Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Lednice na plyn nechladí: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Lednice na plyn nechladí

Poslední aktualizace před 3 roky
D
DupyČlen
Přidáno před 16 let
O víkendu jsem zjistil jednu nepříjemnou věc, že lednice na plyn nechladí, přitom plamen hoří, na regulaci plynu reaguje zmenšním či zvětšením plamene, ale lednice vůbec nechladí. Na 12V a 220V lednice chladí. Máte někdo podobnou zkušenot a řešení této závady?
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 16 let
Když chladí na 12V a 220V je to dobrá zpráva. :) (Chladící médium koluje oběhem a je funkční :) )
Teplo z plamene by mělo jít do komínu a ohřívat takový válec (cca 8x15cm, obalený většinou tepelnou izolací). Zkus překontrolovat průchodnost komínu uvnitř uvedeného válce (pavučiny, mrtvý hmyz apod.), potom překontroluj jestli je válec teplý stejně při provozu na plyn jako při provozu na 220V.
Upravil Vajglon Hnuson dne 23.06.2008 14:58, před 16 let
Roman a MirkaRoman a MirkaČlen
Přidáno před 16 let
Nedávno jsem tenhle problém řešil,měl jsem špatně přístupný hořák,tak jsem nachystal půl litra slivovice a asi 8 piv :s ,zavolal kamarádovi topenářovi,at vezme sprej na zatuhlý závity,povolil převlečnou matku k hořáku,na samotný hořák jsme se nedostali-nepřístupný ,stříkl tam sprej,nechali jsme to chvíli působit / asi žere i spaliny a smetí / pak jsem tam foukl do trubky kompresorem 8 atmosfér,vše dotáhli,spoje jsme přejeli hubkou s mýdlovou pěnou,jestli někde něco neutíká a lednice zas chladí jako dˇas.Třeba ti ten můj návod pomůže.
B
bobekČlen
Přidáno před 16 let
Několikrát jsem se potýkal na začátku sezony s Vámi popisovanou závadou -předpokládám že je to první spuštění lednice v tomto roce.Velmi se mi osvědčilo lednici vyjmout překlopit dnem nahoru a nechat asi hodinu,po hodině vrátit do původní polohya asi po další hodině zapálit hořáček a lednice fungovala vesele dál.
Tuto radu jsem získal od kamaráda ,,chlaďaře" který mi vysvětlil že dochází k ucpávání trubiček kterými prochází chladící medium a lednice ztrácí výkon.Popisovaným žonglováním s lednicí se mi ji vždy podařilo přimnět ke spolupráci.
Doufám že tato celkem nenáročná operace vrátí rozum i Vaší lednici.
Ludek LiberecLudek LiberecČlen
Přidáno před 16 let
Tento pátek jsem ve Velimi řešil stejný problém.Vše vyčistili a profoukli,plamínek hoří pouze 2cm ,má být okolo 6cm.Takže:nový hořák.Na 230+12v je v pohodě.Ať se zdaří.;:_
D
DupyČlen
Přidáno před 16 let
Lednice opět chladí na plyn, rozebráno a vyčistěno, v komínku žádný nepořádek nebyl, tak patrně asi lehce zanešená tryska hořáku (vysáto vysavačem). Děkuji všem za rady.
PitrPitrČlen
Přidáno před 14 let
Zdravím .
U mé absorbční ledničky nemám dostatečný chladící výkon. Při provozu na propanbutan ,asi cca +5°C měreno v mrazícím prostoru. Když přepnu na 12 nebo 220 V tak teplota klesne až na cca -15°C. Plamen hoří, komínek není ucpaný tak nevím kde je zrada.
Že by málo chladiva v okruho aparatury??
SteMiSteMiČlen
Přidáno před 14 let
...zkus plamínek přesně nasměrovat na tu "malou válečkovou nádobku", může být i problém ve vzdálenosti plamínku od nádobky - ve velikosti plamene (chce to jen vyladit) a nebo úplně banální záležitost...když není bydlík ve vodováze - plamínek jde jaksi mimo, o náplni to rozhodně nebude, nefachčilo by ti to ani na tu elektriku. Pokud z toho nic nepomůže a je-li možnost a prostor, lze zvýšit přenos tepla z plamínku na nádobku poměrně jednoduchým trikem...dej vědět pošlu ti SZ ! :x
Makarska Rivijera moj drugi dom
Upravil SteMi dne 02.03.2010 04:37, před 14 let
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 14 let
Ahoj, nejspíš je ucpaná tryska. Je to takový plíšek s dírkou uprostřed. Pozor, při rozmontování se může snadno někam ztratit. Pak to vypadá asi takto:
www.caravan24.cz/images/photoalbum/useralbum_3131/beztrysky.jpg


Trysku je třeba čistit opatrně např vzduchem. Nikoliv mechanicky. Dírku nesmíte zvětšit, plamen by byl příliš velký.
Fun
Smile
Upravil Fun dne 02.03.2010 08:26, před 14 let
SmrzSmrzČlen
Přidáno před 14 let
Již se o tomto problému jednou mluvilo. Stalo se mě něco podobného, 230V, 12V bez problému. Plyn někdy jo, někdy ne. Záleželo na teplotě. Koupil jsem novou trysku a pořád stejné. Nakonec jsem rozdělal ještě hořák, který směřuje do komínku. Je tam střední tryska, kterou jde plamínek a potom jsou okolo ještě malé dirky, které jsou asi zanešené a i když plamínek hoří a reaguje na termostat, tak nemá dostatečný výkon. Vše jsem vyčistil a bezproblému chladí. A to jsem se s tím trápil snad půl roku. Snad to pomůže.
Ivo
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

Pitr napsal:
Zdravím .
U mé absorbční ledničky nemám dostatečný chladící výkon. Při provozu na propanbutan ,asi cca +5°C měreno v mrazícím prostoru. Když přepnu na 12 nebo 220 V tak teplota klesne až na cca -15°C. Plamen hoří, komínek není ucpaný tak nevím kde je zrada.
Že by málo chladiva v okruho aparatury??


