Itálie, nebo Chorvatsko. Nevím, jak jsi to myslel, ale za 18roků jízdy s kamionem, jsem stál na váze nejmíň dvacetkrát a pokaždé mě bylo ouzko, jestli na některé nápravě nebude naloženo víc, než dovolují předpisy.Rozložit 24tun nákladu tak, abys na žádné nápravě nepřevážil, se pokaždé nepodaří. A to se může stát i u obytného auta, až nás naženou na "tenzo" váhy, kde se váží každá náprava zvláčť.Nemusíš překročit celkovou hmotnost vozu, ale stačí dát do garáže za zadní nápravou zásobu vody, limonád k tomu dvé el.kola a na problém je zaděláno. Už bylo "Strašení"dost, tak končím a přeji jen samou pohodu na cestách.F
Franta a MarcelkaSmile
Upravil FranCesko dne 13.02.2013 19:06, před 11 let
mbmbČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Jirka Canon napsal:

Pořád to tady píšu a opakuji: Neznám nikoho ze svého okolí, koho by vážili ! Jen čtu a poslouchám: ... nějaké kamarády vážili, prý minulou sezónu, a jeden povídal, už nevím kterej. Takže ať sem někdo dá vážní lístek s SPZ a pak uvěřím že na té váze stál !! Pro ostatní, nenechte se zastrašit těma ostatníma, "jak Vám řežou uši" že jste o 100 kg těžší ... a ještě 30€ za 10kg navíc nebo kolik ... omlouvám se ale jednou za rok to napsat musím ...


To snad nemyslíš vážně...asi pivní ,,újezd ", né...
Kdo ti dá vážní lístek!!! Asi nejezdíš, nebo máš štěstí - já ti ho přeji.:^. Další možnost, že nemáš známé...
Tento tvůj příspěvek nemůže pochopit ten, kdo jezdí denně.
Tady jde o realitu a ne o strašení.
Miloš a Zuzka
hlavně v teple...Autorizovaný servis WEBASTO +EBERSPACHER+ BRANO/ATESO
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 11 let
Tak to de budeš divit s tím lístkem. Vážili mě pře léty na celnici Drasenhofen. Dostal jsem takový povídání na fotmátu a4 a začínalo asi takhle. "řídíte přetížené vozidlo" potom nějaký bla bla bla a na konci byla přesná váha.
Bylo to vyjetý přímo z počítače. No a dopadlo to tak že mě vzali pas a papíry od vozidla. Odjel jsem z váhy otočil jsem se v jejich celništi, vrátili mě všechny papíry, pokuta sice žádná ale už jsem to šupajdil zpátky do Mikulova. Bylo to něco po půlnoci a tak jsme hned zamířili na Znojmo. Tam jsem věděl že váhy nejsou a pokračovali jsme do Itálie. Ale stalo se to ještě v době před naším vstupem do Schengenského prostoru.
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
mbmbČlen
Přidáno před 11 let
A to bylo s obytkou?, nebo s nakladakem?
Mne vazili 3x, ale nikdy jsem nedostal doklad, jen mne ukazali celkovou vahu...2x s obytkou a 1x s Land Cruisem s platakem 5,5 tuny.
Je pravda, ze jsem nikdy neplatil, vzdy jsem to uhral.
Za totace mne vazili vickrat-vzdy s nakladakem.
Jinak si myslim, ze zalezi na koho narazis...
Miloš a Zuzka
hlavně v teple...Autorizovaný servis WEBASTO +EBERSPACHER+ BRANO/ATESO
Dasa a JirkaDasa a JirkaČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj,
zařekl ksem se ,že nebudu řešit průměrnou spotřebu ani celkovou hmotnost. Pak bych asi nikam nejel. Nevědomost mi dává pocit svobody.
Jirka
PetrNPetrNČlen
Přidáno před 11 let
Tu zobrazenou hmotnost na váze pak kontrolují jednotlivě dle OTP samostatně zvlášť pro auto a pro karavan, nebo sledují jen paušálně hmotnost soupravy přes 3.500 kg??? :c
Petr a Iva, BMW X5 + Bürstner Trecento 530 TS
Jirka CanonJirka CanonČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

To snad nemyslíš vážně...asi pivní ,,újezd ", né...

