Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 pálí se mi autokonektor 12V: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

pálí se mi autokonektor 12V

Poslední aktualizace před 6 let
kocisjirkakocisjirkaČlen
Přidáno před 12 let
Zdravím,
abych mohl večer uklidit centrálu a pak ještě v klidu dokouknout nějakej film, pořídil jsem 12V TV Orava a 12V satelit.
Protože jsem to dělal na rychlo udělal jsem prodlužku 12V od zásuvky co mám udělanou u postele.
Na 12V auto konektor jsem napájel (naletoval) konektory na TV a SAT.
Po cca hodině sledování TV i satelit zhasl.
OK, vytáhl jsem konektory ze zásuvek a zjistil že jsou horké.
Po podrobné prohlídce jsem poté zjisti že se prostě spekli a to tak že pojistka již nejde vyjmout.

Protože bych rád zůstal u napájení 12V, porádíte mi jak to táhnout přímo, aby to nehořelo.
Přibližný průřez vodiče a případně konektor jež by sloužil pro případy kdybych byl připojen na 230V (kemp) a napajel zařízení originál zdrojem (napadl mě cinch)
Údaje ze zdrojů:
TV: input 110V-240V 1,5A - output 12V 4A
SAT: input 100V-240V max 0,9A - output 12V 3A

Díky za radu

P.S. Co je ještě zvláštní, tak z té 12V zásuvky napájíme i nabíječku na notebook a už dvakrát tam odešla pojistka 2A
... taková normální rodinka!@!rp)!g
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 12 let
Ono to v podstatě moc zvláštní není !). Konektor je na 5A, ale trvale je nevydrží (odzkoušeno). Notík bere 3,5-4A což je na hranici výkonu zásuvky (už Ti není divný že 2A poj. praská)?
Součet TV a SAt je 3+4=7A. Čili odpověď je relativně jasná. Dělají se zásuvky na 15A (výkonové) ale tam to zas nevydrží samec. Pokud chceš tahat větší proudy (nad 3-4A) doporučuju externí konektor např. modelářský Multiplex červený, MP Jet 3,5 nebo podobný výkonový konektor. Kabel nad 3m délky určitě 2,5mm2 např k reprákům (čirá izolace). Krom toho prasečí ztráty v přechodových odporech celou tragédii jen prohlubují.
Základ je qualitní konektory a tlustý dráty už od baterky (jištěný!!!!). Pak to fachčí.
Zdenek BrabecZdenek BrabecČlen
Přidáno před 12 let
přesně jak píše Karel, zásuvka bude již vyhřátá se značným přechodovým odporem, důležitou roli hrají přívodní kabely od baterky k zásuvce.
kocisjirkakocisjirkaČlen
Přidáno před 12 let
OK,
vyřeším to tak že natáhnu solo kabel přímo od zdroje, ale nepoužiji autokonektor ale seženu konektor jež doporučujete Vy.
Do cesty mu samozřejmě vložím pojistku. Kolik amper by jste doporučovaly? Takovou 10A nebo více?
Díky
JK
... taková normální rodinka!@!rp)!g
MTSMTSČlen
Přidáno před 12 let
pro větší proudy se používají DIN zástrčky a zásuvky, je to popsáno zde
http://www.karava...o-car-.htm

:_
Jirka + Alena + Renault Master - MTS-2
https://www.carav...i_id=41587
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 12 let
10A na běžný aplikace stačí s rezervou. Nebál bych se 7,5A.
Kapitank1400Kapitank1400Člen
Přidáno před 12 let

Citovat

kocisjirka napsal:

OK,
vyřeším to tak že natáhnu solo kabel přímo od zdroje, ale nepoužiji autokonektor ale seženu konektor jež doporučujete Vy.
Do cesty mu samozřejmě vložím pojistku. Kolik amper by jste doporučovaly? Takovou 10A nebo více?
Díky
JK