Nedostatek chladiva:
Zdravím. Absorbční aparatura, pokud nechladí a nepomohly žádné oživovací procedury, tak je neopravitelná
právě pro složitost a přesnost tří komponentů náplně.
Opravit ji lze jen ve výrobním závodě a to se nevyplatí.
Otázkou je, proč za vpodstatě jednoduchou aparaturu chtějí vydřiduši mnoho peněz.
TajfunTajfunČlen
Přidáno před 14 let
Když jede ma elektro tak by nemě bejt problém s chladivem zkus opravdu pořádně vyčistit celej hořák jak tu malou trysku vevnitř tak vrchní hořáček mě to vždycky pomohlo .Jo a jukni na spirálu v komínku jestli není anesená sazema to taky někdy blbne .
PitrPitrČlen
Přidáno před 14 let
Díky všem za rady, lednice zase funguje. Hurááááááááá
Oprava byla trochu komplikovaná , ale nakonec se zadařilo.
Pitr.:^:^
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 14 let
Docela by mě zajímalo, co s tím bylo. Určitě nebudu sám. Napiš pár vět, ať jsme zase chytřejší.!)
Fun
Smile
SteMiSteMiČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

Pitr napsal:
Díky všem za rady, lednice zase funguje. Hurááááááááá
Oprava byla trochu komplikovaná , ale nakonec se zadařilo.
Pitr.:^:^


Jestli vono to nebylo tím, že jsi měl málo nafoukaný kola ? :he
Psal jsi, že komínek a plamínek je OK - tak to by mne tedy taky zajímalo ?
:x
Makarska Rivijera moj drugi dom
Upravil SteMi dne 03.03.2010 13:36, před 14 let
PitrPitrČlen
Přidáno před 14 let
Závada byla v trysce. Tryska byla přicpaná a plamen neměl výkon. Krom toho ,že při čistění jsem jí napřed ztratil někde v pilinách a po dvou hodinovém hledání,(s jednou nervovou přestávkou) jsem nakonec uspěl.
Plamínek Hoří cca 6 cm ztoho jsem usoudil z vašich příspěvků,že je to asi v pořádku.Lednice chladí, v mrazáku -12°C tak doufám ,že i v létě to bude OK.
Ahoj Pítr.:)
C
cartmen1606Nováček
Přidáno před 14 let
Zdravim muj problem je ze na plyn lednicka nechladi ale mrazak mrazi :o nevite co stim ??
BrevlaBrevlaČlen
Přidáno před 14 let
Navážu taky na tento dotaz ohledně ledničky.
Když zapnu ledničku (Elektrolux RM 270) ať na plyn nebo na 220 tak žebra v ledničce jsou teplá a vždy po chvilce to udělá BUM a zachvíli zas BUM. Plyn reagoval na otáčení vypínače v pohodě a na 220 tam eletrika snad taky jde, kontrolka svítí.
Podívám se ještě taky z venku podle vašich rad a uvidím jestli něco uvidím. :(
.
Vlastik, Ivana, miničivavák Calvin
Auto Jeep Cherokee - grafit
Karavan Hobby 495 UL Excellent
Upravil Brevla dne 22.05.2010 10:53, před 14 let
BrevlaBrevlaČlen
Přidáno před 14 let
Tak po přečtení všech příspěvků, které se točí kolem lednice jsem sundal mřížky a profouknul trubku kde je hořák a světe div se lednice chladí. Musím ještě vymyslet jak tam dám větráček aby tam šlo více vzduchu (už to tady taky zaznělo ale jak na to?). Díky přátelé :g
.
Vlastik, Ivana, miničivavák Calvin
Auto Jeep Cherokee - grafit
Karavan Hobby 495 UL Excellent
M
miskoosČlen
Přidáno před 14 let
Ja by som mal tiez dotaz ako zlepsit prudenie vzduchu okolo chaldnicky. Minuly rok ked sme isli do Spanielska isla chladnicka na plyn den pred cestou zapnuta predmrazena bolo -16 stupnov v mrazaku. Nemile zistenie nas vsak cakalo v spanielsku a to ze vsetky nase mrazene veci sa zmenili na riedku hmotu. Pritom isla stale na plyn cca 40 hod a nezaznamenal som chybu pretoze led neblikala. Je to chladnicka Thetford. Je mozne ze pri jazde je neakym sposobom ruseny plamen a ma to taky velky vplyv na vykon?? da sa tomu predist alebo to bola len neaka zahada nevysvetlitelna??
Adria Coral A 660 SP
Upravil miskoos dne 08.06.2010 16:30, před 14 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,024,964 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26019 sekund | Průměrně za: 0.26019 (0) sekund | Dotazy: 135 | Použitá paměť: 2.25MB/2MB