Přijímám tvou formu argumentace a v duchu si říkám, jestli s člověkem, který "zápasí" s klávesnicí má cenu diskutovat. Odpovídám si, že v rámci osvěty ANO.

Citovat

Kdo ti dá vážní lístek!!!

Klidně si můžeš odpovědět sám: Ten kdo tě zváží přeci! A v Německu ti bez tohoto Zettel-u žádnou pokutu ani nedají, vlastně ani nemohou. To si jako myslíš že se policajt zahledí ve "hvězdy a vyštěkne" pokutu ?

Citovat

Asi nejezdíš, nebo máš štěstí - já ti ho přeji.

Úplně naopak ! Jezdím docela dost a štěstí nemám ! Dneska jsem např. v marketu tak dlouho vybíral pokladnu kde budu nejdříve odbaven až pani přede mnou neměla kredit na platební kartě!

Citovat

Další možnost, že nemáš známé...

Ta představa, že budou jako ty mne opravdu děsí !! Pravda je, že v Česku moc kamarádů nemám ...

Citovat

Tento tvůj příspěvek nemůže pochopit ten, kdo jezdí denně.

Tohle přesně nechápe asi nikdo, zvláště pokud jezdí v Čechách. Musíš doplnit směr výtky.

Citovat

Tady jde o realitu a ne o strašení.

Tak se toho prosím tě drž. Jak je vidno, na váze jsi v životě nestál a rozhodl jsi se poučovat karavanistickou veřejnost. To opravdu není fér a jsi asi i ty jedním z důvodů, proč sem zrovna moc nepřispívám. ( A to nejen já. Jsou daleko zkušenější "campeři" které znám ) Alespoň pak máš nějakou radost ...
Tak si užij výjezdy, paranoia, že tě zváží už na Rudné ať tě nechá klidným a nikdy se ti nic "blbýho" nepřihodí. Přeje Jirka Canon Beneš.

Pro ostatní: Důležitější je nezapomenout vzít dětem oblíbený plovací kruh nebo hračku, než myslet na to, kolik váží !!
VlciVlciČlen
Přidáno před 11 let
Nahrajte si tady na hrdiny kterých se to netýká, nebo že se to nějak ukecá. Neukecá. V Německu mi před auto před jeli policajti, stáhli mě z dálnice na váhu a ačkoliv mám doložnost karavanu 450 kg, bylo mi ouzko. Vše bylo OK, popřáli nám hezkou cestu a upozornili nás že kontrol bude přibývat. Tolerance je 5%.
PepiPepiČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj ,každoročně se tady toto téma objeví,dříve jsem si myslel,že proto,aby jsme věděli kde to hrozí nejčastěji a jak se tomu dá vyhnout(třeba objed),Dnes mi to připadá ,jako by nebylo o čem psát.Takže tlacháme a nic.Závěr je takový,že vážních míst přibývá a jsme všichni s váhou na hraně,tudíž hledejme ,pokud to ještě jde(a já si myslím,že jde)jak to objed.Jaká koli jiná polemika je zbytečná!!!:_
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Pepi napsal:

Ahoj ,každoročně se tady toto téma objeví,dříve jsem si myslel,že proto,aby jsme věděli kde to hrozí nejčastěji a jak se tomu dá vyhnout(třeba objed),Dnes mi to připadá ,jako by nebylo o čem psát.Takže tlacháme a nic.Závěr je takový,že vážních míst přibývá a jsme všichni s váhou na hraně,tudíž hledejme ,pokud to ještě jde(a já si myslím,že jde)jak to objed.Jaká koli jiná polemika je zbytečná!!!:_