Tak jestli také mohu doplnit.
Každé vedení ( hlavně doplňkové, protože často není vedeno ideálním místem ) je nutné jistit příslušnou pojistkou či jističem. Tedy na jistotu a to tak, že co nejblíže u akumulátoru ( zdroj 230V na 12 V má svou zátěžovou pojistku, tam není v celku bezpečnostní problém ) , protože v případě že by došlo na vodičích někde ke zkratu, tak akumulátor vedení ohřeje do červena. Tam nainstaluj pojistku dost silnou, aby při běžném případném přetížení na spotřebyčích či drobném zkratu na spotřebiči vydržela a nemusel jsi to vždy řešit nekde v kastlíku u akumulátoru. Ale pozor !!! Tato pojistka musí být současně méně odolná ( slabší ) než použitý vodič.
Já například mám od akumulátoru vedení , které je dlouhé cca. 4m, k rozvodnici a dalším pojistkám , které jsou umístěny v uvnitř karavanu, vodiče průměru 4,115 mm to je průřez 13,25 mm2 , pojistky 40A pro vnitřní rozvod karavanu a 25A pro venkovní zásuvku DIN. Použil jsem pojistkovou skříňku a pojistkové miny patrony, které se používají u rozvodů na 230V vedení v budovách. Je to taková maličká šikovná kompaktní krabička viz. foto.
A uvnitř v karavanu, mám ve skříňce běžné nožové autopojistky, na různé spotřebyče. Tedy od od 2A do 20A.
Dostatečné dimenzované vedení od akumulátoru do karavanu, brání ztrátám a přitom je bezpečně zajištěno proti požáru , při případném zkratu.
Pro větší proudové zatížení, jsou opravdu vhodné zásuvky a zástrčky Konektor 12V DIN 4165 PRO CAR, tak jak tu již bylo popsáno. Při jejich použití, máš další výhodu, že se jedná o typizované spojení, na které jdou redukce a rodvojky - trojky atd. na klasickou zapalovačovou zásuvku. Tedy zapojíš tam všechny potřebné vyráběné spotřebyče.

Ať se dílo daří. :_
Slávek 59 Smile a Evik 59 :k od Tábora
Kapitank1400 Připojili následující obrazek:
p1050467.jpg
O
Ondra240Člen
Přidáno před 6 let
Zdravím
také prosím o radu

mám nainstalovaný solár 130W regulátor a trakční baterii 115AH (u baterie je připojena stabilně nabíječka která ji dobíjí a udržuje při připojení na 220V).

Chci připojit 12voltový TV+SAT automat (přes Konektor 12V DIN 4165 i se zásuvkou který má v sobě již 10A skleněnou pojistku) a nevím jestli to mohu zapojit přímo na baterii přes další pojistku u baterie (nevím jak silnou) nebo to musím zapojit někde do originál okruhu 12V v karavanu. protože když ten solár dobíjí nebo i ta nabíječka tak dává i 14,5V tak nevím jestli to nemůže tu TV a SAT poškodit.



popřípadě kam je nejlépe to vše zapojit abych když jsem připojen na 220V nevybíjel zbytečně baterku (i když se průběžně sama dobíjí)

karavan HOBBY 460 r.2008

děkuji za případné rady
Upravil Ondra240 dne 08.11.2017 07:23, před 6 let
HrochHrochČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

kocisjirka napsal:

Po cca hodině sledování TV i satelit zhasl.
OK, vytáhl jsem konektory ze zásuvek a zjistil že jsou horké.
Po podrobné prohlídce jsem poté zjisti že se prostě spekli a to tak že pojistka již nejde vyjmout.



Vše podstatné ses již dozvěděl výše, tak jen přidám svou zkušenost.
Stalo se mi totéž, když jsem do 12V zásuvky, která byla instalována z výroby zapojil jen TV. Po cca hodině sledování TV taktéž roztavený konektor. U mě pomohla výměna konektoru za kvalitnější a již rok vše funguje jak má. U konektoru, který se mi roztavil nebyla pružinka tlačící na pojistku chráněna kovovým obalem ale pouze vložena v plastu a zatavila se do něj (pojistka byla v pohodě).
tatra07tatra07Nováček
Přidáno před 6 let
Ahoj,
řešila jsem podobný problém s konektorem. Přesně jak píší ostatní. Použila jsem konektor, který udrží 10A, je to předimenzováno, všechno funguje jak má. Doporučuji si prohlédnout: http://promocodius.com/cz/ , já jsem si vybrala ;-)
Upravil tatra07 dne 05.12.2017 01:06, před 6 let
R
RadovanČlen
Přidáno před 6 let
A struny - ty kupuješ kde ?!
Radovan,Zuzana,Peugeot Partner,Coachman Pastiche
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 6 let
Tento konektor mám vyzkoušený,mám ho mezi měničem a baterkou,abych mohl měnič odpojit od karavanový baterky a spojit na krokosvorky a použít ho na jakékoliv baterce.
https://m.id.alie...27037.html
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: kocisjirka, Karel Prokop, Zdenek Brabec, MTS, Kapitank1400, Ondra240, Hroch, tatra07, Radovan, bleriot11

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,680,524 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18345 sekund | Průměrně za: 0.18345 (0) sekund | Dotazy: 102 | Použitá paměť: 2.03MB/4MB