Svatá pravda, Pepčo. A váží už i Hungáři. Já si snad na stará kolena koupím Barkase
K
krivanekNováček
Přidáno před 11 let
Ahoj, zde je moje zkušenost. Poprvé v životě jsem jel vloni v říjnu do Itálie s půjčeným obytným vozem a za ním skříňový přívěs. Hmotnost jsem vůbec neřešil. Při cestě zpět, někde okolo Vilachu, ve 2 hodiny v noci najednou dálnice totálně uzavřená a úplně všechny vozidla hnali na parkoviště. Osobáky do jednoho pruhu, ostatní do druhého. Kontrolovali všechny a kromě osobáků vážili všechno. Mimochodem bylo tam tak 30 policajtů. Mají tam dvě váhy za sebou, takže jsem obytňákem stál na jedné a přívěs stál na druhé. Ob. auto mělo 270 kg přes váhu a chtěli po mě 200Eur pokuty. Chvíli jsem diskutoval a pokutu mi prominuli. Ale bylo tam několik hodně naštvaných lidí, takže na prominutí se nedá spolehnout. Mám dva známe, kteří jezdí po evropě často s ob. autem a ještě je nikdy nevážili. Poučení pro mě - když jsem byl odkloněn z dálnice, měl jsem možnost sjet na plac před váhou a případně vyhnat lidi z auta, dát jim těžké věci do rukou, vypustit vodu a tak, ti lidi mohli potom vklidu za váhou nastoupit a nikdo by si toho nevšiml. Jenže v tu chvíli jsem byl překvapený a nenapadlo mě to. Dnes mám už svůj obytňák a byl jsem si ho zvážit, má 3350kg bez vody a bez lidí, takže bohužel očekávám, že debilní pokuty budu muset občas zabudovat do režie cesty.
J
jsbNováček
Přidáno před 11 let
Zdravím,
máte někdo zkušenost/informace s tím že při zvážení obyťáku a po zjištění přetíženosti nad 3,5t Vám policie uložila pokutu a zároven zakázala pokracovat v jizde jelikoz jste nemeli v ridicaku C vzhledem k tomu ze ridite pretizenou obytku, ktera je do 3,5t ( defacto i po zaplaceni jakekoliv pokuty za pretizenost ) ?
diky za nazory
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

jsb napsal:

Zdravím,
máte někdo zkušenost/informace s tím že při zvážení obyťáku a po zjištění přetíženosti nad 3,5t Vám policie uložila pokutu a zároven zakázala pokracovat v jizde jelikoz jste nemeli v ridicaku C vzhledem k tomu ze ridite pretizenou obytku, ktera je do 3,5t ( defacto i po zaplaceni jakekoliv pokuty za pretizenost ) ?
diky za nazory


Je třeba si uvědomit, že v tom případě řídíš přetížený vůz do 3500 kg tedy sk. B. Přetížením se zněj v TP nestane vůz nad 3500 kg s nárokem sk. C.:_
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 11 let
nazdar,

ctu vase prispevky o vaze vozidel a chci rici,ze v nemecku jsou povoleny 3% pretizeni, pres 3% do 6% je pokuta 35 eur
ale pres 6 % se musi na miste vylozit cast nakladu,policie pak zavola spedici na ucet ridice obytneho vozu a na jeho
ucet nechaji prevezt prebytecny naklad do logistickeho centra u dalnice v nemecku,a tam si to majitel musi do 30 dnu
vyzvednout a jeste zaplatit za uskladneni !

v nemecku je automaticka vaha na irschenbergu mezi mnichovem a salzburgem (zabudovana ve vozovce)
a nakonec varuji pred prujezdem rakouska s pretizenym vozem,kde nejsou temer zadne tolerance a pokuty
az do 1500 eur,a v pripade ze majitel nemuze na miste zaplatit muze policie i zabavit ob.vuz az do vyrovnani
pokuty,a i v italii jsou letos caste kontroly vahy na dalnicich i na st. silnicich, to neni ode mne ale varovani od
nem.Autoklubu-ADAC a z nemeckeho fora wohnmobilistu, kteri doplatili na pretizeni vahy jejich ob. vozu !

Proto doporucuji majitelum ob. vozu, kteri jezdi na jih montaz pridavneho vzd.perovani ze tim se da zadek vozu
zvednout,ze navenek nevypada lako prelozeny,protoze pri tech kontrolach koukaji policiste v prvni rade,jestli je
zadni osa dost utopena a takove vozy vytahnou ke kontrole !tim se da vyhnout event kontrolam vahy !

s pozdravem, Honza/Discover/Erlangen
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,722,520 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24249 sekund | Průměrně za: 0.24249 (0) sekund | Dotazy: 153 | Použitá paměť: 2.43MB/4MB